par postrehov ku K750i

  • 608 príspevkov
  • Pierre 29.08.2005 - 01:13

    Dnes som mal moznost si ten telefon trochu vyskusat,kupil si ho stryko v akcii u Orange a zistil som par veci ktore su trochu na povazenie.Celkovo je to ale vynikajuci telefon podla mna,az na to menu ala Orange

    Zaujimave je,ze pri pusteni niakej MP3 ako skladby cez hlasne handsfree je to celkom v pohode,v sluchatkach skoro super,ale vyzvananie tiez cez reproduktor mobilu je uz o niecom inom-neprijemne vysky,stlacene basy,ostrost. Zaujimavy rozdiel,kedze by to malo byt podla mna vlastne to iste.
    Upozornenie v kalendari ma zvuk,ktory sa neda zmenit-ehm a tusim aj systemove zvuky su na fix.Ale dobre ze uz na sms nie je len ako byvalo ton,cvaknutie a ticho.
    Klavesnica je podla mna horsia ako na CX65,nie to este na niektorych Nokiach.
    Posledna pripomienka je k fotaku a displeju.Regulacia kontrastu ziadna,zda sa mi ze regulacia jasu sama o sebe uplne nestaci.Na strykovom kuse evidentne namodrala biela farba,len trochu,ale je to vidiet. A s fotakom sa mi zdalo,ze sa musim dost sustredit aby som neurobil rozmazany shot. Aj napriek technike fotenia ako pri Cybershotoch to da niak viac prace.

    To su moje negativne postrehy.Co mate K750i,dik za vase pripadne vyjadrenia.

  • Joe29.08.2005 - 01:35 Trvalý odkaz

    No neviem raz niekto napise ze display je trochu do zlta,dalsi ze do modra-asi to bude zalezat od oci 8).
    Klavesnice som sa bal ale som spokojny.Nemam problem ani s (2)-ta tvrdost mi vyhovuje.Skor som zvedavy ako dlho vydrzi joystick-tomu velmi neverim . :-(
    S fotakom nie je problem.
    Ten zvuk pri zvoneni je fakt iny ako v prehravaci /mam zvonenia ktore zneju ako tak/ale je to divne :arg:

    Odoslany z Sony Ericsson mobile phone

    K700icko29.08.2005 - 01:38 Trvalý odkaz

    Beres nieco?Lebo mne sa zda ze si tu pisal o inom telefone.

    Odoslany z Sony Ericsson mobile phone

    trif29.08.2005 - 02:05 Trvalý odkaz

    No napisem to takto.Neviem ako je to u customizovanych verzii,ale na mojej je displey uplne v pohode,ziadna farba tam nepresvíta.Fotak,tam je autofocus,takze preto Tí to robilo rozmazane...Ale chce to cit....Zvuk je uplne OK.Aj cez reprak. Mozno tie veci su individualne na rozdielnych kusoch,ale na mojom nie su. Ale tak ako napisal JOE,bojim sa fakt ako bude s joystickom...

    Odoslany z Sony Ericsson T610

    djthunder29.08.2005 - 02:10 Trvalý odkaz

    Displeje sa mozu lisit, zalezi od kusu...napr. aj 6230 ma rozne displeje, niektore kusy su vyrazne biele, ine su do zlta...

    stanleyjr29.08.2005 - 02:26 Trvalý odkaz

    mozem potvrdit trifove slova...zvuk je ok...a aj cela klara je ok

    Odoslany z mobile device

    Quo29.08.2005 - 02:38 Trvalý odkaz

    hmm, asi to bude s displaymi ako u siemensu - co kus to iny display :p :badgrin:
    kamaratova d750i je uplne ok aj co sa displaya tka ;) tak potom neviem, ziadne skreslenie farby sme nebadali aj ked sme ho porovnavali s bielym kancelarskym papierom :lol:
    a k zvuku z repraku - je jasne, ze zvuk cez repro nebude taky isty ako cez hf, predsa len, hf je hf a zvuk ti ide priamo do usiek a nepocujes ani pripadnu rezonaciu pri hlasnejsej reprodukcii hudby ;)

    graffoo29.08.2005 - 10:41 Trvalý odkaz

    No este k tomu zvuku. Mam d750 a robi to to iste. Proste zvuk cez repro na fone je nadhera ked pustim mp3 z prehravaca zaznamov a otrasny ak je ta ista mp3 pouzita ako zvonenie. Nemoze to byt firmware? Stanley ak mas moznost, skus porovnat customizovanu claru s normalnou a aky maju FW. Mozno to bude len chyba softu...

