Novy mobil do 300EUR

  • 31 príspevkov
  • jurajtuz 22.08.2011 - 16:00

    Po x rokoch by som chcel uz zmenit moj SE K770i. Rozmyslal som nad Desire S alebo mi poradte nieco podobne. Fakt neviem co mozem od novych smartphonov ocakavat. Budem rad za kazdu pripomienku.

    Cena do 300EUR - rozmyslam bazar, ale len novy kus
    Poziadavky :
    - Android 2.3
    - do 3,8"
    - vydrz min. 2 dni (nechcem nabijat kazdy vecer aj ked som cital ze pri Androide to bude tazsie)
    - bol by som rad nejakej prisvetlovacej diode (ale necham si poradit)
    - rad by som zahral aj nejaku narocnejsiu hru

    Dik

  • majko11293 (h…22.08.2011 - 16:10 Trvalý odkaz

    Desire S je dobra volba, snad najlepsie co mozes v tejto cenovej kategorii kupit ;) s tou vydrzou to uz bude trochu horsie ale myslim ze pri normalnom pouzivani 2 dni vydrzi v pohode :)

    DJ Pepe22.08.2011 - 16:19 Trvalý odkaz

    ja som tiez za neo, vcera som si skusil vela telefonov (od nokie po motorolu aj desure s) a neo mal najlepsi dotyk z nich, dva dni pri beznom pouzivani v pohode vydrzi

    jurajtuz22.08.2011 - 16:36 Trvalý odkaz

    Troska sa bojim u SE konstrukcie, Timescape a tych 320MB pamat. Zase u DS je nekvalitny hudobny vystup a horsi fotak. A dost sa mi pozdava Sense, ktore je zase dost narocne. S DS som sa trosku zabaval v O2 predajni ale s Neom nie. Takze neviem porovnat.

    deszka322.08.2011 - 16:52 Trvalý odkaz

    Ja odporucam za seba Neo,ale ani DS nie je zla volba.Ale ak sa ti paci Sense tak si zober to HTC.

    majko11293 (h…22.08.2011 - 17:05 Trvalý odkaz

    pozri si toto video ;)
    http://www.youtube.com/watch?v=31AQ3ST25Y0

    NEO ma horsie optimalizovany software co si mozes vsimnut v jednom okamihu na videu ako mu to sekne. U sense takyto problem nenajdes. Taktiez S-ko ma o cca200MB viac RAM a o viac ako 400MB internej pamete co sa vzdy hodi. Taktiez nezabudajme na to, ze ma lepsiu konstrukciu, nevyzera tak lacno a je to HTC :)

    deszka322.08.2011 - 17:15 Trvalý odkaz

    Ale v tom teste predsa len vyhral Neo.Marian,nechcem do teba rypat a casto davas uzitocne rady ale pripadas mi ako zarity fanusik HTC,vsade spominas ich vybornu konstrukciu,prostredie Sense,jednoducho vsade HTC.Neo ma plastovy kryt,ale u mna nic nevrzga a drzi pekne po kope a za 279EUR ho moze mat uplne novy v T-Mobile.Prajem pekny den :-)

    majko11293 (h…22.08.2011 - 17:38 Trvalý odkaz

    ako vyhral NEO? Ved vysledok nepovedal ;) to video malo sluzit iba na to, aby si spravil ako taky prehlad o oboch telefonoch, ich konstrukcii, hw a hlavne softwaru...a k tomu "zaritemu fanusiku"..urcite zaritym fanusikom niesom. Ja nemozem za to, ze HTC robi dobre telefony. A ako si si mohol vsimnut, nie v kazdom threade odporucam HTC ;) NEO za ten peniaz nieje zly, ale musis sam uznat ze Desire S je lepsi, teda az na ten fotoaparat. Inak su si telefony velmi podobne, rozdiel je hlavne v spominanej konstrukcii a softwaru.. Autor tohto threadu sa ale musi rozhodnut sam.

    DJ Pepe22.08.2011 - 17:55 Trvalý odkaz

    ale na videu bezi neo na 2.3.2, pricom ma uz update na 2.3.4, a to je rozdiel v optimalizacii. A zase ta vnutorna pamat je nie az tak mala, mam hodnu kopu aplikacii a mam stale volnych 200mb internej. Ramka je dostatocna, nestava sa mi zeby mi zamrzol. Ma este hdmi, a dotyk je lepsi ako desire s. Desire s nieje az tak lepsi, tu je skor zavazia k vyberu sympatie a ci chce multimedialnejsi, alebo normalnejsi telefon.

    tibikee7722.08.2011 - 18:07 Trvalý odkaz

    tak mi neda nezareagovat... odznela tu vraj lepsia konstrukcia htc. A rataju sa do konstrukcie aj tlacitka? Lebo ak ano, tak tie hardwarove na Neo su stokrat lepsie ako senzorove na Desire S. Plus ak budes pouzivat fon aj na obcasne fotenie, tak Neo je opat jasny vitaz...Ale volba je len na tebe, treba ist do obchodu, omakat si obidva a zvolit ten, ktory ta viacej oslovi...

