Novy mobil z O2 do 250EUR

  • 59 príspevkov
  • Rocky_SvK 31.07.2011 - 18:33

    Zdravim, potreboval by som si surne kupit nejaky nejaky mobil... chcel som pockat ale musim kupit teraz.... chcel som pockat preto lebo teraz vsetky telefony v ponuke 02 maju nejaku nevyhodu premna :D ....naprikald chcel by som android ale chcem aby mal aj GPS zadarmo.... to maju len nokie a HTC nie? .... najvaic sa mi pozdaval asi HTC wildfire vies ze desire je lepsi ale je aj o dost drahsi... chcem aby to bolo max do 250 pripadne nieco cez... prinom vidim nevihodu ze ma len 65tisic farbie.... to vadi ci nie? a este sa chcem opytat ci je velky rozdiel a hlavne aky medzi wildfire a wildfire S ... pri S-ku je 262 144 farieb..... a inak vyzorovo su rovnake nie??
    ak mate nejake ine nevrhy tak chem by som aby fotak bol aspon 5mpx , pekne fotky a dobre videa (take pre bezne pouzivanie)GPS, WIFI, a neviem co take je este dolezite velmi sa dotoho nevyznam ze ake aplikacie budme potrebovat atak, pretoze android som este nemal nemal som vlastne ani dotykovy mobil este :) tak prosim o radu...Dakujem :)

  • Ashlee31.07.2011 - 20:12 Trvalý odkaz

    Tak to ber radsej Wildfire S, nie je tam az taky cenovy rozdiel, ale je urcite lepsi nez Wildfire ;).
    Ale to GPS zadarmo ponuka len Orange a T-mobile, aj to len k niektorym modelom, ci?

    Vrato31.07.2011 - 20:22 Trvalý odkaz

    10. augusta O2 obmeni/rozsiri ponuku telefonov, takze ak ti to az tak neponahla tak by som pockal. Mimo ine pribudne Nokia E6 :)

    majko11293 (h…31.07.2011 - 20:32 Trvalý odkaz

    ak sa rozhodujes medzi Wildfire a Wildfire S tak vezmi jednoznacne S-ko..inak, ze ma telefon 5MPx neznamena ze robi kvalitne fotky ;) nepoznam ani jedno HTC ktore by robilo fotky s peknymi farbami(myslim ze najlepsie na tom je Sensation z HTC-ciek). Na momentky ale aj ten fotoaparat staci, no na nejake makro zabudni :lol: GPS mas od zakupenia zadarmo, no musis mat datovy balik(myslim Google Maps). Aj ked uz sa da pouzivat aj offline ale myslim ze navigovat sa offline neda. Dotykovo a konstrukciou je na tom HTC velmi dobre, toho sa bat nemusis...

    Rocky_SvK31.07.2011 - 20:52 Trvalý odkaz

    tak zatial by som zobral ten wildfire S aj ked som pocul onom ze ma nejake nedostatky.... ale mozno este pockam do toho 10. augusta ....
    Tomu GPS nechapem... co je te balik google maps? ... kamarat ma nokiu odkedy je GPS zadarmo vsetko mu ukazuje....
    dalsi problem je ze pri wildfire pise na O2 ze navigacia zdarma ale pri wildfire S nepisu nic... tak to bez tej navigacii asi ani nechcem :x

    majko11293 (h…31.07.2011 - 20:58 Trvalý odkaz

    Google Maps je normalna aplikacia, zadarmo, ktora obsahuje mapy a dokaze aj navigovat...neviem co este. Jediny "problem" je, ze musis mat pripojenie na internet, inak ti to nepojde. Ale ved pripojenie budes mat nie? To by ti ten mobil ani netrebalo keby si nemal pripojenie na internet ;) inak, potom ked ho uz budes mat, tak pohladaj po nete a isto nieco najdes..nechcem to ale tu pisat :D

    stew0.sv31.07.2011 - 21:18 Trvalý odkaz

    neviete kedy rozsiri ponuku orange?

    majko11293 (h…31.07.2011 - 21:21 Trvalý odkaz

    co tu pleties Orange???? Nepis OT!

