Telekom v roku 2017: rástol prevádzkový zisk aj počet zákazníkov (hospodárske výsledky)

  • Medino 22.02.2018 - 15:41

    Taketo veci su pre mna zahadou, pretoze pausal ktory sa povazuje vsade v ramci vyspelej europy za standart, tak u nas na Slovensku sa v Telekome predava za cca 40 eur, co je pre vela ludi cca 10% z ich cistej mesacnej mzdy. Ano citate dobre, zaplatit za standartnu tlekomunikacnu sluzbu 10% zo svojej mesacnej mzdy, sa stava v nasich koncinach beznou vecou. Predstavte si zeby napr. nejaky bezny nemec platit 10% zo svojej beznej mzdy za bezne telekomunikacne sluzby... je to nieco nepredstavitelne :) Vsetci chytralkovia co tu teraz budu pisat ze oni zarabaju viac, alebo ze 40 eur je nic, tak si to nechajte prosim vas pre seba.

  • oliver9922.02.2018 - 16:08 Trvalý odkaz

    Uspesna telekom jar bude mat suvis s akciou upc s ich zmenou ceny a sluzby, obulo sa do toho masivne sme.sk ked dalo aj navod ako dat vypoved sluzieb, v upc to niekto neskutocne podcenil

    Juraj 050622.02.2018 - 18:47 Trvalý odkaz

    Áno Telekom je nieje lacný.Podobne,ako O2 a Orange. Cez retenčné oddelenie Telekomu (Orangeu,O2 tiež)sa dajú vyjednávať výhodnejšie ceny (30% až 50%),len treba vedieť...

    Brano22.02.2018 - 20:53 Trvalý odkaz

    Juraj - daju aj nedaju, ak si staly zakaznik a robis im tam vcelku vacsiu trzbu alebo mas viac cisel/sluzieb tak daju. Novy zakaznik nema sancu ziskat u nich 50% zlavu na jeden produkt. Ak ano, poprosim navod.

    Juraj 050622.02.2018 - 23:06 Trvalý odkaz

    V prvom rade skúsiť sa dohodnúť s retenčným oddelením. Zvyčajne dá retenčné oddelenie zľavu 30%(bez telefónu,len),ale máme výhodnejšie ceny...Keď nám to nestačí a chceme zostať u pôvodného operátora,tak musíme zadať žiadosť o prenos čísla ku konkurencii (hoci,aj fiktívne)získať môžeme,aj 50% z ceny paušálu (ožaleť musíme dotovaný smartfón,ktorý môžeme kúpiť na splátky bez navýšenia.

    marek123422.02.2018 - 23:22 Trvalý odkaz

    Ak telefon na splatky, tak kup cez O2 na o2 fer. Ak potrebujes telefon. V opacnom pripade 50% ziskas iba bez telefonu a budes musiet poziadat o prenos. Ak to raz dokazes, uz dalsie predlzenia budu malina. Zvycajne uz vtedy vola len retencne a neskusa davat horsiu ponuku. Da sa to, len to chce trpezlivost.

    Juraj 050623.02.2018 - 09:11 Trvalý odkaz

    Áno dá sa to,tak,ako píšeš.No smartfón by som kupoval za hotové,alebo na splátky bez navýšenia,ale nie cez operátora.

    deathwalker23.02.2018 - 12:50 Trvalý odkaz

    marek1234, splatky cez opa ta zaradia do zoznamov o ktorych netusis ze existuju. akekolvek splatky su zlo. chapem, ze ludom pomahaju kupovat veci co s inak dovolit nemozu. no aj tak, ak na nieco nemam, proste to nechcem a nekupim si. lenze vysvetli to slovakovi.

