Samsung G800

  • Martin Hombauer 01.02.2008 - 13:17

    jaso: aj viewty podporuje radio text ;) inak slusna recenzia, chvalim. som sa dozvedel aj nieco nove :)

  • anonymous01.02.2008 - 16:32 Trvalý odkaz

    graffoo: tak potom sa ospravedlnujem... som nevedel ani, ze viewty ma RDS :)

    anonymous01.02.2008 - 16:50 Trvalý odkaz

    evo: pekny fon ak by som si mal kupi? nejaký drakší fon a nie len drakší tak idem do G800. Fotky zaujímalo by ma ktorý 5mpix mobil ma dobré fotky asi žiaden ak nepo?ítam I-mobile 902 N95 katastrofa od SEK850i aspo? ?o sa týka m?a som o?akával od fo?aku ove?a viac a nakoniec ni? moc ... už nech výrobcovia kašlu an megapixle a nech sa zamerajú na kvalitu fotiek! a Autor- skus foti? na napr 3 mpix a fotky budú krajšie ja sám mám 3Mpix telefon a fotím na 2 mpix fotky su krajšie a vyzerajú ostrejšie a na prezeraní fotiek v po?íta?i sta?í 1600x1200

    anonymous01.02.2008 - 18:37 Trvalý odkaz

    graffoo: no garantujem ti, ze aj N95 ma lepsie fotky pri pouziti prisvetlovacich diod ;) co sa tyka rozlisenia, lepsiu kvalitu dosiahnes, ak budes fotit v plnom rozliseni a az dodatocne v pocitaci si tie fotky zmensis. pouzivat mensie rozlisenie priamo v mobile je dobre akurat pri setreni miesta na karte...
    ale inak suhlasim s tym, ze by sa uz mali prestat predbiehat v pocte megapixelov. ale bohuzial taky je trend... vacsina ludi ide po pocte pixelov, nie po kvalite fotiek...

    anonymous01.02.2008 - 19:32 Trvalý odkaz

    ORION: NO oni budu megapixeli zvysovat vo fotakoch neustale ved v japonsku chcu spustit televizne vysielanie v rozliseni 33 Megapixelov! 7680 x 4320 bodov! ved aj SONY predstavila novy CMOS snimac s rozlisenim 25 Megapixelov 6104 x 4056 bodov! a planuje ho pouzit v novej zrkadlovke!
    CIZE rozlisenie sa bude zvysovat vo fotakoch az kym nepridu k 33 Mpix kde sa budu dat fotky pozriet na telke v plnom rozliseni! aj to nebude konecna hranica!
    33Mpix televizne vysielanie:
    http://www.t24.sk/2008/01/15/ultra-hdtv-alebo-33-megapixelova-super-hi-…

    anonymous01.02.2008 - 19:43 Trvalý odkaz

    ORION: a vieme ze fotaky v mobiloch idu po stopach riadnych digitalnych fotakov su len ich zmenseninami a zacinaju sa v nich zvysovat megapixeli (najviac zatial 10 Mpix v samsungu) pouzivat opticke zoomi xenonove blesky a dalsie funkcie...

    anonymous01.02.2008 - 21:43 Trvalý odkaz

    evo: tak ?o som ja videl zopár fotiek N95 tak sa mi videli horšie ako moje S D900i ja ?o sa týka fotákov Nokie odsúvam až úplne na koniec sice ja všetky Nokie už dosúvam až na koniec ale to sa mi nechce rieši? :) ?o to som už ?ital videl na internete... a ?o sa týka toho rozlíšenia fotiek zaujímavý nápad (postreh) to máš odskúšane miesta v telefóne mám až až ja len kôli lepšej kvalite som fotil na 2mpix niekedy sa s tým pohrám a odskúšam. ešte jedna vec mi dlkšie chodí po hlave nemám s tým skúsenost lebo mám prvý da sa poveda? fotomobil je nie?o ?o by mohlo optike telefonu poškodi? aby som sa tomu vyvaroval a nefotil to respektíve nekameroval ??? napr ohe? v krbe/priame slnko/laser/fotenie z monitora alebo televízora???

    anonymous02.02.2008 - 11:19 Trvalý odkaz

    Atlis: Ani jedno z toho zo si vymenoval optike fotaku neskodi. Ale intenzivne svetlo moze bez zmeny clony poskodit senzor. No a s tym zlepsovanim kvality fotiek je to problem, do telefonov sa jednoducho nezmesti dobra optika. Ja by som bol rad, keby boli skor kvalitnejsie sensory a nie f2.8 ale trebars f1.0 nech sa da fotit v horsich svetelnych podmienkach a hlavne bez sumu. A kludne nech sa zastavia na 5MPix.

