Nokia Lumia 710

  • Martin Hombauer 26.10.2011 - 15:15

    ty sa v tom vyznáš ako koza v petržlene :D

  • tomky18.03.2012 - 13:03 Trvalý odkaz

    :D a načo by mu bolo to dvojadro ? ... ďalší android mudrlant ... keby si ten mobil mal v ruke tak vieš že ho absolútne nepotrebuje a je svižnejší než ten tvoj S. Wawe za pár €

    tomky18.03.2012 - 13:09 Trvalý odkaz

    ako sa povie: ,,palec hore,, ;) ... že to niekto prizná

    tomky18.03.2012 - 13:13 Trvalý odkaz

    vo fínsku ako všetky vrcholové modely

    tomky18.03.2012 - 13:17 Trvalý odkaz

    mimochodom mobily s WP7 by sa dali nazvať ako pracovné a nie tak zamerané na zábavu ako android
    ... ďalšia vec ... takmer každý sa sťažuje na pamäť ...každý nepotrebuje gigabajty na uloženie dát ... a pamäťové karty o rok dva zmiznú z mobilov úplne ...to ste nečítali ? ...preto bude ten istý model dostupný minimálne v dvoch verziách s rozlišnou pamäťou

    Marian23.03.2012 - 00:26 Trvalý odkaz

    Je to pravda, do buducnosti micro sd zaniknu, coraz viac su rozsirene vnutorne pamate telefonu, vid iphone, Nokia N9 a mnoho inych, dalsia vec je ze cena je k funkciam primerana.

    55peterb14.04.2012 - 23:36 Trvalý odkaz

    Negativna skusenost s Windows Phone
    Kupil som si HTC Radar s WP 7.5. Uplna spokojnost az do chvile kym som na nepokusil o update systemu cez Aplikaciu ZUNE. Proces prebehol bezchybne. Prevapenie malo este len prijst. V updatnutej verzii sa nebolo mozne pripojit na internet vo viacerych aplikaciach (IM+, RSS Reader, Dropbox) zatial co ine aplikacie nemali ziaden problem. Tak ze OK, urobim RESTORE.  RESTORE bohuzial skoncil s chybou. Telefon je nepouzitelny. Nemam ani novy system ani povodny. 

    Tuna citam ze nie som sam:
    http://answers.microsoft.com/en-us/winphone/forum/wp7-sync/what-is-erro…

    Pavol Pavučko15.04.2012 - 11:37 Trvalý odkaz

    sa cudujem ze podla mna najstabilnejsi system ma tekto problemy :( som ho chcel zaobstarat ale radsej pockam na WP 8 a inac neviete ze ci budu aj WP 7 aktualizovane na WP 8??? niekde psie ze vraj to nie je iste

    DJ Pepe15.04.2012 - 12:05 Trvalý odkaz

    Zatial mi je to jedno, uz mam rok svoje neo a este rok snim pretrpim. Ono podla mna a pre mna to az taka skoda neni, pretoze na reklamacii ti mozu dat rovno novy kus, ako to bolo napr pri prvej aktualizacii na mango. A pre mna reklamacie niesu problem...

    Pavol Pavučko15.04.2012 - 19:19 Trvalý odkaz

    Ten system je super no ale to zune je podla mna dobry napad ale zarovej aj zly ty tam nahrajes hudbu a nie su tam zlozky aspon sa nestaras :) ja svoj mam necelych 5 mesiacov a pretrpim dalsie dufam ze xda nieco vymylsi a naportuje sense 4 z noveho htc golf

    marek07.05.2012 - 21:44 Trvalý odkaz

    No uvidíme či sa osvedčí. Mám ju zatiaľ asi mesiac a zatiaľ bez problémov. Má pár nedostatkov, ale to má každý mobil.

