Nokia 5800 - Hack na certifikovane aplikacie

  • 27 príspevkov
  • Miro18.01.2010 - 21:59 Trvalý odkaz

    Nie je jednoduchsie si spravit certifikat? Konkretne aj tu na fore. Ak to potrebujes na par app. naco robit hack??

    Thief118.01.2010 - 23:14 Trvalý odkaz

    Core player s podporou na S60 touch este nieje. Taktiez ani ziaden iny prehravac divx nefunguje korektne na 5800.

    kuco19.01.2010 - 01:05 Trvalý odkaz

    bk194 tu navod ako urobit hack OS nenajdes a ani ti ho nik nenapise v tomto diskusnom fore z jednoducheho dovodu - tento web a forum nieje o warez ale poradit ti vieme ak ti ide o certifikaciu

    ak potrebujes ziskat certifikat kvoli podpisu aplikacii a nasledne ich instalovat tak pokracuj v tejto teme ,citaj pozorne a dozvies sa

    http://www.fony.sk/forum/viewtopic.php?t=8810

    nobody19.01.2010 - 15:41 Trvalý odkaz

    No nerozumiem co ma spolocne hack systemu s warezom?
    @bk194: Poslal som ti sukromnu spravu.

    kuco19.01.2010 - 15:59 Trvalý odkaz

    comu nerozumies? chalan chce hack systemu ,,mozno som mal specifikovat HallOX aplikaciu ale neviem tu taku temu najst a ani linky ,neviem preco asi ? :o

    myslim ze BK194 rozumel mojej odpovedi lebo poziadal o cert a uz ho aj ma

    ZraLOCK19.01.2010 - 16:58 Trvalý odkaz

    tema o hacku tu bola, navod som pripravil sam, ale bolo to este za starej doby hackovania, co uz teraz neplati, takze som ju odstranil, lebo bola neaktualna.
    samotny hack systemu sa teraz robi aplikaciou HelloOX2, ale aj na jej spustenie potrebujes najprv certifikat. takze tak ci tak sa bez certu autor dalej nepohne.
    samozrejme na spristupneni symbianu tzv hacknuti nic zle nie je a velkrat to prinasa len vyhody, takze kludne sa tu o tom moze diskutovat

    kuco19.01.2010 - 17:12 Trvalý odkaz

    moze ? no a my s Nobody to preberame za dverami cez ICQ :lol:

    fajn ,nabuduce poradim priamo a mohli by sme mozno zalozit aj novu temu HallOX2 ..sak vlastne je to aplikacia

    johan20.01.2010 - 16:42 Trvalý odkaz

    Mna by zaujimalo, ci je mozne hacknut nokiu 5800 fw.40.0.005...symbian bez hacku si tiez neviem predstavit a na zahranicnych forach som sa docital, ze tento fw zatial nie je mozne hacknut.Je to pravda?

    karol_520.01.2010 - 18:26 Trvalý odkaz

    hackom OS sa straca zaruka zrejme,ze? :-)

    ZraLOCK21.01.2010 - 11:31 Trvalý odkaz

    karol hackom zaruku nestracas, iba ak by si v spristupnenom systeme nieco vymazal, co by malo za nasledok zrutenie OS a pri diagnostike by ti na to prisli.

    nobody nie som stary zaryty odporca hacku, ale v minulosti som v nom nevidel vyznam. teraz je hack otazkou jednej instalacie a odbremeni ma od certifikacie, takze to s radostou vyuzivam

    samuello06.06.2010 - 22:43 Trvalý odkaz

    Mohol by mi dakto poradit s vytvorenim certifikatu?Alebo pripadne na ktorej sam urobit.

    Michal08.06.2010 - 01:10 Trvalý odkaz

    ja mam iba jednu otazku k h@cku. Aky rozdiel je medzi h@ckom a certifikatom..? Okrem toho, ze je jednoduchsi certifikat a je aj dostupnejsi a hack je mozny na 5800 iba po strate zaruky, ale inak v com je vlastne hack lepsi? Lebo pocul som ze asi je pri nom moznost instalovat viac aplikacii ako iba pri cert...?

    Lenka Ivančíková08.06.2010 - 10:10 Trvalý odkaz

    Hack,je podla mna priamy zasah do systemu telefonu a moznost prepisania registrov a pod.Certifikat je iba ocertifikovanie konkretnej aplikacie a nema so supanim do systemu nic spolocne.

