Problem s N73 a powerpiontom 2007

  • 28 príspevkov
  • 2L8 04.12.2007 - 12:25

    Caute! Mam taky problem! Mam Nokiu N73 a normalne som prehliadal powerpiontovske veci, reps. prezentacie v nom, ale ked mam novu verziu officu 2007 profesional, tak mi nehcce prehrat v mobile tuto prezentaciu, nemozete mi PLS poradit??? velmi by som to potreboval co sa tyka skoly :( Dikess!!

  • Marian04.12.2007 - 12:34 Trvalý odkaz

    Otvor prezentaciu a uloz ako Powerpoint 98/2003...

    Marian04.12.2007 - 13:39 Trvalý odkaz

    Fuha, no tak neviem, ale pokial je ta prezentacia ulozena v kompatibilnom formate, tak by mala fungovat. Ale nemusi, ak je priliz velka...

    Quo04.12.2007 - 20:27 Trvalý odkaz

    S office 2007 maju problemy aj sw v PC, nieto este app vo fone :lol:
    Napriek tomu, ze sa v 2007 ulozili tak, aby sa dali citat v 2003 napr

    2L804.12.2007 - 20:49 Trvalý odkaz

    Takze vobec nepojde ta prezentacia na mobile, ze? :(

    Marian04.12.2007 - 22:43 Trvalý odkaz

    Quo netrep, ja pouzivam Office 2007 uz od prvej bety, tzn. rok a nikdy som nemal ziadne problemy. Jednoducho treba pracovat v 2003 compatible mode a v nom ukladat no a nikdy sa problem nepojavi.

    simumarek04.12.2007 - 22:46 Trvalý odkaz

    Ale objavi sa ;) AJ wm zariadenia maju problemy s kompatibilitou z novym office, za to bol vydany update ofice mobile ktory presne toto riesi. Mozno je taketo nieco aj na symbian, len treba pohladat, alebo skusit nejaky alternativny soft ako quick office.

    graffoo04.12.2007 - 23:21 Trvalý odkaz

    atlis sorry ale netrep ty :) u nas vo firme zrusili upgrade na 2007 Iebo dokumenty ulozene v 2003 formate nevedel ptecitat office 2003 SK na strane zakaznika :D a momentalne IT vedenie v californii oznamilo, ze zacinaju testovaciu prevadzku openoffice, kedze ich format je iso standard ;)

    2L805.12.2007 - 09:48 Trvalý odkaz

    Caute .. To je teeda diskusia :) No ja som to stale skusal, a aj ked som to ulozil do toho formatu 97-2003 pre starsie office, tak to nechce precitat .. teda ten mobil .. ale ako na nete su nejake upgrade softu, ale zasa sa bojim, ze ked to dam, tak mi zmeni nejake to IMEI cislo, alebo zmaze veci v mobile :( neviem ze ci to bude dobre ..

    PS: toto je ten odkaz, kde by som to mohol ubgradeovat, co vy nato?? Zmaze mi to veci, alebo mi to teda vsetko ponecha vratane IME, sms, kontaktoov a pod.?
    http://www.nokia.sk/A4442231

    Ps2: dal som si tam podla toho produktoveho kodu, ktory sa da vyvolat *#0000#, a napisao mi, ze: Ospravedlnujeme sa, ale pre tento produktovy kod nie je k dispozicii ziadny software

    Marian05.12.2007 - 09:51 Trvalý odkaz

    Preco by som mal trepat, ked ti hovorim, ze pouzivam Office 2007 a este som s nim nemal problem. Pravidelne prechadzam z Office 2000 na 2003 az do 2007 a medzi nimi, nikdy som nemal problem. Jediny bol, ze mi nezobrazuje spravne tienovanie v Powerpointe ale to preto, ze ho starsie Office nepodporuju, lebo je to pptx. A pouzivam cesky 2007, polsky 2003 a anglicky 2000.

    Chapem, ze niekto ma problemy, ked pouziva v texte Calibri font a funkcie docx, xlsx, pptx a pod. Ale pokial sa tomu vyhnes, tak jednoducho nemoze pri normalnych dokumentoch problem.

    2L8 upgrade ti nezmaze ziadne IMEI to sa bat nemusis. Inak je uplne normalne, ze ti v mobile neotvori dokument, uz som ti to pisal a Office ci 2003 alebo 2007 s tym nema nic spolocne. Ja som minule stahoval uplne bezny .doc dokument s cistym textom a fon ho dokonca ani nerozoznal, takze holt, smola.

    2L805.12.2007 - 09:58 Trvalý odkaz

    Cauko Atlis! :) No mne doteraz vzal uplne vsetky textove, excelovske a aj powerpointovske subory .. :) A ked by som urobil tu aktualizaciu, tak by mi to islo mozno? :) Ale inak mam aktualizaciu softu, co som ho mal v servise od 26.6. 2007. Je to stare? :)

    graffoo05.12.2007 - 10:06 Trvalý odkaz

    no calibri font sa nepouzival a problem bol, ze nasi zakaznici nedokazali otvorit ani obycajny wordovsky dokument, s inym rezom pisma v nadpise a zbytok klasicky standardny format odstavca.

    co sa tyka podpory openoffice - EU ho pretlaca ako standardny format dokumentov v clenskych statoch v statnej sprave, existuje plugin do MS Office, ktory dokaze citat aj zapisovat tieto dokumenty. dokonca je soft aj pre symbian, co cita tieto dokumenty (nieviem ako WM). pre firmu je vyhodnejsi otvoreny format, pretoze nie je viazana na jeden druh software. ale to uz som dost OT :D

    asi by som sa na to nakoniec vykaslal a kazdy slide prezentacie vyexportoval ako obrazok a hotovo :D

