Skúsenosti s Nokia Lumia 625

  • Me_Gusta 15.02.2014 - 14:48

    "Aj keď má fotoaparát 5 megapixelov, fotky robí pekné a živé, samozrejme ak ich nebudem porovnávať s 8 megapixelmi"
    čiže autor článku chce týmto povedať, že keby má telefón ten istý fotoaparát, ale s 8mpix, tak spraví lepšie foto ako pôvodný 5mpix? :)

  • japo15.02.2014 - 17:59 Trvalý odkaz

    teda ake plus ti priniesol tento fon oproti tej spominanej s3 ?

    Jiří15.02.2014 - 20:12 Trvalý odkaz

    L625 jsem vlastnil 14 dni, co se tyce zpracovani a reseni ovladani: prilis zapustena tlacitka s velmi nizkym zdvihem, tlacitko fotaku bylo tak jemne ze nejednou dochazelo k jeho namacknuti pri hovoru, navic neergonomicky umistene, vezmete li telefon do dlane pri prijeti a naslednem hovoru, proste nelze nezavadit a spoust fotaku. Co mne neskutecne vytacelo a o tom pise i autor je take nestastne umisteny otvor hlasiteho repraku, je li telefon v pouzdre nebo lezi na stole, dojde k temer uplnemu zakryti, takze zvuk neslysite, nastesti vibrace jsou velmi intenzivni. Rovnez souhlas s pouzitim podivneho plastu zadniho krytu, tento proste nelze neposkrabat. Podsvit LCD mel stejne vady, z praveho dolniho rohu temer do oci bijici a prosvitajici jakoby bila barva, totez v mensi mire i ve vrchni casti, displej L625 plne odpovida cene zarizeni, konkurence napr. z rad Androida dokaze lepsi. Co se tyce samotneho systemu, nemam co bych vytkl, mozna jeste mirne zlepseni jsem pozoroval po aktulizaci Lumia Black. Celkove hodnotim L625 jako povedeny telefon nizsi stredni tridy s WP8 a velmi dobrou vydrzi i pri intenzivnejsim pouzivani.

    miv15.02.2014 - 22:18 Trvalý odkaz

    Podla mna autor v zivote nedrzal v ruke pravej Nokia Lumia 625 a zaroven v ruke lavej Nokia Lumia 520 (teda naraz aby videl rozdiel v rozliseni a kvalite a jemnosti a primeranosti rozlisenia displeja), pretoze napisat taky nezmysel o displeji L625 ako je v tejto recenzii je do sveta volajuce, pretoze aj menej pozorny pouzivatel si vsimne ze, rozlisenie L625 je doslova nedostacujuce na danu uhlopriecku. Toto rozlisenie je dobre pre displej spomenutej L520 a nie displeju s takeou velkou uhloprieckou ako ma L625. Dany nedostatok je najpozorovatelnejsi pri prehliadani internetovych stranok....

    sysell15.02.2014 - 22:32 Trvalý odkaz

    Kvaply vody? Chemicka reakcia? Prosim ta to je pot z tvojej ruky, je to uplne normalne to o com pises preboha.

    Me_Gusta16.02.2014 - 01:18 Trvalý odkaz

    úplne bežná vec, že sa na zadnom kryte objavia kvapky potu. Hádam ju autor nedal reklamovať z dôvodu, že telefón vylučuje neznámu chemickú tekutinu ;)

    jarpo16.02.2014 - 03:21 Trvalý odkaz

    Ano je pravda, ze hrubsi displej mohol autor spomenut. Na druhej strane, nie je to ziadna tragedia a su aj nove telefony s este nizsim ppi. A keby tam dali lepsi displej, ten telefon by skratka nemohol stat tolko kolko stoji. Je to kompromis, ktory musi clovek prijat, ak chce velky displej za malo korun :-)

    roman16.02.2014 - 10:08 Trvalý odkaz

    osobne si myslim ze sa autor mohol viac zamerat na funkcnost, napr. ako pise niekto tu hore, ze ako to je s tlacitkami,ci su moc zapustene,ci prichadza pri prijati hovoru k stlacaniu fotaku atd. alebo porovnat kvalitu fotiek.ale nie poctom mpx. 5 vs 8. to uz je ake porovnanie kvality preboha!!!

    roman16.02.2014 - 10:11 Trvalý odkaz

    apropo.o tom samoposkriabani zadneho krytu... mal som L520-cerveny,modry,cierny, L620-biely, a vobec sa mi nezdalo ze by sa len tak lahko dali poskriabat, prave naopak.skor s bielou som mal problem aby ostala biela, rychlo sa totizto dokazala zaspinit.

    Haris09.04.2014 - 22:13 Trvalý odkaz

    Rád by som sa opýtal, či tu niekto vlastní telefón Nokia Lumia 625? V žiadnej recenzii netestoval nikto, či sa dá súčasne telefonovať s pripojeným Bluetooth handsfree a zároveň surfovať na webe. Mohli by ste to skúsiť na vašich Lumiách 625? Podeľte sa prosím o túto skúsenosť. Ďakujem v mene staršej generácie.

    ondrakomous09.04.2014 - 22:33 Trvalý odkaz

    co je Bluetooth? volej pres skype nebo pevnou linku od o2, diky. nerd rikal, ze na motorce za jizdy se da delat ledasco. v ramci testovani windows zvazuju porizeni 625, muzu ti to napsat na konci mesice, pokud ti to staci.

    Haris09.04.2014 - 22:46 Trvalý odkaz

    Dakujem za ponuku. Dufam, ze dovtedy budem mat uz ten telefon :o)
    Vela jazdim autom a preto potrebujem mat cez Bluetooth pripojene sluchadlo. Avsak nemam cas vytahovat notebook a pripajat sa s kablom cez mobil na web. Preto potrebujem mat internetove pripojenie po ruke pricom telefonujem. Klasika, obchodak - cestovatel.

    Haris22.04.2014 - 12:22 Trvalý odkaz

    Skusak som medzitym Lumia 800, na porovnanie aj HTC s Androidom, no vysledok bol rovnaky. V sieti O2 web browsing v pohode, po uskutocneni hovoru internet nie je funkcie schopny, nakolko sa neustale zasekava a dostavam hlasenia typu "web-page time-out". A to na sieti 3G s aktivnou opciou HSPA. Na GSM (GPRS, EDGE) to vobec nefunguje, len zvlast hovor a zvlast internet. Nakolko som to skusal v mensom meste (asi 20000 obyvatelov), ocakaval som lepsie pokrytie a rychlejsi pristup HSPA. Telefonica O2 sklamal, T-Mobile sklamal. Orange sklamal. Ani jeden z uvedenych operatorov neposkytol dostatocnu sirku pasma HSPA. Smutne je, ze na jestvujucej sieti 3G (WCDMA) a GSM chcu spristupnit LTE (4G). Som zvedavy, aku rychlost tato siet poskytne.

    zemiak22.04.2014 - 13:05 Trvalý odkaz

    Haris, ty potrebujes zvlast 3G modem/kartu do notebooku a zvlast telefon na telefonovanie cez Bluetooth.