    Juraj 050623.02.2018 - 13:27 Trvalý odkaz

    To musí zvážiť či dostať od operátora dotované zariadenie,alebo za veľmi výhodné ceny služby. Oboje to nejde.. Osobne volil som možnosť cez retenčné oddelenie,kvôli výrazne lepším cenám. Smartfón som kúpil iPhone. Dvojročný starší zachovalý smartfón iPhone som dal v mobilschope na protihodnotu a doplatil som rozdiel a kúpil nový iPhone 7 Plus zo zárukou 2 roky.Takže som nemusel riešiť predaj staršieho iPhonu cez Bazoš.

    nanoSIM23.02.2018 - 13:56 Trvalý odkaz

    Juraj, Marek navrhuje telefon na splatky cez O2 na o2 fer, to však je cez O2 Fer bez dotácie od operátora - bonus = 0€, avšak splátková cena telefonu je voči priemernej cene telefonu zväčša predražená.

    Juraj 050623.02.2018 - 14:27 Trvalý odkaz

    Áno je predražené o niečo.Už,keby som mal mať O2-Fér,tak telefón neberiem z O2. Ináč O2 -Fér je na dnešnú dobu skutočne drahý.Radšej by som bral 4-ku.Vlastne to je každého vec . 100 ľudí 100 chutí...Ja som si vybavil Happy L cez retenčné oddelenie Telekomu.

    Brano23.02.2018 - 15:03 Trvalý odkaz

    k tej retencii este - od telekomu mam telku aj internet ale nevyuzivam ich mobilne sluzby. Telku aj net mam viacmenej preto lebo optika a digi sporty :) Kazdopadne ako novy zakaznik mobilnych sluzieb nemam sancu dostat nejaku 50 % zlavu. Nikdy som nbeol ich zakaznik mobilnych sluzieb, nemaju preco mi retenciu pounkat. To sa tyka len zakaznikov ktori tam uz boli/su.

    Juraj 050623.02.2018 - 17:12 Trvalý odkaz

    Ja využívam,len mobilné paušály od Telekomu. Prvé som mal Telekom a získal som Happy L s retenčného oddelenia za 19€,neskôr som získal kupón na zľavu 50% pre blízkeho na program Happy.Zobral som tiež pre manželku Happy L ( prenos čísla do Telekomu).Získala Happy L za 13,99€.Takže na jednu faktur platím spolu za programy Happy L (dve čísla) 32,99€ s DPH.

    marek123423.02.2018 - 23:49 Trvalý odkaz

    Len pre upresnenie, lebo je tu viac názorov. O2 preto, lebo cena telefónu je tam približne rovnaká ako kdekoľvek inde. Nebavme sa o šedom dovoze, keďže zvyčajne šedý dovoz a tých tisíc rovnakých shopov na heureka.sk predáva s DPH cez pofidérny zákon, ktorý obchádza DPH, nakoľko sa jedná o výkup, ktorý nepodlieha samotnej DPH. Takže napr. SAMSUNG S8 za 520 EUR (cena je konečná) je to isté pre mňa ako 520+DPH u O2 za EU distribúciu, keďže si fon dám do firmy a DPH sa mi vráti. A u O2 fér programe s telefónom na splátky to stoji 24 splátok x suma + 2 EUR a je to to isté ako hotovosť. Mimochodom iPhone X tam bol vo verzii 64MB lacnejší ako kdekoľvek inde. samozrejme bez navýšenia.

    marek123423.02.2018 - 23:53 Trvalý odkaz

    Ešte pridám výpočet: Apple iPhone X 64GB Strieborný
    (v celkovej hodnote 1 154,00 €) bol rozložený na 24 splátok x 48 + 2 EUR pri podpise = 1154. V januári to bola najlepšia cena zo všetkých eshopov, tak prečo sa nenechať zaúverovať úplne zdarma? V úverovom registri som už dávno, ale ako VIP klient ako firma tak aj súkromná osoba, takže vždy prejdem bez problémov a samozrejme bez nejakej zábezpeky.