    Pavol Pavučko03.06.2012 - 13:50 Trvalý odkaz

    skoda keby bola lumia 800 lacnejsia tak by ju kupovali

    Stefan14.07.2012 - 16:35 Trvalý odkaz

    Ta navigacia nemá možnost nastavenia trasy?Úžastné.

    kecco14.10.2012 - 00:14 Trvalý odkaz

    čaute prosím ako sa da nastaviť zvonenie už mam ten telefon asi 2 mesiace a vobec som ešte na to neprišiel dik

    Lenka Ivančíková14.10.2012 - 13:25 Trvalý odkaz

    nastavenia- vyzvanacie tony+zvuky.
    tam si vyberies aky chces vyzvanaci ton, zvuk hlaseni atd.
    Pokial chces iny vyzvanaci ton na konkretny kontakt, najdes to v uprave kontaktu.

    kecco15.10.2012 - 18:41 Trvalý odkaz

    no ale ked chcem neaku svoju pesničku tak to mi nejde

    mareku26.10.2012 - 06:00 Trvalý odkaz

    prosím rýchlu radu:
    Lumia 710 - LG opt.L7 - HTC one V (od Telekom)
    skúste poradiť ...
    a k 710, postačuje 8GB pamäť s ohľadom na potrebu priestoru na mapy, fotky, hudbu, videa ...? online úložiská neakceptujem
    ďakujem za skorú odpoveď

    Lenka Ivančíková26.10.2012 - 12:38 Trvalý odkaz

    To sa neda len tak z brucha poradit. Windows alebo Android? WP je jednoduchsi a rychlejsi. Pre mensiu komplikovanost nastaveni systemu a celkovemu "vysperkovaniu" telefonu aby fungoval podla potrieb odporucam windows. Ja som svojej 13-rocnej dcere zaobstarala Lumiu 610 a je spokojna. No vzhladom na nizku RAM 610-tky a kvoli tomu nekompatibilne urcite hry a aplikacie bude 710 dobra volba. Ale je tu iks ludi, co ti napisu, ze WP nikdy. :-D Je to subjektivne.

    DJ Pepe26.10.2012 - 13:21 Trvalý odkaz

    Aj jasi myslím že nokia bude fajn

    Zaruch15.11.2012 - 13:13 Trvalý odkaz

    Ahojte, prosim vas chcem sa spytat ci na zablokovanej obrazovke Lumie 710 sa dozviem informácie o čase, dátume v slovenčine. Vdaka za info.

    Lenka Ivančíková15.11.2012 - 13:52 Trvalý odkaz

    pokial budes mat nastavenu slovensku lokalizaciu, tak ano.

    Zaruch15.11.2012 - 15:54 Trvalý odkaz

    Ahoj Lenka, vdaka za odpoved. Este sa chcem spytat ci pri pisani sms alebo kontaktov je k dispozicii slovenska diakritika napr.ô,ľ,ť,ä,ý.

    Lenka Ivančíková15.11.2012 - 16:09 Trvalý odkaz

    ano, slovenska diakritika je k dispozicii. mam sice Lumiu 800 s ceskou lokalizaciou, ale aj pri Lumii 710 by to malo byt rovnake. Pokial ju kupis z oficialnej distribucie pre nas trh.

    Pavol13.09.2013 - 18:33 Trvalý odkaz

    zdravim ;) ja som mal predtym Nokiu 6300i a myslim si, ze tento mobil je pre zacinajucich a nenarocnych ludi s dotykovym mobilom spravna volba ;) mam ho aj ja a zatim som s nim spokojny ;)

    anonymous26.10.2011 - 15:19 Trvalý odkaz

    maťo: v tej bielo-modrej vyzerá fakt dobre.. za tú cenu si myslím, že bude veľmi fajn.. určite môj budúci fónik :)

    anonymous26.10.2011 - 15:38 Trvalý odkaz

    aaa: to sa da menit aj pozadie? som myslesl ze je standardne cierne a menia sa len dlazdice.
    Aspon ze s cenou to uplne nezabili...