    Odoslany z Sony Ericsson mobile phone

    Marian29.08.2005 - 11:55 Trvalý odkaz

    Pierre, kedy si mal naposledy v ruke nejakeho erika? Zvuky sms su uz od T610 ine, od K750 si mozes dat akykolvek, systemove zvuky su podla mna adekvatne. Pokial maju fotky namodralu farbu, tak stryko nastavil vyvazenie bielej na ziarivku. Mal som v rukach postupne K, W a D a ani jedna nemala ziadny odtien. Nastavenim kontrastu by si na kvalite displeju nepridal, podsvietenie setri energiu. co sa tyka zvuku tak bud je to bug, alebo fon zamarne orezava kvalitu kvoli okamzitemu spusteniu melodie z akejkolvek pozicie v pamati.

    Odoslany z Motorola MPx200 Smartphone

    simumarek29.08.2005 - 13:14 Trvalý odkaz

    Chcel som sa opytat ci k,d,w este stale pri pripomienke zahrajú kratku melodiu,a potom zobrazia poznámku,alebo uz to robia ako nokie,ze hraju kym si poznamku neprecitas?

    Arrow7929.08.2005 - 13:23 Trvalý odkaz

    Ja osobne som mal par pripomienok k D750i, ktore su popisane v teme D750i v T-Mobile ;)

    V kratkosti mi vadili hlavne male detaily, ako zvuk doruceniek, zdlhavy kalendar, wap prehliadac tiez nepatri k silnym strankam D750i.. ostatne veci v teme..

    Pierre29.08.2005 - 17:21 Trvalý odkaz

    namodraly je display ked prirovnam k monitoru PC,je to vidiet.Ale moze to byt kusove.Napr.CX65 ide do zlta.Inak fotky su fajn,len sa treba sustredit trochu.
    Erika som nikdy nemal,tak som sa mohol pomylit s tym zvukom SMS.Ale tie starsie to tak mali.

    Odoslany z mobile device

    Chipy05.09.2005 - 17:53 Trvalý odkaz

    S tym zvukom pri zvoneni to bude asi naozaj tak,spominali to aj v recenzii na mm.cz a tam mali normalnu,nebrandovanu verziu.

    Odoslany z Nokia mobile phone

    Ing. FijoK05.09.2005 - 17:55 Trvalý odkaz

    ano je to tak, ale podla mna to ani pri zvonenie nie je nic strasne

    stanleyjr05.09.2005 - 18:27 Trvalý odkaz

    a skusali ste pri tom zvoneni zmenit bitrate?kamos ma d750i fotrovu a ide ok...dokonca aj mp3 cez reprak znie dobre ale to je len moj pocit...to by vazne chcelo porovnat viacero verzii :badgrin:

    Mulano05.09.2005 - 23:15 Trvalý odkaz

    Dnes som bol v poluse a je tanm vystavene dcko od erika...display sa mi zdal dost do zlta....A ten yoistik je vazne shit....horsi jak na siemnsi cx65,co je velmi kvalitny...aj na 6600 bol lepsi...rozhegany jak...

    Ing. FijoK05.09.2005 - 23:23 Trvalý odkaz

    hm, tak to je subjektivny nazor... su sice horsie tie melodie, ale podla mna stale pocuvatelne

    Arrow7905.09.2005 - 23:26 Trvalý odkaz

    Chod na usne... :p Dalsia vec, nepochopim, preco ma kazdy profil inu hlasitost zvonenia... na D750i to bolo bezne.. 3jka hlasitost pri Normal revala ako svina, pritom 3jka pri inom profile bola o dost tichsie..

    Jednozna Clara zvoni otrasne.. na vysky.. brutal..

    Quo05.09.2005 - 23:43 Trvalý odkaz

    Na kamaratovej d750i to mp3 zvonenie nie je az take hrozne, rozhodne lepsie ako na 6230 a je lepsie aj ako wma na spv-ja pouzivam mizernu kvalitu wma :D

    Odoslany z Smartphone SPV C500

    Spencer06.09.2005 - 00:48 Trvalý odkaz

    Suhlasim s Arrowom, zvonenie je bez upravy otras. Da sa tomu pomoct pridanim basov, ale inak ... . Kto to nepripusti je bud zaujaty, alebo hluchy.
    Displej a joistick su OK.