    Juraj 050624.02.2018 - 09:21 Trvalý odkaz

    Ja ti verím..Tiež som v minulosti mal O2 -Fér a smartfón Samsung Galaxy S4 na splátky.Zmluvu si ukončil o mesiac skôr a nerobili mi v O2 problémy žiadná viazanosť...Akurát som doplatil dve splátky za Samsung Galaxy S4 naraz vo faktúre.Potom som odišiel do Telekomu a získal bonus za prenos čísla ku konkurencii.Ten mi skončil a mohol som po dvoch rokoch zobrať nový iPhone.Nechcel som.Namiesto toho si vyjednal cez retenčné oddelenie Telekomu na Happy L 30% zľavu.Na budúce budem,ešte chytrejší.Keď nedajú zľavu 50% na môj paušál,tak dám žiadosť o prenos čísla ku konkurencii.Oni potom zareagujú . Písal som hore koľko platím za paušál.Smartfón sa dá kúpiť,aj určený pre slovenský trh za výhodnejšie a na splátky bez navýšenia,alebo tak,že starší smartfón dám na protihodnotu a doplatím za nový rozdiel. Chcem preto výhodnejšie ceny za mobilné služby. Dokonca za to,že som preniesol číslo od konkurencie druhé manzelkine získal 1GB navyše,teda obaja na 24 mesiacov. Takže spolu máme 3GB +1GB. Platím celkovo menej,ako by som mal štandardne.

    Juraj 050624.02.2018 - 09:36 Trvalý odkaz

    Napríklad na splátky bez navýšenia,Mzone,Nay. Švagriná tak brala iPhone SE.

    marek123424.02.2018 - 11:13 Trvalý odkaz

    Juraj, si sikovny. Ja som zakaznikom Telekomu tiez, O2 len obcas zoberiem telefony na svoje starsie o2 fer pasivne cislo. Mimochodom nabuduce si vydupaj retencnu zlavu a aj 50% kupon. Ja platim 36 eur za plne 2x happy xl

    Juraj 050624.02.2018 - 11:54 Trvalý odkaz

    Na môj paušál mám cez retenčné oddelenie 30% zľavu a na druhý paušál som získal 50% zľavu. Na budúce budem mať na obé čísla 50% zľavu... Happy L mi plne vyhovuje

    Juraj 050624.02.2018 - 11:56 Trvalý odkaz

    27,99€ za dve paušály Happy L si vydupem...

    steve24.02.2018 - 18:55 Trvalý odkaz

    Pred cca 2 rokmi mi volala nejaka slecna z firmy X, ze z poverenia Telekomu mi ponuka pausal Happy za vyhodnejsich podmienok, pricom ponuka bola bez moznosti brat novy mobil, urcite to nebolo retencne odd. Nieco podobne ako customer center pre Orange, zial zabudol som nazov a nemozem sa na nich obratit s otazkou, ze co teraz ponukaju vyhodnejsie. Ak ste sa s tym v minulosti stretli, pripomeniete mi, ze o koho sa jedna?

    Juraj 050624.02.2018 - 20:13 Trvalý odkaz

    Mne pred cca 3 mesiacmi mi núkala nejaké externá firma O2 paušál s 1GB dát a neobmedzenými hovormi za 15€ bez mobilu. Nepotrebujem neobmedzené volania a navyše 1GB je pre mňa veľmi málo!!! Potrebujem minimálne 3GB dát.Toto mi ponúka môj súčasný program Happy L a v paušály mám 250 minút do iných sietí a neobmedzené množstvo SMS a MMS a na sieť zadarmo. 250 minút bohate stačí,ani to neprevolám. Mne išlo hlavne o dáta,aby bolo,aspoň 3GB... Cez retenčné oddelenie som získal za výhodnejšie ceny.

    pali26.02.2018 - 11:14 Trvalý odkaz

    Ja som v januári minulý rok s retenčným Telekomu zjednal 50% zľavu na paušál XL na 2 roky, platím 19,90e a S7 edge splátky 15e x 24mes = 360e + 49e som dal z ruky. Na tu dobu 410e za S7 edge bola veľmi dobrá cena...