Nokia 9300i

  • Martin Hombauer 28.12.2005 - 18:04

    orgi: Risko, iba par drobnosti:
    - fotoaparat to nema cisto kvoli podnikatelskym ucelom, 90% pouzivatelov (vlastniacich tento telefon) to nevyuzije (podla mna).

    - vyvazenie: ak pouzijes tak

  • anonymous29.12.2005 - 08:17 Trvalý odkaz

    orgi: nejak mi to nezobralo prispevok :)
    oki, z toho vsetkeho iba asi:
    - "Chýbalo mi zobrazenie zoznamu spustených aplikácií. Len pod?a ikony GPRS ?i EDGE som vedel, že som pripojený k e-mailovej schránke ?i webu." - nie je vcelku pravda. V nastaveniach a sprave pripojeni je statistika aktualnych pripojeni (gprs, edge, wifi, dlzka spojenia, cas, prenesene data) :)

    anonymous29.12.2005 - 11:54 Trvalý odkaz

    riso: ano, aktualne pripojenia su, ale aktualne aplikacie nie. napr. teraz mi bezi agile, e-mail a web. ale ako to zistim? ;)

    anonymous29.12.2005 - 13:59 Trvalý odkaz

    cejko: KEd som pred rokom dostal na skusku 9300, tiez mi vadilo to preklapanie mt ked som ju polozil pootvorenu na stol, no ked som ju drzal otvorenu na 180 stupnov v oboch rukach pracovalo sa s nou velmi dobre, 9500 to neumoznovala. To ze je drahsia z mojho pohladu nie je az taky minus... Z vlastbych skusenosti viem ze sa 9300 predavala velmi dobre.

    anonymous29.12.2005 - 15:53 Trvalý odkaz

    aquila: je reakcia na poziadavky zakaznikov, ktori nechceli velke hebedo ala 9500 ale chceli wifi a pekny design.

    osobne sa momentalne rozhodujem ci 9300i alebo E70. kazda ma svoje pre a proti. keby mala 9300i rychlejsi CPU, tak nie je o com...

    anonymous29.12.2005 - 17:32 Trvalý odkaz

    riso: mna uz viac laka E61...kym som ju nemal v ruke, tak som si ju ani nevsimal. na 9300 mi dost vadi aj nepodsvietena klavesnica a pomaly procesor ani nie...staci lepsi net prehliadac. ostatne funckie zvlada vyborne. aj lacne pamatovky su super vec. kedze mam vedla 9300i vzdy aj iny fon s fotakom, toto pre mna podstatne nie je. ale naozaj si myslite, ze vsetci pracujuci potrebuju fon bez fotaku? ked vyrobily 9300i, mohli aj 9500i s mensou hrubkou, radiom atd. ale najviac ma mrzi 7710, ktora bola (a je) super, len je nenormalne pomala. to bol fon pre mna... konkurencia ma v smartoch a komunikatoroch nezaujala z dovodov chybajucej podpory EDGE. ked mam take zariadenie, tak v 99% pripadoch datujem.

    anonymous29.12.2005 - 17:48 Trvalý odkaz

    Atlis: ...je pomala, dost pomala... a nepacil sa mi joystick, treba si nan zvyknut... Inak velmi pekna hracka, aj ked to porovnanie s 6310i je sice pekne papierovo, ale v ruke je to blbost. Riso Treo 650...

    anonymous29.12.2005 - 18:51 Trvalý odkaz

    riso: to porovnanie s 6310 nie je blbost. ked sme boli spolu a hrali sme sa s 9300i, tak som s Tebou suhlasil. ale potom som prisiel k nasim a porovnal ju s otcovou 6310kou. ver, ze vo vrecku i v ruke su takmer rovnake. sam som tomu neveril. :) ked som otcovi dal 9300 do ruky, pozeral na nu normalne. potom som mu povedal, ne.ch to otvori a to si mal vidiet. :)
    treo650? ako novinar nemam velmi rad exotiku. btw,stale si mi neposlal dojmy s nim. :)

    anonymous29.12.2005 - 18:52 Trvalý odkaz

    aquila: treo 650 je totalny crep :) neodporucam ani nepriatelovi :)

    riso 7710, ze vraj s novym FW je skoro 2x taka rychla. aspon tak vravel petr broza :) on an nu neda dopustit :))

    riso, nie kazdy pracujuci potrebuje fotak. ja napriklad sice nemam apriori zakazany fotak (aj ked par krat som uz mobil musel nechat na vratnici), ale u mna sa vyuzitie fotaku v mobilu limitne blizi nule, a tak je to u hrooozne vela ludi, co poznam.

