Olympus E-420 DZ kit

  • 28 príspevkov
  • acer 21.11.2009 - 13:19

    Ma niekto skusenosti s touto zrkadlovkou? Najlepsie aj s objektivmi co su v DZ kite (14-42 a 40-150). Potreboval by som pocut od niekoho kto ten fotak pouziva, ze co sa mu na nom paci a naopak co zasa nie. Dakujem. :)

  • samo21.11.2009 - 13:24 Trvalý odkaz

    Nekupuj take sracky ako Olympus ;) fakt nie su to vyhodene peniaze. Tusim Riso ho ma...

    acer21.11.2009 - 13:55 Trvalý odkaz

    samo ber to tak ze viac ako 400 zan nechcem dat..doteraz som mal kompakt..a preco myslis ze su to vyhodene peniaze? mas nejake odovodnenie?

    Marian21.11.2009 - 14:59 Trvalý odkaz

    Acer ak chces lacnu zrkadlovku, tak si najdi nejaku lepsiu Alfu. Alebo este lepsie niektory z lacnejsich Canonov. Olympusy maju priliz maly senzor - crop factor az 2x. Jediny zaujimavy Olympus je novy Pen2.

    acer21.11.2009 - 15:11 Trvalý odkaz

    pls pomohol by si mi s vyberom? nieco tak do 400EUR..mne sa pacilo ze v tom kite od olympusu su dva objektivy a jedna baterka..

    Marian21.11.2009 - 15:24 Trvalý odkaz

    Acer, problem je v tom, ze ak mas pomerne omedzene prostriedky a chces sa pustit do zabavy so zrkadlovkami, tak si to dobre rozmysli, pretoze to je nakladna zabava. U zrkadloviek plati, ze je dolezitejsia velkost senzora ako pocet pixelov. A to akurat u Olympusu neplati. Detto pri sklach - dobre sklo nikdy nebude v kitovom baleni. Nikdy. Dobre sklo stoji tolko, co ty chces dat za cely kit... druha baterka je zbytocnost, pretoze zrkadlovkou fotis s nosom na nej a kukas cez objektiv, nie cumakujes na displej. Preto zrkadlovka vydrzi fotit stovky fotiek bez potreby nabijania.

    Ja ti teda odporucam kupit kvalitne telo so zakladnym objektivom a k telu si neskor dokupovat poriadne prislusenstvo - kvalitne skla, neocenitelny externy blesk ci ak to budes potrebovat - battery grip.

    Preto si premysli co chces. Inak budes fotit zrkadlovkou, ale vysledky budu ako z kompaktu...

    acer21.11.2009 - 15:39 Trvalý odkaz

    len ja neviem ci pre zaciatok potrebujem mat zrkadlo za 500 a objektiv za dalsich co ja viem 400..myslel som ze si kupim nejaky fotak na ktorom sa naucim co a ako a potom by som mozno siel aj vyssie..chcel som sa len possunut trocha dalej lebo doteraz som fotil tak s kompaktom a telefonom..a to neni boh vie co :-/

    Marian21.11.2009 - 17:01 Trvalý odkaz

    Acer to nema zmysel. Kazda zrkadlovka pracuje rovnako a ked si kupis nejaky smetiak za par supov, tak po nejakom case zistis, ze si urobikl chybu, ze si nekupil hned nieco lepsie a v podstate si viac stratil ako ziskal.

    Takze zakladnym modelom sa radsej vyhni a rovno kup nieco poriadnejsie, ver mi, budes spokojnejsi.

    acer21.11.2009 - 17:04 Trvalý odkaz

    ja viem, ale zase nemam na to majland..co vravis na ten nikon co som ti poslal? to uz je trocha lepsie nie?

    Richard Hombauer22.11.2009 - 18:02 Trvalý odkaz

    opat pouzijem moje oblubene, nemam cas to tu vsetko citat, ale...

    mam E410, cela galeria za posledny rok na fony.sk je fotena tymto fotoaparatom

    E420 sa odlisuje len uplnymi drobnostami, aj E450. mal som obe v ruke, aj som ich testoval.

    vyhodou E420 je maly cip, a tym velke priblizenie. vysvetlim: crop faktor je tam 2.0, takze objektiv 150 mm je ako 300 mm pre kinofilm. hocijaky nikon alebo canon ma crop faktor 1.6, takze chapes, co chcem povedat. aj s malym objektivom dosiahnes velke priblizenie.

    druhou vyhodou E4x0 je hmotnost a rozmery, je fakt maly, nerozmyslam, ci brat alebo nebrat. jedine si beriem druhu nahradnu baterku a pohoda. nema s nou problem fotit ani priatelka - ma auto rezim.

