Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
Fony.sk
ikona

Android O: limity na pozadí, obraz v obraze i dynamické ikony

· · Diskusia
Google sprístupnil vývojárom na stiahnutie prvý Android O Preview, ktoré obsahuje množstvo noviniek. Oficiálne novú verziu predstaví v máji.

Od prvého uvedenia operačného systému Android na trh v roku 2008 prináša Google pravidelne nové verzie s vylepšenými funkciami. Meno novej verzia Androidu zatiaľ nepoznáme, isté je len to, že sa bude začínať písmenom "O". A pokiaľ Google neporuší tradíciu, budúci názov treba hľadať medzi sladkosťami. Neoverené informácie hovoria, že pôjde o sušienky Oreo.

Android O

Google včera už sprístupnil Developer Preview, a tak môžu vývojári začať s testovaním. Android O má klásť veľký dôraz na zlepšenie životnosti batérie a stanoví automatické limity na to, čo môže robiť aplikácia spustená na pozadí. Zmenou prejdú aj notifikácie z rôznych kanálov. Používatelia majú získať väčšiu kontrolu nad rôznymi druhmi oznámení. Budú ich môcť blokovať, meniť správanie pre každý kanál samostatne a nebudú spoločné pre všetky kanály v jednej aplikácii.

Android O

Vylepšenia sa dočká automatické dopĺňanie opakujúcich sa informácií (používateľské mená, adresy a dokonca aj heslá). Novinkou bude PIP - obraz v obraze. Funkcia známa z televízorov bude teraz dostupná aj v mobilnom telefóne. Počas sledovania videa budete môcť napríklad odpovedať v chatovacom okne. Nové adaptívne ikony budú môcť meniť svoj tvar a lepšie sa tak integrujú s UI zariadenia.

Viac podrobností o pripravovanej platforme Android O sa dozvieme počas konania vývojárskej konferencie I / O 2017, ktorá sa bude konať od 17. do 19. mája 2017.

Zdroj: android-developers.googleblog.com

Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2019 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188