Nokia Lumia 1020 na Slovensku

  • Richard Hombauer 20.09.2013 - 10:58

    Tak čo, kúpili ste si ju niekto? Každé postrehy sú cenné a my na testovací kúsok stále iba čakáme... :(

  • buffer20.09.2013 - 15:57 Trvalý odkaz

    Ja osobne este stale pouzivam Symbian (N701). Ked som sa dozvedel, ako klesli ceny Lumie 920, som hned bol skontrolovat, za kolko sa predava N808. Bohuzial sa vo finese stale drzi na 390 eur, co je vela.
    Som zvedavy, ci Lumia 1020 klesne o rok podobne ako klesla hodnota Lumie 920 (da sa kupit uz za 260e, co je velmi lakave), alebo si udrzi cenu podobne ako si drzi N808. Moj osobny nazor totiz je, ze kupovat akukolvek podobnu spotrebnu elektroniku charakteru ako mobil (zivotnost 1-2 roky) nad 300e je plytvanie energie a penazi (socialny status ma nezaujima, uz davno nie som ani pubertak, ani vysokoskolak), ktore je vhodnejsie investovat do byvania, rodiny, dovolenky a pod (nie som ani "socka", z jednej vyplaty si mozem kupit tri taketo telefony, ale je to proste plytvanie)..
    A nakolko nie som nikde viazany a nechcem byt, musim brat plnu cenu telefonu a nie pausalovu.

    T.j. odpoved je - ano, kupil by som si ju, ale tak o rok :)

    Martin20.09.2013 - 21:31 Trvalý odkaz

    Včera som bol kúpiť v epicentre mali na sklade 2ks. Podarila sa mi zohnať biela ;)
    je to momentálne obrovsky nezvyk nakoľko je to môj prvý telefon s wm. Predchadzajuci som mal htc One.

    Anonym (bez overenia)20.09.2013 - 21:33 Trvalý odkaz

    prechadzat s HTC one na lumiu 1020 chcelo odvahu :D potom napis dojmy

    Andrej Lenghart20.09.2013 - 23:22 Trvalý odkaz

    Ked Nokia skoncovala so symbianom, tak som si povedal,ze WP skusim, az ked do nejakeho narvu xenon. Tak je to tu. Ale nejak sa mi do toho zrazu nechce. Nie som lakomec, ale vyvalit cez 600e za sekundarny mobil sa zda aj mne ako blbost.Zatial si este vystacim s kombinaciou S3+N8.Ako tu uz je spominane... ked padne cena,tak si ju urcite zaobstaram. Po tych rokoch spolocnych radostí ale aj trapení si Nokia zasluzi,aby sm jej dal este jednu sancu :-D

    Richard Hombauer21.09.2013 - 00:04 Trvalý odkaz

    ttrental, vsetky oci su na tebe! notak, pochval sa! :-)

    Martin21.09.2013 - 00:14 Trvalý odkaz

    Prvé dojmy: v prvom rade fotak veď preto som aj menil za inak skvele htc iné. je skvelý neskutocne fotky za znizenej viditelnosti aj za bieleho dna. Kupoval som si ho kvôli práci nakoľko veľa fotim a vláčiť všade zrkadlovku ma moc nebavi. Viem poslať prípadne nejaké fotky na mail... Dispay ok ale oproti full hd na one je to nezvyk.... Baterka vydrží celý pracovný deň pri zapatej synchronizacii foteni obcasnom browsovani atd... Chybaju mi super stereo repro z one ale zvuk je na pomer mobilu nadpriemerný.. Pytajte sa čo vás konkrétne zaujima rad odpoviem

    Me_Gusta21.09.2013 - 02:53 Trvalý odkaz

    Mna hlavne zaujima, ze v com je este lepsia nokia od HTC One okrem fotaku? System ti nevadi?

    Martin21.09.2013 - 11:54 Trvalý odkaz

    Lepšia len vo fotaku a vo vydrží baterie. WM je pre mňa niečo úplne nové. Zvykam si. Mrzi ma podpora aplikacii napr.nieje aplikácia tatrabanky ktorú som kazdodenne vyuzival,chyba normálny file Manager ale s tým všetkým sa dá žiť ;)uvidíme pri najhoršom vytiahnem one ko zo suflika :)

    Anonym (bez overenia)21.09.2013 - 12:58 Trvalý odkaz

    neoznacuj to WM je to WP :D, no naspat k telefonu,lumia 1020 sa mi paci ale kedze mam One tiez,nemenil by som,prisiel by som o dost funkcii,jediny WP som mal lumia 800,docela som bol spokojny ale chybalo mi tam zobar veci tiez,a kedze kameru nevyuzivam takmer vobec u mna by to bol jasny krok spat