    mne osobne by 9300i vyhovovala na 100% keby bola rychlejsia. a velkost je zhruba na urovni 6310i a to nielen papierovo :)

    anonymous30.12.2005 - 00:29 Trvalý odkaz

    riso: zrychlenie 7710 nastalo novym softom, ktory vysiel tusim len nedavno (par mesiacov naspat, kedy sa uz 7710 oficialne na SK nedovazala) a vobec to bol risk kupovat, ked si nevedel, co bude. nakoniec je to vraj 2x take rychle (cital som tie Petrove skusenosti), ale co to znamena? ved predtym to mohlo byt napr. 8x pomalsie nez by som ziadal. v tom pripade je to stale 4x pomalsie nez su moje naroky. :)) chapes..7710 aj 9300 budu vzdy pomale...to nezmenime. Ony mozno budu len trocha rychlejsie nez povodne, ale to je slaby argument na to, aby som do jednej z nich investoval. tym vsak nechcem povedat, ze su to zle stroje. len, ze ked mam investovat viac nez 20 000 Sk do mobilu, tak si to naozaj pekne rozmyslim. a rychlost je v takom pripade pre mna prvorada. ved su to fony na pracu v terene, kde nemam cas ani chut cakat na to, nez prehliadac spracuje stranku Fony.sk, ktora je jednoducha, standardizovana, pomerne mala a i tak sa s nou trapi 9300-ka asi minutu (pri pripojeni k 512-ke linke cez Wi-Fi).

    anonymous30.12.2005 - 03:08 Trvalý odkaz

    aquila: vsak preto uvazujem o E70, ktora ma qwerty a by nemala mat problem s rychlostou. lebo 9300 bola co sa webu tyka extremne pomala...

    a pritom si myslim, ze je to zrejme najgenialnejsie rieseny komunikator s uzasnym velkym displayom (kto iny ti v tej vahe, velkosti ponukne na sirku 640 pixelov ? ) proste nepotrebuje clovek uz ani subnotebook nic.

    keby mala 9300i 330 MHz tak nie je o com. ale 150 MHz je vazne hanba ..

    anonymous30.12.2005 - 12:36 Trvalý odkaz

    cvm: OT: Aguila skusal si niekedy starucky MC218? 640x240 dotykovy displej, neskutocna qwerty klavesnica, procesor LEN 35MHz, ale s rychlym multitaskingom, WORD, EXCEL, WEB, SYNCHRO... a VYDRZ 4-6 DNI!
    Zistil som, ze planuju ho opat po 6tych rokoch vyrabat. ;)

    anonymous30.12.2005 - 12:54 Trvalý odkaz

    legoss: ku recenzii: na moj vkus velmi slaba a autor sa stazoval na urcite veci ktore skratka na 9300i ani z technickych pricin nemozu byt,kuprikladu vibracne, Mam pocit akoby autor mal 9300i len velmi kratko v ruke,ved existuje kopu podstatne lepsich aplikacii ako tu spominal,a to prehravanie videa.... ach Boze. Internetovy prehliadac mozzila je pomaly to je pravda,ale na stahovanie velkych suborov cez wifi je podla mna dost slusny. Pri plnom signale wlan som stiahol 6mb Mp3 za 19sekund,co je podlamna slusna hodnota. V recenzii je viacero veci,ktore sa mi nezdaju,ale ok je to vec osobneho nazoru,ktory treba respektovat :-)Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 5.0; Series80/2.0 Nokia9500/05.22 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

