Xiaomi Red Rice: štvorjadro za 100 eur

  • Mišo 07.08.2013 - 02:42

    neviete ako je to s objednavanim z ciny? ako dlho id tovar, kolko je clo a postovne, pride vobec balik z ciny v takej hodnote? :D vdaka za odpovede

  • Miro07.08.2013 - 10:13 Trvalý odkaz

    pozeral som ho na aliexpress.com cena niečo cez 150 euro.. dph je na zasielku nad 22 eur, clo nad 150euro a zvyčajne je 10%.. čiže ak balik zdania a preclia tak telefon môže vyjsť aj na 200 ečok..

    MoPed07.08.2013 - 11:18 Trvalý odkaz

    1. ak kupovat telefon, tak jedine z ibuygou.com kde mas istotu, ze ti pride original a ze ta neodrbu, aj na forach miui vsetci kupuju odtial, posielaju postou alebo DHL, pride to max. do 3 tyzdnov, niekedy aj do 4 dni ;) ..
    2. do 150eur sa plati len dan, ale nechapem kde si shade92 nabral ze je to zvycajne 10%, zalezi od typu tovaru. napriklad telefony podla colneho sadzobnika nepodliehaju clu

    ivica07.08.2013 - 11:46 Trvalý odkaz

    údajne v našich podmienkach funguje len 2G sieť

    viperman07.08.2013 - 15:32 Trvalý odkaz

    blbost, bratranec objednaval z ciny uz vela veci aj telefonov a vzdy mu dosli paipere z colnice ze sa to musi preclit.aj ked cinania dali dokonca nizsiu sumu colnici nechceli verit a chceli vypis z banky atd...

    Luca07.08.2013 - 16:07 Trvalý odkaz

    Objednal som viac telefonov z Ciny, nikdy som nepatil clo, ani DPH. Treba zadat dopravu beznou postou, najlepsie singapurskou, pokial sa to da vybrat. Ked to ide cez DHL a pod, stale sa plati clo. Inak, z Ciny absolutne nedoporucujem kupovat telefony, polovicka z nich mala nejaku vadu, o softveri ani nehovorim. Reklamacia v podstate vylucena, balik do Ciny stoji 20€, a raz mi napr. zaslali naspat presne tu istu neopravenu vec.

    mikosuo07.08.2013 - 16:59 Trvalý odkaz

    luco to sa teda divim ze si ich kupoval viacero ked si mal s polovicou problemy, inak dph sa moze platit aj cez klasicku postu.. Ja mam na ceste jeden telefon tak som zvedavy ci to prejde alebo nie

    Profile picture for user mental.disease@centrum.cz

    mental.disease07.08.2013 - 17:07 Trvalý odkaz

    Mýlite si tu dojmy a pojmy. (colné konanie, DPH, CLO)
    za mobil mimo EU sa platí "iba" 20% DPH.
    všeobecne platí:
    do 22€ sa neplatí nič
    22€-150€ iba DPH
    150€ a viac DPH + CLO - podla colneho sadzobníku v %.
    mobilný telefón: kód 8517 12 00 - Telefóny pre celulárne siete, alebo iné bezdrôtové siete - bez cla (0%)

    čo sa týka "colného konania" - POZOR! v tomto prípade nie CLA. Si za jeho vybavenie a dodanie, či už Pošta, FedEx.. účtujú (rôzny) poplatok. V prípade DHL je to cca 10% - avšak to si môžete vybaviť aj sami.

    Ak zásielka neobsahuje faktúru a tovar nevykazuje "známky podozrenia" na colné konanie môže sa stať, že cez poštu prejde aj tovar nad 22€ bez platenia DPH..

    Luca07.08.2013 - 18:16 Trvalý odkaz

    Z vlastnej skusenosti: Za ziadny mobil som clo ani dph neplatil. Za to platil som to za kazdy tablet. Mam dojem, ze to uctuju podla velkosti a vahy krabice, neviem.