SE K750i preview

  • 86 príspevkov
  • Ing. FijoK 02.05.2005 - 15:43

    Na serveri semania.cz sa objavil clanok s nazvom Prvni uzivatelske zkusenosti se Sony Ericssonem K750i. kedze nie vsetci maju pristup na web, dovolim si prepisat sem clanok.

    *text presunuty do druheho (nasledujuceho, dalsieho) prispevku - riso*

  • Ing. FijoK02.05.2005 - 16:09 Trvalý odkaz

    Sony Ericsson K750i je dlouho ocekavany model a mnoho uzivatelu k nemu nedockave vzhlizi. Dokaze vsak splnit vsechny tajne sny budoucich majitelu? Meli jsme tu moznost si novinku podrobneji osahat a tak se delime o prvni poznatky.

    Jako rana z cisteho nebe k nam dorazila zahranicni nabidka na otestovani noveho modelu K750i. Ani chvilku jsme nevahali a o vikendu vyrazili na vylet za hranice Ceske republiky. Cesta se urcite vyplatila a prinasime tak pro vas jako prvni v republice nekolik velmi zajimavych pohledu na tento velmi dobre vybaveny telefon.

    Jen pripominam, ze poprve jsme meli tu cest si pristroj osahat na tiskove konferenci Sony Ericssonu konane dne 4.3.2005 v Praze. Od te doby proteklo mnoho vody a tak jsme meli tu moznost porovnat co se v telefonu zmenilo ci odladilo.

    Sony Ericsson K750i jsme testovali cele tri hodiny, ale uz nyni bych vas rad upozornil, ze na vse cas bohuzel nezbyl a tak stale zustanou nektere vase otazky nezodpovezeny. Napriklad k dispozici jsme nemeli sluchatka, ktere by mely byt standardne v baleni spolu s telefonem. Tim nevime nic noveho o radiu v telefonu a jeho nove funkci RDS. Bohuzel podobne to bylo i s pripojenim telefonu k pocitaci. Nyni se vsak pojdme podivat co telefon doopravdy umi.

    Prvni pohled na telefon

    Jakmile se nam dostal telefon do ruky, tak nas prekvapila jeho vaha, telefon se zda velmi lehky a vyborne sedi v ruce. Numericke klavesy jsou prijemne na dotyk a nabizi primereny odpor. Joystick velmi jiste vzdy smeruje tam kam potrebujete. Pri potvrzeni se vam nestane, ze ustoupi do boku a potvrdite jinou volbu nez jste puvodne zamysleli. Displej nas nijak nezklamal, je velmi kontrastni a jemny. V nastaveni displeje se objevuje novinka. Jas displeje lze redukovat v peti krocich po dvaceti procentech. Tato funkce je znama napriklad ze smartphonu P910i, ktery umi redukovat jas po procentech.
    Boky pristroje nabidnou oproti K700i nekolik zmen. Predevsim tlacitko fotaku je nyni na prave casti, tak jak jej zname napriklad z modelu S700i. S modelem K750i totiz take budete fotit nalezato. Vpravo nahore najdete tlacitka +/- pro zesilovani hlasitosti. Zajimavosti je, ze lze zesilovat kdykoliv, nejen pri hovoru nebo hlasitem prehravani. Po zmacknuti na nektere z uvedenych tlacitek se objevi v horni casti displeje graficky jezdec v podobe osmi ctverecku a po sestnasti krocich lze menit hlasitost. Z predeslych modelu jsme byli zvykly na funkci ,,stav telefonu,,. Ta se zobrazila ve standby rezimu po zmacknuti jednoho z techto dvou tlacitek. Tato funkce telefonu zustala, ale lze ji zobrazit jen primo pres menu telefonu. Na leve strane pristroje najdete jen hudebni tlacitko. Vyrobce nabizi v menu zmenu funkci tohoto tlacitka. Lze tak volit mezi radiem, spustenim prehravace nebo lze aktivovat posledni udalost. Bohuzel tuto funkci se nam nepodarilo podrobne otestovat.
    Zadni cast telefonu upouta hlavne krytkou fotoaparatu. Kryt je samozrejme aktivni, takze po odsunuti lze ihned fotit. Ve spodni casti je kryt baterie, zatim drzel jako pribity a vuli jsme nepozorovali. Pod nim najdete velmi malou baterii, ktera se zasouva do tela telefonu. Jde o typ BST-37, Li-Pol o kapacite 900 mAh. Dle zkusenosti majitele telefonu vydrzi prekvapive dlouho.

