Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
ikona

TCL Movetime (MT10G) - elegantný štandard

· · Diskusia
Recenzia lacných inteligentných hodiniek s kruhovým displejom, minimálne trojdňovou výdržou a snímačom tepu srdca.

Alcatel pred dvomi rokmi predstavil lacné inteligentné hodinky Onetouch Watch a ich športovú verziu Onetouch Go Watch. Nástupcu už prichádza pod značkou TCL, ktorá pod svoje krídla postupne prevzala práva na používanie značiek BlackBerry, Palm či HP na mobilných zariadeniach.

ikonaTCL MoveTime Smartwatch MT10G

Inteligentné hodinky s 1,39'' okrúhlym ciferníkom, kovovým telom, snímačom tepu srdca, Bluetooth, Wi-Fi a 350 mAh batériou. Kompatibilné sú s Androidom a iOS.

TLC Movetime Smartwatch MT10G

Na smartfónoch a tabletoch môžete všetky obrázky v článku priblížiť pomocou dvoch prstov. Na počítači môžete obrázok klikom presunúť do popredia a šípkami na klávesnici preskočiť na ďalší.

Movetime vsádzajú na konzervatívnejší dizajn, ktorý budete môcť nosiť pri športe aj cez bežný deň. Hoci hodinky spĺňajú certifikáciu IP67 (ponorenie do sladkej vody hlbokej 1 meter na 30 minút), TCL tieto údaje radšej nikde na webe ani samotnom balení neuvádza. Sú iba v manuáli, ktorý však ponáranie pod vodu, plávanie alebo sprchovanie s hodinkami neodporúča. V bezpečí ste vraj len v daždi a pri umývaní rúk.

TLC Movetime Smartwatch MT10G

To je veľká škoda, vzhľadom na to, že vodeodolnosť je pri hodinkách dnes už prakticky štandardom. Obzvlášť, ak majú zvládať nejaké športové funkcie.

Displej s priemerom 36 mm v novej generácii dostal vyššie rozlíšenie 400 x 400 bodov (kruh s priemerom 400 pixelov a zobrazením 125600 pixelov) a silnejšiu batériu s kapacitou 350 mAh. Samotné telo má priemer 42 milimetrov, MT10G sú teda rovnako, prípadne máličko väčšie než typické analógové hodinky. Ich výška je 6,5 mm.

TLC Movetime Smartwatch MT10G

Displej je pred škrabancami dobre chránený zvýšenou obrubou kovového rámu. Ten zároveň výrazne sťažuje jeho čistenie od prachu a odtlačkov prstov. V balení ale nájdete ochranné sklo, ktoré túto priehlbinu mierne vyrovná. Ja som sa ho rozhodol neaplikovať, neskôr totiž pôjde odstrániť len ťažko.

TLC Movetime Smartwatch MT10G

K čiernej verzii hodiniek dostanete vymeniteľný čierny kožený remienok, zlatá dostane biely. Tá bude skôr pre ženy.

Rozlíšenie 400 x 400 bodov stále nie je nijako zázračné, rovnaké to je s čitateľnosťou na ostrom letnom slnku. Pohyb prsta z hora dole však stiahne rýchle prepínače pre letový režim, Bluetooth a režim nerušiť, kde sa dá zapnúť aj režim Always-on. Na ďalších dvoch obrazovkách potom ručne regulujete intenzitu podsvietenia a hlasitosť zvonení či upozornení.

TLC Movetime Smartwatch MT10G

Cez párovaciu aplikáciu MOVETIME Smartwatch pre Android či iOS alebo po podržaní prsta na displeji, máte na výber šesť typov elektronického ciferníka. Digitálny je len jeden, ostatné sú analógové. Ponuka mohla byť širšia.

Väčšina ciferníkov ponúka dva štýly a dve farby ručičiek. Tapetu si môžete vybrať aj vlastnú, napríklad z fotografie alebo iného obrázka.

TLC Movetime Smartwatch MT10G

Ja som si vybral ciferník, ktorý ako jeden z mála zobrazoval dátum, deň v týždni i zostávajúcu energiu v batérii na virtuálnych chronometroch. Práve na týchto číslach vidno limity nižšieho rozlíšenia.

