Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
Fony.sk
ikona

4ka mení partnera v národnom roamingu. Bude ním Orange

· · Diskusia
4ka sa rozhodla pre zmenu partnera v poskytovaní národného roamingu. V priebehu tohto roka vymení Telekom za Orange. (Doplnené o stanovisko Orangeu)

Od štartu komerčnej prevádzky 4ky v októbri 2015 poskytuje Telekom prístup do svojej siete aj zákazníkom štvrtého operátora. Aby mali signál aj na miestach, kde 4ka nemá vlastné pokrytie.

Zrodenie dohody s niektorým z mobilných operátorov bolo dlhé a komplikované. Strany sa nevedeli dohodnúť na cene za poskytnutie siete a vo veci musel zasiahnuť regulačný úrad. Spor medzi 4kou a trojicou operátorov v súvislosti s poskytovaním národného roamingu dokonca skončil na súde. Nakoniec sa 4ka dohodla s Telekomom.

Teraz je všetko inak a posledné informácie potvrdzujú, že 4ka zmení poskytovateľa národného roamingu. V priebehu nasledujúcich mesiacov sa ním stane Orange.

“4ka”

Zástupcov 4ky sme požiadali o vyjadrenie a prinášame vám jeho celé znenie:

"Spoločnosti SWAN Mobile, a. s. a Orange Slovensko, a.s. koncom februára podpísali Zmluvu o poskytovaní služieb národného roamingu. Bezprostredne po podpise zmluvy začali spolu úzko komunikovať technické tímy oboch operátorov s cieľom implementovať národný roaming v priebehu nasledujúcich mesiacov tohto roka.

Z pohľadu zákazníka 4ky sa po zmene zmluvného partnera nezmení nič, naďalej bude v lokalitách pokrytých vlastnou sieťou 4ky využívať prednostne túto 4G alebo 2G sieť, v miestach, ktoré zatiaľ 4ka pokryté nemá, sa automaticky prepne do siete zmluvného partnera. O začatí poskytovania našich služieb prostredníctvom siete Orange Slovensko budeme, spoločne s našim zmluvným partnerom, včas informovať."

Na stanoviska Orangeu a Telekomu čakáme. Doplníme ich do článku hneď, ako nám budú doručené.

Doplnené 14. 3. 18:00 hod.:
Spoločnosti Orange Slovensko, a.s. a SWAN Mobile, a. s. začiatkom marca 2017 podpísali Zmluvu o poskytovaní služieb národného roamingu. Národný roaming bude implementovaný v priebehu nasledujúcich mesiacov tohto roka, o všetkých dôležitých detailoch budeme spoločne s našim zmluvným partnerom včas informovať.

Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2018 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188