Samsung D900i

  • Martin Hombauer 05.11.2007 - 01:58

    Mato: Picselom to uplne pokazili a keby prisiel tak pred rokom
    kazdopadne skor u600

  • anonymous05.11.2007 - 09:49 Trvalý odkaz

    evo: no tak na ten mobil v akciových ponukách už dlho ?akám ešte treba po?kám do uplných vianoc ?o za akcie budú a bude moj xD k jeho nastupcu na U600 ma najviac odrádza dizajn vobec sa mi nepá?i škoda že samsung zvolil takú dizajnovú cestu D900i je presne vyhovuje mojim požiadavkám pekný telefón/dobrý fo?ák/ve?ký kvalitný displej/rad by som mal telefon inej konštriekcie ako klasika to spl?a atd usb kabel dos? ve?ka pame? :)

    anonymous05.11.2007 - 09:53 Trvalý odkaz

    evo: najradšej by som ho bral z o2 ale není v ponuke a tak prichádza do úvahy orange ale keby dal t-mobile nejaký super paušál tak sa chcem opíta? nevie?e niekto zasahoval do telefonu nejako t mobile jeho reklamami mislím vytla?ený napis alebno do sýstému ako napr u 6020 ble

    anonymous05.11.2007 - 09:56 Trvalý odkaz

    evo: na moj pravopis kašlite xD

    anonymous05.11.2007 - 10:15 Trvalý odkaz

    Atlis: Kasli nan, novy sa da kupit za nieco malo cez 6tis...

    anonymous05.11.2007 - 19:40 Trvalý odkaz

    skyso: Konci mi pausal 15 januara, cize uz 15decembra si mozem vziat fon, no a vitozom sa stal Samsung D900i..vyzera byt fajny, fotak dobry, aj ked fotak v mobiloch je o nicom, ale nevadi..ostatne funkcie mi tiez sedia, skoda toho rds, a btw D900i cita dokumenty. Na fony.sk som sa stretol s prvou recenziou ktora o citani doc. nehovori..

    anonymous05.11.2007 - 21:57 Trvalý odkaz

    Mato: Kde inde pisu ze ma :?

    anonymous05.11.2007 - 23:23 Trvalý odkaz

    dusan: no tiež som o nom premýšlal a to prezeranie dokumetov by sa šiklo ale nikde som to nenašiel. D900 to mala, toto je vylepšený model tak som to automaticky ?akal a zatial mi to nikto na 100pro nepotvrdil? tak ?o majitelia :) dokáže to tento chlap?isko ušatý ?i nie? dakujem

    anonymous05.11.2007 - 23:39 Trvalý odkaz

    Tom: Picselview ma na prilozenom CD

    anonymous06.11.2007 - 14:12 Trvalý odkaz

    dusan: ?o je to ten Picselview prosim o vysvetlenie, dik

    anonymous06.11.2007 - 18:36 Trvalý odkaz

    evo: cem sa opíta? oh?adom prezerania fotiek na displeji
    som si všimol v galérii ked som prezeral obrazky a narazil som na tie obrázky ?o sa tám ukazuje fotka na displeji telefónu a vidí sa mi akoby tam boli trocha kocky? alebo nie? lebo brat ma N6300 a ked prezerá fotky v telefóne tak sú bezchybné žiadna kocka :) ?? ale v pc už je to horšie xD

    anonymous06.11.2007 - 22:12 Trvalý odkaz

    lmickey: tých 4 MB pre Javu je pre jednu aplikáciu alebo pre všetky nainštalované aplikácie

    anonymous07.11.2007 - 01:26 Trvalý odkaz

    Brano: Mam TM verziu D900i a prostrednym tlacitkom nevstupujem do wap prehliadaca (asi jedina vyhoda brandovanej verzie). Inak spokojnost (Relax 60 s kuponom za 220 a D900i za 2000, nekup to :-), ale skoda toho chybajuceho picsela, o tom som asi nevedel.

    anonymous07.11.2007 - 10:38 Trvalý odkaz

    d: brano, takže ti to neotvára dokumenty? a iné poznatky ešte prihod? Dik

    anonymous07.11.2007 - 19:11 Trvalý odkaz

    Brano: Hej dokumenty neotvara. Co ma trochu zarazilo, je ze ked mam zapnuty potvrdzovaci ton pri pisani cislic, tak pri pohybe v menu vydava strasne otravny zvuk a vypnut ide bud vsetko alebo nic. A este to obmedzenie na playlisty max. 4x30 skladieb :-(. Inak fotak robi pekne fotky, klavesy maju dobry stisk, nejaku dobu som pouzival LG KU800 s dotykovymi klavesami a ani po case som si na to nezvykol, stale to blblo. Chcel by si vediet este nieco konkretne?