    anonymous26.10.2011 - 15:41 Trvalý odkaz

    Nemehlo: Pozadie tusim moze byt biele a cierne. Pri amolede ti je lepsie cierne koli spotrebe.

    anonymous26.10.2011 - 16:35 Trvalý odkaz

    zoro33: tento telefon nema amoled

    anonymous26.10.2011 - 18:02 Trvalý odkaz

    andrej: clearBlack amoled - cistocierny display :)

    anonymous26.10.2011 - 18:41 Trvalý odkaz

    Mark: som počul že tieto nove nokie su dosť pomaléé

    anonymous26.10.2011 - 18:46 Trvalý odkaz

    DLL: Tak mi to pripadá ako telefóny pre deti. farebné ciky caky.

    anonymous26.10.2011 - 19:57 Trvalý odkaz

    andrej: to kde si pocul taky kvalitny nazor - v krčme? :)

    anonymous26.10.2011 - 20:00 Trvalý odkaz

    Marian6663: Odskúšaj a potom píš..hmm,pomalosť pri 1.4 ghz cpu?:) a mali dostatok času vychytať chyby, aj keď sa určite nejaké najdu ako na každom phone ale verím že to budú úspešné smarty a keď si človek porovná cena-výkon tak neni o čom diskutovať!

    anonymous27.10.2011 - 00:13 Trvalý odkaz

    people: len tak pre zaujimavost, kryty su leskle a berie to micro sim, ako iphony.

    anonymous27.10.2011 - 04:00 Trvalý odkaz

    asd: telefon bez pametovej karty je krok spet.Ked sa vam pokazy tak vsetky foto+video subory zostanu v pameti servisak sa pobavy,potom vam prehra firmware a mozno o svoje subory pridete,nehovoriac ze niektore niesu urcene pre cudzich ludi.

    anonymous27.10.2011 - 04:20 Trvalý odkaz

    rtg: prepiskli cenu, ten mobil nema absolutne nic prevratne za co by mal clovek davat 10tisic korun, chore... za to radsej nejaku xperiu ktora je omnoho dalej...

    anonymous27.10.2011 - 09:41 Trvalý odkaz

    aaa: Najdi mi mobil s 1,4 GHz 800x480 o navigacii zadarmo ani nehovorim za menej penazi (to ze je to novinka a cena pojde dole je dalsia vec)

    anonymous27.10.2011 - 14:17 Trvalý odkaz

    rtg: takt procesora nie je vsetko, chyba mu dvojjadro minimalne kvoli multitaskingu, navigacia zadarmo? naco? nestoji to majland aby to bola nejaka extra vyhoda... uz aj postarsi Samsung Wave ho tromfne a to sa da zohnat pod 200e... ;-)

    anonymous27.10.2011 - 14:25 Trvalý odkaz

    jimmmy: Verím v úspech týchto modelov, veľmi vyhovujúce špecifikácie v porovnaní s aktuálnou konkurenciou.

    anonymous27.10.2011 - 14:27 Trvalý odkaz

    aaa: dvojjadro koli multitaskingu ??? Mozno na zasraty android. Kedy sa poriadne pisal soft neni treba nic. Urcitre je WP lepsie napisany ako android, je ovela lepsie odladeny na konkretny hardwer rozlisenei a pod, nie ako andorid ktory musi vykon dohanat hardwerom.
    Zaujimave ze uz na 150 MHz pentiu bol multitasking nebol problem. Zaujimave ze donedavna sa na 100 rocnom notebooky s 500MB ram mal pusteny ff s viec oknami, photoshop cs3 corel a ine veci a ono to istlo, sice biedne ale islo a to je aky multuitasking?? - Radovo aplikacie co maju desiatky - stovky mega. Ale nova doba potrebujeme dual cory a 2 GB ram aby mi bezal prehladac, trapna par megova hra a pocasie. Tomu vravim optimalizacia.
    Okrem toho naco vyuzivate multitasking? na hudbu? im? naco je to vlastne dobre? Ten pseudo multitasking co je len prepinanie suspendovanych aplikacii to ani neni multitasking.