    Prvni pohled na menu

    Sony Ericsson K750i nicim neprekvapi v zakladnim standby rezimu. Vsechny zobrazene funkce kopiruje z predeslych modelu. Zaujalo me jen obrovske pismo pri vytaceni cisla. Prvni krok do menu nas velmi prekvapil. O propracovanych grafickych ikonkach, ktere se spusti z vrsku jsme tu jiz mluvili. Zajimala nas rychlost odezvy v menu. Ta je az neuveritelna. Telefon je velmi rychly, zvlast pokud prihledneme k faktu, ze jde vlastne o prvni revizi firmware. Zde je poznat velky krok vpred, testovaci kousky na tiskove konferenci byly velmi pomale.
    Zakladni menu tedy nabizi znamou matici dvanacti grafickych ikon. Dalsi menu je jiz textove. Pokud otevrete textovou nabidku tak prekvapi nova funkce. U polozek, ktere nabizi dalsi podnabidky je zobrazena mala sipka smerujici vpravo. Po kliknuti joystickem danym smerem vyjede velmi hezky z praveho spodniho rohu nove mensi okno, ktere jen castecne prekryje puvodni textovou nabidku.
    Telefonni seznam opravdu nabizi jiz zminovanych 500 kontaktu. Kolik polozek ke kontaktu ulozite je na vas. V kontaktech se objevila nova polozka ,,narozeniny,, a mezi emailovou adresou a webovou adresou najdete take novinku nazvanou ,,uzivatelske jmeno,,. Pujde nejspise o prezdivku napriklad k nekteremu z instant messengeru.
    Textove zpravy nezaznamenaly zadne velke inovace. Pri vkladani nove zpravy si lze vybrat mimo psani zpravy textove nebo MMS i z polozky ,,Hlasova zprava,,. Pokouseli jsme se zaplnit pamet na textove zpravy, po vlozeni 205 zprav jsme to vzdali, telefon stale prijimal. Multimedialni zpravy uz neni nutne omezovat na 100 kb. V nastaveni si lze zvolit ze tri moznosti: Omezeni 100 kb, bez omezeni anebo jen s upozornenim na prekroceni 100 kb. MMS zpravy pri vkladani vetsi fotky na

    Jerox24.05.2005 - 14:54 Trvalý odkaz

    tak konecne som mal moznost si ho aj potazkat v rukách a poviem vám celkom sa mi zapácil . konecne sa trochu vimika od ostatnych sonyericssonov je tak pevne konstrukcne spravený ze som mal pocit ze je zliaty z jedneho kusu. vraj na náš trh pride v letných mesiacoch tak sa máme na čo tesit.

    Arrow7924.05.2005 - 15:08 Trvalý odkaz

    Kde si sa k nemu dostal? Nedal sa slohnut? :lol:

    dpc24.05.2005 - 15:41 Trvalý odkaz

    misko...zase vymyslas?! :badgrin: najprv D500, potom 6230(i), teraz K750? ale ale...:lol:

    moj nazor...ja sa uz neviem dockat, ked si ho budem moct pozriet na viac ako "potazkanie". som celkom zazraty do fotakov v mobiloch, takze dovod by tu bol. snad coskoro.. :)

    Arrow7924.05.2005 - 16:20 Trvalý odkaz

    Nic nevymyslam, len sa pytam ci sa nedal ukradnut.. no.. A uz ked sme pri tom.. poznas ma a vies ze W800i budem mat tak ci tak :lol: A kopu dalsich, inych :lol:

    Jerox25.05.2005 - 00:37 Trvalý odkaz

    Mame cerstvo otvoreny obchod a zastupca sonyericssonu nam bol ukazat nove modeli co pridu do predaja takze slohnut sa nedal mal len jeden :-( ale bol krasny*(???) - nevylustil som diakritiku - Arrow79*. Dufam ze konecne aj ericsson da konecne novy smer akym sa ma pokracovat vo vyvoji mobilov.

    Odoslany z mobile device

    Arrow7925.05.2005 - 20:46 Trvalý odkaz

    Prve K750i sa dostali na trh v nemecku.. Daju sa kupit aj na SK, samozrejme dovoz + nema to este SK... uz sa tesim, asi UZ dalsi tyzden kupujem!!! :smt023

    Arrow7926.05.2005 - 12:16 Trvalý odkaz

    Na oficialnom webe SE su uz K750i a D750i dostupne (zevraj).. aj nastavenia na operatorov cez SMS :)

    Arrow7926.05.2005 - 13:27 Trvalý odkaz

    Chcem to stihnut dnes.. len.. nejak do BA daleko.. kua

    7wcsnurka26.05.2005 - 13:32 Trvalý odkaz

    uz to mas overene?
    a dufam napises svoje pocity z nej :D

    Arrow7926.05.2005 - 17:07 Trvalý odkaz

    Ano, chlapik ma v BA par ks.. hmm..

