Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
Fony.sk
ikona

RÚ SR: LTE využíva viac než 2,09 milióna obyvateľov Slovenska

· · Diskusia
Vysokorýchlostné pripojenie k internetu cez mobilné 4G siete je stále populárnejšie, pokrytie narastá. Cez LTE technológiu sa pripájajú domáci používatelia aj firemní zákazníci.

V prvom polroku 2017 využívalo na Slovensku LTE pripojenie vyše 2,09 mil. zákazníkov, ktorí preniesli približne 9400 TB dát. Až 78 % z nich tvorili s 6600 TB prenesených dát bytoví zákazníci.

V sledovanom období bolo na Slovensku evidovaných 7,4 miliónov SIM kariet, z toho takmer 4 milióny (spolu 3G a 4G) sa aktívne používali na širokopásmový prístup na internet. Z uvedeného počtu patrilo 3,1 milióna SIM kariet bytovým zákazníkom.

“4ka

Technológiu LTE využíva na Slovensku niekoľko ďalších spoločností v pevných sieťach na nomádsky prístup. Ide o pripojenie, pri ktorom sa umiestnenie koncového zariadenia môže meniť, ale počas používania má koncové zariadenie stále (fixné) umiestnenie.

Aktuálne LTE pokrytie populácie Slovenska podľa operátorov:
- O2 90,4 %
- Telekom 88,65 %
- Orange 85,9 %
- 4ka 70 %

Štatistika vyplýva z údajov, ktoré Úradu pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb (RÚ) poskytli mobilní operátori O2, Orange, Telekom a Swan. V štatistike je zahrnutá len technológia LTE. Technológie GSM/GPRS a technológie tretej generácie (3G) sa nezapočítavajú. Reportované sú len maloobchodné prístupy. Do celkového počtu sú zahrnutí len aktívni zákazníci, požívatelia s obmedzeným prístupom na internet alebo len s e-mailovými službami nie sú zahrnutí.

Len nedávno sme vám priniesli zaujímavé čísla o využívani mobilných sietí na Slovensku. V tomto článku sa dozviete, koľko miliárd minút sme pretelefonovali a koľko SMS správ rozoslali za prvých šesť mesiacov tohto roka.

Zdroj: teleoff.gov.sk

Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2018 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188