Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
Fony.sk
ikona

Cena LG G6 sa odhaľuje. Bude vyššia než u predchodcu

· · Diskusia
V známom obchode Media Markt si už môžete predobjednať novú vlajkovú loď LG G6 s 5,7'' QHD displejom a pomerom strán 18:9. Jej cena je vyššia než sa očakávalo.

Top model LG G6 bol jedným z najväčších lákadiel na tohtoročnom MWC. Výrobca novú vlajkovú loď predstavil už deň pre otvorením brán výstaviska a nová vlajková loď si hneď získala pozornosť médií i verejnosti.

Oproti predchodcovi G5 prináša množstvo pozitívnych zmien. Už na prvý pohľad zaujme kvalitnou konštrukciou zo skla a kovového rámu. G6 sa pýši certifikáciou IP 68 čo znamená, že by jej nemalo ublížiť ponorenie do sladkej vody do hĺbky 1,5 metra po dobu 30-tich minút. Displej s 5,7-palcovou uhlopriečkou a jemným QHD (1440 x 2880 b.) rozlíšením ponúka netradičný pomer strán 18:9. Rám okolo displeja je minimálny a napriek veľkosti obrazovky sa LG G6 dobre drží v ruke. Je dokonca o dva milimetre užšia než G5.

LG G6

Novému pomeru strán bola prispôsobená aj najnovšia verzia používateľského prostredia LG UX 6.0, ktoré beží nad Androidom 7.0 Nougat. Širokouhlý displej 18:9 využíva aj aplikácia fotoaparát, ktorá ponúka štyri nové režimy. Aj s rozdelením obrazovky na dva štvorce. Výrobca opäť použil duálny, tentoraz 13 Mpix snímač s nahrávaním videí až v 4K rozlíšení. O výkon sa postará procesor Snapdragon 821, ktorému asistujú 4 GB operačnej pamäte a 32 GB úložisko s podporou microSD kariet o veľkosti až 2 TB. Všetky podorbnosti o novinke a živé fotografie nájdete v článku Základné info LG G6.

Prvý kontakt

Výrobca oficiálne cenovku LG G6 zatiaľ neprezradil. Očakávalo sa, že bude o niečo vyššia než pri G5, ktorá štartovala s cenou 649 eur. V e-shope známeho nemeckého obchodu Media Markt, ktorý má svoje predajne aj v Rakúsku a nakupujú tam mnohí Slováci, sa dá LG G6 predobjednať. Cena je stanovená na 749 eur, čo je viac než prvé odhady, ktoré hovorili o cene 700 eur. Na výber sú štyri farby: čierna, biela a platinová.

Dostupnosť telefónu je uvedená do 12 týždňov, očakáva sa, že predaj odštartuje v apríli. Aká bude cena pre slovenský trh a kedy sa u nás oficiálne objaví zatiaľ nevieme.

Zdroj: mediamarkt.de

Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2018 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188