    P.S.- Marian, argument typu "a je to htc" z teba robi jednoznacne zaryteho fanusika htc a to sa radsej nebavme o kazovosti povodneho Desire, nehovoriac o tom, ze si v inej teme odporucal radsej Wildfire S ako Neo, co uz je naozaj zaslepeny fanatizmus..

    majko11293 (h…22.08.2011 - 18:18 Trvalý odkaz

    tym "je to htc" som mal na mysli ich podporu, ktora je urcite lepsia ako u Sony Ericssonu...kazovosti povodneho Desire? K tomu nic len, "lol"..Desire mam vyse pol roka a nemam s nim ziaden problem. Taktiez poznam ludi ktory ho vlastnia a nemaju problem takze neviem o com tu pises. Ano, niektory ho dali reklamovat koli tomu ze sa hreje, no to je totalna blbost, nakolko ma 1GHz procak bez chladenia takze to je normalne, ale to uz je OT. A tu temu Wildfire S vs. NEO si poriadne precitaj. Vyzdvihol som tam ako klady HTC tak aj jeho zapory a taktiez som napisal ze NEO je lepsi a vykonnejsi, ale stacit mu bude aj HTC. A nakolko bol NEO nakoniec ovela drahsi, tak sa pre HTC autor threadu aj rozhodol.

    A aby som nepisal OT, co ti vadi na senzorovych tlacidlach? to uz si nenasiel vecsi zapor na Desire S? A ano, ohladom fotoaparatu mas pravdu, NEO ho ma urcite lepsi, no ani ten na Desire S nieje najhorsi a na momentky postacuje.

    tibikee7722.08.2011 - 18:30 Trvalý odkaz

    ach jaj, Marian, ja sa tu s tebou nechcem natahovat, podla mna je vzdy najlepsie si telefony vyskusat a potom vyberat. Ide len o to, ze v poradniach si vzdy ty ten prvy reagujuci, co je fajn, ked je niekto ochotny poradit, ale pokial tam nebude z tvojej strany aj poriadna davka objektivity, tak to velmi kupujucemu nepomoze. A Marian, ruku na srdce, kolkokrat uz si odporucil aj nieco ine ako htc? Velakrat to nebude, ze?
    Btw. Mam dvoch znamych, ktorych desire musel ist do servisu kvoli displeju, co ale nemeni nic na mojom nazore, ze povodny Desire bol vo svojej dobe a este aj teraz je fantasticky telefon s vynikajucou konstrukciou..

    hektor22.08.2011 - 19:04 Trvalý odkaz

    Btw. Mam dvoch znamych, ktorych desire musel ist do servisu kvoli displeju,
    No tak ked im spadol na zem tak sa necuduj. Poznam 3 ludi ktory maju desire a su uplne spokojny, bez problemov. Co sa tyka vyberu medzi SE Neo a HTC Desire S, sam som sa rozhodoval medzi tymito dvoma telefonmi a nakoniec som sa rozhodol v predajni, kde som si oba vyskusal. Bol som viac nakoloneny k SE, kedze bol lacnejsi a HW takmer rovnaky, lenze ked som ho chytil do ruky, tak ta konstrukcia a tie kryty na mna posobili, akoby to bol mobil za korunu a typicky shitny plastak. Na taky mobil a take nekvalitne plasty som sa viac ani nechcel pozriet, kedze viem si predstavit akoby to vrzgalo po cca pol roku aktivneho pouzivania, som sa jednoznacne rozhodol pre Desire S a som s nim spokojny, telefon posobi pevnym a mohutnym dojmom. Takze suhlasim s marianom. Ber HTC Desire S, chybu urcite neruobis.

    majko11293 (h…22.08.2011 - 19:10 Trvalý odkaz

    ach jaj, Marian, ja sa tu s tebou nechcem natahovat, podla mna je vzdy najlepsie si telefony vyskusat a potom vyberat. Ide len o to, ze v poradniach si vzdy ty ten prvy reagujuci, co je fajn, ked je niekto ochotny poradit, ale pokial tam nebude z tvojej strany aj poriadna davka objektivity, tak to velmi kupujucemu nepomoze. A Marian, ruku na srdce, kolkokrat uz si odporucil aj nieco ine ako htc? Velakrat to nebude, ze?
    Btw. Mam dvoch znamych, ktorych desire musel ist do servisu kvoli displeju, co ale nemeni nic na mojom nazore, ze povodny Desire bol vo svojej dobe a este aj teraz je fantasticky telefon s vynikajucou konstrukciou..

    ale ja som objektivny. Vzdy prihliadam na to, co kupujuci od telefonu pozaduje a tak aj radim. Tak je to aj v tomto pripade, preto som napisal Desire S.

    DJ Pepe22.08.2011 - 20:00 Trvalý odkaz

    hektor, ak hovoris o lacnych plastoch na neu, tak si daj facku

    hektor22.08.2011 - 20:32 Trvalý odkaz

    Facku si daj ty, drzal som ho v ruke tak viem...

