Poradňa: Hľadám bežecké hodinky do 200 eur

  • bububu 25.03.2017 - 11:14

    Prehaňadlo je lacnejšie a účinnejšie :D

  • Miro25.03.2017 - 12:07 Trvalý odkaz

    Keď sa trochu "poobraciaš" tak napríklad cez Nemecký Amazon kúpiš TomTom Runner 2 hu alebo 3 tiu generáciu za lepšiu cenu. Ja som kúpil minulý rok Runner 2 Cardio+ Music+ Bt TomTom slúchadlá za 149 eur. Doma som to mal za 2 dni a s reklamáciami na Amazone nemám vôbec problém. Ja by som do iných ani nešiel, vyhovuje mi váha aj prehľadnosť TomTomov. GPS docela presné. A nemajú žiadne zbytočné Smart funkcie navyše.

    Profile picture for user mar.bartian@gmail.com

    oxy25.03.2017 - 12:46 Trvalý odkaz

    "Ak teda senzor tepu, volili by sme pohodlný optický senzor a nie hrudný pás. "
    ja zasa tvrdim presny opak, ked snimač tepu tak jedine hrudný pas.
    hodinky pre bezca musia mat presne-rychle GPS, "nedotykovy displej", prehladnu aplikaciu na vyhodnotenie aktivit (PC/smartphone) a moznost pripojit BT alebo ANT+ snimačov (hlavneheart rate)
    ja pouzivam forerunner 230 HR tie sa momentalne na SK daju kupit od 230€.

    Daor3226.03.2017 - 12:04 Trvalý odkaz

    Presne ako písal OXY, všetko sedí. Ja mám starší model Garminu, Forerunner 220. Plná spokojnosť. Garminy môžem len odporučiť aj keď nepatria k najlacnejším.

    haboo26.03.2017 - 14:40 Trvalý odkaz

    Čauko, pripájam sa ku Garminu. Ja mam Forerunner 230 s hrudným pásom. Na nete sa dá kúpiť za 230 €, bez pásu cca za 190 € . Úplná spokojnosť. Kupiš z Číny ochranne sklíčko za 0,5 € aby si ich nepoškrabal.

    Matej Krajčovič26.03.2017 - 17:16 Trvalý odkaz

    Súhlasím, hrudný pás bude pre seriózneho bežca ponúkať presnejšie údaje než optický senzor.

    Ten však bude na menej profi využite pohodlnejší, kedže si netreba pripínať ďaľšie zariadnie a starať sa o jeho batériu. V porovnaní, kde sa bavíme aj o hodinkách úplne bez HR, som teda optický senzor na vyššich modeloch považoval za výhodu.

    Profile picture for user mar.bartian@gmail.com

    oxy26.03.2017 - 17:51 Trvalý odkaz

    starat sa o bateriu naozaj nemusis :)
    http://www.garmin.sk/snimac-pulzu-pulzomer-hrm-premium_d3647.html

    - batéria: CR2032 (vymeniteľná)
    - výdrž batérie: 3 roky / 1 hodina denne
    vzdrz priam nekonecna.

    "obliect" si hrudny pas zaberie par sekund, parovanie prebehne automaticky a funguje to na 100%

    ak si merias tep na zapasti tak musia byt hodinky utiahnute pomerne tesne na zapesti a aj tak sa nevyhnes vypadkom v merani. Dalsia podstatna vec je ze ked je zima, mam rukavice a dlhe rukavy tak si mozem dat hodinky aj na oblecienie aby som bez problemov mohol sledovat udaje na displeji. ak by som chcel merat tep na zapasti tak hodinky musia ist pod rukav, tym padom ak chcem vidiet udaje z displeja tak si musim rukav pocas behu vyhrnat.
    mozno to pre niekoho moze zniet ako "prkotina" ale ja si proste nerad komplikujem zivot :)

    opticky snimac a meranie tepu na zapasti by som "odporucil" iba pre turistiku

    Miro26.03.2017 - 19:48 Trvalý odkaz

    No k veci, na TomTom Runner je voľba HR - ON/OFF/EXTERNAL takže o dokupovani sa môžme baviť, plus senzor kadencie na bike. A Garmin nedopadol v GPS testoch najpresnejšie, aj keď je pravda že testy robia "len ľudia" a keď chcem aby vyhral Garmin vyhrá to a keď iné tak tak...

    Profile picture for user mar.bartian@gmail.com

    oxy26.03.2017 - 20:21 Trvalý odkaz

    Tatko nikto ti tom tomy neohovara :) u garminu tak isto existuje verzia 235 co je 230 s optickým snímačom pri ktorej mozes pouzit vstavany alebo externy snimac puzu. Snimac kadencie a aj par dalsich sa da samozrejme dokupit.
    Mne na garminoch chyba iba moznost prehravania hudby inak splnaju vsetko co od nich ocakavam, vratane smart funkcii

    Miro27.03.2017 - 00:05 Trvalý odkaz

    Ja som nevravel že niekto niečo ohovára ;-) mne zrovna tá hudba nechýba, lebo ju mám :-),práve to bola rozdielová vec pri výbere. Ja som zase nechcel mať pripojenie k telefónu celý deň, len správa aktivít. Ani sleep monitor nevyužívam,vyspím sa dobre aj bez hodín na ruke ;-) 1 smart pivo večer mi to garantuje.. Ja som len na začiatku napísal že sa dajú Sport testery kúpiť aj lacnejšie, len sa treba poobracať. Amazon máva fakt dobré akcie, a z reklamáciami tam nezvykne byť problém.

    ondrakomous01.04.2017 - 19:09 Trvalý odkaz

    jedine Garmin Forerunner s mericem tepu pres hrudnik, souhlas s temi, co tady psali, ze jedine srdecni pas ma smysl.