    za velku vyhodu beriem aj menu (zmenu nastaveni) a velmi som si zvykol aj na priradenie manualneho vyvazenie bielej farby lavej sipke...stlacim sipku dolava, drzim ju, odfotim biely objekt (papier, stenu) a mam vyvazenu bielu farbu pre dane podmienky. jednoduche, rychle a stretol som sa s tym len pri jednej lacnej zrkadlovke inej znacky /teraz si nespominam, akej/

    nevyhod E420 je vela, aj ja by som dnes asi preferoval nove Sony, ale v ziadnom pripade nie je E420 smejd. medzi najlacnejsimi zrkadlovkami straca prakticky len nulovym gripom pre uchytenie, ale ja fotim skoro vzdy dvoma rukami...ved ako inak sa ma drzat zrkadlovka.

    mam E410, som s nou spokojny, stale by som nemenil za inu (napriklad aj zaostrenie na detail (makro) je lepsie nez na mnohych lacnych zrkadlovkach, aj ked tu je este dalej Sony A230, ktorej makro so setovym objektivom je brutalne)

    nevyhodou je aj pamatova karta, ale ja som kupil 4 GB CF a je mi to jedno. viac mi netreba. k PC pripajam kablom (pozor, jedine olympusovym, nie je to miniUSB konektor, ako by sa mohlo zdat), takze nevadi.

    tolko odo mna.

    Marian22.11.2009 - 21:29 Trvalý odkaz

    Mno tak napisat, ze vyhodou je maly cip kvoli "vacsiemu pribilizeniu" je fakt velmi zaujimavy argument :D

    Podla mna by vobec firmy nemali vyrabat velke cipy. iba tie uplne malilinkate ako v mobiloch, to by sme potom mali takeee priblizenie :D

    Maly senzor je od podstaty somarina a hocijaky nikon ma crop factor 1,5 a hocijaky canon ma crop factor 1,6... Profesionalne zrkadlovky ako Canon Eos 1D Mk IV maju crop factor 1,3 (APS-H senzor - mali ho aj starsie modely Nikonov), pripadne full size senzor bez crop factoru. Cim lepsi fotak, tym vacsi senzor. Naopak to nefunguje.

    Ale neriesme to... acer ak mas rozum, tak kupis nejaky Canon (450, 500D), tie fotaky nemaju konkurenciu. Do lacnych Alf sa tiez nepustaj, je to otras, lacne Nikony sa tiez neoplatia.

    People22.11.2009 - 22:33 Trvalý odkaz

    acer ten fotak je uplne v pohode. Mam presne E420 DZ a este pancake objektiv. Ked nepotrebujes robit tisice fotiek tyzdne, tlacit billboardy a nebudes ukazovat fotky ludom ako je Atlis, kludne ho vezmi.

    jedna nevyhoda, nedrzi sa najlepsie v ruke.

    Richard Hombauer23.11.2009 - 01:05 Trvalý odkaz

    atlis, ja neviem, ake su plany pytajuceho sa, ale ak rozmysla nad E420, tak asi nema lowe na 500D. Keby rozmyslal nad E620, tak ho hned kazdy posle do Canonu.

    citatel: ludia, chcem si kupit fabiu. mate s nou skusenosti?
    atlis: sibe Ti? kup si Mazdu 6.

    aquila23.11.2009 - 01:26 Trvalý odkaz

    ono je to samozrejme odvysle od budgetu ..

    acer a neuvazol si kupit nejaku jetu 300 resp 400D ? daju sa kupit za docela ludovych 200 euro aj s nejakym tym objektivom.. a urcite to bude lspei ako ten olympus ..

    btw. ked sme pri tom, mna osobne hooodne zaujal panasoni GF-1

    Richard Hombauer23.11.2009 - 01:37 Trvalý odkaz

    no vidis. a panasonic ma rovnaky cip 4/3 ako olympus. len dokaze navyse nahravat video. ;)

    Marian23.11.2009 - 09:44 Trvalý odkaz

    aquila - Canon 300D je stary, 400D mam ja, ale na co kupovat starsi model ak uz je 450D a 500D

    riso - s acerom sme si vymenili par ss a myslim, ze zvazuje kupu jedneho z tych vyssie spomenutych modelov (bolo to este skor ako si do tejto temy napisal) :) mimochodom Fabia stoji 10tis E a Mazda6 25tis E. E420 stoji 500E a 500D stoji 650E - vidis rozdiel?

    ak sa acer rozhodne tak ci tak pre E420, ma na to absolutne pravo a nikto mu nema co do toho kecat. ja si len myslim, ze ak chce niekto zacat serioznu prihodu so zrkadlovkou, tak si ma rozmysliet ci mu je skutocne potrebna - a ak je, tak nevidim dovod preco zacinat tym horsim, ked len o nieco vyssie v regali stoji perfektny stroj...

    aquila23.11.2009 - 12:56 Trvalý odkaz

    riso, mna to GF1 zaujalo kvoli velkosti .. kompromis velkosti a schopnosti.. je to zakladny DSLR chip aj ked vlastne bez optiky.. ja sa priznam, ze kedysi som fotil na analogu, ale proste nechce sa mi furt rozmyslat ci to alebo to a nemam uz ani na fotenie cas .. takze preto ..

