Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
Fony.sk
ikona

Nokia 8 dostáva aktualizáciu na Android 8.0 Oreo

· · Diskusia
Výrobca oznámil dostupnosť najnovšej verzie Androidu pre svoju vlajkovú loď. Majitelia smartfónu sa tak môžu tešiť na čistý systém s novými funkciami.

Vo všetkých smartfónoch značky Nokia beží čistý Android bez zbytočných výrobcom nainštalovaných aplikácií a používateľskej nadstavby. Už začiatkom septembra sme priniesli informáciu, že nová verzia Androidu 8.0 Oreo príde na všetky modely. HMD Global sľúbilo, že sa bude starať o pravideľnú, minimálne dvojročnú, aktualizáciu softvéru. Okrem Orea by tak mohli smartfóny dostať aj nástupcu s pracovným označením Android P.

Nokia 8

Hlavné novinky:

- Režim Picture-in-Picture umožní robiť viac vecí naraz. Nebude problém sledovať klip na YouTube počas chatovania s priateľmi alebo nakupovať online a zároveň sledovať stav účtu.
- Vďaka funkcii Android Instant Apps môžete vo svojom telefóne udržiavať poriadok. Stačí využiť podporovaný link v prehľadávači Chrome a aplikáciu je možné používať bez nutnosti inštalovať ju. Google Play Protect udrží celé zariadenie aj uložené dáta v bezpečí mimo dosahu škodlivých programov tým, že každý deň skenuje 50 miliárd aplikácií vrátane tých, ktoré ešte neboli nainštalované.
- Inteligentný softvér napomáha spustiť telefón ešte rýchlejšie. Vďaka režimu Dual-Sight je možné streamovať z oboch fotoaparátov zároveň na sociálne siete a zachytiť tak nielen zaujímavé situácie, ale taktiež reakcie na ne.
- Inteligentné funkcie systému Android Oreo obmedzujú aktivitu najmenej používaných aplikácií na pozadí, čím maximalizujú výdrž telefónu na batériu.
- V ponuke pribudne na vyjadrenie nálad šesťdesiatka úplne nových emotikonov.

Aktualizácia na Android 8.0 Oreo bude automatická, majiteľom príde notifikácia o dostupnosti. Najnovšia verzia operačného systému Android čoskoro dorazí aj na ďalšie smartfóny Nokia. Presný termín zatiaľ nie je známy. Nokiu 8 už v redakcii testujeme, a tak sa môžete tešiť na podrobnú recenziu. Oznámenie o Androide 8.0 sme zatiaľ neobdržali.

Zdroj: tlačová správa

Diskusia
1 príspevok
Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2019 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188