Nokia Lumia 800

  • Martin Hombauer 26.10.2011 - 14:21

    Kto je autor recenzie?

  • edo10.02.2012 - 17:16 Trvalý odkaz

    zdravicko, chcem sa opytat taku dost zakladnu vec, ked chem u jednoho kontaktu si ulozit napr. dva mobily a tri tel. cisla pevnej linky, da sa to, lebo kedysi nebola tato moznost, vzdy bola len moznost jeden mobil, jedna pevna linka, jeden fax, jeden autotelefon, atd atd, a daju sa udaje z kalendara zalohovat v telefone, alebo musi prebehnut synchro cez net, popripade nejake uloziste na nete, teda taky isty system ako ma android, dik za odpoved, nikde nemozem zohnat odpoved na nete a kedze sa u nas nepredava, neda sa to ani zistit pomocou telefonu :-)

    Pavol Pavučko10.02.2012 - 18:05 Trvalý odkaz

    no celkom dobry :) len ta cena

    Matúš Riško10.02.2012 - 20:46 Trvalý odkaz

    žiaľ ku kontaktu si môžete pridať z každého typu iba jedno číslo, celkovo deväť - mobil, domov, domov 2, práca, práca 2, firma, pager, fax domov, fax do práce.Položky v kalendári sa ukladajú iba na účty, čiže prebieha synchronizácia.

    el cabra11.02.2012 - 13:17 Trvalý odkaz

    nemohli by ste urobit porovnanie lumie 800 a n9? momentalne sa rozhodujem nad novym telefonom a co sledujem recenzie a testy, tak vacsinou vyhrava n9 pred lumiou. Ale osobne by som z kazdeho telefonu nieco zobral a urobil jeden poriadny, na kazdom mi nieco vadi :)

    Pavol Pavučko11.02.2012 - 15:01 Trvalý odkaz

    Inac bude ai recenznia o nokii lumii 710???

    People11.02.2012 - 23:12 Trvalý odkaz

    Tam mas len horsi displej, mensiu pamat a slabsi fotak. Navyse mas vymenne kryty a nizsiu cenu.

    Pavol Pavučko12.02.2012 - 13:41 Trvalý odkaz

    noa a tipnem ze lumia 710 bude stat 330 eur a oproti tomu ze lumia 800 soti okolo 500 eur to sa oplati len pre dizajn no keby som mal na vyber isto erem 710 ovela menej stoji :)

    bing12.02.2012 - 21:00 Trvalý odkaz

    Ja mam 710 za cca 300€ inac plna spokojnost, displej je fajn, mal som kus obavy. Sice biela nie je az tak biela, ale neni to zas prepalene ako amoled. Ta clear black uprava je fajn, citatelne na slnku je to dobre.
    710 je sice plastova, ale v reale to posobi lepsie, ako na fotkach. A tych 8 GB mne staci. Ja si hudbu a filmy do tel nedavam, takze mam tam len aplikacie, dokumenty a fotky. Zatial staci.

    Pavol Pavučko12.02.2012 - 21:54 Trvalý odkaz

    A ja mam wildfire s s 2 gb a tiez mi staci ale ked tak zoberiek maju rovnaky gjutrajsok rom a ram

    55peterb14.04.2012 - 23:38 Trvalý odkaz

    Negativna skusenost s Windows Phone
    Kupil som si HTC Radar s WP 7.5. Uplna spokojnost az do chvile kym som na nepokusil o update systemu cez Aplikaciu ZUNE. Proces prebehol bezchybne. Prevapenie malo este len prijst. V updatnutej verzii sa nebolo mozne pripojit na internet vo viacerych aplikaciach (IM+, RSS Reader, Dropbox) zatial co ine aplikacie nemali ziaden problem. Tak ze OK, urobim RESTORE.  RESTORE bohuzial skoncil s chybou. Telefon je nepouzitelny. Nemam ani novy system ani povodny. 

    Tuna citam ze nie som sam:
    http://answers.microsoft.com/en-us/winphone/forum/wp7-sync/what-is-erro…

    DJ Pepe10.11.2012 - 13:01 Trvalý odkaz

    Neda sa klavesnica na sirku zvacsit? Nokia mapy niesu offline?

