Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
Fony.sk
ikona

Exynos 9810 ponúka 3D rozpoznávanie tváre a strojové učenie

· · Diskusia
Novinka sa chváli modernejším grafickým čipom s pokročilou technológiou spracovania obrazu, vysokým výkonom a schopnosťou učiť sa na báze neurónovej siete.

Samsung svoj nový procesor Exynos 9810 oficiálne predstavil ešte začiatkom novembra, kedy priniesol len základné informácie. Dozvedeli sme sa, že je vyrábaný 10 nm technológiou druhej generácie. Prináša dvojnásobný výkon na jedno jadro a až o 40 % vyšší výkon v multi core, no zároveň má nižšiu spotrebu než jeho predchodca Exynos 8895. Okrem toho prinesie štyri vlastné procesorové jadrá tretej generácie schopné pracovať maximálnou rýchlosťou 2,9 GHz a gigabitový LTE modem, prvýkrát s podporou 6CA.

Exynos 9810

Nebude chýbať ani modernizovaný grafický čip s lepším spracovaním obrazu, ktorý nájde využije pri práci s multimédiami. Exynos 9810 sa môže pochváliť pokročilou schopnosťou učenia založenou na báze neurónových sietí. Vďaka tomu prinesie nový hybridný 3D systém rozpoznávania tváre.

Výrobca tvrdí, že pri ňom využíva hardvér aj softvér, ktorý pracuje s face tracking filtrami. Mohlo by teda ísť o podobnú technológiu, akú využíva Apple pri iPhone X. Vlastnosti spracovania obrazu by podľa Samsungu mohli priniesť lepšiu stabilizáciu pri fotografovaní a nahrávaní videí až do rozlíšenia UHD.

Nemala by chýbať vylepšená hĺbka fotografií, výrazne lepšie zábery pri slabšom osvetlení a nahrávanie 4K videa so 120 snímkami za sekundu. Procesor sa aktuálne nachádza vo výrobe a očakáva sa, že bude súčasťou vlajkových lodí Samsungu pre tento rok.

Zdroj: Samsung

Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2018 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188