Nokia 808 PureView na Slovensku

  • Profile picture for user mental.disease@centrum.cz

    mental.disease 16.07.2012 - 10:09

    "360 x 640 bodov, čo je menej než štvrtina pixelov aktuálnych high-endov" ?
    podla mna je to presne štvrtina z 720 x 1280 ;-)

  • nerd16.07.2012 - 10:55 Trvalý odkaz

    predpoklad je taky, ze nokia ma vadny jeden pixel :D

    Richard Hombauer16.07.2012 - 13:17 Trvalý odkaz

    mental, pocitali sme s 1280 x 800 ;)

    tomas116.07.2012 - 15:37 Trvalý odkaz

    dat skoro 600 eur za tento telefon je trosku chore. Ani technicky nie je hodna takej ceny

    Marian16.07.2012 - 20:33 Trvalý odkaz

    808 stoji asi 550 eur, co je na urovni iP 4s ci samsungu galaxy siii. nie je to malo, ale v porovnani s konkurenciou to vlastne ani nie je take zle...

    Profile picture for user Milan93.p@gmail.com

    Milan17.07.2012 - 02:19 Trvalý odkaz

    Za tu cenu si kupi tento fon len debil. Koli fotaku dat 550 je smiesne, kedze za 550e mam zrkadlovku ktora foti tisic krat lepsie. ( rozlisenie displeja tejto nokie je 5 rokov pozadu )

    Andrej Lenghart17.07.2012 - 03:33 Trvalý odkaz

    sranda ze na kazdej stranke, kde sa tento telefon spomenie sa okamzite najdu jedinci, ktori sa ohanaju tym, ze je to blbost, ze je to drahe a za tie peniaze si kupi zrkadlovku. Nechapem preco to silou mocou stale porovnavate so zrkadlovkou. Je to telefon.

    mikudyk17.07.2012 - 15:05 Trvalý odkaz

    Podľa mňa je totálna konina vyvaliť 7 kíl za ajfon, ktorý nemá ani takú vybavenosť ako moja päť ročná Nokia. Ale každý to vidí inak a pravda je len chyméra. Či chiméra..:)

    People17.07.2012 - 16:28 Trvalý odkaz

    Aku ze to nokiu vlastne mas? Nech sa zasmejeme.

    Pavol Pavučko17.07.2012 - 16:54 Trvalý odkaz

    Tipnem nieaky komunikator z rezistakom :D a rozlisenim qwga hahh

    Marianxxx17.07.2012 - 20:01 Trvalý odkaz

    Pentagram 123: tak si zavolaj z tej zrkadlovky a urob všetky veci z tej zrkadlovky čo dokáža 808 čka. Mám Nokiu N8 belle, možem ťa ubezpečiť že na displeji nevidieť pixel a na 4" ploche to nieje take tragickě, videl som display na X7 a bolo to celkom sľušné, desire C má potom čo? Tak ten má hlboko podpriemerný display, je to low end síce ale použiva sa aj taketo rozlišenie. Lumia 610 je low end a má 800x480 pixelov. Proste na symbian je taketo rozlíšenie. A čo pońuka za tieto peniaze 808 čka? Foťak v mobile, ktorý nieje prekonaný žiadnym mobilom, dokonca prekonala niektoré digitálne kompakty!! Full HD video so zvukom v CD kvalite, široké portfolio audia a videa vrátane divX a Xvid, usb on the go-pripojiš k nemu usb, myš klávesnicu,Dolby digital sound, dlna, Gorilla Class sklo, xenonový blesk, amoled clear black ktorý ma mimochodom najlepšiu čitatelnosť na slnku, lepšiu ako SG S III. Nfc čip, BT 3.0, navigacia zdarma. grafický čip má vačši výkon ako adreno 205, dokonca je na úrovni adreno 220. 1.3 ghz pre tento os je ideal a dokaže tolko ak androšroty s dual core. Fm vysielač-veľmi dobrá vec, použivam aj v mojej N 8 čke. System dostane update FP2( Os carla).http://www.dsl.sk/article.php?article=12803&count=17 len tak informativne... tak že táto nokia ponúka za tie peniaze bohate funkcie narozdiel od iphone

    Pavol Pavučko17.07.2012 - 21:07 Trvalý odkaz

    no tak ja si tiez myslim to iste ja uz androdi nemam rad ale uvazoval som pred tym medzi n8 a wildifre s zvitazila cena lae chcel som N8 usb on-the-go je super :( ale co uz nokia je jedina ktora nepodlahla ofenzíve google z jeho androšrotom :D