    Lenka Ivančíková10.11.2012 - 21:13 Trvalý odkaz

    zvacsit klavesnicu na sirku? Na co? ved sa na nej dobre pise. A navigacia je offline.

    anonymous26.10.2011 - 14:31 Trvalý odkaz

    rou: som zvedavý ako sa bude predávať.. každopádne jej držím palce :)

    anonymous26.10.2011 - 15:04 Trvalý odkaz

    Barqi: pamäť sa zväčšuje , nie uväčšuje . . . ďalej dostupn= si opravte na dostupné . . . infomrácií opravte na informácií. . .
    k téme , som zvedavý čo to bude zač , snáď sa Nokia dostane tam kde bola kedysi = špičkové zariadenia po všetkých stránkach . . . držím palce :)
    *preklepy opravene. dakujeme za upozornenie. :) redakcia.*

    anonymous26.10.2011 - 15:22 Trvalý odkaz

    Gazda: to už nemá gorillu??? :(

    anonymous26.10.2011 - 15:40 Trvalý odkaz

    Samo: silne sa mi nelúbia tie názvy ... asha a lumia ... mohli dať niečo lepšie ..

    anonymous26.10.2011 - 15:55 Trvalý odkaz

    sw: stále s toho systému nemôžem vyzerá hrozne

    anonymous26.10.2011 - 15:57 Trvalý odkaz

    ja: jj.. pivova flAsha zelene gorilla glass

    anonymous26.10.2011 - 16:25 Trvalý odkaz

    peťo: mne sa táto Nokia páči. zbohom moja X10 :P

    anonymous26.10.2011 - 17:16 Trvalý odkaz

    Lukas: Bože, opakujem stále tu istú otázku, prečo sa Nokia nerozhodla aj pre Android.... tento telefón vyzerá úžasne, hneď by som ho bral... keby nemal WP 7.

    anonymous26.10.2011 - 17:31 Trvalý odkaz

    aaa: Ked nevies precitaj si diskusie pred par mesiacov a zistis ze bolo spravne najma ked google kupil motorolu. A uz tuto otazku nevytahujte.

    anonymous26.10.2011 - 18:46 Trvalý odkaz

    hellwet: fuu je co povedat ze tam nokia dala af

    anonymous26.10.2011 - 18:50 Trvalý odkaz

    Mark: nechapem prečo nokia aspom do tohoto mobilu nedala Android!!!!

    anonymous26.10.2011 - 18:59 Trvalý odkaz

    LUBO: Este dobre ze je oktober, asi to bude moj najoblubenejsi mesiac v roku. Od zaciatku je o com citat. Konecne som sa dockajl aj nokie s WP7. Akurat som dopozeral par videi na YT a musim povedat, ze keby som nemal moj mozart, tak ju hned beriem. Trosku mi vadi ta cena, je stanovena na 420 eur. To iste ma HTC, prestrelene ceny svojich WP7. Napr. HTC titan stoji nieco cez 530 eur, a to si mylsim, ze je prehnana cena. Co sa tyka nokie (aj aj HTC), ceny su stanovene vysoko. Nenarazam tym na hardwerove vybavenie, ale na softwerove. Mam WP7 uz asi 5 mesiacov, som s nim velmi spokojny, len mi vadi to, ze niektore aplikacie, ktore su androide a iOS bezplatne, za apl. na WP7 markete su spoplatnene. WP7 nema az taku prestiz, ako ostatne platformy, preto si myslim, ze ceny su vysoko stanovene. WP7 sa potrebuje predavat a rozsirit, no takouto "cenovou" politikou sa tak asi nestane. Za tolke peniaze ma uz clovek androida, ktory mu v terajsej dobe ponuknie viac ako WP7. Napriklad, moj mozart a omnia 7 bola na ebay.de za 200, uplne nove s fakturou. Preco, lebo ich nikto nekupoval, tak isli s cenou dole. Teraz ich cena zase stupla, po uvolneni manga.
    Zase na druhu stranu si WP7 nemozem vynachvalit. Velmi sa mi paci ovladanie a rychlost/plynulost systemu, hlavne jeho jednoduchost. Po update na Mango sa praca s mobilom zlepsila, no este vzdy to nie je to, co ocakavam od 400 euroveho mobilu. Mam voci nemu urcite vyhrady, ktore mu chybaju a ktore su pre ostatne OS samozrejmostou. Vitam hlavne tu navigaciu, nokia mapy a hlavne, hardwerove LOCK tlacidlo na boku. Inac dizajn je bombovy, len dufam, ze ten amoled nebude mat zase ruzovy odtien, alebo zeleny nadych. Lebo niekde na nete som videl video, ako ten CB amoled na Nokii N9 zelenal, pri naklone pozorovacieho uhlu. To by sa 400 - 500 eurovym telefonom nemalo stavat. Uvidim co bude po novom roku, mozno trochu prisporim, predam Mozarta a kupim tuto nokiu. Ked nie tuto, tak nejaku inu, ale urcite si nokiu s WP7 kupim, lebo je to super OS, na ktory nedam dopustit. Ako som pisal, keby bola cena okolo 350 + nejake to euro navyše, tak by som si zrobil na vianoce radosť.