    Marian05.12.2007 - 10:15 Trvalý odkaz

    Ja by som to exportoval do .pdf ;) akurat tie efukty niektorym chybaju...

    graffoo05.12.2007 - 10:52 Trvalý odkaz

    no tiez riesenie, ale JPG ti zobrazi akykolvek mobil :D

    2L805.12.2007 - 12:37 Trvalý odkaz

    Caute chlapci! Este k tej aktualizacii .. Dal som si zistit verziu na tej stranke a to tak, ze som do takej kolonky hodil ten kod, co je pod baterkou v mobile a vyslo mi toto:
    3.0638.0.0.1 a v mobile mam teraz : 4.0726.2.0.1 (26.6.2007) v tom prvom pripade, co mi vyslo z tej starnky tam nieje nieco take ako rok ... Tak neviem ci si to mam dat aktualizovat .. Co je teda novsie?? :(

    Marian05.12.2007 - 12:46 Trvalý odkaz

    Pokial mas Nokiu N73 a chces updatovat firmware, nainstaluj (pokial este nemas) Nokia PC Suite, po instalacii pripoj telefon k PC a spusti Aktualizaciu firmware, PC Suite zdetekuje tvoj telefon a aktualny firmware, skontroluje ci dostupna nova verzia a pokial budes chciet, tak ti firmware updatne... Jo a este si pred updatom urob zalohu toho co mas v telefone.

    Quo05.12.2007 - 12:49 Trvalý odkaz

    Naco ides flashovat fon? Ved skus pouzit inu app na otvaranie dokumentov.
    Ja napr pouzivam OfficeSuite 4. A bez problemov - aj ked je pravda, ze koli vyssie spomenutemu nepouzivam nic co bolo sprznene na Office 2007 :lol:

    Marian05.12.2007 - 12:54 Trvalý odkaz

    Ale sak nech flashne, urcite s tym nic nepokazi. Ale suhlasim s Quom, skus iny soft, neviem co mas teraz v telefone... A este raz opakujem, ani to ti nemusi pomoct a vobec to nemusi mat nic spolocne z Office 2007.

    2L805.12.2007 - 12:55 Trvalý odkaz

    :) Zacalo ma to bavit .. No ale k veci .. Ja si to chcem upgradovat nie pre ten office, ale chcem tam mat dobru aktualnu a cerstvu verziu ..

    To Atlis: no mam ten PC Suite a myslim, ze je najnovsi, lebo tam nemam nic teraz, ze aktualizovat na novsiu verziu .. A teda v tom programe, kde sa to nachadza, aby mi to zistilo, ze ci je novisa verzia od mojej? :) Dole mam jedine napisane v tom programe, ze Zapisat sa v programe PC Suite .. inak nic .. :(

    Ps: robil to uz niekto? :)

    PS2: mo pisal som vyssie, ze mam verziu 4.0726.1.0.1 z 26.6.2007 a na tej stranke to neviem zistit, ci mam novsiu nez je tam .. :)

    PS3: na tej stranke nokiackej bolo, ze ak sa stane, ze tam upgradnem starsiu verziu, tak uz nieje navrat spat! iba ak by neskor dali novsiu verziu, co v tomto pripade nevyzera ruzovo .. :(

    Marian05.12.2007 - 13:06 Trvalý odkaz

    Nepotrebujes aktualizovat PC Suite, ale firmware/software ktory je v tvojej Nokii. Ked si otvoris PC Suite, v dolnom riadku ikon je jedna zelena a ta sa vola Aktualizacia alebo nieco podobne (nemam to pred sebou)

    Marian05.12.2007 - 13:17 Trvalý odkaz

    Ten update je urceny pre Windows mobile a chlapec pouziva Nokiu N73 Quo...

    graffoo05.12.2007 - 13:19 Trvalý odkaz

    no len treba nainstalovat do pocitaca zvlast aplikaciu Nokia Software Update, potom sa objavi aj PC Suite. aspon tak to bolo este v lete, ked som mal S60 symbianiky...

    Quo05.12.2007 - 13:19 Trvalý odkaz

    jasne, upravil som to hned ako som si to vsimol, hladam po forach nieco na 9.1

    Marian05.12.2007 - 13:22 Trvalý odkaz

    grafo - ikona pre Aktualizaciu je v poslednych, co ja pamatam, troch vydaniach PC Suite, musel si mat velmi stary PC Suite. Ale ano po kliknuti na nu, ti ju najprv stiahlo a az potom sa dalo updatovat...

    graffoo05.12.2007 - 13:47 Trvalý odkaz

    no mal som tu, co bola na CD k 6120c :D tam vtedy ta ikona nebola, az po doinstalovani...

    simumarek05.12.2007 - 14:06 Trvalý odkaz

    Ale na najnovsich verziach cd a pc suite uz je normalne integrovana. Nie je nutne ju stahovat a instlalovat, len pri spusteny najde ci je najnovsia verzia update service a ide dalej.

    2L805.12.2007 - 17:38 Trvalý odkaz

    Caute, takze co z toho vyplyva? :) Ja mam najnovsi PC Suite zrejme, lebo kedysi som daval aktualizovat, ale teraz tam nic nemam a co sa tyka mobilu, tak tam nieje nic take ako upgrade alebo nieco podobne :(