    tomnr01.08.2011 - 22:28 Trvalý odkaz

    tak podla toho ci mas navigaciu zadarmo sa nerozhoduj vobec :)
    urcite radsej wildfire s ako wildfire... do tych 250EUR ale v o2 neni nic moc... ja byt tebou by som skusil napriklad huawei ideos x5 - v alze stoji 252, ma lepsi procesor, podporu flash, az 4krat vykonnejsiu grafiku a ked uz ti bude pripadat ako stary smejd, tak nataktujes CPU na 1 ghz :)
    ...navigaciu si stiahnes (aura), ved aj tak tam budes mat po case kopu nelegalnych hier a app :D
    nemam skusenosti s huawei, ale k htc len tolko - s tych novsich som skusal desire a wildfire a na dotyk reaguju ovela horsie ako moja x10 mini pro, tak tie by som ja radsej nekupoval :)

    majko11293 (h…01.08.2011 - 22:34 Trvalý odkaz

    coze??? Desire ma jeden z najcitlivejsich displejov na ktorych som robil..mal si asi vadny kus :?

    Rocky_SvK01.08.2011 - 23:09 Trvalý odkaz

    dnes som bol v O2 pozriet.... povedali mi ze mozem si najst hocijaky mobil a ked pridme do predajni poviem im oni mi mozu objednat taky :) nemusia ho mat ani v ponuke... takze neviem ja velmi mobili nepoznam :D
    a tej navigacii nechapem vobec.... nokia ju ma zadarmo... a le ked budem mat android mozem si ju stahnut tiez zadarmo v markete?? ... pojde mi normalne aj offline ako na nokii?

    majko11293 (h…01.08.2011 - 23:16 Trvalý odkaz

    ak chces pouzivat OVI Maps na Androide tak musis mat aktivne pripojenie na internet. Je ale kopa aplikacii na Android ktore su offline a na nete je ich viac nez dost..

    Rocky_SvK01.08.2011 - 23:31 Trvalý odkaz

    jaj takze o navigaciu sa nemusim bat :) uz len aky mobil .. ked nic nenjadem alebo mi neponuknete tak kupim ten wildfire S

    majko11293 (h…01.08.2011 - 23:35 Trvalý odkaz

    Wildfire S nieje zly..inak, nerozmyslal si nad Desire Z?

    zemiak02.08.2011 - 11:58 Trvalý odkaz

    Pohladaj si este ceny z inet shopov, na 100% najdes lepsiu cenu ako v O2 predajni.

    Rocky_SvK02.08.2011 - 12:51 Trvalý odkaz

    jasne :) prave pozeram na mall.sk ze len za 224EUR tam je wildfire S :) a na alze je za 250 :/ ..... inak pozrem som ten desire Z celkom sa mi paci a na mall.sk je za 250 :) ... ta vysuvacia klavesnica je vyhodou alebo nie?? ...je lepsi desire Z ako wildfire S?
    Dakujem Vam vsetkym za rady :)

    majko11293 (h…02.08.2011 - 12:59 Trvalý odkaz

    urcite je lepsi Desire Z ;) je minimalne 4x vykonnejsi

    Rocky_SvK02.08.2011 - 13:36 Trvalý odkaz

    bojim sa ze ta klavesnica mi nevdrzi dlho:D vydrzi to aspon jeden pad? :D ... pocul som ze taketo telefony otvaracie su via ckazove alebo su to lne klebety?
    a je tize o dost vetsi ako wildfire S ... viem ze to sa musim rozhodnut ja podla toho naco ho budme pouzivat ale z praktickeho hladiska by bol lepsi wildfire S asi :/

    majko11293 (h…02.08.2011 - 13:37 Trvalý odkaz

    neboj, HTC je kvalita ;) myslim si ze pad by to malo prezit, a nie len jeden..

    dr.snake02.08.2011 - 13:47 Trvalý odkaz

    ale jeden poriadnzy pad a zbieras srubky

    zemiak02.08.2011 - 13:53 Trvalý odkaz

    Ak klavesnicu vyslovene nevyzadujes, neber ju. Kazdy mechanizmus je kazovy a pridava to na hrubke.

    Rocky_SvK02.08.2011 - 14:09 Trvalý odkaz

    no neviem ci vyzadujem alebo nie ale tak je to lepsi telefon a cenovo neni vobe cvelky rozdiel tak neviem co mam robit...
    ake su dobre online shopy na mobili?? na slovensku

    dr.snake02.08.2011 - 14:11 Trvalý odkaz

    presne..mechanika sa moze pokazit a este je tu aj vaha mech. klavesnice
    pokial nie si sms magor tak je to na nic

    zemiak02.08.2011 - 14:14 Trvalý odkaz

    Co ja pozeram, tak epicentrum, talkive, hej, alza. Pomoze aj heureka.