    dpc26.05.2005 - 17:10 Trvalý odkaz

    tak makaaaaaaaaj! :-D
    ides, miso, ides... :lol:

    Joe26.05.2005 - 18:18 Trvalý odkaz

    Nechcem byt bars mudry ale kvoli fotaku by som na K750 pockal do augusta/septembra :-l

    Odoslany z Sony Ericsson T610

    Arrow7926.05.2005 - 18:47 Trvalý odkaz

    Dpc: :lol: jasne.. uz idem pesi ... som za Zvolenom :lol:

    Joe: Preco myslis cakat? Vsak su to oficialne kusky predavane v nemecku, coskoro sa ma zacat aj predaj D750i.. este by to chcelo W800i a umriem :roll:

    Joe26.05.2005 - 18:53 Trvalý odkaz

    Aj ked pisu ze je to CCD je to CMOS a CCD budu az od augusta

    Odoslany z Sony Ericsson T610

    Arrow7926.05.2005 - 20:34 Trvalý odkaz

    Hm, je mi to egal. Videl som porovnanie fotiek fotenych CMOS a pohoda :) Do augusta umriem :arg: :lol:

    Joe26.05.2005 - 20:40 Trvalý odkaz

    To len pre tych co ho chcu mat trochu dlhsie. Vam co menite fony castejsie ako ja ponozky :-D to moze byt celkom jedno :-)
    mozno ;-)

    Odoslany z Sony Ericsson T610

    Arrow7926.05.2005 - 20:56 Trvalý odkaz

    Uznaj, naco mam cakat na K750i do augusta? Podla mna vtedy uz budu ine mobily na trhu (sice malo takych co tromfne K750i), ktore budu stat zato :lol:

    Joe26.05.2005 - 21:20 Trvalý odkaz

    Uznavam :-)
    a budes ho mat zajtra ?

    Odoslany z Sony Ericsson T610

    Arrow7926.05.2005 - 21:38 Trvalý odkaz

    Hm, asi ani nie.. iba ak by som nieco vymyslel a Atlis by mi ho kupil v BA a doniesol (zajtra ide z BA do ZV)..hmm. Este pouvazujem :)

    Marian26.05.2005 - 23:49 Trvalý odkaz

    No mne to problem nerobi, aspon by som sa s nim do sytosti pohral, ale ostatne arrangements su na tebe...

    Arrow7926.05.2005 - 23:54 Trvalý odkaz

    Jasne, ja ti mozem dat prachy na ucet, s tym problem nieje, ale ked sa mu neviem ani dovolat... dpc.. skusim rano.. a potom ti callnem :)

    Quo27.05.2005 - 00:44 Trvalý odkaz

    Miskooo, sa tesim na tvoje pocity, ak ho budes mat. Sa na ten mt tesim. :lol:
    Uvidime, ako rychlo bude reagovat tmob. a ci bude d750 rychlejsie ako k750.
    Ti budeeeeem drzat palce, aby ti 750 dobre sluzila :)

    trif27.05.2005 - 03:02 Trvalý odkaz

    Michalle dostal si moj email? Inak ma CLARA zobrazovanie web stranok?

    trif27.05.2005 - 05:22 Trvalý odkaz

    Na stranke MOBIDICK.CZ je v predaji za 13990 kc. Je to na BENEDIKTSKEJ ulici v Prahe. Kto to tam navstivi? ;)

    Marian27.05.2005 - 08:39 Trvalý odkaz

    priliz vysoka cena. trif, prehliadac stranok ma aj K7 ci nokie.

    Odoslany z Motorola V3 RAZR Black

    Arrow7927.05.2005 - 10:57 Trvalý odkaz

    Michalle dostal si moj email? Inak ma CLARA zobrazovanie web stranok?Nedostal som tvoj mail, ale napisal som ti ja.. chlapik ma vypnuty mobil kua este stale :arg:

    Edit: Dostal som mail.. len mi neprisla SMS.. kua.. zaruku ti da chlapik na to urcite :)

    Edit2: Tak som sa mu dovolal.. K750i budu az v pondelok :arg: :arg:

    Marian27.05.2005 - 11:18 Trvalý odkaz

    Pohoda, ved buduci tyzden idem na Letecky den, cez vikend sa nejak dohodneme na dalsom postupe ;)

