Skusenosti W800i

  • 59 príspevkov
  • Richard Hombauer 06.10.2005 - 12:13

    Do tejto temy budem postupne pridavat skusenosti s W800i. Neskor z nich snad spravim clanok. ;)

    Zacnem v druhom prispevku...

  • Richard Hombauer06.10.2005 - 12:13 Trvalý odkaz

    Zacnem netradicne budikom. Ani najnovsi soft (R1N035) nepomohol a budik budi zosilnovacim zvonenim od minima az do maxima. jedinym riesenim je vlozenie MP3 skladby upravenej na hlasitost 10 - 15 %. Odporucam program CoolEdit 2000.

    Sluchadla su skvele. Konecne nemusim mat v autobuse hudbu na "plne pecky", aby som pocul aj tichsie tony. Za krkom sice velmi dobre nedrzia, ale nejde o nic strasne. Len by sa nemuseli tak zamotavat. :)

    Pri potulkach mestom maju sluchadla jedno riziko - nic nepocujete. V pripade okoliteho nebezpecenstva ste zarucene na prvych prieckach postihnutych. :-D

    512 MB je fakt dost. mam na nej par dielov kresleneho serialu, niekolko albumov MP3 skladieb a este mnozstvo miesta na fotky. toto sa mi paci. :)

    Richard Hombauer06.10.2005 - 12:31 Trvalý odkaz

    Prehravac nerozpozna interpretov skladieb, ak som ich na kartu len rucne presnul (ako na disk). Pre prehravanie skladieb, resp. ich zoskupovanie podla interpretov, je nutny import skladieb na kartu prostrednictvom dodavaneho programu Disc2Phone. Inak sa dockate hlasky "nenasli sa ziadne albumy".

    ak vsak prehravate vsetky skladby za sebou, bez rozdelenia na albumy ci interpretov, prehravac funguje normalne.

    simumarek06.10.2005 - 14:21 Trvalý odkaz

    Trochu OT,takze si riso vymenil 6681 za w800i?Uz sa tesim na tvoje dalsie zistenia a poznatky.

    Richard Hombauer07.10.2005 - 02:59 Trvalý odkaz

    klavesnica je tvrdsia, nez som cakal. je tichucka, stlacenie je iste, ale pri pisnai dlhsieho textu si uvedomite, ze je klavesnica tazsia, nez je normalne.

    kiez by nebolo tlacidlo pre regulaciu hlasitosti na pravej strane...jeho vyuzitie pri rychlom eriksonackom pisani (2 = a, 2+ = b, 2- = c) by bolo dokonale a ja by som si pripomenul casy starej dobrej T65-ky. takto je to skor pre lavakov...:?

    Richard Hombauer07.10.2005 - 03:02 Trvalý odkaz

    sluchadla mi padaju z krku..

    dnes som nasiel riesenie...stipec na kabliku pod mikrofonom treba vyuzit na uchytenie kablika veduceho ku pravemu sluchadlu tak, aby ste mali sluchadlo (kabliky) ovinute okolo krku. stipec nedrzi ani na jednom kabliku pevne a dokonca sa tako da aj telefonovat. prakticke skusenosti s tymto mechanizmom su v mojom pripade zatial len velmi slabe. :-D

    stanleyjr07.10.2005 - 03:11 Trvalý odkaz

    super risko,tesim sa na tvoju recenziu :-)

    Odoslany z mobile device

    trif07.10.2005 - 04:03 Trvalý odkaz

    Ja taktiez cakam na skusenosti a ohmatanie tohto foniku.Snad ho este budes mat o tyzden;-). Moja je az privelmi FONacka,tak je uz len vyber D600,alebo W-cko.
    Ale popravde
    JA SAM CHCEM W800-ku!!!

    Odoslany z Sona Ericssonova K750i by trif edited

    stanleyjr07.10.2005 - 10:57 Trvalý odkaz

    trif tak aj tebe sa paci wecko?