    Rocky_SvK02.08.2011 - 14:24 Trvalý odkaz

    no tak DESIRE Z s ami paci viac... ale fakt tu klavesnicu by som vyuzivala si iba na net facebook a podobne... neviem no keby bol desire Z bez tej klavenice bol by to ideal :D neni nejaky taky este od HTC? :)

    zeus3602.08.2011 - 14:55 Trvalý odkaz

    ja ti odporucam Wildfire S. Je to skvely telefon, mam ho tyzden, som s nim maximalne spokojny, navyse je aj za super cenu. A na klavesnici sa pise uplne skvele, doplna slova, vyhladava najcastejsie pouzivane slova, rata s preklepmi a automaticky dosadzuje slova. Znamena to ze nemusis kliknut presne na pismena AHOJ aby ti to slovo napisalo. Ak napises slovo SHOJ, AHOK, AHPJ, automaticky ti zvoli ako prvu moznost slovo AHOJ. Je to dost navykove. Navyse ak mas facebook, vsetky kontakty si mozes krasne zosynchronizovat s telefonnym zoznamom, a pri tom ako mu ides volat, vidis jeho aktualny status na FB.

    majko11293 (h…02.08.2011 - 15:02 Trvalý odkaz

    preboha ludia, radite jej minimalne 4x slabsi telefon v tej istej cenovej hladine. HW klavesnica je len plus a mal som moznost ho mat asi na 5hodin a vo vrecku to nieje az take hrozne. Hrubka je taktiez priatelna..

    DJ Pepe02.08.2011 - 15:21 Trvalý odkaz

    Existuje aj desire z bez klavesnice, ale nepredava sa u nas,(ak to nebol iba china klon). Pady urcite vydrzi, veim do podla xperie X1 (ktoru vyrobilo htc) len po pouzivani sa "vychodi" a bude treba silnejsie stlacat tlacitka, alebo pri stlaceni nabehnu rovno dve pismena. Ked nechces klavesnicu tak zober desire, alebo se X10, zmestia sa do tvojej ceny.

    majko11293 (h…02.08.2011 - 16:18 Trvalý odkaz

    uvedom si ze mobil sa nekupuje kazdy druhy tyzden a tak nech uz vezme taky, ktory jej aspon 2 roky vydrzi. Premna za mna nech si vezme aj Wildfire S, ja len vravim, ze ked uz je v rovnakej cenovej hladine min. 4x vykonnejsi telefon tak nech vezme ten. Je to logicke. Vyber je ale len a len na nej..

    //a ktej vysuvacej skrini..asi si ho este v ruke nemal ked toto napises. Pozri sa na jeho rozmery a nabuduce si rozmysli co napises lebo toto je uplna volovina..

    zeus3602.08.2011 - 16:45 Trvalý odkaz

    co je na nom take 4x vykonnejsie?
    OS: Zko ma 2.2 wild ma 2.3
    Procak: Z 800, Wild 600
    Hmotnost: Z 180g, wild 106!!!!!!!!!!!!!
    RAM: Z 512, wild 512
    displej ma Zko vacsi...
    v cene je rozdiel 50 eur co je pre mna dost na to aby som obetoval HW vysuvaciu klavesnicu.

    majko11293 (h…02.08.2011 - 16:54 Trvalý odkaz

    tak ty asi nevies co pises :?
    Z-ko ma procak 800 MHz Scorpion ktory sa da pretaktovat do 1,5GHz a mobil je stabilny!!! Wildfire S zvladne max 800MHz.
    a GPU si nechal kde??? Wildfire S ma Adreno 200 a Desire Z ma Adreno 205. Prave tu je 40% narast vykonu!
    dalej 1,5GB ROM na Desire Z vs. 512MB ROM na Wildfire S?! Dalej ma Desire Z 16mil. farieb, lepsie rozlisenie a hlavne multitouch!
    Sorry ale dnes asi nemas svoj den. Uz sa tesim na tvoju odpoved.

    //a k tomu OS..Z-ko ma uz asi 2 tyzdne dostupnu aktualizaciu na 2.3!

