Nokia Lumia 900

  • Marian 16.07.2012 - 14:18

    matus, preco stale pisete o microSIM ako o nevyhode? ved je to predsa prave naopak - mensia simkarta setri miesto v tele fonu. to, ze je nutne staru sim vymenit na novu je predsa uplne prirodzena vec. a kto nechce z akehokolvek dovodu menit, moze si ju pristrihnut sam doma...

  • Matúš Riško16.07.2012 - 14:49 Trvalý odkaz

    MicroSIM karta je nevyhoda pre pouzivatelov,ktori maju aj zariadenie s klasickou SIM a sem-tam potrebuju menit. Mne microSIM ako taka az tak nevadi (pozivam twin sim karty od magentoveho operatora) ale pouzitie microSIM je casto sprevadzane aj inym vkladanim. Myslim supliky,ktore sa vacsinou daju vytiahnut iba pomocou tenkeho predmetu napr ihly. Zhodou okolnosti som tento nedostatok pocitil na vlastnej kozi. Cestoval som v buse z Prahy do BA a asi dve minuty po odchode z Prahy sa Lumia zasekla, vypla a zapnut uz nesla. Nic ostre som po ruke nemal a kedze to bolo v noci nechcel som otravovat cestujucich. Lumiu sa mi podarilo zapnut az po dvoch hodinach no aj tak nefungovala tak ako mala. Pomohol az soft reset. Nastastie som mal este jeden telefon a v nom inu sim kartu.

    rtg16.07.2012 - 15:31 Trvalý odkaz

    microSIM je jasna nevyhoda z praktickeho hladiska, nie kazdy je hodinar... k teme, SAR tejto Nokie je privysoky, je na hranici, teda aspon s Americkou normou(asi maju viac rozumu), v EU je povolene do 2,00..

    nerd16.07.2012 - 16:22 Trvalý odkaz

    pre mna je microsim v razry vyhodou :) vymenim ju za par sekund bez nutnosti vypnutia telefonu :) a nepotrebujem k tomu ziadne naradie a ani specialne prsty :)

    Pavol Pavučko16.07.2012 - 18:40 Trvalý odkaz

    ja budem tiez pokukovat po WP 8 :) a nieco by som aj zohnal ale nokia stale prestreli cenu mozno to je tym ze nokia klesa cim dalej dole vodou

    Marian16.07.2012 - 20:27 Trvalý odkaz

    matus, nechapem. k microSIM mame adapter, takze prehodenie do starsieho zariadenia, resp do zariadenia s klasickou SIM nie je ziaden problem, hlavne ked taka 800ka ma suplik a vytiahnut sa da bez najmensich problemov...

    aston14716.07.2012 - 21:54 Trvalý odkaz

    To su smarty pre normalnych ludi nie pre geekov. Ten telefon sa da hned plnohodnotne pouzivat. Mam v okoli dvoch ludi s podpriemernou "IT" gramotnostou jeden si vzal nedavno HTC one ... a je strateny a pouziva primarne dalej 6300 a druhy ma nejaku lumiu a normalne fici ako na normalnom mobile. Skoda tej ceny (teda pretych co ju riesiasamozrejme). Inac user friendly mobil.

    Profile picture for user Milan93.p@gmail.com

    Milan17.07.2012 - 02:25 Trvalý odkaz

    Ja tiez idem skusit telefon s WP, ale ta sim ma pri tejto "lupine" zamrazila. Mojim favoritom je Titan a dufam ze Titan 2 sa dostane na slovensko

    Profile picture for user mental.disease@centrum.cz

    mental.disease17.07.2012 - 02:40 Trvalý odkaz

    micro-sim šetrí miesto v telefóne :-)))

    tak ten bol dobrý ;-) už dávno sú preč časy Ericssonu T66, alebo Nokie 8800..
    Teraz sú v kurze spätné zrkadlá z kamiónu, tak aké šetrenie miesta?
    ak má niekto jednu sim a jeden fon, môže mu to byť viac menej jedno. Keď mám, ale jeden fon s micro-sim a dva s mini-sim + modem/tablet/notebook a mením 4 simky tak to problém je. všetky orezať plus 3 adaptéry.