    ZraLOCK08.06.2010 - 10:28 Trvalý odkaz

    tak ako pise jess. certifikat sluzi iba na podpisanie aplikacie. hack je spristupnenie systemu a zloziek, ktore bez hacku nie su viditelne, pripadne aj prepisovatelne. tym je mozne svoj system pozmenit, ako za inych okolnosti nie je mozne. nie je pravdou ze hackom stracas zaruku.

    Michal08.06.2010 - 16:28 Trvalý odkaz

    pocul som, ze zaruku stracam iba pri S60 5th, lebo tam oficialny hack ztial nie je mozny, iba ak stratou zaruky.

    ZraLOCK08.06.2010 - 16:39 Trvalý odkaz

    no tak pleties piate cez deviate. samotny hack nepredpoklada stratu zaruky - tak ako som napisal.
    v poslednych verziach symbianu piatej generacie dosiahnes hack iba prehratim verzie firmveru, co uz vsak stratu zaruky znamena.

    Michal08.06.2010 - 16:46 Trvalý odkaz

    Aha. Cize ked uz mam certifikat a ani v nom mi nejaka aplikacia nejde nainstalovat, tak hack to dokaze vyriesit? alebo je aspon lepsi? ze je moznost instalovat aplikacie bez nutnosti podpisovat kazdu jednu ako pri certifikacii.

    ZraLOCK08.06.2010 - 16:54 Trvalý odkaz

    ak mas hack, mozes instalovat bez nutnosti certifikacie

    Michal08.06.2010 - 16:56 Trvalý odkaz

    mozem vlastne instalovat bez nutnosti podpisovania zakazdym. kazda instalacia akokeby uz je podpisana. (tak si to ja predstavujem)

    ZraLOCK08.06.2010 - 18:12 Trvalý odkaz

    aplikacia nie je podpisana, ale hackom upravis system tak, ze podpis nie je vyzadovany. ale to je iba hra na slovicka. vpodstate mas pravdu. netreba nic podpisovat, mozes supat do fonu vsetko zaradom

    Michal08.06.2010 - 19:05 Trvalý odkaz

    tak je to lepsie. a napriklad, ked je napriklad nejaka aplikacia cisto len pre S60 3rd, napr. nAlertME, ktory som dnes podpisoval, mam certifikat, podpisem, nainstalujem, ale ukaze sa len ikona. Aplikacia sa neda spustit. Hovorime o nAlertMe. A takych aplikacii je viac. Ze sice nainstalujem, alebo aj podpisem ale nemozem spustit.
    Teda- stalo by sa mi to pri hacku? ze sa neda spustit? len ikona.

    Peter Makai08.06.2010 - 19:12 Trvalý odkaz

    S60 3rd a S60 5th su kapanek odlisne systemy s inymi API. Povedal by som, ze na S60 5th ti nepojde spustit ani jedna app. ktora nie je programovana priamo pre nu.

    Michal08.06.2010 - 19:18 Trvalý odkaz

    Ale niektore sa mi podarili spustit. niektore s pomocou cert. niektore aj rovno bez neho. Napr. taky Snake od Nokie pre Symbian. Ten je len na 3rd, ale certifikoval som ho a ide spustit. Zial keby sa to asppon dalo prisposobit displeju...

    Anonym (bez overenia)08.06.2010 - 22:24 Trvalý odkaz

    Ja by som len neznalym doplnil ze API S60 3rd je vacsinou dostupne aj v S60 5th, a kludne niektore aplikacie len pre S60 3rd funguju bezproblemovo aj na S60 5th, otestovane. Je to sposobene tym, ako kdo aplikaciu navrhol, ak je ovladana len polozkami menu, mala by ist aj na S60 5th, problem byva ak 3rd-ckove aplikacie pouzivaju virtualne tlacidla ovladane HW klavesami.

    K tomu hacku: jednoduchymi navodmi je mozne napriklad vylepsit kvalitu snimiek fotoaparatu az na 100%, alebo odstranit startup melodie a podobne srandicky.

    S60 5th hack: stare fw su dorobene, ale na nove sa nestiha HelloOx2 adaptovat pretoze par ludi z projektov odislo... Casom sa to snad polepsi a zadarmo ani... Tak donatujte :)