    Odoslany z mobile device

    Richard Hombauer07.10.2005 - 10:58 Trvalý odkaz

    W800i je moj vlastny fon, ktory budem mat minimalne do konca roka. ;) a je velmi pravdepodobne, ze aj dlhsie.

    kedze je K750i megaFON, musim ho mat, aby som sa o jeho majitelov vedel starat. :-D myslim, ze W800i sa da povazovat za plnohodnotneho nahradnika K750i.

    no, mojej sa W800i velmi paci, ale D600 tiez (resp. videla D500 :) ). Ja neviem....ja by som teraz Samsung nechcel, ked mam toto (512 karta, super sluchadla, oranzova sa mi zacala pacit... :lol: ).

    Richard Hombauer10.10.2005 - 17:29 Trvalý odkaz

    dnes som poriadne vyskusal prepojenie W800i a Hi-Fi sustavy pomocou hudobneho kabla (Fast port -> 2x cinch).

    Kvalita je spickova, takmer zhodna s pocuvanim hudby z CD playera.

    Vydrz W800i: 3 hodiny prehravania hudby = 25 % kapacity baterie. Som milo prekvapeny. Pocas tych troch hodin som na chvilu odpojil fon od sustavy a vybavil jeden telefonat a pocuval hudbu par minut z jeho reproduktora. prehravac teda bezal bez prestavky.

    Este vyskusam prehravanie so sluchadlami, predpokladam, ze vtedy bude zataz o cosi vacsia (musi "zivit" energiou aj sluchadla).

    este podotykam....pri zmene hlasitosti aj preskakovani skladieb sa ozyva jemne praskanie. ale to som akosi cakal. :) nie je to profesionalny Hi-Fi MP3 prehravac.

    Richard Hombauer11.10.2005 - 01:07 Trvalý odkaz

    tak som dnes instaloval vsetok softver do PC pre spojenie W800i s touto krabicou. no, 2 hodiny driny, ale mam vsetok potrebny soft. synchronizacia s Outlookom prebehla podla predstav. Disk2Phone som zatial neskusal. Kabel aj nabija, to je fajn..

    Proste, nelakajte sa nicoho, stale len potvrdzujte YES. W800i bola identifikovana ako nove zariadnie niekolkokrat, ako modem, mobil, mass storage...a kazda instalacia cosi trva. takze dokopy to trvalo doost dlho. treba trpezlivost (a nie 1,3 GHz PC :lol: ).

    K700icko11.10.2005 - 01:40 Trvalý odkaz

    Trif ty chces vymenit claru za W800.Ved clara je ovela elegantnejsi fon.Mal som v ruke aj wecko ale nemenil by som nijako.

    Odoslany z Sony Ericsson mobile phone

    Richard Hombauer11.10.2005 - 02:47 Trvalý odkaz

    tak som odskusal aj Disk2Phone a velmi podareny softver to je.

    vlozite do PC hudobne CD, pomocou Disk2Phone ho prekonvertujete do MP3 v zadanej kvalite a odoslete hned do fonu. super.

    alebo pouzijete MP3 skladby vo vasom PC, urcite len, v akej kvalite ich chcete do fonu (nezmenenej alebo zmenenej) a uz posielate cez kabel v baleni.

    bez tohto softveru prehravac hudby vo W800i nerozpozna interpretov skladieb, nevie ich podla nich zoradit. ak su skladby vlozene pomocou D2P, interpretov W800i (aj jej sestry) rozozna.

    Richard Hombauer13.10.2005 - 15:21 Trvalý odkaz

    Vyborna vec je,ze ked wapujem a mam permanentne na music button nastavene radio, tak jeho stlacenim ho hned spustim. Stlacenim W-button zase spustim MP3. Stale som na Fony.sk a pocuvam mp3 s tym,ze skusam, ci nehraju daco dobre v radiu. Pri wapovani a pocuvani za asi 30 min nastali 2 az 3 kratke prerusenia prehravania. Cakal som horsi vysledok.