    a ešte dotoho schvália nano-sim, ktorá iba minimálne menšia, ale je tenšia - kompatibilita v prdeli :(

    Marian17.07.2012 - 12:43 Trvalý odkaz

    eee, mental, takze preto, ze mas telefon velkosti zrkadla od kamionu, nemusis setrit miesto? chipset? anteny? baterka? samotny displej zabera v novych fonoch vacsinu objemu telefonu. to ze ty mas 4 zariadenia a prehadzujes simky je pomerne ojedinely pripad, v principe nerozumiem aky to ma zmysel... a osobne si myslim, ze cesta zmensovania SIM je jedinou spravnou. dufam, ze coskoro zmiznu uplne - kupis zariadenie, zalogujes sa do siete a hotovo.

    Profile picture for user mental.disease@centrum.cz

    mental.disease17.07.2012 - 14:48 Trvalý odkaz

    Hmm, ked rozoberiem fon (bez rozdielu velkosti) zvacsa tam nájdem miesto i na dalsiu mini-sim. micro-sim je ani nie polovica.

    Ano to uz radšej žiadna sim. takže podla mna to nie je, az tak setrenie miesta. Ale marketing, teraz apple nasadi nano-sim, bo micro uz používajú vsetci v high-endoch..

    Pavol Pavučko17.07.2012 - 16:51 Trvalý odkaz

    A este nieco pisete ze nedostane aktualizaciu na osmicku a iphone dostane? Iba skraslenie

    Marian17.07.2012 - 19:23 Trvalý odkaz

    mental - marketing, nemarketing, vymena normalnej SIM na mensiu vacsinou nikoho nic nestoji, tak preco nie. mozno je to sposob ako ludi pripravit na to, ze raz SIM nebudu.

    harantd - vacsine majitelov je to ryba. starsie iP aktualizovane nie su, nie su aktualizovane ani starsie androidy - hw nove systemy nepotiahne. nevidim v tom ziaden problem. vacsina obycajnych uzivatelov prakticky ani nevie, co to nejaka aktualizacia je...

    Pavol Pavučko17.07.2012 - 20:59 Trvalý odkaz

    :D to mas pravdu jeden ktoreho poznam ma nokiu 500 stale z symbianom anna (no po novom nokia anna)

    rtg18.07.2012 - 13:25 Trvalý odkaz

    Atlis: SIM nebudu vtedy ked to pojde pod kozu v podobe cipu :)))

    Pavol Pavučko18.07.2012 - 17:40 Trvalý odkaz

    no tak to som vedel aj ja :D iphone si myslim ze bol prvy aj s microSIM :D

    Profile picture for user Milan93.p@gmail.com

    Milan19.07.2012 - 15:21 Trvalý odkaz

    Ved v usa uz zvacsa maju fony bez SIM karty :-) a ja som videl na ebay fajny lacny fon, lezne hovno z toho ked tam nejdu simky

    Profile picture for user mental.disease@centrum.cz

    mental.disease19.07.2012 - 16:33 Trvalý odkaz

    V usa maju zväčša fony so simkou :P

    Pavol Pavučko20.07.2012 - 17:14 Trvalý odkaz

    nechapem ako fon bez simky potom sa to nemoze volat telefon ani mobil len dotyková placka z androšrotom :D

    MJ20.07.2012 - 19:10 Trvalý odkaz

    @harantd - si to vygoogli , saq si sikovny, ne?

    Profile picture for user Milan93.p@gmail.com

    Milan24.07.2012 - 11:58 Trvalý odkaz

    Ked som chcel kupit fon cez ebay, tak bez si ich bolo plno :-)

    Martin13.08.2012 - 22:02 Trvalý odkaz

    tym padom ked ani tato lumia nedostane upgrade na WP8, tak ju uplne micorsoft odpisal a ani kupovat sa tym padom neoplati. Aspon podla mna

    Pavol Pavučko13.08.2012 - 23:54 Trvalý odkaz

    Aj podla mna ale ved to logicky si clovek domysli co by mal z wp7.5 ked vedel dopredu ze wp8 bude mat viacjadrove procaky cize silnejsie hry ti na nom nepojdu ... A to este pred oznamenim nove OS sa o tom vedelo ...

