Telefon ako NEC Terrain

  • 21 príspevkov
  • esty 16.10.2014 - 22:26

    Zhanam odolny android idealne s dobrym fotakom a klavesnicou do 150 ecok

  • esty16.10.2014 - 22:26 Trvalý odkaz

    Caute, dlho uz zhanam priatelovi odolny mobil (je horolezec) s androidom a klavesnicou a aspon priemernym fotakom za normalnu cenu. Konecne som nasla http://www.gsmarena.com/nec_terrain-5553.php NEC Terrain, ale bolo mi povedane, ze u nas na o2 nepobezi (fici to na na LTE-Bands 1700 a 2100 MHz). Zhanam preto telefon bud podobnych parametrov, alebo zistujem, ci existuje sposob, ako ten telefon upravit tak, aby na o2 fical (co mi pripada nepravdepodobne, ale skusit treba vsetko:) pozadovane vlastnosti: - perfektná odolnosť telefónu (vodeodolný, šokuodolný, prachuodolný) - cena do 100 euro (čo nechápem, ako je možné, ale tak je perfektná – som ochotná ísť do tých 200, ale do 100 je ideál) - aj fyzická qwerty okrem dotykového displeja - OS (chceme Android alebo Windows) - aspoň priemerný foťák (ideálne aspoň 5mega) - aby sa s nim dalo existovat na o2 u nas :) Vopred vdaka za kazdu radu!

    Peter17.10.2014 - 16:10 Trvalý odkaz

    A preco by akoze nebezal na O2? jedine co asi nepojde je 4G, inak v 3G a GSM ti normalne pojde. Inak iny odolny smartfon s klavesnicou uz asi nezozenies.

    nerd17.10.2014 - 20:12 Trvalý odkaz

    Nepobezi len na neexistujúcej lte sieti o2, co ta v podstate nemusí trápiť. 2G a 3G pobeží

    esty17.10.2014 - 23:08 Trvalý odkaz

    napisala som do o2 a bolo mi odpovedane, ze nepobezi, lebo na to, aby telefon bezal na o2 vraj musi podporovat 900, 1700 a este jedno cislo (nie 2100) MHz, nepamatam si, lebo som ten chat neulozila. tak myslite, ze by to slo? rozmyslam, ze to risknem za tych 80 ecok z ebay...

    Tiez ma ale upozornili pri tom NEC, ze donho ide mikrosim... viem toto nejako zriesit? Priamo od predavajuceho mi na dotazy o funkcnosti na svk prislo okrem ieho: "Please note that the phone does not take normal sim cards, but only MicroSIM-Cards." tak teraz neviem, ci to viem o2tacku simku prerobit na mikro, ci aku vlastne mame my normalnu?

    Peter17.10.2014 - 23:11 Trvalý odkaz

    jasne ze to ide poriesit, bud si ju orezes, alebo ti ju orezu alebo vymenia priamo v o2 zdarma.

    esty17.10.2014 - 23:16 Trvalý odkaz

    uz som sa docitala, ze na microsim staci orezat, tak to vyskusam, len sa este pytam, ci mi niekto nevysvetli, preco to na tom o2 predsa len bude fungovat, napriek tomu, ze oni mi tvrdia, ze naplno to nepobezi...

    Profile picture for user marek.ceman@gmail.com

    Wayne17.10.2014 - 23:55 Trvalý odkaz

    edit: micro sim orezu zadarmo, sorry zle som precital, to nano sim vymienaju ju za 8 eur, len ak beries z O2 iPhon ti ju daju zadarmiko. Ja som menil minuly tyzden... 8 eur je dost, ale mal som simku aj tak captavo orezanu na micro sim tak .. aspon mam novu ktora s adaptermi pasuje vsade ;)

    ja som si na to zaobstaral klieste a uz som ich zopar poorezaval :D

    nerd18.10.2014 - 00:08 Trvalý odkaz

    Micro je už teraz štandard, to nie je nano ako v iPhone alebo v motorole...

    esty19.10.2014 - 11:16 Trvalý odkaz

    ok, micro sim vyriesena, vdaka za rady :) vie mi niekto vysvetlit tie mhz a preco to pojde?

    esty10.11.2014 - 00:40 Trvalý odkaz

    CAUTE, koho by to zaujimalo, telefon sme objednali cez ebay, plne fici na o2, aj internet, aj mmsky a vsetko ide jak ma. sme 100% spokojny, za 80 ecok taky telefon, co u nas mozeme tak akurat snivat. Vydrz cez dva dni - aj s netom a pod. Vrelo odporucam kazdemu supernarocnemu :)

    zune8510.11.2014 - 09:16 Trvalý odkaz

    hore ti písali 2G a 3G siete v pohode pojdu
    len LTE čiže 4G internet ma O2 iné frekvencie
    no a náročný a super to už je na každom ako ho používa a či je spokojný s tým čo má
    ale ak sa tešíš a si spokojná,gratulujem

