Nokia Lumia 2520

  • petris 22.10.2013 - 17:43

    ak si chce niekto instalovat bordel tretich stran nech sa paci ma predsa k dispozicii android a jeho tablety. ARM architektúra a Win 8.1 RT je standardna a jasna volba.

    pre tych co nevedia co vlastne windows rt je http://windows.microsoft.com/sk-sk/windows/windows-rt-faq

  • Me_Gusta22.10.2013 - 18:59 Trvalý odkaz

    Aj tak si to nekúpi skoro nikto, čiže ľudia majú radi "bordel"

    paul22.10.2013 - 19:30 Trvalý odkaz

    aj tak si myslim ze je lepsie windows RT ako keby spravili windows phone pre tablet toto ma viac moznosti

    Brankooo22.10.2013 - 23:20 Trvalý odkaz

    netusi niekto kolko bude mat vydrz na jendo nabitie? ja mam v notebooku 2500mAh na 11,6" a vydrzi 4 a pol hodiny v pohode toto vydrzi kolko? 2 dni? :) velmi ma to zaujma

    Profile picture for user mental.disease@centrum.cz

    mental.disease23.10.2013 - 02:00 Trvalý odkaz

    Čo to meleš?
    Aký bordel tretích strán (vývojári, firemný zadávatelia SW) máš na mysli? To ako na "desktopovom" W8 ludia používajú iba aplikácie Microsoftu :D
    Detto u RT, i keď tam to skoro tak vyzerá, kôli chýbajúcemu "ekosystému" a nekompatibilite s x86.

    RT je tak jasná volba, že po roku od uvedenia prvých tabletov Surface zostal MS jediný kto tento osekaný OS používa. Po zastavení výroby DELL (XPS 10) tento počin "nepodpory" následovali aj Samsung, Lenovo, Asus a Acer.

    Navyše s príchodom nových mobilných SOC Intel Haswell odpadne aj výhoda energetickej náročnosti ARM. A spomínaný výrobcovia utrhnú viac s klasickými W8.1 tabletmi.

    Peter23.10.2013 - 08:36 Trvalý odkaz

    Ked som pred vydanim w8 cital ze bude aj verzia pre arm tak som sa celkom potesil. Lahsie lacnejsie tablety s plnohodnotnym W8 s dobrou vydrzou to by nemuselo byt zle. Potom ale prislo vytriezvenie v podobe w8 RT. OS ktory sa tvari ako W8 ale je nekompatibilny s x86 programamy co z neho kvoli mizernej dostupnosti kompatibilneho softu robi zariadenie s velmi obmedzenym vyuzitim.

    petris23.10.2013 - 10:28 Trvalý odkaz

    co to melem? ako ja za to nemozem ze si nepochopil o com pisem a sice ze arm architektura a nasadenie rt verzie bola jasna volba. a nie ze rt je jasnou volbou.

    a bud taky laskavy a posmesky si v pripade nepochopenia textu bez toho aby si poziadal o vysvetlenie nabuduce usetri pre rodinku.

    a inak : odkedy mass market potrebuje nejake tvoje podnikove aplikacie ktore sa nenachadzaju v markete?

    Profile picture for user mental.disease@centrum.cz

    mental.disease23.10.2013 - 12:25 Trvalý odkaz

    Ako čo som nemal pochopiť?
    To, že RT funuguje iba s architektúrou ARM je jasné.

    Len mi vysvetli pojem "bordel tretích stran" - lebo to sú zjavne všetky aplikácie neprodukovane Microsoftom. A to v zátvorke malo znamenať Vyvojari - ktorý tie app. tvoria a firmy - ktoré si ich dajú vyrobiť, nie dáke "vnútropodnikové" programy.

    petris23.10.2013 - 13:31 Trvalý odkaz

    ani to si nebol schopny pochopit ? ak niekto chce miliardy aplikacii - bordel tretich stran - nech sa paci ma androidove tablety.

    lumia 2520 ma plno aplikacii aj od nokie.

