Nokia 770 - tablet PC s Linuxom

  • 17 príspevkov
  • dpc 25.05.2005 - 17:26

    Nokia dnes predstavila novy produkt (Nokia 770)medzi tablet PC s Linuxom s podporou WiFi. :?:

    Stalo sa tak na LinuxWorld Summit-e v New Yorku. Je to tablet PC s Linuxom urcene na surfovanie po internete a sprave e-mailov. Sirokouhly displej zobrazi 800 x 480 bodov so zoomom a virtualnou klavesnicou. Nechyba podpora Bluetooth pre pripojenie k internetu cez mobil.

    Vedenie Nokie je cele natesene z uvedenia Nokia Internet Tablet zariadenia.

    Zariadenie slape na Linuxe vo verzii 2005, ktora zahrna sirokouhlu plochu a Open Source technologie. (kua, toto je blba veta :lol:) Vzinka pravdepodobne aj nejaka dohoda medzi Nokiou a www.maemo.org, ktory by mal vyvijat softver pre toto a dalsie zariadenia tohto typu a kategorie.

    Nokia 7700 bude obsahovat aj Internetove radio, RSS citacku, prehliadac obrazkov, prehravace medii vybranych formatov.

    Dostupnost: treti stvrtrok 2005 (Amerika a Europa).

    Original tlacovej spravy a obrazky davam do druheho prispevku...

  • dpc25.05.2005 - 17:30 Trvalý odkaz

    Fotky:

    http://nds2.photos.nokia.com/press/public/global/phone/770/01_770_inter… http://nds2.photos.nokia.com/press/public/global/phone/770/02_770_inter… http://nds2.photos.nokia.com/press/public/global/phone/770/03_770_inter…

    velke (asi VGA)
    http://www.nokia.com/press/photo/view.html?imgURL=/press/public/global/…
    http://www.nokia.com/press/photo/view.html?imgURL=/press/public/global/…
    http://www.nokia.com/press/photo/view.html?imgURL=/press/public/global/…

    viac na: http://www.nokia.com/nokia/0,,73864,00.html?name=770

    Nokia launches new Linux based Internet Tablet product category
    May 25, 2005

    Nokia launches new Linux based Internet Tablet product category

    The Nokia 770 Internet Tablet enables easy broadband access to the Internet over Wi-Fi

    New York - Today Nokia introduced its first device in the new Internet Tablet category, the Nokia 770 Internet Tablet, at the LinuxWorld Summit in New York. The Nokia 770 Internet Tablet is a dedicated device optimized for convenient Internet browsing and email communications in a sleek pocketsize format. The Nokia 770 Internet Tablet features an impressive high-resolution (800x480) widescreen display with zoom and on-screen keyboard, ideal for viewing online content over Wi-Fi. Aside from Wi-Fi, the device can also connect to the Internet utilizing Bluetooth wireless technology via a compatible mobile phone.

    "We are very excited to introduce our first Nokia Internet Tablet device to the market. With the Nokia 770 Internet Tablet consumers can access broadband Internet services away from their desktop, for example in the backyard or at a café within a Wi-Fi hotspot", says Janne Jormalainen, Vice President of Convergence Products, Multimedia, Nokia.

    The device runs on Linux based Nokia Internet Tablet 2005 software edition which includes widely deployed desktop Linux and Open Source technologies. The maemo development platform (www.maemo.org) will provide Open Source developers and innovation houses with the tools and opportunities to collaborate with Nokia on future devices and OS releases in the Internet Tablet category.

    "Linux is a logical choice for the Nokia 770 Internet Tablet as Linux and the Open Source development platform provide us with fast and efficient solutions to build products for this new, Nokia product category. This is the first step in creating an Open Source product for broadband and Internet services. We will be launching regularly updates of the software. The next software release planned for the first half of next year will support more presence based functionalities such as VoIP and Instant Messaging", continues Janne Jormalainen.

    Additional highlighted applications of the Nokia 770 Internet Tablet with the 2005 software include an Internet Radio, RSS News reader, Image viewer and Media players for selected types of media. The Nokia 770 Internet Tablet is planned to start shipping in the third quarter of 2005 in selected countries in the Americas and Europe.