    2 atlis: tie ceny mas nejake zkreslene, ja som vychadzal z inej ceny .. kedze olympus E420 mas aj s objektivom 14-42 za asi 290 euro, alebo D400 mas za 650 ciste len body .. kym u olympusu mas nove body len za 200 euro .. preto som hovoril o jetom 300D, ktore uz za 200 eciek kupis ...

    ako pre mne 650 nerobi rozdiel, ale rozdiel medzi 200 euro a 650 je trojnasobny a pre niekoho to moze byt dovod k zamysleniu ..

    Richard Hombauer23.11.2009 - 13:12 Trvalý odkaz

    jasne, ze E420 DZ (t.j. dva objektivy) stoji podstatne menej nez 500D s jednym setovym objektivom. E420 s jednym objektivom kupis hocikde za 300 eur, s dvoma objektivmi za 400 eur (napr. NAY).

    netvrdim, ze 500D nie je lepsia zrkadlovka. je, a podstatne. ale je aj podstatne drahsia. ver tomu.

    Marian23.11.2009 - 14:22 Trvalý odkaz

    aquila - Canon 500D + 18-55IS = 600E

    http://www.guenstiger.de/gt/main.asp?produkt=978375

    Ten Olympus som nehladal, ale ano vidim, ze sa da poho pod 300E

    Ale 500D je jednoducho uplne niekde inde. Chalan chcel dat za fotak 400E, 600E je sice este trochen viac, ale oplati sa... inak za 500E je 450D kit

    raro23.11.2009 - 17:14 Trvalý odkaz

    Olympus,Panasonic,Sony este sem dajte Tamtung a vrazda je dokonana :lol:

    Bloo01.12.2009 - 02:00 Trvalý odkaz

    Vcera som v nemeckom obchode Saturn videl v akcii niekolko zrkadloviek, a zaujali ma Olympus E 520 a Canon EOS 1000 D, oba po 399 E, a oba s jednym objektivom 18-45, resp. 18-55, hned by som jeden aj zobral, ale neviem sa rozhodnut. NAY ma teraz Olympus E520 za 500E ale s dvoma objektivmi v kite... Aky je vas nazor na tieto dva?

    Bloo01.12.2009 - 02:30 Trvalý odkaz

    jasne, asi te Canon, mal jasnejsi displej..., ale aj sudkovitejsi obraz pri 28 mm...

    Richard Hombauer01.12.2009 - 02:47 Trvalý odkaz

    mna 1000D neoslovil. ale dobra cena je dobra cena. E520 je vydarena zrkadlovka, no obraz bude lepsi z Canonu. zalezi aj na pouziti, ale ja by som E520 urcite chcel s oboma objektivmi - je to velmi vyhodna ponuka. stabilizacia v tele sa zide, to canon nema. na bezne fotenie uplne staci aj olympus, na pokusy radsej 500D a pod. ;)

    Bloo01.12.2009 - 10:51 Trvalý odkaz

    diky, este si to nastudujem a porovnam, ten kit v NAY, s 2 objektivmi za 500E je vyhodnejsi, + slovenska prirucka.

    samo01.12.2009 - 11:13 Trvalý odkaz

    NAY je celkovo velmi predrazena a aj s tym zlavami je to drahe.

    Al.Vlado01.12.2009 - 11:39 Trvalý odkaz

    Skoda, ze nikomu z vas nenapadlo spomenut aj Pentax. Podla mna dalsi uzasny japonec, ktory sa nejak moc nespomina, co je ale skoda. Pretoze napr. novy K-x v cene cca 500 E s jednym objektivom je vyborna volba. Je to v podstate prvy model Pentaxu po rozchode so Samsungom. Cip ma uz od Sony, presne ten, ktory Sony vyraba napr. aj pre Nikon D90. Ram fotoaparatu je z nerez ocele, takze ziadny bakelitak, ako je to pri ostatnych znackach a zakladnych modeloch ich fotakov. Ma novy zaostrovaci system s 11 ostriacimi bodmi (z toho az 9 je krizovych). Dalsia nemenej podstatna vec je, ze zakladne setove objektivy Pentaxu vzdy boli aj su na kvalitativne vyssej urovni ako setaky Canonu, alebo Nikonu. Ovladanie Pentaxov povazuju aj odbornici za velmi lahke, intuitivne s mnozstvom ovladacich prvkov priamo na tele. Model K-x, tak isto ako aj vyssie postaveny K-7 vie nahravat HD video. A co moze byt pre niekoho (asi hlavne zeny) tiez zaujimave, tak prave K-x sa ako zatial jedina zrkadlovka na svete ponuka aj v inych farbach ako je klasicka cierna. U nas su dostupne biela, cervena a modra.