    Odoslany z Sony Ericsson mobile phone

    dapro23.10.2005 - 22:39 Trvalý odkaz

    Tak jsem si poridil tenhle telefonek a zatim jsem velmi spokojen.Mam ho druhy den. Nafotil jsem s nim na tuning srazu par snimku a v pocitaci to vypada opravdu kvalitne a realne. Fotil jsem auta ruznych barev a odstinu a vsechny barvy i metalicke jsou beze zmen.prehravani mp3 nema snad chybu.Super zvuk...Zatim jsem na zadnou chybu neprisel krome zachytavani videa,ale to mi az tolik nevadi :lol:

    dapro24.10.2005 - 18:38 Trvalý odkaz

    Rad bych jich tam par pridal,ale mam fotky moc velky kolem 450 kb. Nemam moc zkusenosti s upravou fotek.Nevim jak zmensit jejich obsah. A velikost mam max.tedy 1632*1224.Muze mi nekdo poradit???

    Kucko24.10.2005 - 23:34 Trvalý odkaz

    DAPRO,UPLNE V POHODE S MICROSOFTACKYM PHOTO EDITOROM.MAS HO AUTOMATICKY NAINSTALOVANY S WIN XP

    Odoslany z mobile device

    -pgx-26.10.2005 - 18:29 Trvalý odkaz

    Co si myslite o kryte fotaku? Sa mi stava,ze sa sam otvara ked taham wecko z vrecka :-D ale mam ho asi 2 hodiny, snad to bude Ok.

    Btw. nosim v jednom vrecku creative 512 megovy spolu s tymto fonom, keby ma niekto videl, co si o mne pomysli ;-)

    Odoslany z Sony Ericsson mobile phone

    Richard Hombauer26.10.2005 - 20:12 Trvalý odkaz

    hehe..

    nuz, ja mam moj super obal :-D (oranzovy nikde nemali, tak som si sam usil :) ) a otvorenie krytu fotaku sa mi obcas stava...aj dnes. treba si davat pozor.

    inak mi doost vadi prepinanie T9 podrzanim hviezdicky. ja som zvyknuty na stlacenie (aj viacnasobne) mriezky a toto ma naozaj niekdy vytaca. je to zbytocne zdrzanie.

    niektore oneskorene reakcie su tiez na povazenie. niekedy sa na sekundu objavi napr. OK, ale ked ho potvrdim, uz je tam uplne ina obrazovka a ja uz potvrdim uplne inu volnu. proste nedomyslene veci, akoby ten fon nemal nikto normalny pred spustenim na trh v ruke. vsetko su to softverove zalezitosti. mam pocit, ze v SE robia ludia, ktori absolutne nepocuvaju hlas zakanikov (v urcitom smere).

    prikladom je aj vytocenie cisla. vstupim do zoznamu a dam VOLAT. telefon par sekund nic nerobi a az potom sa na displeji objavi vytacanie cisla. velakrat sa mi stalo, ze som chcel kontakt upravit. stlacim joystick a cislo sa zacne vytacat. rychlo, v mensom soku z omylu, sa snazim hovor prerusit ale uplne zbytocne, pretoze pristroj par seknud nereaguje. totalna blbost! vzdy potom len dufam, ze som dotycneho uz nevytocil /nezazvonil mu mobil/. zaujimave je, ze problem s oneskorenym vytacanim som chvilu mal, potom chvilu nemal a teraz s najnovsim softom zase mam. pricom soft som menil len raz. tomuto proste nechapem.

    tiez mi vadi, ze fotak nespustim pri beziacej inej aplikacii/operacii. mozem byt aj v zozname a fotak odsunutie krytu nespusti. pri nechcenom otvoreni fotaku vsak mobil vacsinou mate zablokovany a v pohotovosti, a vtedy sa fotak ako na potvoru spusti. takze ochrannu funkciu to mat nemoze. fotak sa teda vzdy spusti len ked ste na uvodnej obrazovke (pocuvat hudbu mozete). preco, to neviem. :?