    7wcsnurka26.05.2005 - 11:48 Trvalý odkaz

    o chvilu zacne nokia vyrabat aj note :smt017
    @ake to ma fyzicke rozmery? uz som ich nasiel:141x79x19,230g :)

    7wcsnurka14.07.2005 - 13:16 Trvalý odkaz

    na mm.cz dnes pribudla recenzia o tomto zaujimavom zariadeni,ktore bude mat cenu 6230i btw Riso to rozlisenie je 640x800 cize svga ps. boto,to je idealny minitablet aky potrebujes ;)

    Odoslany z Motorola V500

    Richard Hombauer14.07.2005 - 16:04 Trvalý odkaz

    recenzia? :lol: sak som tam nenasiel jedinu fotku zariadenia, ako vyzera!

    7wcsnurka14.07.2005 - 16:11 Trvalý odkaz

    bol tam odkaz na foto...ale recenzia asi nieje to spravne slovo :)

    Odoslany z Motorola V500

    Richard Hombauer14.07.2005 - 16:25 Trvalý odkaz

    nie, bol tam odkaz na predstavenie s pokusmi o fotky. :lol: fakt...ja som z nich nic nemal....zial...inak proti MM.cz absolutne nic nemam..

    7wcsnurka14.07.2005 - 16:41 Trvalý odkaz

    riso mne ide o ten tablet,nie mm.cz,som zvedavy,ako sa uchyti na trhu a ako dokaze konkurovat klasickym pda.

    Odoslany z Motorola V500

    aquila14.07.2005 - 18:14 Trvalý odkaz

    riso mne ide o ten tablet,nie mm.cz,som zvedavy,ako sa uchyti na trhu a ako dokaze konkurovat klasickym pda.

    Odoslany z Motorola V500
    uprimne ? skor nie ako ano :?

    7wcsnurka14.07.2005 - 18:34 Trvalý odkaz

    aquilacik,co tak strucne? si mohol napisat aspon par dovodov tvojej skepsy :)

    Odoslany z Motorola V500

    Richard Hombauer14.07.2005 - 19:59 Trvalý odkaz

    malo to mat Bluetooth a pokojne aj vysielaciu a prijimaciu GSM/EDGE/UMTS jedntku...a bola by to jednotka. :)

    Profile picture for user oltcit@orangemail.sk

    oltcit14.07.2005 - 20:55 Trvalý odkaz

    riso mne ide o ten tablet,nie mm.cz,som zvedavy,ako sa uchyti na trhu a ako dokaze konkurovat klasickym pda.

    Odoslany z Motorola V500
    uprimne ? skor nie ako ano :?

    suhlas a preco?
    Moc velke,moc tazke,treba este mobil k tomu,nekompatibilita s jestvujucimi programami.Ide len o snahu zamiesat sa do jestvujuceho trhu PDA a pri Nokii je jasne ze si chcu vytvorit svoj vlastny standart....
    Ak by sa to zacalo vyeabat,bude to urcene len fajsmekrov znacky.

    Filipo14.07.2005 - 21:48 Trvalý odkaz

    jedine co sa mi na tomto fone paci je, ze sa konecne presadil aj Linux. uz nie iba *** win. inac je to riadna lapacka :-(

    *BEZ VULGARIZMOV, ANI S JEDNYM NAHRADENYM PISMENOM! - riso*

    Ing. FijoK14.07.2005 - 21:51 Trvalý odkaz

    Ale Linux ma aj Motka A780 a to je uz trosku nieco ine 8)

    Muflon16.07.2005 - 18:56 Trvalý odkaz

    Mne sa tato nokia celkom paci keby ju niekto rozdaval zadarmo tak by som bral inak mam voci noki velky odpor (najme 6230i a nizsie)

    Odoslany z Siemens CX65

    Filipo16.07.2005 - 21:32 Trvalý odkaz

    heh keby davali zadara bere kazdy, ale tot bude mat velmi malo ludi.
    muflon ty jeden antinokiak siemesacky :-P

    Muflon17.07.2005 - 00:46 Trvalý odkaz

    Sice nemam rad nokie na tomto tablete sa fakt nokiacky vyvojari vyblaznili

    btw. ten siemensacky som si nezasluzim mal som 2 motoroly a 2 siemensy takze ee

    Odoslany z Siemens CX65