Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
Fony.sk
ikona

Telekom v prvých troch kvartáloch 2017: rast zákazníkov aj ARPU (hospodárske výsledky)

· · Diskusia
Telekom zverejnil hospodárske výsledky za prvých deväť mesiacov tohto roka. Podarilo sa mu zvýšiť prevádzkový zisk a rástol i počet zákazníkov.

Za prvých deväť mesiacov 2017 dosiahol Telekom celkové konsolidované výnosy vo výške 554,2 milióna eur. Od tohto fiškálneho roka už nie sú vo výnosoch zahrnuté výnosy z tranzitu medzinárodnej hlasovej prevádzky, čo vedie k celkovo nižším výnosom. V rovnakom období minulého roka boli výnosy 564,1 mil. eur. Pri porovnaní zhodných kategórií rastú výnosy medziročne o 2 %. Prevádzkový zisk EBITDA za tri kvartály 2017 mierne stúpol na 243,9 milióna eur.

V roku 2017 pokračuje Telekom v rozširovaní 4G siete najmä na vidieku, no zároveň sa vo väčšom meradle zameral na posilňovanie kapacity i rýchlostí. LTE sieť dosiahla pokrytie 88,56 % populácie, množstvo staníc bolo vybudovaných aj v blízkosti ciest, železníc či dovolenkových oblastí. Kvalitu mobilnej siete Telekomu potvrdil aj najnovší teste meraní od P3 Communications.

“Telekom

Oblasť pevnej siete
Počet zákazníkov digitálnej TV stúpol medziročne na 581-tisíc. Čistý prírastok za prvé tri kvartály je 43-tisíc, čo je o medziročný 12,5 % nárast. Počet širokopásmových prístupov stúpol medziročne na 661-tisíc. Čistý prírastok za deväť mesiacov dosiahol 23-tisíc, o 5,7 % viac než pred rokom. Už štvrtý kvartál po sebe navyše Telekom eviduje čistý prírastok počtu pevných liniek.

Oblasť mobilnej siete
K 30. 9. 2017 využívalo služby mobilnej siete Telekom 2 245-tisíc zákazníkov. Za prvé dva štvrťroky sa zvýšila báza o 10-tisíc zákazníkov a v treťom stúpla opäť o 10-tisíc zákazníkov.

“Telekom

Segment paušálov zaznamenal v druhom štvrťroku prírastok 12-tisíc zákazníkov, v treťom dokonca 18-tisíc zákazníkov. Od prvého kvartálu 2017 sú zákazníci Easy Fix započítavaní do segmentu predplatených kariet, preto sú v medziročnom porovnaní výraznejšie rozdiely v počte zákazníkov. Pred rokom bolo evidovaných 1 467-tisíc zákazníkov fakturovaných služieb, ku koncu septembra bol údaj 1 428-tisíc. Počet predplatených kariet sa medziročne zvýšil o 12,9 % na 567-tisíc. Počet SIM kariet Sky Toll klesol o 7-tisíc.

Pozitívnym ukazovateľom je aj mierne vyšší priemerný výnos na zákazníka (ARPU) – 12,4 eur (vlani 12,2 eur). Pozn. redakcie: ARPU v Orangei bolo 12,1 eur, O2 dosiahlo priemerný mesačný výnos vo výške 10,12 eur. Telekom má tak spomedzi troch operátorov najvšší výnos.

Zdroj: tlačová správa

Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2018 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188