    Arrow7927.05.2005 - 13:17 Trvalý odkaz

    :arg: jeden lokalny predajca v BB ... mal by mat 1 alebo 2ks.. ak bude mat dva ma potencionalneho kupcu aj na 2. kus (prvy kus je objednavka).. a ked som mu povedal, ze NAISTO beriem ten druhy kus, tak povedal, ze ak mu nejaky ostane tak mi ho preda :lol: :arg: prosim, kto mozte vyhnite sa BB.. su tu debili :D

    Marian27.05.2005 - 13:20 Trvalý odkaz

    Tusiiim toho pana poznam, sice len telefonicky a z pocutia, ale staciiii :D

    Ing. FijoK28.05.2005 - 14:07 Trvalý odkaz

    Dik to co. Telefom tu este nie je a manual hej :rolleyes:

    Arrow7928.05.2005 - 15:12 Trvalý odkaz

    SE mali vzdy skor manualy ako telefony :roll:

    Arrow7928.05.2005 - 16:07 Trvalý odkaz

    Normalne, vsak manual je skor dostupny ako SK language :lol: Vazne, aj pri K700i bola takato situacia, ale vsak ked je EN tak do SK sa to uz rychlo prelozi (manual)..

    Kriak2430.05.2005 - 18:20 Trvalý odkaz

    Vyzera velmi slubne. Aj tych 500 kontaktov (nie cisel) by uz postacovalo. Len skoda EDGE. Celkom ma zaujala zmienka o moznosti upgradnut si fw "myself".

    Marian30.05.2005 - 18:33 Trvalý odkaz

    To sa dalo aj napr. na K700i, jedine co si potreboval bola komunikacna koliska...

    Arrow7930.05.2005 - 19:51 Trvalý odkaz

    Atlis, koliska alebo USB kabel? Predpokladam, kezde sa ku K750i dodava standardne kabel, ze to ide aj cez kabel :)

    Kriak2430.05.2005 - 20:05 Trvalý odkaz

    K750i ma ist zevraj cez kabel.

    Arrow7930.05.2005 - 20:40 Trvalý odkaz

    Jo, myslim si ze je to rozumne, ked ho uz dodavaju v standardnom baleni.. inak, to je velke + :smt023

    7wcsnurka30.05.2005 - 21:02 Trvalý odkaz

    ma usb mass storage?

    Odoslany z Motorola V500

    Arrow7930.05.2005 - 21:45 Trvalý odkaz

    ma usb mass storage? Nema! :( resp. na Apple sa chova aako vymenitelny disk a na Windowsoch potrebujes drivre, bohuzial.. :roll:

    7wcsnurka30.05.2005 - 22:00 Trvalý odkaz

    to je skoda,aj to ze nieje vcko :(

    Odoslany z Motorola V500

    trif30.05.2005 - 22:12 Trvalý odkaz

    Po deviatich hodinach uzivania sa spravuje celkom slubne. Je to velky skok oproti starsim telefonom SE.

    stanleyjr30.05.2005 - 22:26 Trvalý odkaz

    trifko by ma zajimalo jak je na tom baterka po 9 hodinach uzivania :)

    Odoslany z mobile device

    trif30.05.2005 - 23:21 Trvalý odkaz

    sTAN DOSTAL SOM JU NAPOLY NABITU A TERAZ UKAZUJE 20 PERCENT. Stym ukazovanim kapacity sa SE konecne vratil s5.

    Richard Hombauer30.05.2005 - 23:31 Trvalý odkaz

    trif, ak by si mohol napisat aj ucelenejsie skusenosti, bolo by to super. som celkom zvedavy na ten fon, a ja k nemu zial pristup momentalne nemam. :-( a urcite vravim za mnohych dalsich. ;)

    Kriak2430.05.2005 - 23:46 Trvalý odkaz

    Jo, to by urcite privitalo viacej ludi. Vratane mojej malickosti.
    Napisat skusenosti po niekolkych dnoch pouzivania. Hlavne ked vies porovnat s predchodzimi SE.

    Marian31.05.2005 - 00:18 Trvalý odkaz

    Trif rad ta tu vidim, ak ta mozem poprosit, skus sa s nou dnes pohrat, a zajtra ak to bude mozne skus zbuchat mini review v rozsahu jednej strany pripadne ju cvakni a ak mozes posli to na atlisATfony.sk, ja by som to tu zverejnil... samo v tvojom mene...

    Ad USB mass storage - hlasy hovoria o plnej podpore v SP3 pre Win...

    Update K700i len cez komunikacnu kolisku, prip. servisny kabel pre T28i...

    stanleyjr31.05.2005 - 15:21 Trvalý odkaz

    tak tak trif,normalne ho cely den skusaj,nesetri a napis klady a zapory.vsetkych nas potesis :D

    Odoslany z mobile device