    Rocky_SvK02.08.2011 - 17:12 Trvalý odkaz

    nemusite s atu hadat :D .... Desire Z je lepsi to uz mi potvrdili aj v predajni ale tak stale neviem co stou klavesnicou je pravda ze moze sa casom "opotrebovat" a ja ju nejako velmi nepotrebujem... skuste narvhnut nejaky iny alebo vezmem wildfire S :)
    a ja nesom dievca :D:D

    zeus3602.08.2011 - 17:26 Trvalý odkaz

    tak potom sorry za to dievca, niekde si napisal cosi v zenskom rode, asi usiel prst... A Marian s tebou sa hadat nebudem, isto si nikdy nebudem taktovat procak na mobile :-P Vyznas sa v tom lepsie, ale vela vela vela uzivatelov ani nevie ze v mobile je CPU takze pochybujem ze si ho budu taktovat na 1,5 GhZ :-D tot vse, Rocky vela stastia pri vybere

    zemiak02.08.2011 - 17:40 Trvalý odkaz

    Jasne, pretaktuje si procesor z 0,8 na 1,5GHz. Aj ked to ustoji, baterka pojde do kytiek po par hodinach a telefon moze po pol roku pekne odist. Tie takty ktore su vyrobcom nastavene tam asi na nieco budu. S ohladom na vydrz baterky a dlhodobu vydrz komponentov pri danej frekvencii/spotrebe/teplote.
    Rozpaleny procak na hranici svojich moznosti asi bohvieaku zivotnost mat nebude. Pripadne cipy okolo neho, ktore sa budu o(d)palovat jedna radost :)

    majko11293 (h…02.08.2011 - 17:50 Trvalý odkaz

    cudoval by si sa, ale nieje to tak ako pises..v SetCPU si mozes nastavit profily, takze napr. ked mam displej vypnuty tak aby CPU bezal na 600MHz a tym setril baterku a ked s nim pracujem tak aby fungoval nap. na 1,2GHz. Procesor v Z-ku nieco vydrzi..je to testnute a nieje to nijak nebezpecne. Ja sam mam Desire taktnuty na 1,4GHz a to mam horsi procesor ako Z-ko. Ze ma Zko mensiu frekvenciu neznamena ze ma aj horsi procesor ;) ale toto uz je hodne OT..A inak, tie hodnoty pretaktovania som sem nedaval koli tomu aby niekto pretaktovaval. Daval som to tu sem koli porovnaniu tych procesorov. Z tohto totiz jasne vypliva ze procesor v HTC Desire Z je lepsi, vykonnejsi a viac toho vydrzi. Kto s tym ale nerobi, nepochopi :)

    fulminatrix02.08.2011 - 18:35 Trvalý odkaz

    Pokial chces Android, tak Desire Z ponuka v sucasnosti bezkonkurencne najlepsi pomer cena vykon. Je to uplne ina kategoria ako Wildfire. Si porovnaj parametre a hlavne si precitaj recenzie. Okrem hmotnosti nema Wildfire navrch absolutne v nicom. So Z-kom sa sa par krat hral a aj ked to neni kvalitou konstrukcie to co Nokia E7, urcite je to nadpriemer. Co sa tyka odolnosti precitaj si recenziu na mobile-review.com. Je tam asi najuzitocnejsia recenzia tohto telefonu po pol roku pouzivania. Pokial nevies Anglicky, pouzi Google prekladac.

    Ak by si chcel mensi telefon a mas problem s tou klavesnicou, kup si Nokiu C6-01. Ma neporovnatelne lepsi displej ako Wildfire a navrch ma aj v inych oblastiach. Taktiez dostanes velmi dobru plnohodnotnu navigaciu zadarmo. Symbian3 je stale zaujimavy OS a pozri si napr recenziu Nokie X7 aby si videl ako ten system bude vyzerat po update na Annu. O aplikacie mat strach nemusis, na Ovi je ich dost, v sucasnosti si mozes oficialne stiahnut 20 HD hier zadarmo a pokial s tym nemas moralne problemy, na Symbian sa zhanaju aplikacie velmi lahko aj zadarmo. Oproti wildfire budes mat aj lepsiu vydrz baterky, hodiny a zmeskane udalosti na zhasnutom displeji (kukni si Nokia sleeping screen) a lepsi prijem wifi (na mieste kde Desire S signal vobec nenasiel, C7 veselo surfovala).
    Nokie so Symbianom3 sice posledne mesiace celia kope zbytocnej kritiky, ale ta je relevantnejsia skor s ohladom na cenu pri modeloch ako N8, E7 a X7. C6-01 ponuka vo svojej cenovej kategorii urcite najlepsi kompromis. Na epicentrum.sk, alebo pdmobily.sk zozenies oficialnu distribuciu za 230e.

