Smartfon do 230EUR

  • 53 príspevkov
  • martinez13 24.08.2011 - 02:05

    Zdravim, takze idem si kupit novy fon, strop by mal byt 230EUR! doteraz som mal Nokiu C6 kde bol symbian, ale chcel by som skusit uz Android.

    Takze poziadavky:
    - velkost displeja od 3,2'
    - LED dioda
    - nejake kvalitnejsie fotky/videa
    - OS Android (snad budem spokojny)
    - pevnejsia konstrukcia
    - HTC, Samsung, Sony Ericsson

    Zatial som narazil na Wildfire S, co vy nato?
    Za kazdu radu/navrh vopred dakujem.

  • zeus3624.08.2011 - 02:15 Trvalý odkaz

    Mam Wildfire S a nelutujem, budes spokojny ak ho zoberies. Aj ked poniektori uzivatelia ti budu odporucat DesireS o par eur drahsi :-)

    martinez1324.08.2011 - 02:25 Trvalý odkaz

    a nezamrza ti alebo take nieco? vsetko je v poriadku? mas nan aj nejake puzdro?
    no Desire S je o jednu stovku drahsi cize nepripada do uvahy
    rozpocet som dal do 230EUR takze neplanujem dat viacej

    inak aby som doplnil tak nechcem z druhej ruky ale cisto novy

    majko11293 (h…24.08.2011 - 02:29 Trvalý odkaz

    No kvalitnejsie fotky/videa od htc neocakavaj ;) ak chces ako-taku kvalitu tak trochu doloz a kup Sony Ericsson Xperia Neo, no ta je na tom s konstrukciou horsie ako htc..ale inak, wildfire s je dobra volba :)

    zeus3624.08.2011 - 03:54 Trvalý odkaz

    nezamrza, vsetko slape OK, puzdro nemam, nepotrebujem, s mobilom nezachadzam vobec nijak extra opatrne, cely den je od muky( som kuchar) vecer ho iba utriem servitkou a hotovo... :)

    deszka324.08.2011 - 12:11 Trvalý odkaz

    Ja by som pockal skor na novy SE Xperia Mini.Stoji do 200EUR cisto novy a ma dobre funkcie.

    DJ Pepe24.08.2011 - 13:27 Trvalý odkaz

    Myslim ze pri vybave xperie mini za 200 euro nieje velmo o com rozmyslat ;)

    martinez1324.08.2011 - 15:43 Trvalý odkaz

    zeus - dakujem za info
    no pozeral som ten xperia neo ale trosku nad rozpocet, no ja som tu Xperiu mini aj pozeral ale nevedel som kedy vyjde (neviete mi povedat presnejsie, ze kedy?). tak zatial mam na vyber Wildfire S a Xperiu mini. A cena bude 200 eur vravite?

    martinez1324.08.2011 - 17:11 Trvalý odkaz

    takze radsej si mam zobrat ten SE ako to HTC-cko? nebude moc maly?

    dr.snake24.08.2011 - 18:22 Trvalý odkaz

    pocakaj na SE RAY..vsey´tko splna co pises

    martinez1324.08.2011 - 18:37 Trvalý odkaz

    len urcite bude nad 300 eur

    majko11293 (h…24.08.2011 - 20:06 Trvalý odkaz

    ked sa rozhodujes medzi SE a HTC, tak radsej vezmi Wildfire S..je trochu vecsi, co je pre browsovanie len lepsie, a ma Sense ktore ti ten chybajuci vykon oproti SE vykompenzuje..

    dr.snake24.08.2011 - 20:53 Trvalý odkaz

    urcite ray nebude stat 300 ked neo stoji 330e a ray je nizsia rada hoc ma creva rovnake ale ma mensi display
    a mini stoji cca 180EUR ma stejne creva len mensi display op 0,3"
    ja tipujem ray na 240-250 a za tolko si ho kupim jak dojdem z dovolenky...urcite lepsie ako wild S

    majko11293 (h…24.08.2011 - 23:07 Trvalý odkaz

    boze, DJ Pepe, si ubohy..vydis niekde v prvom prispevku napisane, ze chce na tom hrat narocnejsie hry??? Ja nie..pisem k teme, nie ako ty. Ja viem ze narocne hry na Wildfire S nespustis..mg

    deszka324.08.2011 - 23:53 Trvalý odkaz

    Jasne,nech si vezme drahsi a slabsi telefon...Rada za milion...Zober SE Mini a budes spokojny.

    majko11293 (h…25.08.2011 - 00:18 Trvalý odkaz

    - velkost displeja od 3,2'

    nevies citat?? a moje prispevky ti radim znovu precitat, az potom na ne adekvatne reaguj..

