Slúchadlá pre slabopočujúcich ľudí.

 • 7 príspevkov
 • Peter 05.03.2019 - 17:24

  Zdravím. Potreboval by som od vás radu ohľadom slúchadiel pre slabopočujúcich ľudí, ktoré by zároveň potláčali okolité zvuky a dávali by do ucha iba zosilnený zvuk reči človeka s ktorým slabopočujúci komunikuje, ktorú by tie slúchadlá tak tiež "očistili" a bez ostatných okolitých ruchov púšťali čistú do ucha. Asi pred pol rokom som o takých počul no neviem si spomenúť na ich názov. Preto sa chcem opýtať vás, lebo určite budete niekto vedieť o viacerych takychto prístrojoch. Ďakujem za rady a prajem pekný deň! :)

 • steve07.03.2019 - 08:21 Trvalý odkaz

  Toho Thomsona som kupoval pred mesiacom mojej 96 r. pani svokre na Heureke. Zatial spokojnost.

  Peter07.03.2019 - 18:34 Trvalý odkaz

  Môj dedo ma problém s tým, že on ževraj počuje, ked hlasnejšie hovoríme na neho, ale rozumie iba trošičku lebo sa mu asi nejako rozbíja ten zvuk, a ked hovoria viacerí naraz tak už vôbec. Tie slúchadlá ste na takýto účel kupovali?

  Jedná z recenzií na tie thomsony - "Koupila jsem výrobek pro maminku/jen stařecká nedoslýchavost, tj. nález přiměřený věku/ k poslechu tv, bohužel nezvykla si, slyší zvuky , ale nerozumí slovům, výrobek skončil ve skříni :-(."

  To je problém aj môjho deda, tak neviem či budú fungovať u neho.

  Peter07.03.2019 - 18:58 Trvalý odkaz

  Teraz som niečo našiel. Potreboval by asi takéto niečo.:
  https://www.nuheara.com/iqbuds-boost/
  alebo
  https://www.nuheara.com/iqbuds-max/
  tie MAX sú najnovšia generácia, ktorá sa bude predávať v druhej polovici roka 2019.
  Prekážkou je tá cena. Iqbuds Boost stoja 500 a tie MAX majú stáť o dosť viac. Zaplatiť toľko peňazí za niečo čo možno nebude fungovať a nebude sa dať vrátiť je dosť.

  Neviete o niečom takomto podobnom? Nie iba zosilovačí zvuku, ale aj to aby do ucha posielali "čistú a zrozumiteľnejšiu reč" pri osobnej konverzácii a z TV, ako tieto čo som napísal?