    anonymous30.12.2005 - 13:25 Trvalý odkaz

    riso: legoss, tento clanok neber ako recenziu, ale ako skusenosti cloveka, ktory pouziva komunkator na web, pisanie, maily. Skratka na pracu. A mozno som bol silne kriticky, no to najma z dovodu ceny 9300i.
    Vibracne...ja neviem, ale ked ho mozu mad HTC-cka, tak pre co nie Nokia? :) Mam ju asi dva tyzdne, 9300 som testoval pomerne dokladne, a nemyslim si, ze je to kratka doba. Ale je jasne, ze po mesiaci, a keby islo o naozaj moj fon, by skusenosti vyzerali este lepsie. Ale na to je tu tato kategoria, aby sa vyjadril veejne a odborne skutocny majitel 9300(i).
    Lepsie aplikacie? No jasne, my-symbian.com. Ale nemam ich kvoli recenzii vsetky nakupit? :) Klubkomunikator.cz je dobry web, a co tam najdes je zaklad. Nie full vybava. To je jasne. Ale opat sme u ceny. Dobre aplikacie nieco stoja, a tak zdvihnu cenu 9300i na cenu snad aj 30 000 Sk. No nekupim si za to radsej nejaky notebook? Ja ano...ved som bol v takej situacii a rozhodovanie sa skoncilo jednoznacne. Najma kvoli pohodliu pri praci a pisani.
    Naco budem do N9300i stahovat subory? To naozaj povazujes za killer application? :-D 1 MB dokument ci prezentaciu v pohode stiahnem za minutu cez EDGE aj do ineho fonu...
    Kazdopadne by som sa Tvojim skusenostiam s 9500 velmi potesil. Ak mas chut ich napisat, budem naozaj rad.

    anonymous30.12.2005 - 16:03 Trvalý odkaz

    legoss: Riso ja som to nemyslel v zlom,skratka sa mi zda byt zbitocne,aby si krityzoval napr. ze na ma radio a pod. Ved sam vies,ze taketo masinky su urcene predsalen na nieco ine ako pocuvanie radia;-) Co sa tyka vibracneho,to tam nemoze byt z dovodu poskodenia vnutorneho cipu. Nakolko ked mas comunicator polozeny na stole a zacal by ti vybrovat,hrozi poskodenie dosky,nakolko v 9.... je asi 4-nasobok viacej el. ako v obicajnom mt. Nezniesla by to doska a ani spodna membrana. Kapisto? Co sa tyka mojich skusenosti 9500 tak povazujem ju ako najidealnejsi nastroj na pracu pre mna. Na velkost som si uz zvykol,vobec mi uz nevadi. Pred nou som mal 9300 s nou som bol spokojny,ale predsa len na moje velke prsty a pocet emailov a sms sprav,ktore denne napisem je lepsia 95.. Najvacie vyhody oproti 93.. vydim hlavne v podstatne lepsej klavesnici,a aj ten fotak aj ked len vga nie je na zahodenie,frajerka na display Cx65 aj tak nezbada cim to bolo fotene;-) Ak mas na mna nejake konkretne otazky pytaj sa...Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 5.0; Series80/2.0 Nokia9500/05.22 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

    anonymous30.12.2005 - 19:01 Trvalý odkaz

    cvm: ...no to som nevedel, ze vibracne moze poskodit DPS. To potom N9300 nie je ani mobilne zariadenie, pretoze clovek by sa ju bal vziat do kufrika, aby nahodou s nim niekde nezavadil a nepovyskakovali "svaby" a SMD suciasky z patic.
    Dovod, preco tam vibracne nie je, MOZE byt uplne prozaickejsi. Proste N9300 sa nezmesti do ziadneho vrecka a preto nie je potreba vibracou upozornovat majitela na prichadzajuci hovor, ci udalost...

    anonymous07.01.2006 - 15:41 Trvalý odkaz

    orgi: Risko, podrzis Chr+Tab :)

    anonymous25.09.2006 - 05:04 Trvalý odkaz

    Lawrence Max: My name is Lawrence Max from United Kingdom, I saw your advertisement on Fony.sk... I am Buying it for my Pastor, as a birthday gift... I hope you do understand that this is the matter of the urgency.. I will make the payment through My Online Hsbc Bank Transfer Directly into your account... I will make the payment, so Once I make the Payment my bank will e-mail you with the payment reciept comfirmation.. so You have to shipment the Item out to my Pastor through UPS courier service and email me and my bank the Tracking number or the airwaybill reciept from UPS... I will need the following details for the bank transfer:
    Beneficiary's Name:
    Bank Name:
    Account Number:
    Country:
    Total Item Price + shipping through UPS:
    Email address:
    Bank Phone number:
    Beneficiary's Phone number:
    Awaiting your reply...
    Thanks
    God Bless

    Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.8.0.7) Gecko/20060909 Firefox/1.5.0.7

    anonymous15.07.2011 - 19:10 Trvalý odkaz

    erik: Ten mobil som mal hovadina nevedel som jak sa prepina rezim ako sa meni pesnicka ..... casto mi sekal .....

    anonymous11.10.2011 - 16:01 Trvalý odkaz

    chuck norris: erik ty si kup lacny shit-SE!