    DJ Pepe25.08.2011 - 15:45 Trvalý odkaz

    Fajn, tak sa na to pozrime takto. 0,2 palca pri rovnakom rozliseni neni tak fasa rozdiel, prezeranie bude pohodlne rovnako, akurat na htc bude mat pismo kostrbatejsie. Potom este "obrovske" plus htccka, htc sense. Je to vec vkusu, a nemusi kazdemu vyhovovat, najlepsie nanom su hodinky s pocasim, ale ja som ho nahradil ADW LAuncherom. Teraz ked uz chces ist podla prveho prispevku, kvalitnejsie fotky. Tu mas odpoved sam, ktory telefon ich bude mat kvalitnejsie (a to ovela). Potom tam je vidiet ze to bude jeho prvy android. Ked mam nieco nove, chcem to vyuzit naplno. Xperia je vykonnejsia, z nej vytlacis viac. Neplet sem taktovanie, a custom romky, nie kazdy si chce odpast zaruku hned ako ho kupi. Ten procesor nebude nataktovany "iba" na 600mhz len tak pre srandu kralikov, a nie kazdy kupuje telefon kazdy polrok. Ak ti este stale logicky nepride, ze sa viac oplati kupit lacnejsi a vykonnejsi oproti drahsiemu a slabsiemu iba preto ze je to htc, tak by si mal porozmyslat, kto je ubohejsi.

    majko11293 (h…25.08.2011 - 15:58 Trvalý odkaz

    preco sem preboha pleties root, custom romky a taktovanie??? Spomenul som to niekde?

    mk11223325.08.2011 - 21:52 Trvalý odkaz

    vykompenzuje :D
    dajak nahodou stale odporucas HTC a hlavne tvoje argumenty su ma to HTC sense a je to HTC
    nepises vobec objektivne nazory
    ja osobne by som zobral SE xperia mini ak budes pouzivat web budes tam mat Adobe flash player
    a celkovo je lepsie akurat ma mensi displej

    majko11293 (h…25.08.2011 - 22:01 Trvalý odkaz

    uz dost!!!! co ma stale riesite? Uz som pisal ze zaujaty niesom! Preboha, to neviete pochopit? A pisem objektivne nazory. Uz ste s tym trapny...

    Picos25.08.2011 - 22:16 Trvalý odkaz

    Ja odporucam vzdy a vsade HTC, pretoze ho mam a mozem ho porovnat s inymi mobilmy. Ak mam vyjadrit svoj nazor, tak ho uprimne a z mojho pohladu objektivne vyjadrim. Nikomu vsak svoj nazor nevnucujem.

    majko11293 (h…25.08.2011 - 22:18 Trvalý odkaz

    To ako ja niekomu svoj nazor vnucujem????

    Picos26.08.2011 - 01:45 Trvalý odkaz

    h.marian, prave naopak. Svojim prispevkom som chcel povedat, ze aj ja mam sympatie k mobilom HTC a netajim sa tym. Takisto by som bral Wildfire S a to z dovodov, ktore si uz spomenul ty.

    gombicka61126.08.2011 - 13:12 Trvalý odkaz

    Chcem sa opitat..zalezi ti aj na baterke?Ak ano tak zober tu malu xperiu aj ked ja osobne vlastnim htc desire s a baterka mi vydrzi radovo 2 dni.Htc nemaju dobre vydrze a ak chces android s dobrou vydzzou tak samsung je na tom naj lepsie potom sony ericsson a htc je posledne.Ja byt tebou by som zobral to HTC lebo som zviknuty na htc sense atd...ale je to vec nazoru a vkusu.A uprimne povedane tie male vecicky s oznacenim xperia by som nekupoval ak xperiu tak vacsiu napr. play,neo,arc.Wildfire s nema dobru baterku ...potom radsej htc desire alebo klasicky wildrire ...je to na tebe:)

    mk11223326.08.2011 - 14:53 Trvalý odkaz

    no nechapem ale xperia mini neni az taka mala a je urcite lepsia ako wildfire.
    ma celkom slusny vykon , natacanie HD videa , podla mna slusny fotak,
    flash player, bude mat update na android 2.3.4 , lepsia vydrz baterky (asi) a to vsetko je ovela lacnejsie ako HTC wildfire S ktore ponuke "najlepsie HTC sense" ktore podla mna neni vobec najlepsie a vo vsetkom je horsie.
    xperia mini sa t stoji 180EUR a Wildfire stoji 224EUR

    DJ Pepe26.08.2011 - 15:04 Trvalý odkaz

    "najlepsie HTC sense" ktore podla mna neni vobec najlepsie a vo vsetkom je horsie.

    ou, to bude vojna :lol:

    mk11223326.08.2011 - 17:03 Trvalý odkaz

    myslel som ako HTC wildfire je vo vsetkom horsie oproti SE xperia mini.
    a nemam zaujem sa z nikym hadat :lol:

    Ashlee26.08.2011 - 17:14 Trvalý odkaz

    Chcem sa opitat..zalezi ti aj na baterke?Ak ano tak zober tu malu xperiu aj ked ja osobne vlastnim htc desire s a baterka mi vydrzi radovo 2 dni.Htc nemaju dobre vydrze a ak chces android s dobrou vydzzou tak samsung je na tom naj lepsie potom sony ericsson a htc je posledne.Ja byt tebou by som zobral to HTC lebo som zviknuty na htc sense atd...ale je to vec nazoru a vkusu.A uprimne povedane tie male vecicky s oznacenim xperia by som nekupoval ak xperiu tak vacsiu napr. play,neo,arc.Wildfire s nema dobru baterku ...potom radsej htc desire alebo klasicky wildrire ...je to na tebe:)
    Neviem preco si myslis, ze SE mu vydrzi dlhsie. Moja byvala Xperia X10mini bola schopna odist do 8 hodin, len preto, ze bola na wifi. Takze o vydrzi SE mozeme dost polemizovat. Samsung je na tom uplne rovnako ako HTC (porovnavam modely SGS a HTC DHD). Vyjadruj sa fakt z osobnych skusenosti a nie z domnienok...

    no nechapem ale xperia mini neni az taka mala a je urcite lepsia ako wildfire.
    ma celkom slusny vykon , natacanie HD videa , podla mna slusny fotak,
    flash player, bude mat update na android 2.3.4 , lepsia vydrz baterky (asi) a to vsetko je ovela lacnejsie ako HTC wildfire S ktore ponuke "najlepsie HTC sense" ktore podla mna neni vobec najlepsie a vo vsetkom je horsie.
    xperia mini sa t stoji 180EUR a Wildfire stoji 224EUR

    Kazdemu vyhovuje nieco ine, niekomu Timescape, niekomu Sense, nemozes tvrdit, ze Sense je vo vsetkom horsie. Zda sa, ze si v zivote Sense ani v ruke nemal. Maximalne v nejakom obchode. Dalsi, co radi bez skusenosti...

    mk11223326.08.2011 - 19:20 Trvalý odkaz

    trosku zle som to sformuloval lebo som to pisal trochu rychlo :D
    myslel som to tak ze sense nie je najlepsie a pokracovanie bolo o tom ze HTC wildfire S je podla mna ovela horsie oproti xperii mini

    Profile picture for user mental.disease@centrum.cz

    mental.disease28.08.2011 - 04:29 Trvalý odkaz

    v podstate tvojim poziadavkam z prveho postu nevyhovuje ziaden fon :D
    ale nevidel bych to tragicky. Najviac sa k tomu priblizuje Samsung Galaxy Ace 3,5" displej, foti vyborne, len to video je slabsie qvga (240x320). Avsak po aktualizaci na android 2.3 sa zvysi na VGA (480x640):
    http://www.youtube.com/watch?v=dgray11VdKM
    HTC Wildfire S 3,2" priemerne foto/video (VGA)
    SE Xperia Mini nesplna poziadavku velkosti displeja (3"), ale inak je technologicky najdalej. CPU 1GHz, GPU Adreno 205, cize najlepsi procak a graficka akceleracia zo spominanej trojky, najrychlejsie HSDPA vcetne HSUPA. najlepsie foto (i tlacidlo spuste) video (1280x720) a v neposlednom rade najnizsia cena!
    V podstate neurobis vaznu chybu ani s jednym z tychto fonov.
    Ak, ale pockas o chvilu su na trhu SE Live Walkman -november s 3,2" abo SE Xperia Ray (september) s 3,3" displejom a HW takmer identicky s Xperia mini.

    nerd28.08.2011 - 13:13 Trvalý odkaz

    marian este ta poriesim aj ja :) ako sense kompenzuje vykon? tym ze ma najvacsiu spotrebu RAM zo vsetkych prostredi co sa v androide pouzivaju? ale cim?

    majko11293 (h…28.08.2011 - 13:20 Trvalý odkaz

    to ta bavi rypat do mna? Sense je dobre zoptimalizovane, takze aj pri slabsom hardwari cely system pracuje velmi dobre a rychlo...

    nerd28.08.2011 - 13:39 Trvalý odkaz

    marian niekedy to uz ani vtipne nie je :)

    majko11293 (h…28.08.2011 - 13:42 Trvalý odkaz

    co je podla teba vtipne?

    majko11293 (h…28.08.2011 - 14:14 Trvalý odkaz

    lol, ale ved Sensation obsahuje Sense 3.0 ktore je nesmierne narocne na hardware vid free ram na sensatione 150MB..Wildfire S ma Sense 2.1 ;) pobavil si ma, a zase si sa pre svoju nevedomost strapnil :) blahozelam..