    doteraz si neodpovedal na otazku co zasadne chyba v platforme rt? dovod?
    napriklad delta airlines to vidia inak a kupili pre zamestnancov prave surface2 od microsoftu.
    http://news.delta.com/index.php?s=43&item=2118

    je moderne nadavat na microsoft? mas potrebu sa zaradit do prudu? nech sa paci.

    nechces tablet s win rt? nech sa paci. len nechapem co sa tu rozculujes nad tym ze si nejaka nokia bez tvojho dovolenia dovolila dat do svojho tabletu prave tuto verziu.

    vyzeras ako typicky android hater a predpokladam ze takym aj skutocne si.

    predpoklada sa ze rt a winphone sa v horizonte 2-3 roky zlucia do jednej platformy ktora bude nasadzovana na mobilnych zariadeniach.

    tym by konecne microsoft vzal vietor z plachiet prave takym ako ty.

    Peter23.10.2013 - 14:25 Trvalý odkaz

    RT ja taka ani ryba ani rak, ak by tam dali namiesto ARM nejaky Intel atom a plnohodnotny W8.1 tak o by bolo ine kafe.

    petris23.10.2013 - 14:55 Trvalý odkaz

    jezkovy voci a pre kristove rany. nauc sa aj ty namiesto tych prazdnych slov ako ani ryba ani rak pouzivat argumenty.

    co konkretne okrem androidu ti chyba v prostredi tohoto konkretneho tabletu nokia lumia 2520 s operacnym systemom windows rt 8.1 ktory si aj ty videl len na obrazku a co konretne ti chyba v prostredi windows rt ???

    ak by tam dali intel s atomom... no nedali ho tam. dali tam v sucasnosti najvykonnejsi snapdragon na trhu.

    Peter23.10.2013 - 15:10 Trvalý odkaz

    A zabili to systemom na ktory existuje len hrstka aplikacii.
    Ide proste o to ako chces svoj tablet vyuzivat. JA viem ze ty povazujes dostatok aplikacii za "bordel tretich stran", ale pokial si tablet nekupujem len na paradu tak si chcem mat moznost vybrat z dostatku aplikacii a to tu proste chyba.
    Nemam nic proti MS ani proti tabletom s W8, aj ked som skor zastancom notebokov, ale RT je proste fail.
    MOJ NAZOR

    petris23.10.2013 - 15:22 Trvalý odkaz

    cize len potvrdzujes ze okrem androidu ti na win rt ktory si podla mna v zivote nevidel nazivo a nerobil s nim nechyba nic.

    uz v uvode som napisal : kto chce bordel tretich stran - nech sa paci nech si kupi android tablet - dostane aj market plny totalnych sprostosti a moze sa tam rochnit do sytosti hoc aj cele dni a noci. vsetci android hateri radi operuju poctom aplikacii nachadzajucich sa v markete. tuto teoriu bohuzial prebrali aj v blackberry. nakoniec vyslo najavo ze dvaja vyvojari maju v markete nadpolovicnu vascinu "aplikacii". take iste potrebne su aj v tom vasom google markete. ale su ich tam statisice. tak si ich uzite. pre vas je vhodny deravy android aj s jeho marketom.

    a cela dalsia diskusia su len vase prazdne reci o rybe a rakovi.

    Me_Gusta23.10.2013 - 15:30 Trvalý odkaz

    O čo ti ide? Čo chceš dokázať? Jediný hater v tejto chvíli si tu ty nemám pravdu?
    Ty sa snažíš ľudom zmeniť pravdivý názor na vec v tvoj klamlivý? Vieš o tom, že na tejto stránke ti to vôbec nejde? Možno na nejakom Nokia fóre ti to pojde, jasná vec, ale tu nie sú ľudia, ktorí lipnú na jednom systéme a jednej značke ako ty. Mimochodom predpotopnej.

    Peter23.10.2013 - 15:31 Trvalý odkaz

    nerozumiem ako mi moze na win RT chybat android, vsak to je uplne iny OS a nie aplikacia co si doinstalujes.

