Nokia Lumia 1520 - klobúk dolu, Nokia

  • Profile picture for user mental.disease@centrum.cz

    mental.disease 29.01.2014 - 18:37

    Fotí slušne, celkovo sa mi ten fon pozdáva viac ako Lumia 1020. Len šesť palcov už nie je pre hockoho. Snáď 24. februara predstavia rovnako nadupaný HW tak do 5".

  • Me_Gusta29.01.2014 - 19:22 Trvalý odkaz

    Super recenzia! veľmi sa mi páči tento telefón, ale viac mi príde byť zaujímavá Nokia Lumia 1320. Mal niekto tú príležitosť ju vyskúšať?
    ešte sa vrátim k recenzii: Majiteľ recenzie nosí aké nohavice? :D Mal som telefón s rozmerom 163x85x9mm a obul som sa tak isto, ako keď nosím vo vrecku Moto G. Celkom odrádzanie ľudí od kúpi väčšieho telefónu

    Peter Pavlinsky29.01.2014 - 19:34 Trvalý odkaz

    Skvelá recenzia, bohatý slovník pútavý text, a ešte lepšia Lumia :-)

    Jakub29.01.2014 - 19:57 Trvalý odkaz

    Skvelá recenzia, skvelá Lumia. Perfektné čítanie :o)

    Han30.01.2014 - 00:13 Trvalý odkaz

    informacnu dioda nahradi glance screen, ktory zobrazuje cas, a vsetkych sest notifikacii bez zapnutia obrazovky...a aj tie dalsie minusy su tiez len aby sa nepovedalo.
    Tlacidlo lupa: okrem toho spustenia bingu je tam aj hladacik a tym sa nacitavaju ciarove, qr kody. Len skoda ze tam pre nas region nie je spristupnene funkcie ako okolie, a aj hlasove vyhladavanie.

    Richard Hombauer30.01.2014 - 01:10 Trvalý odkaz

    chlapi, ale fakt je to lopata :-) chcelo by to take nieco s 4,7-5'' displejom

    Han30.01.2014 - 09:10 Trvalý odkaz

    Ale to nie je problem vo velkosti telefonu, ale co mas oblecene. Vymen svetrik za blejzer, sako...a v lete do vrecka kosele, len si ho tam vloz az po tom co si zaviazes snurky na topankach. :D A ked nieco sportove tak si kup kapsace :P

    Dejvo30.01.2014 - 10:21 Trvalý odkaz

    Po dlhšej dobe konečne jeden kvalitný text a ešte k tomu o veľmi zaujmavom telefóne. Super.
    Chcelo by viac podobných textov a samozrejme dúfam, že Nokia predstaví niečo podobné v 5" tele.

    vauvauvau30.01.2014 - 12:40 Trvalý odkaz

    je to tak, tento rozmer fonov neznasam, je to moc, ideal je l925, cakam na podobny rozmer a fullhd naj by bol amoled, uz som si tak zvykol na nokiu a wp ze htc one mini co som mal par dni necem ani keby co bolo skor one, inak pani predstavte si mobil napr ako l925 - fullhd displej a stereo repro ako ma htc, pamat 32+karty a riadna bateria - moj sen

    marek30.01.2014 - 13:59 Trvalý odkaz

    Ty si daj ruksak na hrb a prenasaj to jak vojaci vysielacky v ´44 :D
    Kam to speje toto...

    Dejvo30.01.2014 - 14:44 Trvalý odkaz

    Len aby podobnú konšteláciu nezabili prehnanou cenovkou... Aj keď je pravda, že ceny Lumií celkom slušne padajú po čase dolu

    Marián Petrík30.01.2014 - 14:52 Trvalý odkaz

    autor recenzie má asi veľké brucho.

    ondrakomous30.01.2014 - 17:20 Trvalý odkaz

    v noci teda nic moc, nocni lampa haze takovy ty klasicky hnusny cerveny odlesky, pritom svetlo neni buhvijak intenzivni, druha nocni fotka T-mobile je strasne zasumela na prave strane, taky na prave strane se slivaji detaily, stred je ostrej jakztakz, je tam takovej modrej nadech pravdepobne zpusobenej svetlem z lampy nad autorem, jinak ve dne je to slusny, jinak barvy sou jako teply az moc-moc zlute, pritom je zima, chybi mi tam vic modre-obloha moc bila-v ruhu na balkone uz mam pocit, ze to prepaluje, trava moc zluta atd. fotka u nejaky reky. ale celkove ty fotky jsou takovy zavadejici u cinana mate vzdycky skaredy pocasi a tady mate zrovna pekny, paneboze kolik vam dali.

    jarpo30.01.2014 - 23:58 Trvalý odkaz

    ondrakomous: Rozumieme ti, nie je to android telefón ;-)

    marek31.01.2014 - 09:37 Trvalý odkaz

    To tu bude večný boj Android vs emwindows, ako dakedy medzi depešákmi a metalistami :P

    janesbond131.01.2014 - 09:54 Trvalý odkaz

    Čo má android a wp spoločne s tym ako mobil fotí? Je to záležitosť hw ...

