Nokia 108 (dual SIM)

  • marketa 16.09.2013 - 17:54

    uz by konecne mali davat min 2" a dual kde sa jedna simka pri pouzivani druhej vypne je na dve veci

  • galaxi17.09.2013 - 00:12 Trvalý odkaz

    wifi mi tam chyba. Už by mohla nokia vyrobiť klasikt dual z wifi.

    ferineveri23.01.2014 - 14:54 Trvalý odkaz

    je tu podsvietená klávesnica? vie to niekto?

    DoubleG23.01.2014 - 16:12 Trvalý odkaz

    Otazka znie, preco by ju nemala mat? Ved podsvietenie numerickej klavesnice je standardom od nepamäti.

    ferineveri23.01.2014 - 16:14 Trvalý odkaz

    na všetkých videách sa zdá, že nie je a tlačidlá sú len biele,nepodsvietené.

    ferineveri23.01.2014 - 16:15 Trvalý odkaz

    nevadí,už som ju objednal a napíšem sem potom.

    ondrakomous23.01.2014 - 17:49 Trvalý odkaz

    tento telefon by potreboval vetsi display 3palce-barevny, plnohodnotny operacni system, treba zasraraly symbian by stacil, pak wifi/to je nutnost, akorat mam pocit, ze nekteri vyrobci ty telefony nedelaji pro lidi. pro koho ma byt vlastne tento telefon urceny?-prvni otazka a neni jeho vyroba zbytecna?-druha otazka. a preco se to nevola samsung?-treti otazka. odpoved prosim jednou vetou, diky.

    ferineveri24.01.2014 - 08:42 Trvalý odkaz

    možno si zabudol na ľudí, ktorí trávia v práci takmer celý deň, a ešte k tomu si nemôžu dovoliť v tej práci sa "hrať" s mobilom. takže toto je presne mobil, ktorý spĺňa moje kritériá. mal som v poslednej dobe viac tlačidlových mobilov, Nokia E52(najlepší),Nokia C2-00(hlučná klávesnica),Nokia 6300(ťažká krava),Nokia 3120(vŕzgajúca potvora,ale super)Samsung E1200(slabý reprák,pidi displej),SE Elm(wifi OK,ale odišiel-biela obrazovka)...všetko stariny. takže teraz po dlhšom čase NEW mobil v krabici a dual SIM (okrem teda môjho LG L9, ktorý som predal po 4 masiacoch-šmykľavý povrch a proste dotykovka). Takže to vsjo k Nokii 108 dual.

    ferineveri24.01.2014 - 08:53 Trvalý odkaz

    ...a tlačidlá sú podsvietené :-)

    ondrakomous24.01.2014 - 17:17 Trvalý odkaz

    ferineveri: pro pracujici lid zrovna dvakrat nebude, kdyz to nema ani zakladi funkci wifi.

    Ľuboš Beňo24.01.2014 - 17:34 Trvalý odkaz

    pri tej cene, idealny sluzobak do firiem... ano dve simky firma asi neposkytne, ale ta... co keby?

    ondrakomous24.01.2014 - 18:25 Trvalý odkaz

    mozna tak pro nejakyho kamionaka, ale ne pro normalni pracujici lidi, kteri potrebuji denne napr. synchronizaci mailu pres wifi.

    Ľuboš Beňo24.01.2014 - 20:07 Trvalý odkaz

    ked uz firma vyzaduje od svojho zamestnanca perma pripojenie na mail a pod. ta mu asi da ku vsetkemu tomu aj nejaky datovy balik, ktory nieje 5 krat draha zalezitost, a okrem toho... pri tej cene mobilu, co by si od toho chcel? ma to vsetko nutne, aj ked ano maily na tom displeji nemozne pohodlne prezerat, ale aspon nieco a pri tej cene je to dobra vec pre firmy... aj ked ano, GPRS tiez nieje najvhodnejsie na maily, ale opakujem... aspon nieco

    Ondra, ty sa na to pozeras jak keby ma kazda firma prachy na to dat kazdemu zamestnancovi lopatu za 500€ a este im neviem co do nej napchat... ako pozri, keby ma firma aj len 50 zamestnancov ta je tato cesta o nehorazne cislo pre nich vyhodnejsia a wifi nema kazdy k dispozicii... neviem jak u vas v cesku co predpokladam, ze si v cesku ked uz tu "mluvíš" ta tak

    ondrakomous24.01.2014 - 20:45 Trvalý odkaz

    tady jedem vsichni za svy! benefity pro zamestnance sou zruseny nekdy od roku 2008. wifi ma kazdy lepsi podnik, dneska to manazeri pomalu vyzadujou.