    Odoslany z Sony Ericsson mobile phone

    Branik07.09.2005 - 00:24 Trvalý odkaz

    Spencer : displej je super, len ten joistik by ma asi stval. Idu take reci po nete ze rychlo odchadza a je dost nepresny. Ja uz jednu dost zlu skusenost s T610 mam a tam sa o tom tiez kopa narozpravalo :o

    Tak aky je po nejakej dobe pouzivania ???
    Presnost ovladania ? Irituje vas ? :lol:

    Joe07.09.2005 - 00:32 Trvalý odkaz

    Zatial s nim problem nemam ziadny ale je dost namahany tak uvidime-trochu sa bojim.Co sa tyka presnosti tak nieje problem
    A ja mam joysticky rad 8)

    Odoslany z Sony Ericsson mobile phone

    trif07.09.2005 - 00:56 Trvalý odkaz

    Po vyse troch mesiacoch na Clare joystick ide stale podla predpisov.Na 610-ke po dvoch rokoch taktiez.

    Odoslany z Sona Ericssonova K750i by trif edited

    Spencer07.09.2005 - 01:00 Trvalý odkaz

    <i>Branik napisal:</i> Tak aky je po nejakej dobe pouzivania ??? Presnost ovladania ? Irituje vas ? :lol:
    Tak mne robila presnost zo zaciatku problem. Sice som si zvykol, ale stale sa mi nejaky ten zabeh do diagonalneho smeru podari, no moze to byt tym, ze som joistick na fone nikdy pred tym nemal.
    Co sa tyka kazivosti, zatial k tomu nema sklony a pravdu povediac ma to ani netrapi. Neplanujem ho mat dlho a keby nahodou, nato je zaruka ;)

    Odoslany z Sony Ericsson mobile phone

    Branik07.09.2005 - 10:36 Trvalý odkaz

    Ja nemam moc dobre skusenosti s joistikom na fonoch.Ako som uz spominal, prave pren som 610 predal.Bol som vtedy s nim aj v servise a tam mi slecna s usmevom povedala: no viete, kazdy kus je iny, jeden ma takto jemny joistik ako vas inemu ide skoro prsty dolamat :lol:

    To je ta presna vyroba :?

    Branik07.09.2005 - 10:39 Trvalý odkaz

    Pri 750-kach to uz poriesili, ako to tu citam.
    Behnem do Tcka, tam maju na panely k odskusaniu D750i.
    Dufam ze uz nebude rozhegany po tolkatich prstoch :?:

    Arrow7907.09.2005 - 12:42 Trvalý odkaz

    Pri D750i som nemal problem s joystickom.. semtam sa mi stalo, ze joy nereagoval smerom nadol, ale asi som ho zle "stlacal".. osobne mi viac vyhovuje 4 - 5 smerna klavesa ako joy.

    trif07.09.2005 - 13:00 Trvalý odkaz

    Ja uz mam fony s joysticky 4 roky,tak mozno preto som na ne tak zvyknuty. Este stale niekedy postiskam A 501-ku-staru hi-end triedu mobilov:-)

    Odoslany z Sona Ericssonova K750i by trif edited

    Ing. FijoK07.09.2005 - 14:15 Trvalý odkaz

    ja s joystickom problem na K750i problem nemam.. zo zaciatku sa mi asi 2x podarilo, ze som namiesto potvrdenia posunul hore alebo do ineho smeru, ale uz je to OK 8)

    K700icko08.09.2005 - 18:45 Trvalý odkaz

    Na k700 joistick niekedy blbol ale na clare reaguje na 100% presne aspon na mojej.Este sa mi nestalo ze by mi zle potvrdil smer.

    Odoslany z Sony Ericsson mobile phone

    Pierre10.09.2005 - 19:48 Trvalý odkaz

    ja som uz cital,ze sa stava,ze po case ma joystick nachylnost robit problemy hlavne pri pohybe nahor,ine smery su vraj v poriadku.

    Inak zaregistroval som este 2 problemy-jeden je cas SMS prijatych-telefon hadze casy dopredu od skutocneho casu,bola o tom tusim aj tema na diskusi mm.sk

    a z ceskeho mobil.cz som cital,ze niektore kusy robia nemilu vec-po vypnuti a zapnuti fonu sa niekedy pomiesaju nastavenia datovych profilov a tie potom treba znova nastavovat.Ale tusim len s prvymi verziami softwarov

    Ing. FijoK10.09.2005 - 19:50 Trvalý odkaz

    tak to s tymi nastaveniami sa mi (nastastie) este nestalo

    Filipo16.09.2005 - 22:38 Trvalý odkaz

    ozaj.... aka je prenosova rychlost pri dat. kabli napojenom do USB?