    Richard Hombauer26.10.2005 - 20:21 Trvalý odkaz

    aby som len nekritizoval...mam datovy program 10 MB mesacne.

    vyuivam ho najma na SMS a obcasny pristup na ICQ a WAP (velmi zriedkavo, ale o to nutnejsie), ale najma na e-maily. najprv som automaticku kontrolu posty zapinal len na den, ked som bol mimo domu (stretko, vikendy, sluzobne cesty..), ale neskor som si pravidelnu kontrolu ponechal na interval 1 hod stale...spotreba je asi 1 MB mesacne..resp. kazda kontrola je asi 1 kB (nieco cez), co je odhadom 30 kB denne => 1000 kB mesacne...t.j. 1 MB.

    ale niekedy samozrejme stiahne aj e-mail, mam nastavene stahovanie hlaviciek aj textu, takze denne stiahne aj par kB textu. 10 MB mesacne = 300 kB denne, co nikdy kontrolou schranky nedosiahnem. velke maily sa nestahuju, co je vyhoda. novu spravu mi telefon oznami zvuckou, aku si sam vyberiem. to je tiez super. skratka na mailovy prehliadac si stazovat nemozem. ak by som pravidelne vyuzival 2 schranky, bolo by to horsie, prepinanie medzi nimi nie je take pohodlne, ale nastastie to uz nie je moj pripad.

    Richard Hombauer26.10.2005 - 20:22 Trvalý odkaz

    a skusal som aj MyFriends, ale k tomu sa dostanem v samostatnom clanku. :-D

    simumarek26.10.2005 - 22:21 Trvalý odkaz

    Riso mohol by si poslat nejaku fotku toho tvojho usiteho puzdra? :-)

    simumarek26.10.2005 - 22:24 Trvalý odkaz

    A ako to je na w800, k750, d750 ked mam dajme tomu dva mailove ucty? Ako sa medzi nimi da prepinat?

    simumarek26.10.2005 - 22:36 Trvalý odkaz

    Ospravedlnujem sa a dik za link!!!

    -pgx-26.10.2005 - 23:10 Trvalý odkaz

    hehe..
    inak mi doost vadi prepinanie T9 podrzanim hviezdicky. ja som zvyknuty na stlacenie (aj viacnasobne) mriezky a toto ma naozaj niekdy vytaca. je to zbytocne zdrzanie.

    niektore oneskorene reakcie su tiez na povazenie. niekedy sa na sekundu objavi napr. OK, ale ked ho potvrdim, uz je tam uplne ina obrazovka a ja uz potvrdim uplne inu volnu. proste nedomyslene veci, ...

    prepinanie T9 je pre mna tiez nepohodlne, nokia rulezz :lol: ale myslim ze takto je to na erikoch uz dllho

    oneskorene reakcie su na povazenie, niekedy sa tak zamotam, ze kym sa fon spamata, vyleziem v uplne inom menu :?: ale inak sa mi zatial pozdava, rozhodne je to zaujimavy fon

    otazka: vieme ako sa vypina ten :doubt: "krasny" zvuk fotaku?

    Richard Hombauer26.10.2005 - 23:55 Trvalý odkaz

    tichym rezimom.. ;)

    btw. mne ten zvuk paradoxne nevadi :)

    -pgx-27.10.2005 - 00:34 Trvalý odkaz

    heh, mne nepomaha ani tichy ani iny rezim, fotak po mne krici stale :cry:
    ale co sa tyka spustania fotaka ked si v menu, ide mi to len v prvej urovni niektorych menu, dnes som skusal makro rezim, som prijemne prekvapeny, som pofotil njake blbosti potom to sem hodim

    -pgx-28.10.2005 - 03:25 Trvalý odkaz

    ked nahram zvuk a ihned si ho pustim,tak hra dost potichu,ale ked ho otvorim v suboroch,hra normalne, haluza,

    Btw. s tou tvrdostou klavky si mal riso pravdu, ale da sa

    Odoslany z Sony Ericsson mobile phone

    Richard Hombauer31.10.2005 - 13:04 Trvalý odkaz

    velmi ma pri kalendari stve toto:

    zazvoni pripomienka, mozem ju precitat, ale nemusim. ja chcem. tak dam CITAT, precitam si a chcem ju presunut o hodinu neskor. Ale v spodnom riadku vidim len OK, ziadne "volby" alebo "moznosti", jednoducho len OK. tym sa informacia o udalosti strati, ja musim pohnut joystickom doprava (tak mam nastaveny svtup do kalendara), kliknut, otvorit spominanu udalost, upravit ju a ulozit. no parada... :?

    simumarek31.10.2005 - 13:20 Trvalý odkaz

    Riso a ked si tu pripomienku nastavis, tak zvukove upozornenie ti zahra iba raz (ako na starsich se), alebo ti hra kym si ju neprecitas (ako na nokii)?