Pohybom prsta zdola hore zobrazíte zoznam zmeškaných notifikácií, pričom cez aplikáciu v telefóne si môžete zvoliť aplikácie, ktoré upozornenia na hodinky posielať majú, a ktoré už nie. Zdajú sa vám maily a upozornenia z Instagramu zbytočné? Povoľte si iba SMS-ky, Messenger a telefonické hovory.

TLC Movetime Smartwatch MT10G

Kedže hodinky mikrofón nemajú, pri prichádzajúcich hovoroch zobrazia iba meno volajúceho a dve tlačidlá - na odmietnutie hovoru a stlmenie vyzváňania. Hodinky sa dajú nastaviť aj do režimu, kedy budú prichádzajúce telefonické hovory na hodinkách naplno vyzváňať, no ostatné notifikácie budú sprevádzať len vibrácie.

TLC Movetime Smartwatch MT10G

Posledné gesto sprava doľava otvorí menu s funkciami hodiniek: Počítadlom dennej aktivity a počtu krokov, Merač tepu srdca vďaka senzoru na spodnej strane, Mód cvičenia, Hudobný prehrávač ovládajúci prehrávanie na telefóne, Diaľkovú spúšť fotoaparátu na telefóne, Budík, Počasie, Nástroje (Stopky a Časovač), Kalendár, Svetový čas a Vyhľadanie zapatrošeného telefónu.

TLC Movetime Smartwatch MT10G

Vypínač na boku rozsvieti a zhasne displej, no aktuálny čas by ste mali zistiť aj po automatickom rozsvietení. Gesto zápästím sa však musíte naučiť, oproti Gear S3 mi prišlo menej spoľahlivé. Chybu často vypísal aj senzor tepu, pokiaľ sme remienok nemali utiahnutý naozaj natesno.

TLC Movetime Smartwatch MT10G

Režim cvičenia rozpozná chôdzu alebo beh, viac režimov pre cyklistiku a iné športy chýba. Počas tréningu sa tep môže merať neustále.

Graf sa spolu s údajmi o počte krokov a kvalite spánku prenesie do párovacej aplikácie po každom jej otvorení. Podmienkou je samozrejme pripojenie k hodinkám cez Bluetooth.

TLC Movetime Smartwatch MT10G

Výdrž batérie pozitívne prekvapila, pri bežnom používaní sa bez problémov dostanete na tri dni prevádzky, pri šetrení a bez využívania monitora srdca zvládnete aj štvrtý. Rýchle je aj dopĺňanie energie do vybitých hodiniek. Trvá približne hodinu.

TLC Movetime Smartwatch MT10G

TCL sa však rozhodlo opustiť štandardný USB konektor v remienku (Onetouch Watch), respektíve microUSB na spodnej strane (Onetouch Go Watch). Teraz so sebou budete musieť nosiť magnetický stojan s dvomi nabíjacími pinmi.

TLC Movetime Smartwatch MT10G

Výhody:
+ nízka cena
+ výborná výdrž na jedno nabitie
+ senzor tepu (hoci nepracuje vždy spoľahlivo)
+ reproduktor
+ príjemný dizajn
+ slovenčina v menu hodiniek

Nevýhody:
- displej sa ľahko zašpiní a ťažko čistí
- nepraktické nabíjanie len cez dodávaný stojanček
- horšia čitateľnosť na slnku
- gesto zápästím sa treba naučiť správne

Orientačná cena: 139 eur

Reklama:

Záver

Nová generácia hodiniek v nás teda zanechala rozporuplné pocity. Prinášajú lepší displej a vďaka väčšej batérii aj takmer deň výdrže na jedno nabitie navyše. Príjemný vzhľad a konzervatívny dizajn z nich robia možno najkrajšie lacné hodinky na trhu. Lenže z pomedzi tria Onetouch Watch, Onetouch Go Watch a Movetime Smartwatch má práve novinka najmenej praktický spôsob nabíjania a nie práve perfektne nám fungoval aj snímač tepu. Cenovka tiež poskočila vyššie, no stále zostáva pod veľmi zaujímavou hranicou 150 eur.

Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2018 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188