    Profile picture for user mental.disease@centrum.cz

    mental.disease31.01.2014 - 11:12 Trvalý odkaz

    Veru nič, takto nefoti žiaden android..

    janesbond131.01.2014 - 11:47 Trvalý odkaz

    Takze si to "pochopil" čo som napísal... :-D :-D ....ach nebesá..
    Neviem čo tu stále lamentujete o os, ktorý je lepší atd... je snáď už každému jasné, že android bude vždy top a nejaké zufale polemizovanie o stabilite inych os s tym nic nespraví. Ano, je to aj pravda, ale android je uz tak rozšíreny a pouzivatelom dava take moznosti , že už bude ťažké jeho postavenie ako jednotky nejak ohrozit.

    Brano31.01.2014 - 13:00 Trvalý odkaz

    janesbond1: vyjadrenie ze "android bude vždy top" zalezi od uhla pohladu. nie kazdy preferuje moznosti customizacii obrovskych moznosti nastaeveni nehovoriac o tom ze UI tiez nemusi vyhovovat uplne kazdemu. Ja som naopak rad ze tu existuje konkurencia ktora posuva vsetky 3 majoritne ekosystemy vpred. Ci uz Android alebo WP ci iOS priniesli do mobilnych OS nieco co potom kazdy do istej miery okopiroval alebo sa tym inspiroval a priniesol daco obdobne, alebo to vylepsil :)

    janesbond131.01.2014 - 13:22 Trvalý odkaz

    Samozrejme. ..ale ako sa zda, ludom vzdy bude vyhovovať možnosť výberu a možností.... a to je ten uhol pohladu ktory zrejme bude vzdy ten zásadný... Jasne , ze je dobre, že je tu niekto, kto sa stale snaží konkurovať. Ved napokon z toho najväčší osoh mame my ako užívatelia. ...

    marek31.01.2014 - 14:08 Trvalý odkaz

    Vynimocne s janesom suhlasim:) Veru, je len a len dobre ze ako s OS tak s mobilmy existuje momentalne velka konkurencia. Ta vsak bude musiet zasa raz prist s niecim prelomovym aby sa postavenie androidu zmenilo a na to si este nejaky ten piatok pockame...

    jarpo31.01.2014 - 15:28 Trvalý odkaz

    Lamah: Plný súhlas. Som fanúšik WP, ale netešilo by ma, keby sa niekedy rozšíril napr. na 95% zariadení. Je to momentálne utópia :D ale presne ako si písal, teraz majú dôvod stále sa zdokonalovať a vylepšovať a o to nám ide :)

    jarpo31.01.2014 - 15:30 Trvalý odkaz

    Jasné že to nemá nič spoločné s OS, len som reagoval na ondrakomousa, lebo len má na každý WP telefón negatívne reakcie... Pritom zrovna pokiaľ ide o fotky z L1520, tie všade chvália.

    janesbond131.01.2014 - 16:02 Trvalý odkaz

    Mobily s kvalitným fotakom najdes aj medzi wp, tak isto ako aj v androidovych zariadeniach.

    ondrakomous31.01.2014 - 16:21 Trvalý odkaz

    nevim, na co ste reagoval vy, ja regoval na vetu "foti slusne", ne foti uplne normalne, je mi jedno, co v tom je za system.

    cipiksvk31.01.2014 - 17:08 Trvalý odkaz

    Ahoj Rišo, aku aplikaciu pouzivas na zobrazovanie stavu baterie?

    rado15.02.2014 - 00:49 Trvalý odkaz

    erik.aragorn uz to raz niekde spominal...vola sa insider

    Tomas03.03.2014 - 21:47 Trvalý odkaz

    Zdravim,
    tak tuto krasavicu vlastnim cca mesiac. Som spokojny velmi, fotky su uzastne. Co sa tyka systemu tak ho treba este doladit ale to pride v aktualizacii na WP 8.1. Dalej krasny displej no na moje usi trosku horsi repracik /znie plechovo/ ale je hlasny. Pokial mate otazku pytajte sa budem rad ak mozem odpovedat.