    Arrow7916.09.2005 - 23:36 Trvalý odkaz

    jj, mne to D750i robila.. mal som nastaveny joy doprava na kalendar (nokia style) a vzdy po zapnuti som mal spravcu suborob :arg: :)

    Branik17.09.2005 - 13:20 Trvalý odkaz

    Arrow: vies to je ta umela inteligencia v 750-kach. Fon vie ze toto nastavenie je pre teba najlepsie a je mu trapne ti pisat hlasku. Tak ti to vzdy zmeni :lol:

    Joe17.09.2005 - 15:51 Trvalý odkaz

    Chvalabohu ze nemam az tak inteligentnu claru a furt mi ostava to co si nastavim sam.Alebo som ja taky inteligentny . . . ;-)

    Odoslany z Sony Ericsson mobile phone

    Ing. FijoK18.09.2005 - 19:37 Trvalý odkaz

    dnes som si vsimol, ze po vypnuti aj mne poprehadzuje funkcie priradene smerom joysticku :(

    Ing. FijoK18.09.2005 - 20:03 Trvalý odkaz

    jeeeej Cuko dakujem pekne, uz to fici ako ma :) este raz D

    Ing. FijoK18.09.2005 - 20:11 Trvalý odkaz

    Spencer no hej, ale skus si to teraz este raz zmenit a ked ho vypnes, rano tam budes mat Poznamky/Organizator... mozno...

    Pierre18.09.2005 - 20:33 Trvalý odkaz

    Otazka k dlhodobejsej spolahlivosti:ti co mate K750i uz niaky mesiac,ako je to celkovo so stabilitou software?Neviem ci sa tu nieco take uz nespominalo,ale nepostrehol som. Je to lepsie ako pri Siemensoch CX,M,S65?

    Spencer18.09.2005 - 20:38 Trvalý odkaz

    No, ziaden z tychto Siemensov som osobme nemal nemal, ale co sa tyka Clary, ak bez problemov. Ja zatial iba jeden restart, ale za extremneho zatazenia a ziadne mrznutie. A tusim to tu ozaj uz bolo ;) .

    Cuko18.09.2005 - 21:33 Trvalý odkaz

    Stabilita je dobra, zdrzi toho dost. Dva krat sa mi resetel pri peknom zatazeni. :lol: Inak slape v pohode a to ho dost vyuzivam.

    trif18.09.2005 - 22:06 Trvalý odkaz

    Pierre napisal: Otazka k dlhodobejsej spolahlivosti:ti co mate K750i uz niaky mesiac,ako je to celkovo so stabilitou software?Neviem ci sa tu nieco take uz nespominalo,ale nepostrehol som. Je to lepsie ako pri Siemensoch CX,M,S65? Po styroch mesiacoch mozem potvrdit ,ze stabilita je dobra. Asi tri krat zamrzol,ale to bolo kvoli posielaniu 600 obrazkov cez BT.

    Odoslany z Sona Ericssonova K750i by trif edited

    Joe18.09.2005 - 22:42 Trvalý odkaz

    U mna je vsetko v pohode akurat z hlavicky joysticku mi zacina liezt farba :arg: ale idem malovat zarubne tak to pretiahnem dajakou tou syntetikou ;-)

    Odoslany z Sony Ericsson mobile phone

    K700icko19.09.2005 - 00:03 Trvalý odkaz

    Mne takisto nezamrza ani niake podobne chutovky.A to aj napriek tomu ze raz mi treskol na beton a raz v kupelke na dlazdice tak ze som ani nedufal ze prezije.Nic sa mu nestalo iba dva male skrabanceky pri klavesnici.Takze material je maximalne kvalitny.A tel funguje na sto percent.

    Odoslany z Sony Ericsson mobile phone

    Branik19.09.2005 - 00:41 Trvalý odkaz

    Joe : lezie ti farba dole z joistiku ? To co s nim źoskrabujes zreby ??? :lol:

    K700icko19.09.2005 - 01:45 Trvalý odkaz

    Inak to je ozaj haluz ze ti lezie farba dolu.To nehapem.

    Odoslany z Sony Ericsson mobile phone

    Marian19.09.2005 - 13:38 Trvalý odkaz

    Normalne sa odrela... to iste sa stalo aj mne na K700i

    Spencer19.09.2005 - 16:13 Trvalý odkaz

    A to aj napriek tomu ze raz mi treskol na beton a raz v kupelke na dlazdice tak ze som ani nedufal ze prezije.Nic sa mu nestalo iba dva male skrabanceky pri klavesnici.Takze material je maximalne kvalitny.A tel funguje na sto percent.

    Odoslany z Sony Ericsson mobile phone

    No musim sa pridat k tomuto tvrdeniu. Je az prekvapivo odolny proti skrabancom a podobnym nastraham. :)