    anonymous07.11.2007 - 21:21 Trvalý odkaz

    Saso: Vsetky aplikacie spolu mozu mat max 4 MB...

    anonymous07.11.2007 - 21:35 Trvalý odkaz

    mirrec: mna by zaujimalo ze ako je to s tym displajom. ze ci je to fakt take spatne na slnku. lebo kamos ma samsung ale iny typ. konkretne Samsung SGH-U600 a ked som sa ho na to pytal tak mi povedal ze podla neho sa to vcelku da... ake mas ty s tym skusenosti? diky za odpoved

    anonymous07.11.2007 - 21:39 Trvalý odkaz

    mirrec: este som mohol doplnit ze sa rozhodujem medzi SE k550i a tymto samsungom, nevie niekto poradit?

    anonymous07.11.2007 - 22:19 Trvalý odkaz

    Brano: No mam ho tyzden a slnko este tusim ani nevykuklo, takze tazko povedat. Ale v terajsom zamracenom pocasi si na displej nestazujem.

    anonymous07.11.2007 - 23:22 Trvalý odkaz

    evo: a fotky na displeji zobrazuje pekne?

    anonymous08.11.2007 - 00:48 Trvalý odkaz

    Brano: Fotky na displeji su pekne i ked je pravda ze tu v tej galerii vyzeraju kostrbato. Dovodom najskor bude ze velkost tych fotiek je o dost vacsia ako je velkost fonu a preto to skresluje.

    anonymous08.11.2007 - 11:33 Trvalý odkaz

    d: Brano, dik za poznatky. takto ja o nom rozmyslam, velmi sa mi paci, pouzivam telefonovanie, sms/mms, email klient a sem tam hudba. tie dokumenty to je skoda. D900 to mala toto je vylepsenie a je to fuc, neda sa to nejak rozbehat cez nejaku externu aplikaciu? to s playlistami je zaujmavy poznatok. a to si ich musis vytvorit v telefone alebo rozmunie aj tym klasickym z pc? a este jedna vec, zvuk prichodzej spravy , da sa tam fuknut nejak vlastna melodia ci ee? dik za info. pytal som sa da?o z v orindži a nevedeli ani prd ztoho.

    anonymous08.11.2007 - 11:35 Trvalý odkaz

    d: heh a dodam že doteraz fi?im na Alcateli S853, a ten fon nevie ni? skoro poriadne ciže asi si polepším v každom smere hehe

    anonymous10.11.2007 - 23:55 Trvalý odkaz

    Brano: Prezeranie sa asi neda rozbehat, lebo pochybujem ze existuje nejaka externa aplikacia (moc som ale nepozeral). Playlisty sa tvoria priamo v telefone, je to ale dost rychle, lebo naraz sa daju oznacit vsetky skladby z adresara. Zvuk prichodzej spravy - len prednastavene melodie (v mojej verzii jedna TM melodia a 3 dalsie)

    anonymous15.11.2007 - 01:33 Trvalý odkaz

    TTT: Neviete niekto ako na nom vypnut aby sa v adresari zobrazovali len cisla zo sim alebo len z telefonu? dost otravne ked tam ma clovek 2x ten isty kontakt ked si skopiroval obsah karty.... A este ma tam zaraza divne pisanie sms, konkretne T9, hlaskovat sa da az ked miniete vsetky moznosti a navyse vam to vymaze aktualne napisane slovo musite tukat vsetko odznova. Inak otrasne menu, zle sa v tom orientuje, na druhej strane vynikajuci display, fotak a prehravace.

    anonymous15.11.2007 - 11:50 Trvalý odkaz

    mato: sa to vypnut, najlepsie je vymazat kontakty zo sim
    resp. da sa zobrazit aj oddelene ale treba sa preklikavat cez spravu kontaktov,

    anonymous16.11.2007 - 09:16 Trvalý odkaz

    lmickey: ak kupim mobil z orangu bude maj picsel viewer

    anonymous16.11.2007 - 22:56 Trvalý odkaz

    d: to sa pýtaš alebo konštatuješ? :)

    anonymous21.11.2007 - 15:24 Trvalý odkaz

    Filip: to by ma tiez zaujimalo :)

    anonymous22.11.2007 - 13:05 Trvalý odkaz

    Tom: Aky soft pouziva na prepojenie s PC? Je pribaleny/stiahnutelny, alebo ho treba kupit ako napr. Phone Tools u Motoroly?