    Odporucujem vam tento super telefon. Je troska vacsi ale nie je to ziadna tragedia, pretoze padne super do ruky.

    Vlado13.03.2014 - 20:59 Trvalý odkaz

    Tommy, prosím ťa som strašne rozpolcený a neviem sa rozhodnúť medzi touto krasavicou a note 3... Bojím sa troška tej veľkosti a ostrých rohov, toho WP obchodu, nie je tam toho tolko čo na androide, a vadi mi to vyhladavacie tlačitko, dá sa to používať aj ako nadstavenia či nie ? A ako by si to zhodnotil odporúčaš mi 1520 alebo Radšej note 3 s "S pen-om" a ďalšími hovadinkami, na 1520 sa mi páči foťák, aj ten Wp má niečo do seba a niečo proti zasa, teším sa na upgrade na 8.1. No neviem som úplne rozpolcený. Dá sa bez problémov nosiť v nohaviciach ?

    Profile picture for user marek.ceman@gmail.com

    Wayne13.03.2014 - 21:41 Trvalý odkaz

    Pokiaľ mas co to nakupene v Androide, ja by som volil Note3, fotoaparat ma skvely, vie aj 4K video. Tommy ako spokojny majitel urcite odporuci 1520, mbe by vsak WP siel strasne na nervy, nema ani poriadnu Youtube aplikaciu zadarmo, vela alternativ, ktore poznas z Androidu je platenych. To by ani nevadilo, keby clovek nemusel vsetko pracne hladat. WP nie je zly system, zla je len podpora zo strany vyvojarov.

    Vlado13.03.2014 - 22:41 Trvalý odkaz

    Wp je podla mňa dosť dobrý a myslím že po aktualizácii na 8.1 to bude pecka, no kašlem na to, dajme tomu že mi ten Wp alebo Android neprekáža, ale ani hardwerovo sa neviem rozhodnúť :( Ja by som potreboval dosť do dopodrobna skúsenosti z používania týchto zariadení podľa ktorých by som sa rozhodol. Fm rádio ani integrované nabíjanie nevyžadujem, vyžadujem skvelú kameru, krásny displej, výkonnosť aj na hry napríklad, som ten typ keď sa nudím tak tasím mobil. A rád si sťahujem nové a užitočné aplikácie, ďalej vyžadujem dobrú výdrž a ešte trocha aj tá veľkosť neviem, note 3 som úplne bezproblémovo nosil vo vrecku a ani som o ňom nevedel, neviem ako to bude s 1520kou, proste by som si ju potreboval vyskúšať ...

    janesbond113.03.2014 - 22:43 Trvalý odkaz

    Nikdy by som si ani nepomyslel, ze niekto sa bude rozhodovat a vahat pri takomto vybere :-/

    Profile picture for user marek.ceman@gmail.com

    Wayne13.03.2014 - 22:46 Trvalý odkaz

    Vlado, zostan pri Note3. Z WP budes po case sklamany a bude ta nudit. Ak sa rad hras, skusas a instalujes, o to viac. Nie je to zly system... Ale po case nudi...

    Vlado13.03.2014 - 23:03 Trvalý odkaz

    Asi áno, najskôr som bol veľmi nadšený z Note 3, z s pen-u, z tých všetkých možností. No potom 1520 ma zaujala tou kamerou, krásnym ips panelom wp kde je office balíček, xbox hry, nokia navigácia zdarma, mám radšej monolit a dielenské spracovanie je celkovo lepšie. Len som sa bál že stratím veľa keď si zoberiem 1520 oproti Note 3 a aj tá veľkosť mi viac vyhovuje u Note 3... Asi to tak aj nakoniec dopadne že Note 3 objednám, ale ak to pôjde podla mojich predstáv tak o rok o dva si chcem kúpiť premakané WP zariadenie pretože si myslím že microsoft bude hodne napredovať. Každopádne ďakujem za rady.

    Tomas15.03.2014 - 11:02 Trvalý odkaz

    Vladinecko, co sa tyka velkosti jeto stale este ok ostre hrany su len plusom dobre sa drzi v ruke. Ako hovoris kamera a fotak su prvotriedne, navigacia super, priame prepojenie s xboxom s dokonca jeho ovladanie

    Vlado15.03.2014 - 12:57 Trvalý odkaz

    Prišiel som na to že si beriem Note 3 a počkám, o rok a pol si kúpim nejakú super šlehu nokiu s WP.