    Me_Gusta21.09.2013 - 14:36 Trvalý odkaz

    Samozrejme WP, nie WM :) trošku som sa sekol.
    Vždy som chcel vyskúšať telefón s týmto systémom, ale zas ja rád upravujem android k obrazu môjmu :D Keby o toto prídem, tak s tým telefónom vydržím max. týždeň nech je dobrý akokoľvek.
    Už keď píšem, tak sa ťa chcem opýtať na HTC One, si s ním spokojný? Pretože môj telefón ma už omrzel a One ma láka asi najviac :) A ešte Xperia Z Ultra, ale to je trošku extrém.

    Anonym (bez overenia)21.09.2013 - 18:58 Trvalý odkaz

    me gusta omrzel ta galaxy s4? no ja som z HTC One velmi spokojny,ci uz po zvukovej stranke co je fakt neskutocne co mobil dokaze dat zo seba alebo systemom,ziadny restart,mrznutie,lagy,htc sense 5 je dobra nastavba,mam root,nahodenu inu romku ale vzdy s nadstavbou sense a tiez rad kustomizujem,preto tam mam viper rom :D mal som vela androidov ale nikdy znacku HTC a pri nej som aj ostal,velka spokojnost,nic mi tam nechyba ci uz do vykonu alebo spolahlivosti.

    Me_Gusta21.09.2013 - 19:14 Trvalý odkaz

    Omrzel je asi silné slovo, S4 je samozrejme super telefón, ale za tie peniaze nepociťujem kvalitu toho výrobku :D Displej je výborný a aj po hardverovej stránke je výborný, taktiež žiadne lagy a ani nič s tým spojené. No mal som dobrú ponuku, tak som zvloli S4, ale tí, čo mali HTC One som ticho závidel. Preto ho chcem vyskúšať :) A čo čítam po fórach a potvrdil si to aj ty, že je to super mobil, tak nemám nad čím rozmýšľať ;)
    Čo sa týka značiek, tak mal som aj HTCčka aj samsung a sú to výborné mašinky. Najviac ma sklamalo SONY a prekvapil Huawei.

    Anonym (bez overenia)21.09.2013 - 19:29 Trvalý odkaz

    ja som mal s4 v rukach a popravde,nepacil sa mi,a neznasam tu nadstavbu touchwiz ci ako sa to vola :D predtym som vlastnil galaxy note 2 lenze nevyuzival som jeho funkcie,pero som takmer vobec nevytahoval,tak siel het ,velkost mi nevadila,inak sme dost OT :D

    Me_Gusta21.09.2013 - 20:43 Trvalý odkaz

    To áno, ideme od témy, ale radšej od témy, ako žiadna :D Mne sa žiadne nadstavby nepáčia, ja väčšinou použijem Nova Launcher, alebo po novom Next Launcher s ktorým som spokojný, aj keď má svoje chyby. Ja som mal Note 1 a pero som využíval, no nie často, ale aj veľké telefóny (tabletofóny) majú určite svoje čaro.

    Martin21.09.2013 - 22:04 Trvalý odkaz

    Ja som bol s one maximálne spokojný jedine čo mi vadilo bola nizsia vydrž baterie občasne prehrievanie a dosť slabý fotoaparat,ktorý však za znizenej viditénosti dokázal celkom prekvapiť. Stereo repro sú neskutocne veľa krát som dokázal aj hodinu cumiet na youtube a počúvať koncerty,problém bol skôr stisit hlasitost resp aj na tom najtichsiom hral stále dosť nahlas ;)

    Martin21.09.2013 - 22:05 Trvalý odkaz

    Keby inak niekto chcel je na predaj :)

    Me_Gusta21.09.2013 - 23:42 Trvalý odkaz

    dosť slabý fotoaparát? Čo som pozeral foto, tak celkom slušne fotil :) Ja používam foťák na mobile len na momentky, na lepšie foto iba so zrkadlovkou :D
    Predávaš? Keby napíšeš skôr :) zajtra si pre neho idem. No ak sa smiem spýtať, tak aký fón ťa ohúril viacej? :)

    Martin22.09.2013 - 03:23 Trvalý odkaz

    Ohurílo viac asi htc... Ale z pohľadu vyuzitia kvôli práci je Nokia rozumný kompromis vďaka fotaku

    bk19322.09.2013 - 12:50 Trvalý odkaz

    Len tak mimochodom koľko by si chcel za to Htc One?

    Anonym (bez overenia)22.09.2013 - 15:09 Trvalý odkaz

    on nepredava htc :D