Nokia Asha 501

  • buffer 09.05.2013 - 13:58

    Afaik - AshaOS vznikol kombinaciou Swipe a Smarterphone OS, ktory Nokia odkupila kompletne minuly rok. Jedna z podstatnych veci, ktore Smarterphone OS zvladalo oproti S40 bol prave multitasking (aj ked predpokladam skor minimalizaciu aplikacii ala WP7).

    Preto to predstavili ako "affordable smartphone reinvented", kedze to bola posledna vec co S40 Asham chybala, aby mohli byt koser oznacovane za smartphone.

  • Kibus09.05.2013 - 17:09 Trvalý odkaz

    No ale vyzerá to pekne! Jednoduché ovládanie bez zbytočného hladania. Čo najviac používaš máš rýchlo po ruke! Keby urobili trochu vybavenejši z wifi gps a trebars aj nejaké aplikácie?!?!

    romanko09.05.2013 - 18:49 Trvalý odkaz

    tak hadam bude nokia pokracovat, a pripravy aj trosku lepsi model (fotak,gps...rozlisenie displeja...)a bude sa jej darit.prajem jej to

    Erik09.05.2013 - 18:50 Trvalý odkaz

    Kebyze autofocus a led blesk.... ale ako druhy fon ma u mna nadej ked bude stat tych 90€.

    Roman09.05.2013 - 19:09 Trvalý odkaz

    Podľa mňa s týmto OS ASha Nokia stúpla vedľa tak isto ako s MeeGoom ktory sa dostal cca na 1 telefon a potom BYe....NOKIA by mala zdokonaľovať s Microsoftom windows 8 a aktivne ho vkladať do každeho smartfonu :)...

    matoe09.05.2013 - 19:11 Trvalý odkaz

    podla mna super.. ked sa budu vsetci opicit po androide, nikomu to nepomoze a toto je dobra cesta. jednoduchy, vyzera stylovo a na nic sa nehra

    king09.05.2013 - 22:04 Trvalý odkaz

    podla mnam ta nokia vizera ako poriadna pi*ovina a ze ten nazov 501 ved nokia 500 je ovela lepsia ako 501 a taky dizajn ako lacna cinska napodobenina i phonu a ten os nic moc neviem preco nemozu aspon jeden poriadny symbian telefon spravit nejake lacne symbian belle alebo iny neviem naco taky os to nevedia spravit upgrade symbian s40 alebo spavit novy symbian pre ashe ? a nie taky os ze asha 1.0 to tak bude ako s me go os

    lukas8711.05.2013 - 11:33 Trvalý odkaz

    Ja nechapem preco na to tak strasne nadavate. Ja si myslim ze to vobec nevyzera zle a ten system sa zda byt svizny. Mal som v rukach dotykove symbiany ako napr. 5800, 500 a pod. a myslim si ze prave to boli katastrofalne telefony. Toto sa mi zda byt lepsie a za tu cenu neviem kde sa da kupit dobry android. Ak urobia este aj vybavenejsie modely nemusi to byt zle. So symbianom sa snazili niekolko rokov ale jednoducho to neslo ten system nebol robeny na dotykove telefony tak urobili nieco ine mozno to bude lepsia volba.

    Stocky111.05.2013 - 12:54 Trvalý odkaz

    Mozem povedat, ze zo strany Nokie je to dobry krok, lebo mysli aj na ludi, ktori nevyuzivaju technologicke vychytavky a staci im poslat raz za cas smsku a zavolat a viacej nic nepotrebuju. Mam telefon od SOny som s nim spokojny, ale zobral by som aj tento telefon, ktory by som vyuzival na volanie a smskovanie. ta vydrz baterie sa mi lubi. Na inych forach, ze to ma slabe parametre. wtf, na telefonovanie a podobne veci, ako som uz spomenul, nepotrebujes mat neviem, kolko jadier, velku ramku. Vsetci pozeraju len nato, ale zalezi to aj od inych faktorov, ze ci pojde plynule telefon. Paci sa mi, ked si niekto kupi drahsi telefon, na 90 percent nevyuzije ten telefon. Je to len pre nich imidzovka, aby sa mohli ukazat. Nech mi nikto nehovori, ze ked si do mobilu stiahne napriklad "angry birds, facebook, alebo nejaky program na nieco", tak vyuziva na plno svoj telefon. to je hlupost podla mna.

    Roman11.05.2013 - 22:06 Trvalý odkaz

    Na tento mobil sa úprimne teším. Vyzerá skvele! Tie farby sú veľmi svieže a "mladé", ako u Windows phone-och. Sám by som si ho vzal, keby som nemal vytypovaný ako druhý mobil do zálohy Nokia Lumia 520. Asi ho odporučím mojej mame, keďže uznáva len Nokiu, a dotyková nokia C5 ju poriadne sklamala (seká, blbne). Myslím, že toto jej napraví pohľad na dotykové Nokie. :)

    king12.05.2013 - 11:00 Trvalý odkaz

    akoze sa sekly so symbianom ja mam nokiu 701 so symbian belle a je celkom v pohode je prevda ze stare symbiany su shity ale belle je ok vôbec neseka a keby ho este kusok oprwavily tak by bol skvely a tiez son mal nokiu c5-o3 a isla normalne vobec nesekala a bol som s nou celkom spokojny jedine co je od nokie zle su posledne varky nokii n8,c7 a prve varky lumii 800 a 710 lebo nokia chcela vyrobit ich velmi vela a za kratku chvilu

    paul12.05.2013 - 11:54 Trvalý odkaz

    symbian je momentalne pekne dotiahnuty posledne chybicky vyriesila kopunita skus kuknut nejaky custom FW pre nokiu 701 a uvidis ze dostanes ztoho telefonu viac
    a co sa tyka C7 a N8 obydve som mal a nato ze maju 680mhz procesor a 256mb ram toho zmaknu hodne a tiez ked do nich naistalujes nejaky upraveny FW tak to slape krasne
    a co sa tyka tejto Asha 501 vyzera pekne ale ja osobne ked si mam kupit nejaky "dumbfon" tak radsej nejaky z alfanumerickou klavesnicou

    Laiker18.05.2013 - 10:15 Trvalý odkaz

    Rád by som vedel ako to bude zo službou Here(mapy) či budu dostupné aj Offline,zrejme nie aspoň si teda myslím.No teším sa celkom na recenziu a nejaké skúsenosti od užívateľov,ale má moje sympatie tento telefónik ako aj Nokia Asha 210.

    Peter18.05.2013 - 12:09 Trvalý odkaz

    Podla mna je to za 90€ uplna hovadina, ked uz za 80 mozem mat napr LG L3 alebo galaxy Y, co sice nieje boh vie co, ale je to skutocny smartphone s 3g a GPS. Taketo dotykove telefoniky s wifi co sa hraju na smartphone by mali ist max do 60€.

    Profile picture for user marek.ceman@gmail.com

    Wayne27.05.2013 - 14:56 Trvalý odkaz

    Kubas, ved ani netusis o com Asha 501 je, len si cital reklamny text a videl nejake PR videa. Nie je na vyvodzovanie zaverov priskoro?