    DJ Pepe22.08.2011 - 21:22 Trvalý odkaz

    asi by som to nehovoril, keby mi nelezal na stole

    jurajtuz: mas vybratych 2 hlavnych kandidatov, xperia neo, a desire s. precitaj si zopar recenzii a rozhodni sa podla svojich sympatii, ktory sa ti paci viac desingovo, ci vyzadujes htc sense. tuto uz nejaky extra zaver asi nedostanes, iba to skonci hadkou

    jurajtuz22.08.2011 - 21:58 Trvalý odkaz

    A nejaky Samsung Galaxy S alebo LG Optimus Black alebo LG 2X? Len tam by mi troska chybala dioda , lebo aj teraz ju casto potrebujem len na posvietenie. A este ma zaujima herny vykon ako su na tom a nebude lepsie este chvilu pockat lebo niekde som cital ze teraz ma vyjst viac novych modelov a tieto budu lacnejsie.

    to hektor : IPHONE nechcem lebo uz len to ma vytaca ked som chcel od kamosa co ma IP4 aby poslal MP3 a on mi povie ze to sa neda. Mozno je na to nejaka aplikacia, ja neviem.

    majko11293 (h…22.08.2011 - 22:06 Trvalý odkaz

    za tu cenu este mozes kupit SGS co je celkom dobry telefon, az na tu konstrukciu. Inak hardwarovo je na tom z tychto telefonov najlepsie, ma dost vykonnu grafiku. Lg Optimus Black ma zas velmi dobry displej so svietivostou 700nitov, co je na slnku viac nez dobre. Osobne by som najviac porozmyslal este nad LG Optimus 2X. Predsa len, je to dvojjadrak..momentalne ma kopu chyb, no ked dostane update na 2.4 IC Sandwich tak ten uplne zmeni cely telefon. 2.4 slubuje 180x vecsi vykon pre dvojjadrove procesory, takze s jednojadrakmi sa uz to nebude dat ani porovnavat. Vyberas si fakt z dobrych telefonov a myslim, ze ani jednym nic nepokazis. Ked si uz spomenul ten LG O2X tak ja by som siel mozno radsej donho, no ked chces mobil ktory je momentalne bez chyb, tak si vyberaj z ostatnych.

    Na iPhone pesnicky mozes posielat, potrebujes ale Jaillbreak, pokial sa nemylim. Ak sa mylim, tak ma prosim neukamenujte :lol:

    R S22.08.2011 - 22:57 Trvalý odkaz

    SE XPERIA NEO, mne sa paci dizajn.

    nerd22.08.2011 - 23:46 Trvalý odkaz

    marian co sa poruchovosti desire tyka tak moj "umrel" v aprili minuleho roku a to som mu nic zle nerobil :) na druhu stranu musim povedat ze mi vramci zaruky vymenili dosku a telefon slape doteraz.
    na margo tvojej objektivnosti treba povedat ze som taku zaujatu objektivnost este nevidel :)
    desire s vs. neo tak volim neo aj keby ma mrzela ta ramka.
    ak chces telefon s dobrou vydrzou a kompaktnymi rozmermi tak pockaj par dni na defy+

    dr.snake22.08.2011 - 23:57 Trvalý odkaz

    ja si pockam na RAY
    a 180x moze byt tak akurat v par specifickych aplikaciach co vyuziju len dvaja cernosi v gronsku

    jurajtuz23.08.2011 - 03:20 Trvalý odkaz

    Na tom RAY nie je nic velmi prevratne akurat ze nebude mat tlacidlo na fotak co sa mi u SE doteraz velmi pacilo. Akurat kompaktne rozmery s vysokym rozlisenim displeja.
    Ta DEFY+ nevyzera zle aj ked sa mi vobec nepaci ten ich Motoblur. Ale silna baterka nie je na zahodenie.

    dr.snake23.08.2011 - 08:46 Trvalý odkaz

    ray ma creva ako mini a ako neo, ma normalne rozmery a to je hlavne, aj case ma byt hlinik

    nerd23.08.2011 - 10:06 Trvalý odkaz

    jurajtuz mozes mi verit ze motoblur je to naj co mozes mat. na slovensku je asi len par ludi co mali moznost vyskusat motoblur vo verzii 2.3.3-4 a vsetci boli velmi spokojni :)

    jurajtuz23.08.2011 - 14:57 Trvalý odkaz

    a ako to bude s dalsou podporou Motoroli ked ju kupil Google, lebo s HTC nie je problem a stale vychadzaju nove update-y

    nerd23.08.2011 - 15:02 Trvalý odkaz

    tu otazku musis adresovat niekam inam :) motorola je orientovana dost "proamericky" a myslim ze sa to ani velmi nezmeni. vacsina ich modelov sa predava iba cez operatorov a aj preto tam doteraz viazla podpora. na druhu stranu nie je to az take tragicke. atrix dostal 2.3.4 cca pred mesiacom. ak je niekto nedockavy tak vacsinou vsetko co potrebuje najde na xda developers

    jurajtuz24.08.2011 - 02:35 Trvalý odkaz

    No tak zatial som sa nerozhodol ale telefon budem kupovat aj tak az ked budem v skole co je asi az koniec septembra a do vtedy sa urcite este nieco zmeni zatial dik za rady.