    Richard Hombauer31.10.2005 - 13:27 Trvalý odkaz

    fuha..hra to chvilu...opakuje to asi 30 s, mozno 60 s (budik hra minutu, tak asi aj toto).

    dost dlho na to, aby ma to zacalo otravovat aj ja som to musel precitat. :-D

    dapro06.11.2005 - 11:37 Trvalý odkaz

    Mam v telefonu novy frmwr. Odstranil se mi tim problem s joystickem. Dost casto se mi stavalo,ze jsem listoval v tel.seznamu a pri prohlizeni se mi zaktivovalo vytaceni aniz bych stlacil joy potvrzovacim smerem . Na druhou stranu mam prob. s prehravanim mp3jek ulozenych na karte. hrajou mi 2 skladby najednou a ruzne to preskakuje :( ...Taky mi dneska vypadl oranzovy stred na joyi...Jeste ze mam good eyes...Dal jsem to zpatky...zatim to tam drzi ale radeji to pojistim mzikovym lepidylkem...To je zatim vse odo mna....

    Richard Hombauer07.11.2005 - 15:42 Trvalý odkaz

    fuha..hra to chvilu...opakuje to asi 30 s, mozno 60 s (budik hra minutu, tak asi aj toto).

    dost dlho na to, aby ma to zacalo otravovat aj ja som to musel precitat. :-D

    taaakze, bobost! pripomenutie udalosti v kalendari zazvoni 2x po sebe, v dlzke asi 5 s a koniec...neviem, ci sa mi to minule snivalo. :(

    simumarek07.11.2005 - 15:48 Trvalý odkaz

    To je zle nedobre. Niekedy sa mi to podarilo na se prepocut a potom som na to zabudol. Bolo by lepsie keby to bolo riesene tak ako na inych fonoch, ze to zvoni kym si ju neprecitam. :-(

    Richard Hombauer07.11.2005 - 17:02 Trvalý odkaz

    na displeji to ostane, a to mi staci ;)

    simumarek07.11.2005 - 17:59 Trvalý odkaz

    To je tiez pravda. A ostane len ikonka, alebo poznamenany text?

    -pgx-07.11.2005 - 19:56 Trvalý odkaz

    dapro napisal: :( ...Taky mi dneska vypadl oranzovy stred na joyi...Jeste ze mam good eyes...Dal jsem to zpatky...zatim to tam drzi ale radeji to pojistim mzikovym lepidylkem...To je zatim vse odo mna....

    'mzikovym lepidlem' ... to je cool :lol: som este nepocul :-) sorry za OT

    Odoslany z Nokia 6230

    Crosbiker08.11.2005 - 14:33 Trvalý odkaz

    riso napisal: velmi ma pri kalendari stve toto: zazvoni pripomienka, mozem ju precitat, ale nemusim. ja chcem. tak dam CITAT, precitam si a chcem ju presunut o hodinu neskor. Ale v spodnom riadku vidim len OK, ziadne "volby" alebo "moznosti", jednoducho len OK. tym sa informacia o udalosti strati, ja musim pohnut joystickom doprava (tak mam nastaveny svtup do kalendara), kliknut, otvorit spominanu udalost, upravit ju a ulozit. no parada... :? chlope to nemas symbian aby sli taketo veci :-)

    Odoslany z Sony Ericsson mobile phone

    Marian08.11.2005 - 17:47 Trvalý odkaz

    To nema so Symbianom nic spolocne...

    dapro08.11.2005 - 21:47 Trvalý odkaz

    Dva zajimavy prispevky :( ...Pri pokusu prekonvertovat avi soubor na 3gp nebo MP4 jsem zjistil ten fakt,ze video ve formatu 3gp se pri prehravani trha(coz mi hodne vadilo),ale mp4 video jde krasne plynule.