    Inak vyraz "android hater" znamena clovek co neznasa android, cize ty. To len do buducna aby si nepisal hluposti.

    S tebou je to tazko, ak ma clovek iny nazor tak to proste nedokazes akceptovat.

    Profile picture for user mental.disease@centrum.cz

    mental.disease23.10.2013 - 15:32 Trvalý odkaz

    Heh, ty si ťažký pripad..
    Takže "bordel tretích strán" sú non-google aplikácie na android :D
    Nie, nie, ak chcem množstvo aplikácií tak mám na výber aj tablety s iOS a Windows (nie RT).

    "doteraz si neodpovedal na otazku co zasadne chyba v platforme rt?"
    Žiadnu takú si ani nepoložil. Ale ak by si čítal pozorne tak pochopis, že je to chýbajúci ekosystem. Ktorý ani nevznikne, pretože ho vyvojari SW a výrobcovia HW odmietli podporovať. A ako píšeš sám, nepočíta s ním v budúcnosti ani Microsoft - bude časom zlúčený s WP. Neúspech W RT je proste učebnicový príklad v oblasti IT.

    na zvyšné invektíva nemá cenu odpovedať.

    petris23.10.2013 - 15:43 Trvalý odkaz

    chyba ti android lebo ten v prostredi rt hladas.

    kup si tablet s androidom. usetris kopec casu strateneho v diskusii.

    @ mily mental. ja som do diskusie nevletel so slovami co to meles. to ty si prifrcal ako vichor, ak pises o invektivach najprv by si mal vediet co to invektivy su. dokazes presne napisat co ti na win rt KONKRETNE chyba alebo tu budes donekonecna papagajovat tie nic nehovoriace reci o chybajucom ekosysteme ci milionoch aplikacii?

    @ me_gusta - co okrem svojho obmedzeneho rozhladu si chcel dokazat tym tvrdenim o predpotopnej znacke na ktorej podla teba lipnem? ja sa snazim menit niekoho pravdivy nazor? o akom pravdivom nazore tu tocis? o akom mojom klamlivom nazore tu tocis? utri si mlieko na brade. to asi bude najlepsie co mozes urobit. predpokladam ze tie hluposti si sa naucil na birdze alebo pokeci a podobnych skvelych miestach pre vas - nastrocnych.

    Peter23.10.2013 - 15:57 Trvalý odkaz

    A preco by som si mal prosim ta kupovat tablet s androidom? Jediny co tu nieco mele o androide si ty.
    Ak ti nic nehovoria reci o chybajucom ekosysteme tak nechapem preco sa k tomu vobec vyjadrujes ked tomu nerozumies.

    Urob vsetkym radost a chod sa konecne liecit

    Brankooo23.10.2013 - 15:57 Trvalý odkaz

    chvalabohu ze tych systemov nie je tak vela lebo by ste sa zozrali za ziva... je to len "tablet" mimochodom je celkom dizajnovo pekny... je to prvy pokus od Nokie a urobila len to co im Microsoft povedal... nechapem tuto nezmyselnu vojnu android, ios a wp8... vsetko je len o ludoch... takze studujte vyberajte a nehadajte sa uplne o nezmysle... :/

    petris23.10.2013 - 16:16 Trvalý odkaz

    ja sa mam ist liecit? este mas nieco na srdci? poziadaj rodicov aby ti dali zopar vychovnych. evidentne tvoju vychovu bud zanedbali alebo na celej ciare nezvladli.

    za viac mi uz nestojis.

    @ Brankooo - presne toto od zaciatku tvrdim. kazdy si vyberie. a je dobre ze je z coho vyberat.

    ak niekto nedokaze presne pomenovat co konretne mu chyba ale bude tu donekonecna papagajovat naucene frazy o ekosysteme nuz tak skoda stracat cas. som presvedceny ze nikdy v rukach nic s rteckom nedrzal. a uz vobec tento tablet od nokie ale uz vie ze je to blbost. ale usta bude mat plne hlupych reci.

    diskutovat nedokazu bez toho aby urazali. nemaju ziadne argumenty. len blbosti ktore niekde citali. ubohe.