    hektor28.08.2011 - 14:42 Trvalý odkaz

    Takze trosku prispejem do tejto temy, mal som wildfire S, no maly displej mi dost vadil, tak som presiel na HTC Desire S, a na pocudovanie nejaky rozdiel v rychlosti systemu som nezaznamenal, a aj ked, tak ten rozdiel je zanedbatelny. Cize z toho vyplyva, ze ten sense asi fakt bude dobre optimalizovany, aj ked mnohi tomu neverite :)

    nerd28.08.2011 - 14:44 Trvalý odkaz

    ale vobec nie :)
    co myslis co je narocnejsie pre dany hardware?! sense 3 pre sensation alebo sense 2.1 pre wildfire S?
    sense 2.1 nahana vykon a sense 3 ho "stahuje"?! kua co v tom HTC robia?

    maki4530.08.2011 - 14:48 Trvalý odkaz

    z tohto obchodu by som chcel nakupovat:
    http://www.talkive.sk/index.php?page=shop.product_details&flypage=s…
    a toto je ta Xperia mini? lebo skoro nikde som ju nenasiel, uz sa predava?
    http://www.talkive.sk/index.php?page=shop.product_details&flypage=s…

    Ahoj, tento shop by som ti ja osobne velmi neodporucal. Su sice velki a maju castokrat dobre ceny, ale co sa tyka zakaznickeho servisu su na tom velmi biedne. Zle info o dostupnosti tovaru (objednas nieco co ma status, ze 2-5 dni, cakas skoro mesiac a ani sa ti neunuvaju nic dat vediet), reklamacia raz bola hotovy horor a naposledy to zaklincovali tym ked sa mi v predajni ich predavac vyskieral do ksichtu ako by som bol nejaky idiot len preto, ze telefonom rozumie viac nez ja.

    martinez1331.08.2011 - 15:53 Trvalý odkaz

    no zobral som z mp3 tu Xperiu mini, pretoze som zistil ze brat si ide zobrat Wildfire S a tak ked sa mi nebude pacit si ho vymenim.
    Predchvilou mi prisla ta Xperia ale ked zapnem fon tak mi vypise ze KARTA SIM JE ZABLOKOVANA, mam T-mobile, ale akoze v mobile sa mozem dalej hrabat. TO mam ist do T-mobile-u si ju odblokovat? Co ma to vyjde? Doteraz som nemal takyto problem, skratka som kupil fon cez net a uz bol odblokovany. Dakujem

    gudy31.08.2011 - 16:10 Trvalý odkaz

    Daj tam inu T-mobile simku ak to bude robit aj na tej tak je zablokovany na siet. a to by som im hned reklamoval lebo jediny kto blokuje MT na slovensku je T-debile. A ked ti tam ten nejde tak je to mt urceni pre zahranicneho operatora cize ta otototo.A do mt len dohrali sk lokalizaciu.

    martinez1331.08.2011 - 17:53 Trvalý odkaz

    ono mi to tak robi, ze zapnem mobil a v pravo hore mi to vypise ze mam tu sim-ku zablokovanu.. potom ked odblokujem mobil akoze ked odblokujem displej/tlacidla tak si pyta od SIM-ky PIN kod, a ide mi vsetko v poriadku aj viem sa niekomu dovolat.

    Skusal som dat druhu SIMku z T-mobile a to iste robi. Tak mam napisat do toho shopu alebo mam ist do tmobilu?

    gudy31.08.2011 - 19:35 Trvalý odkaz

    tak potom neviem ale ked vsetko funguje jak ma a da sa ti bez problomev volat aj dovolat tak asi neni co riesit a ma to tak byt

    mirmo8031.08.2011 - 19:41 Trvalý odkaz

    Ak mas moznost, tak vyskusaj este SIM ineho operatora. Ak pojde, tak je zrejme vsetko OK. Ja som z mp3 kupoval uz dva fony a zatial no problem.

    Ashlee31.08.2011 - 20:55 Trvalý odkaz

    martinez13, robi ti to len vtedy, ked zapnes fon? Potom zadas PIN a uz to nerobi? Ak ano, tak je to normalne, ja som to mala na X10 mini tak isto. A este obcas aj cez den sa stalo, ze mi napisalo, ze zablokovana SIM a musela som zadat PIN a bolo vsetko ok. Nestavalo sa to casto, ale mozno tak raz za dva tyzdne.

    martinez1331.08.2011 - 21:57 Trvalý odkaz

    dal som tam aj Orange kartu a robilo to iste
    Ashlee, robi mi to stale ked zapnem mobil, ale ja vacsinou nezvyknem vobec vypinat mobil takze je to v pohode, len som sa chcel spytat ci to je normalne a tak. Dakujem za odpoved