    anonymous27.10.2011 - 14:29 Trvalý odkaz

    aaa: a este v com ho tromfne wave? co ma dvojjadro? ci co je na nom uzasne? A navi stoji radovo min. desiatky €.

    anonymous27.10.2011 - 14:32 Trvalý odkaz

    aaa: Nezastavam sa WP podla mna to posrali, nepriznaju si slaby zaujem mysla ze nikia to vytrhne a priotom je to len v blbom UI. Netreba nic vazne menit len ho spravit trocha atraktivneji a neni problem. Pripadne spristupnit pre maniakov co potrebuju filmy v mobile moznost vymeny vacsej sd karty a je to.
    ALe blbe reci o tom ake je to zle nei su na mieste. Mozome predpokladat ze cena bude onedlho do 300€ a to nei ej vobec zle.

    anonymous27.10.2011 - 15:19 Trvalý odkaz

    mental.disease: Čipset od Qualcommu: Snapdragon MSM8255 s CPU jadrom Scorpio a GPU Andreno 205, používa mnoho výrobcov s taktom 1GHz. Takmer všetky Xperie, okrem Sony Ericsson Xperia Arc S ktorý je predaktovaný na 1,4 Ghz, rovnako ako Samsung Galaxy S Plus za 330€..
    Ale iné som chcel, Mango síce rieši Multitasking, copy & paste a čiastočne USB tethering (ten je defaultne nedostupný a závisí od operátora či ho odomkne) + dalších 500 pre mňa nepodstaných blbostí..
    Stále však nerieši USB mass storage, externu kartu (nie je nutná), na nejaký skydrive, abo iCloud(apple) sa moožem z hlboka.. aby som ja ukladal všetko na ich servre. Takisto Zune (obdoba iTunes) mi je oproti srsti. Pritom stále nedokáže synchronizovať cez BT a psielať cezeň súbory. Nemožnosť prezerať obsah fonu - súborvý manažér..
    Ale je to iba moj skromný názor. Pre mna WP ztial ee.

    anonymous27.10.2011 - 17:29 Trvalý odkaz

    rtg: aj na plynule FullHD video ;-) uzasny je v kazdom smere :) radovo desiatok? to myslis navigacny system do auta nie? :) 15e na rok... v Nokii to mas zaratatne v cene, nebud naivny :)

    anonymous27.10.2011 - 18:17 Trvalý odkaz

    Kolombo: Za tu cenu parada. Este nech Nokia spravi nieco s Qwerty klavesnicou a silnejsou baterkou a ide sa do obchodu :).

    anonymous27.10.2011 - 23:52 Trvalý odkaz

    aaa: kde mas navi za 15 €? teraz pozeram navigonm europa nejaklych 49, sygic eu zo 40€ a to neviem ake su podmienky, updaty a pod. Nokia cely svet + updaty - to potesi. Ak je nejaka casova licencia za 15 to je ozaj vyhra.
    Co sa tyka telefonu a ceny je to celkom ok, cakal som horsie ceny. Samozrejme mohlo byt telefonov viac a mozno krajsich, co je ale dost subjektivne. Uvidime casom vyvoj cioen a uviodime co do roka spravi ms a aj nokia. Za rok kupojem asi novy tel. dufam ze do vtedy sa spamataju obaja. Ak nei asi musim, napisat belfurovi ci ako sa vola aj s balmerovi a elopom lebo mam pocut ze nechapu a idu tazsou cestou.

    anonymous28.10.2011 - 02:27 Trvalý odkaz

    rtg: 29 dolacov dozivotna navigacia, cely svet a updaty, kvalitna, Route66... a co sa tyka WP7, podla mna fail ked nepodporuje pamatove karty, nemyslis? :)