    anonymous22.11.2007 - 21:49 Trvalý odkaz

    Fajo: Chcal by som sa opytat Brana, tento telefon sa mi paci vzal by som si ho ale pocul som ze je doost spomaleny, ake mas ty skusenosti?

    anonymous25.11.2007 - 17:44 Trvalý odkaz

    ANO JA: LUDIA,MAM SI KUPIT TEN D900i ALEBO NIE?ZARAZA MA,ZE NEFUNGUJE TO PREZERANIE DOKUMENTOV AKO PISETE A ESTE,ZE SA NEDAJU MENIT ZVUCKY.A APLIKACIE MOZU MAT SPOLU IBA 4 MB?TO PLATI PRE HRY, PROGRAMY PRE VSETKO?DOST MA TO ODRADZA A Z PONUKY T-MOBILU SA MI ZDA NAJLEPSI Z TELEFONOV ZA 1 SK K PAUSALU.....PORADTE PROSIM VAS

    anonymous26.11.2007 - 17:30 Trvalý odkaz

    momoo: z recenzie D900 "aj ke? spomalené reakcie D900-ky si vyžadujú poriadnu dávku trpezlivosti"
    je to tak pri vsetkom alebo iba pri obrazkoch? alebo tu nastala zmena oproti d900? chcem si ho kupit koli image a dobremu fotaku a ja tu davku trpezlivosti rozhodne nemam ale nieco zas prezijem

    anonymous29.11.2007 - 18:07 Trvalý odkaz

    Lukas: da sa v tomto mobile pouzit dioda ako svetlo? alebo si radsej mam zobrat SE K770i?

    anonymous30.11.2007 - 12:13 Trvalý odkaz

    Lil: mam otazku..je ten telefon oza taky spomaleny ako kazdy hovori o samsungoch?mrzi ma inak ze sa neda dat vlastna melodia ako ton sms...:( a cchcem sa hlavne opytat ze ci sa daju mat vlastne temy ... dakujem

    anonymous30.11.2007 - 15:02 Trvalý odkaz

    d: sám so ho zobral. Spomalený nie je, tie melódie sms su velmi ZLE, menu pomerne dos? neprehladné.
    Svetlo sa dá zapnu? stále ale iba pri zapnutomm fotaku, cez nejakú aplikáciu som to neskúšal.

    anonymous01.12.2007 - 14:15 Trvalý odkaz

    kali: ktory telefon je podla vas lepsi D900i alebo SE K810i.... neviem sa rozhodnut, pomozete mi?

    anonymous01.12.2007 - 19:33 Trvalý odkaz

    d: ja vám neviem, mal som alcatel 853 a teraz toto a nemožem si pomoc?, najprv sa mi pá?il teraz už nie, až teraz som zistil ako to mal Alká? všetko premyslené a ja som bol fajnový :) Kali ber podla mna tu 810!

    anonymous01.12.2007 - 20:21 Trvalý odkaz

    pokusnik: no uz ho mam... z t-mobilu:) spomaleny nie je,naopak, fici dost svizne.samozrejme okrem prezerania velkych fotiek, ale da sa aj to.

    Negativa:
    -na zhasnutom displeji sa nezobrazuje vobec nic, ani hodiny. treba stlacit daco.
    -Nemoznost pouzit v tel. zozname cisla iba z sim/iba z telefonu.
    -Nemoznost vytvarat vlastne foldre v galerii.
    -Radio nema RDS, ani memozno pomenovat stanice rucne, ale zvuk ok.
    -Sablony MMS nejdu vymazat :-(
    -Ten Picsel viewer je kde? nie je v phone ani na CD. Ani sa nespusti pri nakopirovani suboru doc,xls, html ani ineho.