    anonymous02.02.2008 - 15:05 Trvalý odkaz

    graffoo: tak tak... myslim ze 3 az 5 mpix bohate staci. clovek si z toho vytlaci aj fotku o velkosti A4. treba zlepsovat kvalitu optiky a snimace. ale to su zatial len nase zelania...

    anonymous02.02.2008 - 17:52 Trvalý odkaz

    Turcinponican: Na mojom G800 mi vôbec nechýbajú témy a animované menu, aspon nerozptylujú.Tapeta sa dá nastavi? animovaný GIF a tých je na nete neúrekom.Nerozumiem poznámke "Tiež sa mi nepá?i, ak pri zablokovanej klávesnici spustím fotoaparát odsunutím krytu, a po odfotení a zasunutí krytu spä? sa klávesnica nezablokuje okamžite."-ve? ke? idem foti? odsuniem kryt fotoaparátu a vôbec nevysúvam klávesnicu?!Moje fotky nie sú "prefarbené", skôr zodpovedajú realite, i ke? pri niektorých sa prejavuje ?ervenanie.Ak chceš foti? kamaráta ako sa oblial pivom tak si nastav - scéna - párty. V scénach je 13 nastavení. Je pravda, že blesk je slabší ale fotky sa dajú softvérovo doladi?. Ja som zatia? spokojný a s fo?ákom v G800 sa treba nau?i? foti?. Aj momentky.

    anonymous03.02.2008 - 18:59 Trvalý odkaz

    evo: ok a ?o môže to intenzívne svetlo vydáva?? napr. ak budem chcie? odfoti? slnko ? a bližšie by sa nedala opísa? nejaká situácia ktorá može poškodi? optike? v telefone akurát teraz ?ítam neaký ?lánok o clone ale tam sa píše hlavne o klasických fo?ákoch a z toho mi vychádza že napr ak chcem odfoti? dom na ktorý svieti slnko tak by som nemal dlho zameriava? otiku na ten objekt ale rychlo to cvaknu?? a ?o sa v telefóne myslí clona ISO? ale zase na druhej strane ak to mám v telefóne nastavene na automatické tak ni? by sa nemalo sta? nie?

    anonymous03.02.2008 - 19:21 Trvalý odkaz

    graffoo: to blokovanie klavesnice myslim PO odfoteni. proste odfotim to co chcem, zasuniem krytku naspat a CHCEM aby sa mi zablokovala klavesnica aby som bez obav mohol dat telefon do vacku. pozicaj si od niekoho K800/K810 pochopis ;)
    "Ak chceš foti? kamaráta ako sa oblial pivom tak si nastav - scéna - párty" akujem prave som stratil 10 vzacnych sekund :D viem o scenach, ale kym sa dopracujem k tej, ktorej chcem, tak uz davno moze byt po scene. a okrem toho, pisal som, ze prostredie fotoaparatu je nehorazne pomale...

    anonymous05.02.2008 - 09:48 Trvalý odkaz

    turcinponican: Vytiahnem z vrecka mobil, odsuniem krytku fo?á?iku, urobím fotku, zasuniem krytku fo?á?iku, skovám mobil do vrecka. Ke? viem, že idem na pivo nechám si prednastavenú scéna - párty. Ak sa ti jedná o zhasnutie displeja cho? do nastavenia - nastavenie displeja a osvetlenia - nastavenie osvetlenia - ?as podsvietenia - 10 sekúnd, stla? OK s ulož.Mne sa prostredie foto nezdá až také pomalé. Mobil nemám od pomaram?a.

    anonymous05.02.2008 - 10:30 Trvalý odkaz

    graffoo: to je pekne ze tak fotis, ale klavesnica sa po zasunuti nezamkne automaticky. minimalne v tom kuse, co som mal ja. to je ta vec, co mi chyba. nic viac. za tych 10 sekund vo vrecku uz mozem volat niekomu a ani neviem ako. to s tou scenou - party ked idem na pivo je fakt sprostost. sorry. aby som stale myslel na to ze jeeeeej, idem na pivo, mozno budem fotit? dakujem, nemusim. prostredie fotaku bolo pomale, ziadna verzia od orange. bodka. v porovnani s K810 az nechutne pomale. pritom paradoxne rychlost mobilu je vyborna.

    anonymous05.02.2008 - 15:01 Trvalý odkaz

    turcinponican: nastavenia - zabezpe?enie - zámok telefónu - zapni. ?

    anonymous05.02.2008 - 15:39 Trvalý odkaz

    graffoo: asi stale nechapes co myslim...

    anonymous05.02.2008 - 20:13 Trvalý odkaz

    pio: si tu vypisujete ako male deti

    anonymous11.04.2008 - 10:47 Trvalý odkaz

    martin: Vies porovnat blesk na g800 s bleskom na se k810i?