    Peter23.10.2013 - 16:27 Trvalý odkaz

    Este ze ty mas argumentooooov.

    Jedine co si tu napisal na obhajobu RT je ze ma malo appiek, no fakt super tak to potom hej

    petris23.10.2013 - 16:30 Trvalý odkaz

    si si isty ze tie "argunty" ako pises dosli naozaj mne?

    diskusia svedci o niecom inom. maj sa.

    edit: nabuduce ked sa pokadis tak aspon zasadnym sposobom nemen obsah svojich prispevkov a nechaj tam vsetky tie vulgarizmy ktore tam povodne boli.

    uboziak.

    Peter23.10.2013 - 16:38 Trvalý odkaz

    Zmazal som to lebo si nemyslim ze to sem patri, predsa len je to verejna diskusia a malo by to mat urcitu uroven a mozno aj pripadnmu zakaznikovi pomoct s rozhodovanim.
    Nazor na tvoju osobu si tu uz kazdy utvoril a ak chces este raz pocut ten moj tak ked prides do BA tak napis dame stretko :)

    Brankooo ono to nebude mnozstvom OS, este tak pred pol rokom sa tu normalne diskutovalo, kazdy si napisal svoj nazor a islo sa dalej, a potom sem prisiel Petris.

    petris23.10.2013 - 16:46 Trvalý odkaz

    preco by som sa mal stretavat s niekym ako si ty? s niekym kto diskutuje takto:

    http://2i.sk/c5f84963b0

    ked zistis co su argumenty ktore som od teba chcel a ked sa naucis slusne diskutovat potom sa vrat.

    Peter23.10.2013 - 16:47 Trvalý odkaz

    ?
    Si mi asi zabudol napisat spravu s argumentmi ake si chcel pocut.
    Ja niekam idem?

    vytlac si to, daj si to zaramovat a kazde rano si to citaj aby si to nahodou nezabudol.

    Profile picture for user mental.disease@centrum.cz

    mental.disease23.10.2013 - 16:58 Trvalý odkaz

    že tu meleš nie je invektíva, ale pravdivý fakt.

    "ak si chce niekto instalovat bordel tretich stran nech sa paci ma predsa k dispozicii android a jeho tablety" nie je pravda, sú tu tablety s iOS a Windows. Načo sem pletieš stále android, máš dáku traumu?

    tvoje invektívy..
    "a bud taky laskavy a posmesky si v pripade nepochopenia textu bez toho aby si poziadal o vysvetlenie nabuduce usetri pre rodinku."

    "vyzeras ako typicky android hater a predpokladam ze takym aj skutocne si."

    A nechápem čo chceš stále konkrétne počuť že mi ako nevyhovuje napr. IE a chcel bych Firefox, Dolphin, Operu?
    Argumentov som dal dosť, prečo nie RT - nepočíta s ním Microsoft, Developeri, Výrobcovia SW/HW - to ti ako nestačí :D

    petris23.10.2013 - 17:01 Trvalý odkaz

    len pre istotu zeby si chcel opat premazat obsah svojich uzitocnych vysoko odbornych prispevkov: http://2i.sk/5d70c1eb38

    myslim ze redakcii by malo stat za to zaoberat sa tvojim ubohym primitivnym spravanim. podla mojho nazoru sa podobne vystupy ako si tu predviedol na takomto type fora fakt nehodia.

    a tych rodicov fakt oslov so ziadostou o pomoc.

    petris23.10.2013 - 17:05 Trvalý odkaz

    chces dolphin? kup si android.

    nepochopitelne? mas nejaku komunikacnu barieru?

    ak ti napisem ze si mas svoje posmesky na moju adresu odlozit pre rodinku je invektiva? no mam z vas chlapci naozaj radost. aj ty ma chces vyzvat na ferovku ako kubas?

    to je vsetko co ti chyba? dolphin + firefox a opera? na zatratenie celej platformy uboho malo. ak toto povazujes za argumenty tak to tu naozaj len plytvas casom nas oboch.

    a preco v tvojom pripade pisem len o androide? no aby si mal ekosystem kompletny ak si kupis tablet s androidom. nebudes si predsa k androidovi co mas v podpise kupovat ios tablet.

