Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
Fony.sk
ikona

Google Asistent dostupný už aj pre zariadenia s iOS

· · Diskusia
Interaktívny osobný asistent Googlu už nie je výsadou iba androidov, ale od včerajšieho dňa ho môžu používať už aj majitelia iPhonov alebo iPadov. Hlasová asistentka Siri tak dostala konkurenciu.

Hlasový pomocník bol integrovaný do systému najskôr v Google telefónoch Pixel. Začiatkom marca tohto roka bol sprístupnený na zariadenia s verziou 6.0 Marshmallow a 7.0 Nougat. Na prebiehajúcej vývojárskej konferencii Google oznámil, že služba Google Asistent je na vybraných trhoch dostupná už aj pre telefóny a tablety s iOS.

Google Assistant iOS

Nový hlasový sprievodca však nie je plnohodnotný ako jeho kolega z Androidu. Pomôže vám s napísaním SMS správy, e-mailu, spustí prehrávanie hudby cez YouTube, vytočí hovor, prezradí aké bude počasie alebo poslúži ako pripomienkovač. Nespustíte ho podržaním tlačidla Domov tak, ako to poznáme z Google platformy. V domácom tlačidle je ukrytá asistentka Siri. Hlasový pomocník od Googlu sa na iPhone spúšťa stlačením ikony mikrofónu v aplikácii alebo písaním.

Google Assistant iOS

Asistent je k dispozícii pre zariadenia s iOS od verzie 9.1 a novšej. V App Store hľadajte aplikáciu pod názvom The Google Assistant -- get help anytime, anywhere.

V slovenskej mutácii obchodu ale zatiaľ nie je dostupná. Pri pokuse o stiahnutie cez iTunes sa zobrazí oznam o nutnosti zmeniť krajinu na USA. V takom prípade musíte mať aj Apple ID platné pre nákupy v americkom iTunes Store.

Zdroj: blog.google.com

Diskusia
0 príspevkov
Na pridanie príspevku musíte byť prihlásený.
Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2018 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188