    Pozitiva:
    -prehladnost, rychlost, dobre menu,
    -super displej, dobra klavesnica, 70 mega pamati, nabijanie cez usb
    -dobry zvuk pri telefonovani,
    -blacklist na 10 cisel na hovory(okamzite da obsadzovaci ton) a na sms/mms (neviem co so spravou urobi, ale odosielatel dostane potvrdenie o doruceni :-)),
    -Fotak (vzhladom na to, ze v mobile) ma mrte funkcii (treba si ale zvyknut na autofokus, snimanie trva asi 3 sekundy) +editor +pict bridge.
    -vlastne klavesove skratky (3 polozky)+ vlastne menu (5 poloziek) + rozsirene vlastne menu (zdokonaleny zastupca) (4ks)- po zadani cisla z klavesnice je mozne to cislo spracovat ako: poslat tam sms(tel.c.), prevod jednotiek(hocijake cislo), poznamka(ak je cislo v tvare DDMM), kalkulacka(cislo),..
    -Moznost zobrazenia kalendara v pohotovostnom rezime.
    -Po stlaceni ok nejde do wapu, ale do menu. V menu aj vo vsetkych submenu si pamata naposledy vybrate polozky.

    ine:
    -Fon sice nema profily, daju sa ale pouzit rezimy: zvoni/zvoni+vibruje (rozne kombinacie)/vibruje/je ticho.
    -Temy ma dve: cierna a ruzova(t-m).
    -Inak vsetky obrazky/zvonenia/pipania su plne nastavitelne .napr. obrazok pod displejom, ktory moze byt aj pod polozkami menu+ s nastavitelnou mierou priesvitnosti
    -plus v menu Vytacaci displej je funkcia Motiv, - to je tiez tema, ale ktoru som nepochopil...

    -spojenie cez USB: ako citacka pam.kariet (tvari sa ako disk) alebo cez PC studio: -kontakty, spravy, sync. outlook, multimedia, +ine subory cez Phone explorer , ale presne si vybera, co kde mozno nakopirovat...do Other files sa sice daju dat vsetky fajly, ale tato zlozka je iba take skladisko, odkial mozno iba kopirovat/posielat etc.
    -Pri pripojeni s PC v rezime mass storage telefon nereaguje na nic, okrem prichodzieho hovoru/sprav. V rezime Modem (PC studio) nereaguje len ked prave prebieha prenos suboru, inak ok.

    anonymous01.12.2007 - 21:45 Trvalý odkaz

    miii: takze celkovo si s nim spokojny? lebo mal by som ho zobrat koncom tyzdna. teraz mam este SE D750i, tak by som chcel vediet do coho idem. velmi sa mi paci, ide mi najma o prehravanie hudby, fotak, displej. dik za odpoved

    anonymous02.12.2007 - 09:13 Trvalý odkaz

    mii: by ma zaujimalo ci by si do neho siel znova, alebo nejak lutujes ze si si ho vzal, prip. aky fon si mal pred tymto?? este raz vdaka :-)

    anonymous02.12.2007 - 17:08 Trvalý odkaz

    Myrec: Nevie mi niekto poradi?, ?i si mám kúpi? SE W580i alebo tento samsung D900i?

    anonymous02.12.2007 - 20:41 Trvalý odkaz

    mii: no ide o to co od telefonu ocakavas, na co ho chces pouzivat, co je pre teba dolezite pri vybere mobilu. skus tieto info doplnit a mozu ti potom ludia radit

    anonymous02.12.2007 - 23:30 Trvalý odkaz

    majko: pre tych ?o s nim maju skusenosti : aka je kvalita prehravaneho zvuku mp3 a fotka sa da nastavit ako pozadie cez cely display? da sa dat ako pozadie aj animacia? diky

    anonymous03.12.2007 - 02:32 Trvalý odkaz

    pokusnik: nazdar, ohladom tych funkcii:
    -prehravac hudby: cez sluchadla hra cisto, ok. (ja nie som bohvieaky fajnsmeker, co sa tyka reprakov a tak, mne to vyhovuje) Sluchadla su take okruhle, a najme lave mi vypadavalo z ucha, lebo ma kratsi kablik nez prave a este je na tom kabliku zaveseny aj mikrofon. Cez hlasity odposluch -priamo cez telefon, to skresluje dost. Prehravac ma 4 ekvalizery, aj nejaky priestorovy efekt. Daju sa nadefinovat max 4 playlisty po 30 skladieb. aj s opakovanim.

    -fotak: trochu dlhsie nabieha, ale da sa, treba si zvyknut :)
    ma plno rozliseni (teda 9) od 2048x1538 az po 240x180.
    Pozor, fotak v rezime full display foti netradicne, a to tak, ze dlhsia strana displeja je kratsou stranou vyslednej fotky! (okrem 240x320, co je akurat displej na vysku). Cize to, co vidis na displeji, je stred fotky. po odfoteni okrem toho bude vidno aj objekty po okrajoch. Da sa zapnut rezim hladacika "so standardnym pomerom stran"-vtedy vidis na displeji celu fotku, ale hore a dole na displeji je nevyuzite miesto.