    Joe09.11.2005 - 21:38 Trvalý odkaz

    Chcem sa spytat aky najvacsi bitrate mp3 ste prehravali v prehravaci a ci bolo vsetko o.k? Vdaka

    UA: SonyEricssonK750i/R1J Browser/SEMC-Browser/4.2 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1

    Richard Hombauer10.11.2005 - 22:29 Trvalý odkaz

    taaakze, dalsie skusenosti:
    - nie je mozne prezriet kontakt...len upravit. ked vyznacite kontakt, lavym polyfunkcnym ho vytocite, joystickom tiez (stlacenim). pricom mohlo byt pod joystickom kludne zobrazenie vyplnenych poloziek kontaktu.
    Udaje ku kontaktu zobrazite len volbou UPRAVIT. LEN cislo a e-mail sa zobrazi priamo v zozname. Poznamky, adresa a pod. nie.

    - video spustene zo spravcu suborov neprehrate roztiahnute na celom displeji, avsak ked ho spustite cez prehravac medii, tak roztiahnute na cely displej krasne prehra. super vecicka, ktoru objavil mental.disease. ;)

    Arrow7910.11.2005 - 22:38 Trvalý odkaz

    - nie je mozne prezriet kontakt...len upravit. ked vyznacite kontakt, lavym polyfunkcnym ho vytocite, joystickom tiez (stlacenim). pricom mohlo byt pod joystickom kludne zobrazenie vyplnenych poloziek kontaktu.
    Udaje ku kontaktu zobrazite len volbou UPRAVIT. LEN cislo a e-mail sa zobrazi priamo v zozname. Hehehe.. toto som napisal uz davno pri D750i ;) A vtedy ti to nejak nevadilo :D :lol:

    dapro10.11.2005 - 23:08 Trvalý odkaz

    Joe-Prehravani 320 kbps bez problemu...S tim kontaktem je mi divny proc zrusili funkci postupneho zobrazovani adresy u kontaktu jako jsem to mel u t630 skoda...Jeste mam pripominku k firmwaru. Po updatovani mam problem s ukladanim dat na pametovou kartu. Pokud uz tam nakej soubor je tak kdyz pridam dalsi tak se ty ostatni smazou nebo jsou poskozeny. Mel by to vyresit novy fw,ktery by mel byt zacatkem pristiho mesice... :( Skoda,ze neni moznost vratit do tel. puvodni fw...

    Richard Hombauer10.11.2005 - 23:34 Trvalý odkaz

    oproti K750i/K600i chyba moznost zobrazenia zmeskanych udalosti v okne Udalosti. zmeskany hovor sa zobrazi len ako zmeskany hovor. Okno udalosti vobec Walkmanu chyba.

    Joe10.11.2005 - 23:45 Trvalý odkaz

    To s tym videom nemate na w-cku v dalsich moznostiach take ze cela obrazovka?
    Inak ak pri kontakte a vybratom maily kliknem na sprava potom zrusim a kliknem na dalsie sa mi ojavi aj take ze Videohovor. . .ma to rozosmeje na clare :lol:

    UA: SonyEricssonK750i/R1J Browser/SEMC-Browser/4.2 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1

    dapro11.11.2005 - 00:10 Trvalý odkaz

    Taky skoda,ze kdyz v prehravaci prehravam video a ukoncim ho tak si to nepamatuje pozici jako u mp3 :cry: Ke kvalite fotek... K redukci sumu vyzkousejte tenhle jednoduchy programek je tam i verze free a vysledky jsou super http://www.imagenomic.com

    Richard Hombauer11.11.2005 - 01:10 Trvalý odkaz

    DAPRO!!! vyborna aplikacia!!! uzaj pisem o tom novinku...ved to je uplne super programcek...a freeware. ;) vdaka..