    anonymous26.10.2011 - 19:01 Trvalý odkaz

    x: pekny phone nech doneho natrepu android 4.0 abudem stastny

    anonymous26.10.2011 - 19:04 Trvalý odkaz

    vrr: keby tam bol android stoji fon 200 evri

    anonymous26.10.2011 - 19:17 Trvalý odkaz

    maco: ja nechapem co ma každý s tím androidom ... aj on bol pre niekolkými rokmi taký ako je WP7 tak neviem čo sa tu už dorábate .. každý čo má Android o pár rokov prejde na tento OS ..

    anonymous26.10.2011 - 19:54 Trvalý odkaz

    Marian6663: Nokia nepotrebuje android,bol by to len dalši vyrobca,ktorý používa tento os. Nokia sa vždy líšila a v tom aj pokračuje,windows phone je dobrá voľba,analytici dokonca tvrdia že android, ios a windows phone budú silní hráči v mobilnom odvetvi a keď chce niekto NOKIU s androidom tak do N900 sa dá doinštalovať a N9 podporuje aj androidacke aplikácie,každopádne im držim palce a hlavne je vidieť že vedia urobiť aj výkonné smarty.

    anonymous26.10.2011 - 19:55 Trvalý odkaz

    Peto: Do tela rovnakych rozmerov,ako ma N9 napchat mensi displej?To ma aky vyznam? Inak desing pekny,ale vzhlad u mna velmi nerozhoduje,takze toto vidim skor ako produkt urceny pre otrokov mody a mozno este zarytych fanusikov Nokie,ci WP ;-)

    anonymous26.10.2011 - 22:05 Trvalý odkaz

    ??: nedavaju nahodou ku tomu sluchatka monster lebo som ich niekde videl na fotke v tom

    anonymous26.10.2011 - 23:11 Trvalý odkaz

    RVM: Displej je mensi z dvoch dovodov:
    1) aby tam vosli kapacitne windows tlacidla (N9 tlacidla nema)
    2) WP tusim nepodporuje ine rozlisenia ako 800x480. Ak by teda chceli 3.9" displej, museli by cele zariadenie aj rozsirit. Kadopadne, ak chces vacsi displej, staci si pockat na Nokiu 900.

    anonymous26.10.2011 - 23:27 Trvalý odkaz

    aaa: Kua len som sa este nikde nedocital ako sa to rozobera, ked uz len tak koli servisu - baterka a pod. Ako to rozoberu tam? Musi sa to dat nejako rozumne nie..

    anonymous26.10.2011 - 23:43 Trvalý odkaz

    tomtoy: neviem čo na tom androide niektorí vidia ...mne sa doslova hnusí už ... davajú ho už aj do tých lacných paškvilov - Huawei ... ja som mal možnosť s ním spoznať počas týždňa no ,,neočaril,, ma vôbec ... v jednom som s Stevom Jobsom za (aj ked nie už medzi nami) zničiť android ...

    anonymous27.10.2011 - 00:35 Trvalý odkaz

    McJobs: Android je nafuknuta bublina, splasne tak do dvoch rokov a po tom systeme nestekne ani pes, ostane vysadou lacnych cinkych suntov, a Motorol... Tym, ze Nokia presla na WP7 bola spravna volba, pri Androide by sa uspechy dostavili skor, ale dopadli by skor ci neskor rovnako ako SE/HTC/LG, ktori su na Androide zavisli, a ktori kvoli tomu systemu krachnu... Spomente si na moje slova, ked budete citat titulku: "SE ukoncil vyrobu telefonov. Kvoli Androidu."

    anonymous27.10.2011 - 01:33 Trvalý odkaz

    Marian6663: Ťažko povedať,android je dosť rozširený so širokými možnosťami,ale možem dať za pravdu v tom že windows phone bude velmi silný hráč a určite zisky androidu poklesnú,dokonca niektorí analytici tvrdia že windows phone má šancu stať sa jednotkou na trhu! Podaktorí uživatelia androidu tvrdia že je už nudný,niektorí naň nedajú dopustiť,100 ludi,sto chuti..každopadne si wp ukroji hodný kus koláča z mobilného odvetvia.