    Rasťo13.11.2014 - 21:10 Trvalý odkaz

    Zdravím, Ester mi sma si už písali ohladom tohto NECu, len som vymazal komunikáciu. Viete sa mi ozvať, ja som si ho tiež objednal a mám zopár otázok.
    Ďakujem
    Rasťo z NR

    Rasťo14.11.2014 - 07:11 Trvalý odkaz

    Chcem sa spýtať či je telefon iba v angličtine, či ponukol aktualizáciu systemu, ak som pochopil tak to 4G /LTE/ funguje ?? a ako Vám to prišlo / kurier, alebo sa na to priživili ešte "priatelia" z colnice??

    Matúš09.12.2014 - 19:36 Trvalý odkaz

    zdravím. chcel by som si kúpiť presne tento telefón Nec Terrain, ale neviem odkiaľ si ho kúpiť. Amazon na Slovensko neposiela a Ebay má poštovné 60 dolárov. nejaké nápady? ďakujem

    Profile picture for user mental.disease@centrum.cz

    mental.disease09.12.2014 - 21:41 Trvalý odkaz

    Aj s tým poštovným je to podľa mňa do pohody - cca 109€..

    Rasťo26.12.2014 - 15:34 Trvalý odkaz

    Tak po mesiaci môžem hodnotiť.
    Ak kúpite mobil za 84 USD, a dáte za poštovné 60 USD, akože veľa?? Ten telefon stál nový 440 USD bez akcie, takže to je v pohode, len ešte treba prirátať cca 27 € /pre priateľov colníkov/ za DPH!!!! Inak telefon je perfektný, šlape ako hodinky, je to niečo iné ako tie čisto dotykové "placky". Baterka pri záťaži cca 2 dni. LTE, NFC, GPS super rýchlo zafixuje polohu. Nie je ani taký ťažký, je to otázka zvyku.Neseká, rýchly, no jednoducho výborný telefon a ku tomu tá QWERTY klávesnica. Je v angličtine, ale po doinštalovaní SET LOCALE sú všetky služby GOOGLE v slovenčine.

    Rasťo28.12.2014 - 09:02 Trvalý odkaz

    Zlá správa poštovné zdvihli zo 60 USD na 170 USD :-(

    Rasťo29.12.2014 - 20:47 Trvalý odkaz

    Tak a Ďalšia zlá správa: telefón už stojí 170 USD a poštovné 176,87 USD. Takže spolu 346,87 USD čo už asi je priveľa. :-(

    mersilko29.07.2015 - 17:07 Trvalý odkaz

    Kupil som tiez jeden Nec Terrain. Teraz uz je mozne objednat odblokovany rovno z japonska cez Amazon. Pride na colnicu v Ba,kde zan zaplatis DPH. Telefon je dostupny za cenu okolo 200 €. Kartu v O2 ostrihavat netreba,kedze uz ma zarezy od nano az po klasicku sim. Do tohoto mobilu ide micro sim. Displej nema raster,ako moj predosly samsung galaxy chat, rychlo reaguje,nemrzne,klavesy su trosku tuhsie,kvoli odolnosti voci vode. Asi jediny problem je v 4G sieti,ktora by nemala fungovat,ale mne ju vypisuje na displeji,ked zapnem data. V detailoch siete mi vsak pise HSPA9=malo by vypisat LTE. Cena celkovo ma vysla na 260€ vcetne DPH zaplatenej na colnici. Este je treba redukciu na EU zastrcku,alebo nabijat mobil cez USB,co trva dlho. Skusal som aj odolnost voci vode a padu. Zatial ide. Mne sa velmi pacia stereo repraky ktore je pocut aj vo velkom hluku vyvedene pod klavesnicu. A osobne by ma zaujimalo,kolko ludi na Slovensku ho vlastni tiez. Ja pocitam tak s 20-30 ludmi. Pripadne dajte vediet.....

    Pali Bartuš28.11.2017 - 12:12 Trvalý odkaz

    Zdravím tu všetkých. Síce po sto rokoch existencie tohto fonu aj vlákna, no práve preto by ma ešte viac zaujímali skúsenosti s týmto fonom, ako sa chová po dlhej dobe užívania, prípadne aká je dnes jeho použiteľnosť. Ďakujem za info. Príjemný deň prajem...