    Ľuboš Beňo24.01.2014 - 20:56 Trvalý odkaz

    ale unika ti dost podstatny fakt... kazdy nieje manazer

    ondrakomous24.01.2014 - 21:05 Trvalý odkaz

    tim spis to neni pro normalni lidi/zamestnance. jenom zamestnavatel, kterymu chybi soudnost by nakoupil tyto stroje, za A/sou zastarale, B/je to zbytecna investice. Oni uz dneska i ti mladi borci, kteri makaj ve fabrice za par susnu kupujou smarty. Nejde mi na rozum, proc nokia tyto telefony vyrabi, dyt z toho musi generovat akorat velkej prd. Sice sou to nejprodavanejsi telefony a zisk z prodeje musi bejt 000nic. Prodas jich milion a vydelas si akorat na zvejkacky.

    DoubleG24.01.2014 - 21:51 Trvalý odkaz

    Toto su len tvoje pojmy a dojmy. Ak by si pracoval ako predajca elektroniky konkretne mobilov, mal by si tu cest stretavat ludi, ktori potrebuju len mobil na volanie, nic viac... Tak na aku mater mu bude dotykovka s operacnym systemom, wifi a inymi sereptickami za 200 eur??? Prave by si sa cudoval, ale je vela zakaznikov, ktori potrebuju mobil len na volanie. A taktiez dnes som mal zakaznika, ktory chcel zobrat pre svojich robotnikov mobily, ktoreho cena za kus je 10 eur v akcii. Tak sa ta pytam, naco v takychto mobiloch je wifi, ked ten zakaznik to ani raz nevyuzije? A taktiez, nie vsetci pracuju v kancli ako riadiaca pracovna sila, ktora porebuje push maily, datovy balik a podobne. Tak sa preber a vrat do reality beznych ludi na slovensku a v cesku.

    Ľuboš Beňo24.01.2014 - 22:28 Trvalý odkaz

    DoubleG... ja sa neviem zbavit pocitu, ze on robi nejakeho manazera pre google alebo priamo samsung (ked uz je na samsungu tak zavisly) v cesku a tak vidi kazdeho jedneho cloveka ako bohateho magora, ktory nevie co s peniazmi a rovnako aj vsetky firmy vidi, ze maju penazi jak google, microsoft alebo apple

    ferineveri25.01.2014 - 22:44 Trvalý odkaz

    pracujúci a pracujúci nie je to isté. ja nesedím v kancli ale som vo výrobe, a za celú pracovnú smenu sedím cca 10 minút a väčšinou som bez obednej pauzy. tú trávim pri stroji. ae to je jedno. za tú cenu je toto fakt fajn mobil. a ešte som pozeral po N 206, ale cena je raz taká. o veľký displej nestojím a ani o browser, ani mail. to vybavím doma.snažím sa zbaviť týchto závislosí a darí sa mi to už dlho. po čase zistí každý rozumný človek, že všetko má čas a taký mail pár hodín počká pekne v HOME PC :-). takže 108 je víťaz

    Profile picture for user mental.disease@centrum.cz

    mental.disease26.01.2014 - 08:53 Trvalý odkaz

    Maily som používal už na dumbfone Ericsson T68m..
    To akože nepouzivas ani sms?
    Ja sa napríklad snažím zbaviť takých závislostí ako je telefonovanie :-))

    ferineveri26.01.2014 - 10:05 Trvalý odkaz

    o sms som myslím nič nepísal. tiem mám v cene paušálu a využívam ich dosť často. tiež som používal všetky dostupné komunikačné"kanály", ale proste prišiel som do štádia, že to vlastne nie je prvoradé a tak potrebné, aby ma to zdržovalo pri práci. neviem či to niekto chápe.
    vyberiem mobil z vrecka, pozriem zmeškané udalosti, poprípade odpíšem/zavolám, dám mobil do vrecka/na stôl a pracujem ďalej. žiadne AngryBirds,UnblockMe,GTA,gTalk,Gmail,WhatsUp... už mi není 20 :-)...a nemám frajerku,ktorej by som musel stále vypisovať a smajlíkovať a vyznávať lásku a klamať atď :-D

    ondrakomous26.01.2014 - 15:37 Trvalý odkaz

    je uplne jedno jestli mate smart, nebo nejlevnejsi nokii, bud makate poctive, nebo to ojebavate, nema to nic spolecneho se smartem vo vrecku.

    ferineveri26.01.2014 - 16:59 Trvalý odkaz

    trochu poviem teraz od buka, ale asi aj k veci. išiel som peši z jedného obchoďáku v lete a pri ňom opravovala partia "robotníkov" novú príjazdovú cestu. Jeden starý bagrista a štyria roboši s lopatou. a taký krásny pohľad na nich-z tých štyroch lopaťákov traja ťukali do svojich "tehličiek" v ruke. asi frajerky,manželky, kamoši, čo ja viem komu ťukali. proste písali niekomu a vyzeralo to dosť smiešne. aj som zabrúsil poznámku tomu bagristovi, že pisárov už majú...

    ferineveri26.01.2014 - 17:01 Trvalý odkaz

    ...strata času, chápe to niekto? asi nie. aj ja som chcel veľké tehly, ale som tu AJ BEZ NICH ;-)

    ondrakomous26.01.2014 - 17:18 Trvalý odkaz

    Nejaci kopaci, nad tim co maji druzi se netreba pozastavovat, protoze je to normalni, treba si udelali jen malou prestavku. Zadnej clovek nevydrzi kopat 10hodin v kuse bez prestavky. Matus taky nosi tri smarty vo vreckach, no a. Vemte si to treba z te druhe stranky, pouzivam jenom smart jako primarni zarizeni, tim padem nepotrebuju, pocitac, televizi, fotak, hudebni prehravac, radio, kalendar, herni konzoli.