    MJ18.07.2012 - 17:11 Trvalý odkaz

    @Marianxxx - vsak si ho kuup teda ked dokazes vyuzit 41MP. Tento mobil mozes cenovo porovnavat s SGS 3 ale okrem malo vyuzitelnej ale silenj optiky a dobre citatelneho displeja sa v nicom ani len nepriblizuje k SGS 3 pricom SGS3 ma postacujuci fotak a nehovoriac o kvalite app storu bez coho ti je SMART phone na dve veci. Mimochodom v tomto videu si mozes kuknut co vsetko napojis na SGS 3 ked uz spominas USB on the GO.
    http://www.youtube.com/watch?v=46IiRyigUH0&feature=related

    Pod videom je summary

    Tolko k androsrotu ktory nakopava rit Nokii a symbianu uz 3 roky a stale zlepsuje svoje kopance

    Pavol Pavučko18.07.2012 - 17:43 Trvalý odkaz

    no trosku pripomeniem prisla usb on the go z nokiou n8 a takze bola prava symbian je uz v hrobe ale windows phone 8 zakope zely android vies kam :) buducnost je v MICROSOFTE (inac nadavte na neho na tu spolocnost tak asi malokto vie ze ho mate v pocitacoch :D)

    MJ18.07.2012 - 18:40 Trvalý odkaz

    @harantd - prvy dotykovy displej mal ericsson a tiez mi to je jedno kto s cim prisiel volakedy prvy. W8 vela vody nenamuti, ale drzim mu palce, dufam ze pride s niecim inovativnym co Android dotiahne do dokonalosti, ale aj tak medzi W8 userov budu patrit zariti Nokiaci a ludia ktori zoberu prvy telefon za 1 Euro od pomaranca ci TCOMu a ani nebudu vediet ze tam je W8. Co sa tyka PC OS
    http://allthingsd.com/files/2012/07/You-Dont-Say.jpg

    Marianxxx18.07.2012 - 20:07 Trvalý odkaz

    MJ: áno, až nato že za androidom je uplne iná opona ako napríklad http://www.itnews.sk/spravy/produkty/2012-06-13/c149407-intel-android-n… alebo http://www.funradio.sk/clanok/21054-google-chce-odpocuvat-hovory/ alebo tuhttp://www.techbox.sk/mobil/c4780/avg-v-google-play-stale-nie-je-bezpec…. Vlastne aby som to zhrnul v čom sa nokia približuje okrem "nevyužitelnej optiky" btw, ktorú android nebude mať ani za 2 roky sa možno ani za 3 nie, naštuduj si čo je to pure view a prečo ma 41 mpx 808 čka,čitatelnosť je podstatná vec, keď to tebe nevadí to už je tvoj problem, podstatné je že v benchmark 808 čka preš´tala cele sgs S3 a može mať neviem aký super duper android! Ďalej ponúka kvalitnú konštrukciu, dlhšiu výdrž baterie, FM transmitter, vyššie som uviedol čo ponúka Nokia 808 a nieje to malo, tvoj úžasný android nebude podporovať adobe flash player, najvačšia výhoda oproti ios......, ktorú android už žial stratil, pretože pre verziu 4.1 sa už adobe... nebude vyrábať. A čo sa týka wp 8 tak ťa možem ubezpečiť ža budúcnosť je v tomto os, či to prijmeš alebo nie, je už tvoja vec. samsung aj tak chce ako primárny system os Tizen a android dá na druhú koľaj, potom mi napíš kde bude android:)) Nadej dávam skor os meegu od spoločnosti Jolla ako androidu.Ďakujem za tvoj čas aj link, ale mám prehľad tak sa do budúcna neunuvaj, v tomto odvetvi už ma nejaký čas prax..

    Pavol Pavučko18.07.2012 - 21:38 Trvalý odkaz

    Vies android zacinal rovnako ako wp tiez mal svoje muchy

    Profile picture for user Milan93.p@gmail.com

    Milan19.07.2012 - 02:41 Trvalý odkaz

    Marianxxx pises totalne kokotiny ak to mam povedat so 100% presnostou. K tej nokii najprv: fotak v mobile uz davno nie je cool a nech posluzi 41mpix akokolvek, ci uz na vytieranie zadku, alebo machrovanie sa pred piatacikom ze mas viac mpix ako on. A 550 za taky mobil da len kreten + telofony v tejto kategorii maju raz take rozlisenie displeja a SG 3 ak tento rapkacik predbehol v benchmarkSG3, tak zozerem kefu. Ako si pisal, tak je lepsie natom ako adreno205 PREBOHA to bolo cool pred 2 a pol rokom! Ked predbehne tegru3 tak daj vediet :-)

    DJ Pepe19.07.2012 - 03:40 Trvalý odkaz

    A povedz mi na kiu od boha mariu mi bude tegra3 v relefone, ked hd hry mi idu na andrene 205 s PODtaktovanym procesorom bez najmensieho trhnutia? Dalej rozlisenie displeja beriem, ja som rozmaznany uz dlho.. Ale co das ako dalsi argument? 4 jadra? Snimi si mozes takisto vytierat rit..

