Problem s TOSHIBA G450 tel./modem/mp3

  • 3 príspevky
  • johnym16 04.06.2010 - 14:22

    Zdravicko. Uz skoro rok pouzivam internet od orangeu na doma+mobilny internet. V podstate som maximalne spokojny. Ma to ale hacik. Spominany telefon/modem a mp3 v jednom. Ako MP3 funguje 100% aj ako telefon. Avsak, ked ho zapojim ako modem a surfujem ma to hacik. Modem mam napojeny na kably, sak inak sa ani neda a popritom ho dobija. Ked surfujem, nieje problem, ked stahujem, problem nastava. A to ze v urcitom okamziku prestane dobijat, vybije sa a vypne. co mi pri vacsich downloadov robi problem, hlavne ak to musim dat stahovat odznova. Nerobi to pravidelne..ale tak minimalne raz za den ho nadobro vypne. Potom ho musim nechat vypnuty nech sa dobije a frcim dalej. Ma aj nabijacku, ale je to ten isty konektor ako na kabel do PC a po druhe, aj tak som v zahranici a nabijacke lezi na SR =). Na notebooku som kukal nastavenia napajania. Je tam aj polozka USB. Ale aj tam je nastavene, ze pokial som na baterke, ci na sieti, USB dodava maximalne, teda 100% mozne napatie, resp. prud. Robilo mi to na XP,viste a momentalne aj na win 7. Taktiez aj na inych PC ci lokalite SR/zahranicie. Nemate nejaky napad, ako zvysit USB prud natolko, aby aspon pri vacsich downloadov ho stihalo dobijat? za vsetky rady dakujem. Popripade, ma este niekto podobny problem?

  • Peter Makai04.06.2010 - 15:44 Trvalý odkaz

    USB je limitovane standardne na 500mA. Jedine ze by si skusil pouzit nejaky USB HUB s externym napajacim zdrojom, ktory by dal viac, ale pochybujem ze take nieco existuje. Dalsim moznym riesenim je zohnat si kabel, ktory ma na jednej strane dva USB konektory a druhej ten konektor do telefonu (pokial sa nemylim tak to ma mini USB). Takyto kabel bol napriklad dodavany k Huawei E220.

    johnym1604.06.2010 - 16:17 Trvalý odkaz

    Hmmmmmmmm, obidva napady zneju logicky. Ten Huawei poznam,len ci zozeniem ten kabel. Na NB mam len tri USB. a keby mi dva zral net. no co, lepsie ako nist.=) a ta prva, mam taky dojem, ze som o tom uz pocul. Velka vdaka za radu... idem nieco pokukat.