    Profile picture for user marek.ceman@gmail.com

    Wayne23.10.2013 - 17:19 Trvalý odkaz

    Ser na to petris.. Neviem kolko mas rokov, ale mozno by si mohol zacat brat internetove diskusie nie az tak vazne, lebo infarkt ti uz klope na dvere..

    nech si pouziva kto chce co chce. respektuj volbu ostatnych s kludom a rozvahou ok?

    vdaka
    :)

    Brankooo23.10.2013 - 17:23 Trvalý odkaz

    ved uz vazne to nechajte tak... chodia sem aj iny ludia ktory maju v zaujme citat nejake postrehy ludi na telefony, tablety atd... takato diskusia ked tu bude svietit neviem co na to ludia povedia... podla mna tento web a diskusia musi mat nejaku uroven...

    Andrej23.10.2013 - 17:28 Trvalý odkaz

    sila, čo dokáže rozpútať sympatia/antipatia k nejakému systému. Fakt kašlite na to, je to aj pre iných, ktorí tu hľadajú aj niečo k veci.

    petris23.10.2013 - 17:30 Trvalý odkaz

    ja volbu inych respektujem. len sa aj s tvojim dovolenim vyjadrujem na adresu takych expertov na vsetko ktori na zaklade obrazku a toho co kdesi od im podobnych expertov citali vyjadruju na adresu operacneho systemu. nedokazu dat ani len jeden jediny argument ak ho od nich chces. namiesto toho ta pocastuju ako kubas.

    uz som v inej diskusii napisal: ak ja napisem svoj nazor je to pre vas nepripustne. naco su tu potom diskusie? podla teba je diskusia pripustna len vtedy ak mate vsetci identicky pohlad na vec? vadi vam iny nazor? vadi vam ze som si dovolil nesuhlasit s konstatovanim redakcie ktora napisala ze je skoda ze pouzili rt? nemozem mat iny nazor ako vacsina android fans z tohoto fora?

    mal by si sa skor pozastavovat nad tym ze sa tu vyjadruju ludia ktori o tomto konkretnom tablete a jeho operacnom systeme vedia makovy prd. prave ich pomyleny "nazor" totiz ovplyvnuje dalsich ktori tu chodia mozno len pasivne citat. to ta nenapadlo ze?

    svoje zdravie mam pod kontrolou. diky za to ze si robis "starosti" ;-)

    Peter23.10.2013 - 18:28 Trvalý odkaz

    Petris ty si normalne ze sibyla. Ty vies kto aky system pouzil, pouziva, dokonca aj aky si v buducnosti kupi. Ked uz si taky prorok tak nam uz konecne prezrad tie vyhody w8rt oproti inym tabletovym os, lebo toto jedine stale tajis

    Profile picture for user marek.ceman@gmail.com

    Wayne23.10.2013 - 18:50 Trvalý odkaz

    napisat svoj nazor mozes, nech sa paci, ale urcite sa da na konfrontaciu reagovat elegantnejsie, nez invektivami :) tymto by som onu hadku rad uzavrel hoci ucastnici urcite povedia posledne slovo, ale uvedomte si, zbytocne tu znechucujete komunitu a sami seba zosuvate do intelektualneho suterenu internetu.

    ale ved, nech sa paci, kto chce kam, pomozme mu tam ;)

    ondrakomous23.10.2013 - 18:59 Trvalý odkaz

    tady je to jeste dobry, ale bezte treba na forum mobilmanie, tam vas ukamenujou, kdyz reknete, ze windows je "sracka", ktera nema zadnou budoucnost, v kazdem druhem vlakne najdete doporuceny telefon nokia s windows, dyt je to smesny.

    Brankooo23.10.2013 - 19:18 Trvalý odkaz

    Ja som tam uz prestal prispievat... to bola brutal hadka tam... :/