    DJ Pepe14.08.2012 - 02:14 Trvalý odkaz

    Bude mat WP 7.8 a za procakmi sa velmi hnat netreba..

    paul14.08.2012 - 13:50 Trvalý odkaz

    ako hovori pepe bude mat 7.8 a este vobec nevieme ci WP 8 bude vydany tento rok a po nom kedy budu vydane telefony takze ocakavam ze min rok si nan pockame

    Marian19.08.2012 - 23:37 Trvalý odkaz

    nie kazdy kupuje telefon na to, aby na nom hrat hry. draha ma 800, je jej ryba ci v tom ma wp 7.5, 7.8, ci 8. hlavne ze si zavola, ma net cez wifi, relativne dobry displej a hlavne docela slusny fotak. a ked chce hrat, kupila si angry birds a flight control. nokia urobila s neaktualizovanim starsich zariadeni na vyssi os spravny krok.

    Pavol Pavučko20.08.2012 - 12:28 Trvalý odkaz

    mate vsetci pravdu ale ved aj tak by sa to nedalo dat uplne novy soft na telefon ved aj Iphone ma to iste len to napise ze ma nvoy soft aj ked len neico z nvoeho ma :)

    DJ Pepe20.08.2012 - 13:14 Trvalý odkaz

    Tak teraz ta ani v najmensom nechapem..

    Ring04.11.2012 - 15:06 Trvalý odkaz

    Prosim vas..kupil som si Nokiu lumiu 900 a nemôžem si nič stiahnuť ani zapnut cez internet lebo mi vyhodi chybu..Kod chyby 805ab406 Prosim budete vedieť mi pomocť?

    huje®04.11.2012 - 18:34 Trvalý odkaz

    Predpokladám, že píšeš o sťahovaní z marketu http://www.windowsphone.com/sk-sk/store.

    Najskôr sa pozri, či máš aktuálny soft v telefóne http://www.nokia.com/sk-sk/podpora/produkty/lumia900/pouzivatelska-prir…

    Ak áno, vyskúšaj obnoviť továrenské nastavenia takto:
    Nastavenie > O systéme > Obnoviť pôvodné nastavenie telefónu.

    Potom opakuj registráciu / vytvorenie Windows Live konta http://www.nokia.com/sk-sk/podpora/produkty/lumia900/pouzivatelska-prir…

    Načo Live konto? http://www.nokia.com/sk-sk/podpora/produkty/lumia900/pouzivatelska-prir…

    A potom skús stiahnuť niečo z marketu. http://www.nokia.com/sk-sk/podpora/produkty/lumia900/pouzivatelska-prir…

    Príručka online http://www.nokia.com/sk-sk/podpora/produkty/lumia900/pouzivatelska-prir…

    :-)

    Ring04.11.2012 - 20:10 Trvalý odkaz

    Hujer veľmi pekne dakujem :) veľmi si mi pomohol :) diky moc

    huje®04.11.2012 - 21:13 Trvalý odkaz

    Nemáš za čo :-)

    P.S.: Preto tu je toto fórum (aj keď to tak mnohokrát nevyzerá)

    Ring16.11.2012 - 17:14 Trvalý odkaz

    No ešte by som chcel zistiť ako si nastavim ton zvonenia lebo ani cez pc nato neviem prisť ani cez mobil prosim pomožte :)

    boldy88808.02.2013 - 11:28 Trvalý odkaz

    .....CAUTE JA SA LEN CHCEM OPYTAT AKO SA NA LUMII 900 NASTAVUJE ABY MI PO MINUTE NEZABLOKOVALO DISPLAY SAMO...AKO TO NASTAVIM ABY SOM TO ZABLOKOVAL JA A NIE SAMO