Fony.sk

Xiaomi Mi A1 dostáva aktualizáciu na Android 8.0 Oreo

· · Diskusia

Xiaomi Mi A1 je prvým smartfónom čínskeho výrobcu zaradeným do programu Android One. To znamená, že v ňom beží čistý Android bez nadstavby MIUI a má zaistenú skorú aktualizáciu na novú verziu počas dvoch rokov. Najnovšie Oreo malo prísť do konca tohto roka, čomu niektorí už ani neverili. Xiaomi totiž ešte len začiatkom decembra sprístupnilo beta verziu na testovanie.

Včera poobede však nášmu čiateľovi aktualizácia Androidu 8.0 Oreo na Mi A1 predsa len dorazila. Posledný deň v roku.

Android Oreo prináša niekoľko noviniek. Medzi hlavné patrí napríklad obraz v obraze (PIP), notifikačné bodky, rôzne veľkosti notifikácií, zlepšenie výkonu, nižšia záťaž batérie či dvakrát rýchlejší štart pri zapnutí smartfónu. Podrobnosti o novinkách v Oreu sa dočítate v článku Android O: limity na pozadí, obraz v obraze i dynamické ikony.Xiaomi Mi A1 dostáva aktualizáciu na Android 8.0 Oreo

Cenovo dostupné Xiaomi Mi A1 sa oficiálne predáva aj u nás, kúpite ho nielen v internetových obchodoch, ale aj u mobilného operátora O2. Ponúka 5,5'' Full HD displej, Snapdragon 625 a duálny 12 Mpix fotoaparát.

Všetko dôležité o hardvérovej výbave sa dočítate v základnom infe a na našom webe už nájdete aj jeho recenziu. Kolega Tomáš sa v nej zameral na porovnanie s modelom Mi 5X, z ktorého vychádza.

Za čitateľský tip ďakujeme.

Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2019 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188