    anonymous27.10.2011 - 04:24 Trvalý odkaz

    rtg: no tak mobil s WP7 nikdy viac, to je uplne tragikomicky nedorobok ten system... WP7 = FAIL ..nech sa paci, vyskusajte si to...

    anonymous27.10.2011 - 09:45 Trvalý odkaz

    aaa: mam andoris je to uplne tragikomicky nedorobok ten system android=FAIL ..nech sa paci, vyskusajte si to...

    anonymous27.10.2011 - 10:48 Trvalý odkaz

    Atlis: To najdolezitejsie co ten telefon ma ste nenapisali - rucne nastavenie expozicie...

    anonymous27.10.2011 - 11:00 Trvalý odkaz

    lukáš: No mne sa tento fon veľmi páči dizajnovo, tak isto ako vlastne N9, len keby som si mal vybrať, neviem, ktorý by som zobral. WP7 je asi stabilnejší a asi má väčšiu budúcnosť, ale na druhej strane sa mi veľi páči aj meego. Momentálne mám android a som celkom spokojný, ale keby ste si mali vybrať Vy, ktorý by ste brali, som zvedavý na názory. Tak nech sa páči komentujte!

    anonymous27.10.2011 - 14:11 Trvalý odkaz

    glirpi: Uz nech je u nas v predaji. Idem do nej. Aktualna hd7ka je pre mna taka lopatka velka :)

    anonymous27.10.2011 - 14:13 Trvalý odkaz

    rtg: suhlasim, aj android je nedorobok.. :)

    anonymous27.10.2011 - 16:43 Trvalý odkaz

    julo9: 500€ za hento nikdy, nie je náhodou po španielsky Lumia prostitútka?

    anonymous27.10.2011 - 18:13 Trvalý odkaz

    Kolombo: A uz je to tu zas... telefon s WP7 a vsetci androidaci, krute ponom :))). Osobne ako uzivatel Wp7 phonu som s nim tiez spokojni ako kazdy iny WP7 uzivatel co sem pise a malo wp7 uzivatelom je s tym systemom vylozene nespokojnych. Prijal by som od moderatorov tohto fora taku anketu, kolko androidakov co tak strasne nadavaju na WP7 s nim naozaj aj robilo :). Na vysledkoch by sme sa podla mna celkom pobavili. Lebo mne to uz pride az smiesne ked niekto povie ze ma to rozlisenie "len 480 x 800". Ved to je je jemnejsie rozlisenie ako na vasich 15.4 palcovych displejoch na notebookoch!!! Vyssie rozlisenie ma take opodstatnenie ako ked idu do telefonu vopchat 4 jadrovy procesor. Ano WP7 nepodporuje viac jadier ako jedno, ale nie je to skorej fajn ze dokaze byt rovnaky svizny aj s jednym jadrom? Viac jadier resp. display = nizsia vydrz na baterke a sucasne takmer uz nulovy vyznam pre beznych uzivatelov! Uzasny telefon... ak by stal o 40-50 euro menej stal by sa asi hitom. Aj tak je to ale paradny telefon a vela uzivatelov si ho kupi. Takto to vidim ovela viac na Lumia 710, ktora bude za tu cenu asi trhakom.

    anonymous27.10.2011 - 20:42 Trvalý odkaz

    XMen: je WP7 fajn. Kupim ho mojej starej mame lebo ma velke tlacitka ako aligator ;)

    anonymous27.10.2011 - 20:47 Trvalý odkaz

    K: Zo zaciatku sa mi tento dizajn absolutne nepacil ale ked som sa trosku pohral s N9 na ktorej je dizajn uplne rovnaky tak som tomu nejako prisiel na chut. Podla mna najkrajsi telefon tohto roka.

    anonymous27.10.2011 - 23:38 Trvalý odkaz

    Jano: Neobsahuje/nepodporuje: kryt objektívu tam chýba

    anonymous28.10.2011 - 11:25 Trvalý odkaz

    Andy: cakal som viac ... toto je od nokie trapas ... radsej ostanem verny samsungu pripadne htc ...

    anonymous28.10.2011 - 12:04 Trvalý odkaz

    aaa: co si cakal? o co je wp 7 od htc lepsi?