    Ľuboš Beňo26.01.2014 - 17:36 Trvalý odkaz

    ondro, ale skus pochopit aj to, ze nie kazdy ma zaujem nabijat mobil kazdy den, popripade pri takom vyuzivani 2 krat do dna

    ondrakomous26.01.2014 - 17:42 Trvalý odkaz

    to je takovej vecnej argument smarthateru, ale dneska se delaji smarty s velkejma baterkama, jako sou treba lenova 770,780, ktery pri maximalni zatezi vydrzi dva dny, s beznym pouzivanim se dostanete treba 3-4dny, kdyz nedelate nic, tak treba 14dnu a pokud se telefonu ani nedotknete vydrzi v pohotovostnim rezimu klidne mesic.

    Ľuboš Beňo26.01.2014 - 18:35 Trvalý odkaz

    ehm... co si predstavujes pod maximalnou zatazou? lebo pri maximalnej zatazi normalne smartfony, ako napr. uz predminulorocna vlajkova lod samsungu, konkretne SGS III vydrzi tak 5-6 hodin, pri normalnej 1 den (od rana do vecera), ked sa clovek nastve ta 2 dni (setric energie plus vyuzivanie len na hodiny obcasne pozretie mailov a tak) len tak tak... ta ako... ano berem, 3500 mAh v tej 770 je vela, pri tom hw je iste, ze vydrzi pomerne vela, ale by som chcel vidiet jak by to slo 48 hodin pri max. zatazi... a okrem ineho... pred mesiacom som baterku z 90% dal na 0% za dve hodiny ked som hral GTA VC co je v podstate maximalna zataz toho hw

    ondrakomous26.01.2014 - 20:42 Trvalý odkaz

    dalsi slovickarskej posuk, hele, lenovo ma dvakrat takovou kapacitu co tvoje s3, tahle debata nebyla o vydrzi baterie, byla o tom, ze tady nejakej clovek od zacatku tvrdi, ze to je mobil pro pracujici lidi, pak v zapeti rekl, ze pracujici nemaji vubec cas. neznam cloveka, kterej by chtel nosit po kapsach tohle monstrum, ktery se nepripoji ani na net, proste nokia pro stary, jednou ty telefony budou muset prestat vyrabet, protoze ty stary lidi si nekupujou novej telefon kazdej pulrok a nokia bude muset ty svoje zastaraly vyrobni linky prestavet. oni se tomu stejne nevyhnou, akorat nevim, proc to porad vyrabi a hlavne pro koho, narazel jsem na to, ze oni vyrabi telefony bez koncepce. jobs delal jeden model rocne a vydelaval, oni jich delaji padesat a generujou vetsi a vetsi ztratu. klidne at delaji smarty pro vsechny, ale musi to mit hlavu a patu, oni to chrli jak na bezicim pasu, uplne bezmyslenkovite. na zacatku jsem totiz psal o nokii 515, kterou richard recenzoval v tom videotestu, proto jsem psal, ze by to chtelo aspon wifi a vetsi display a pak s hruzou zjistuju, ze toto je uplne jiny, dalsi prakticky identicky model, v tom aby se jeden vyznal.

    paul26.01.2014 - 21:21 Trvalý odkaz

    jedna vec je kategoria ludi spomenuta vyssie druha vec je rozvojove krajiny a napriklad ludia ako moja mama ktora si nezvykla na smartfon lebo chce hw klavesnicu a nezvykla si ani na touch and type ashu kupil som jej nokiu 301 a je maximalne spokojna telefon splna vsetky jej poziadavky mal by si si uvedomit ze stale tu zije ta konzervativna cast ludi ktory si nezvyknu a ani si nechcu zvykat na nieco nove ako je smartfon a preco by mala prestat nokia produkovat tieto klasicke telefony ked v niektorej statistike som cital ze sa predalo 50mil kusov tusim ze to bolo minuly rok ak sa mylim opravte ma

    ondrakomous26.01.2014 - 21:30 Trvalý odkaz

    rozumim tomu, klasicka fobie z dotykace, ale nerozumim tomu znaceni, je to chaoticke. mne by se libila nokia, ktera by vypadala jako bleckberry q5, dobrou baterku, klavesnice, dotykac 3-3,5palce barevny ips, cena kolem 200euro, prave takovej model mi u nokie chybi, tak nejak si predstavuju pracovni mobil. paule musis to prosadit.