    MJ19.07.2012 - 11:31 Trvalý odkaz

    @Marianxxx - hej hej Marian, to ze si expert o sebe tvrdis od kedy si nasiel toto forum ale nikto ti to zatial neuveril. Tie clanky bulvarne (stavim sa ze citas aj novy cas) - bullshit. To ze nokia 808 prestala SGS3 v benchmarkoch - bullshit.(ale daj link) Neviem od coho ma 808 dlhsiu vydr baterie ale urcite nie od SGS3 ktory vydrzi dlhsie o 10 hodin. (http://www.gsmarena.com/nokia_808_pureview-4577.php / http://www.gsmarena.com/samsung_i9300_galaxy_s_iii-4238.php)- a opravim ta, Android 4.1+ uz nebude flash podporovat a nie opacne. WP8 moze byt buducnost u nokii, opak netvrdim, ale na svetovom trhu budu este roky diktovat android a iOS lebo kde sa tocia peniaze to sa bude podporovat. Inak pred rokom ci dvomi si ospevoval symbian a bellu a annu a jak "to je buducnost" a vidis. A meegu davas nadej roky ale mas v tom trochu gulas nakolko koniec Meego bol ohlaseny uz v sep-2011 v prospech OS Tizen na zaklade spoluprace Nokia/Intel so Samsungom. Linky ti davam preto lebo prave ten prehlad ti chyba. Nevravim ze Android je naj, vlastne vravim, ale 100 ludi 100 chuti a je mi jedno co sa lubi tebe, len prosim nepis tolko nezmyslov.

    Profile picture for user Milan93.p@gmail.com

    Milan19.07.2012 - 15:17 Trvalý odkaz

    http://blog.nielsen.com/nielsenwire/?p=32494
    PRECITAJTE SI TOTO !!! V USA vedie android s 51% a potom iOS s 34% a vo vyrobcoch vedie samsung a za nim htc a vasa posrana nokia ma LEN 1,2% :-D

    DJ Pepe: 4 jadra nepotrebujem, ale tegra3 ich chce :-) mal som xperiu play s adreno 205 a hd hry sli v pohode to hej :-) ale THD hry su uplne na inej urovni ktore slapu na paty hram na PC. Videl som ako na Tegre 3 hrali Skyrim co ledva ide na mojom NTB :-D A Nokia taku hru nikdy nespusti ! Je aspon 2 roky pozadu a snazi sa to dohnat aj ked sa jej ani trocha nedari :-D

    MJ: posledna veta je mudra ;-)

    tomky22.07.2012 - 18:21 Trvalý odkaz

    ja súhlasím s Marianxxx
    cena mobilu nie je až tak prehnaná max tak o 30-40€
    no uznávam že cena je hlavne kvôli osadenému bezkonkurenčnému foťáku a pureview technologii + fakt dobrému HD natáčaniu videa
    ... rozlíšenie displeja (ktoré sa tu už rozoberalo Xkrát)je postačujúce , tento mobil nepotrebuje mať HD rozlíšenie , stejnak tie obrovské displeje majú len veľký odber enrgie
    ale išlo hlavne o to aby nestratil mobil zmenou rozlíšenia podporu app ... je to predsa posledný mobil so Symbian OS
    ....či predbehla 808 v benchmarku SG3 mi môže byť u prd*le, ja nepotrebujem hrať nejaké extra hry na mobile , ked sa nudím zahrám si skôr nejakú logickú hru

    buffer24.07.2012 - 02:30 Trvalý odkaz

    Ludia zacinaju zabudat, ze telefon je primarne komunikator a nie hracia konzola.
    Android je skvely system pre tablety (sam jeden ICS tablet vlastnim).
    Ale zacina byt nevhodny pre telefony.
    A vyrobcom telefonov zacina vadit, kolko penazi musia vrazat do adaptacie androidu na telefony. Este ani nestihnu poriadne telefon vydat a uz je nova verzia systemu. A ze sa ani nezda ze by bol s kazdou verziou nejako vyraznejsie stabilny.
    Preto prichadza Tizen iniciativa, ktorej hlavnym cielom je zabezpecit stabilitu a prednost fixovaniu pred novymi verziami, ved droid 4.1 si prenasa so sebou nedoladene veci este z 2.1..

    Nokia 808 je predrazena, to ano (snad nie nadlho, sam ju chcem). Avsak, 5 rocny vyvoj do jedinecneho a revolucneho snimaca nieco stal. Do konca roka tu technologiu adaptuju aj do Lumie 920 (bude tam mensi, len 25mpx snimac).
    A ze nestoji za to? PureView slape na prsty vacsine "bezzrkadlych" zrkadloviek, aspon podla serioznych fototestov (a nie podla mobilplatkov pre ktorych je dnes modla bud SGS3 alebo I4S).

    A symbian este nepovedal posledne slovo. Ono, v strednej triede je fuk ci mate droida alebo symbian, ono na tych 1core 600-800Mhz procesoroch v lacnych droidoch moc toho nepsustite..