    A hlavne nekupuj v O2. Dotaciu tam nemas a az na par vzacnych vynimiek su tam telefony vzdy drahsie.

    Rocky_SvK02.08.2011 - 19:21 Trvalý odkaz

    Diky, ale ja by som chcel radsej android. Viem ze je lepsi desire Z... porblem vidim len v tej klavesnici neviem ci je to nevyhoda alebo nie... pozeral som tu stranku ale recenziu po polroku som tam nenasiel... a zaujimalo by ma co hovoria na tu klavesnicu.... nasiel som tam len toto:
    http://www.mobile-review.com/pda/review/htc-desire-z-en.shtml

    Rocky_SvK02.08.2011 - 20:07 Trvalý odkaz

    rozhodol som sa ze kupim Wildfire S..... niesom az taky narocny pouzivatel bude mi ahdma stacit.. kupim bud z nejakeho intertnetoveho shopu alebo na bazosi ho maju aj za 170EUR vraj dnes vybrany z orange a viacej je tam takych ponuk myslim ze s ato celkom oplati nie? ..... a este s chem opytat ze ci ke dkupim mobil z hocijakeho internetoveho obchodu ci bude odblokovany do vsetkych sieti. Dakujem

    zeus3602.08.2011 - 21:11 Trvalý odkaz

    Mne h.Marian prednedavnom radil: Ano, HTC ako vyrobca zakazuje blokovat telefony jeho znacky, takze nebude blokovany ani nijak inak upravovany....

    Rocky_SvK02.08.2011 - 21:13 Trvalý odkaz

    hmm to je potom vyborna sprava ked HTC niesu blokovane.... ale myslis ze ani v T-mobile???

    majko11293 (h…02.08.2011 - 21:20 Trvalý odkaz

    T-Mobile HTC-cka neblokuje.

    @zeus36:
    nenapisal som ti nahodou ze HTC zakazuje operatorom brandovat telefony?

    Rocky_SvK03.08.2011 - 18:57 Trvalý odkaz

    nie kupujem Wildfire S dnes vybrany z T-mobile za 180 :)

    Rocky_SvK11.08.2011 - 16:18 Trvalý odkaz

    Tak uz ho mam sommv celku spokojny :) ... neviem ho velmi ovladat :D vsimol som si ze pri kazdej aplikacii odomna pyta Gmail ktory nemam ale uz si ho idem urobit .... a mam este taky problem ze za 3 dni mi stiahlo 8 eur z kreditu neviete preco?? .. aj som dost volal ale neverimm zeby som prevolal 8 eur... a na pripojenie na internet pouzivam wifi... neviem co my mohlo zozrat ten kredit... nemohlo to byt GPS alebo nieco??

    zemiak11.08.2011 - 16:22 Trvalý odkaz

    No... ak si si nepovypinal datove prenosy tak ti mohlo cucat data ked si bol mimo dosahu Wifi.

    Janickomilykrasny11.08.2011 - 16:34 Trvalý odkaz

    ja len tak od veci taky zakladny android vcelku pekny galaxy mini ak by ti vyhovoval

    Rocky_SvK11.08.2011 - 16:43 Trvalý odkaz

    nastavil som si ze spripojenie len pomocou wifi

    zemiak11.08.2011 - 18:42 Trvalý odkaz

    A zmenil si si aj apn na nejaky nezmyselny retazec? Mam dojem, ze na Androide je vo vseobecnosti tazsie uplne vypnut GSM data. Ale snad ma nejaky znalejsi clen fora opravi.

    Rocky_SvK11.08.2011 - 19:19 Trvalý odkaz

    naco je dobry HTC klub?? ked s atam zaregistrujem nebude to vadit?.... a este jedna neviete dke najdme nejaku online navigaciu na htc zadarmo???

    majko11293 (h…11.08.2011 - 19:30 Trvalý odkaz

    aky htc klub mas na mysli?? HTC Hub??
    Online navigaciu by si v mobile uz mal mat od Googlu..a k tomu internetu..ak mas v Nastavenia/Bezdrotove pripojenie a siete/Mobilna siet-odciarknute tak mas mobilny internet vypnuty.