    Displej je velmi dobry, jemny.

    Ta tema Motiv, uz som zistil, co to je za ficuru. Ono to zobrazuje na displeji obrazok z krajiny, kde sa nachadzas (zisti podla MCC asi). No. slovensko tam nie je, tak ukazuje Prahu :) ale v madarskej sieti ukaze Budapest :) A cez den ukazuje obrazok s dennym pozadim a v noci s nocnym :)

    anonymous03.12.2007 - 03:14 Trvalý odkaz

    pokusnik: ano, da sa dat fotka/obrazok na pozadie cez cely displej, ale musi mat pomer stran 3:4 (sirka x vyska displeja) a musi byt v rozliseni aspon 240x320 pix. Male obrazky nenatahuje. Vacsie zobrazi cele (ale ak nemaju pomer stran 240:320, tj. 3:4, tak po bokoch alebo hore/dole bude cierne miesto, samozrejme).
    Fotku (zo zlozky fotografie) zobrazi tak, ako ju ukazuje pri foteni, tj vycentruje.. napr. ak ma fotka rozmer 1600x1200, tak na displeji bude jej stred (tj. vyrez 900x1200), kde tych 900 je stred tej strany dlhej 1600 pix.
    Vacsie obrazky (take okoolo 1 MB :) mu trvaju nacitat par sekund :)

    animacia ako tapeta-ide to, skusal som par gifov,
    Pre rozmry animacii plati to, co pre obrazky.
    Ak je ale animovany obrazok pouzity ako tapeta, ignoruje priesvitne pozadie, a prehra iba prvych 16 framov. Ak je navyse animacia nastavena aj ako "pozadie ponuky", tak pri vstupe do menu sa zastavi na frame na ktorom akurat je :) Pritom v zlozke Downloaded files prehrava animovane gify bez problemov.

    anonymous03.12.2007 - 03:47 Trvalý odkaz

    pokusnik: zatial mam ten fon 2 dni, nelutujem. je skladny, vo vrecku netlaci, zvuk pri telefonovani vyborny, super displej. Kontakty zobrazuje podla slovenskej abecedy (okrem CH :). Ma vlastne menu (aj ked mohli dat na vyber z viac funkcii.) Fotky celkom ok. Radio hra cisto.

    Co mi na nom trochu vadi: (da sa prezit...)
    -pri necinnosti (tj ked displej nesvieti) sa nic nezobrazuje, ani hodiny
    -trochu tazsie sa stlaca horna poloha kurzoroveho tlacidla
    -Ak nie je ku kontaktu v tel.zozname priradeny obrazok volajuceho, vlastna melodia, skupina, zbytocne tam uvadza: Nepriradeny. Na konci kontaktu moze byt poznamka, ku tej sa treba preklikat. Pritom pri nepouzitych tel. cislach to nerobi, tj. aj ked sa ku kazdemu kontaktu da priradit 5 cisel, tie nevyuzite pozicie nezobrazuje.
    -na meno a priezvisko je "len" 2 x 20 znakov.
    -Ak je meno /priez. dlhsie nez sirka displeja, nezalamuje sa, ale roluje.
    -trochu zvlastny fotak, ako som popisal. neda sa fotit na sirku displeja. nastastie su tie fotky dost kvalitne.
    -nedaju sa vytvarat vlastne foldre a telefon si vybera, co kam mozno kopirovat. tj. nenakopirujete .mid do zlozky Hudba ani .gif do fotografii. Ani .jpg do Sounds :) Iba do downloaded_...

    -v recenziach pisali, ze ma mat document viewer. Nema. (neda sa prezit :)

    anonymous03.12.2007 - 15:10 Trvalý odkaz

    ANO JA: AKO ZABLOKUJEM KALVESNICU PRI ZAVRETOM MOBILE?A DAJU SA PREZERAT DOKUMENTY CI NIE?

    anonymous03.12.2007 - 20:56 Trvalý odkaz

    cecilie: neviete mi poradit, neviem si vybrat medzi samsungom D900i a U600-kou. dik

    anonymous03.12.2007 - 21:22 Trvalý odkaz

    jana: please poradte. preferujem vydrz baterky, kvalitny zvuk, tenky (do vrecka), +-odolnost. doplnkove funkcie, ktore najviac vyuzivam: organizer, budik, fotak, hudba, nahravky... planujem zobrat cez tm (ponuka je vsade strasna). dik za odpovede:)