N6233 alebo W710i ?

  • 21 príspevkov
  • NashSteve 30.03.2007 - 04:15

    Nekamenujte ma ak som moju otazku nezaradil do prislusnej temy, ale porovnania mobilov som akosi nenasiel. V najblizsich dnoch si chcem ist predlzit pausal u OR, neviem sa rozhodnut medzi N6233 a W710i, hlavne kvoli podobnej cene. Precital som uz XY recenzii a porovnavok, ale nie medzi spomenutymi typmi.Podotykam, ze vybava telefonu ma nezaujima(pam.karta, sluchatka atd), hlavne rozdiel videa, zvuku... Vdaka vopred.

  • graffoo30.03.2007 - 09:46 Trvalý odkaz

    hmmm ak chces sledovat na mobile video tak ti W710 neodporucam pretoze nedokaze prehravat video na celej obrazovke. dalsi rozdiel je absencia 3G u W710, mensi displej (ale zas ma naviac externy). na druhej strane ma W710 lepsi prehravac mp3, FM radio s RDS, lepsi tel. zoznam, lepsia sprava sms a lepsia T9, A2DP pre spojenie so stereo bluetooth sluchadlami a krokomer (ktory asi malo biznismanov vyuzije :) )

    simumarek30.03.2007 - 11:46 Trvalý odkaz

    A zase 6233 vyzera dobre ale nie je az tak dobre na tom po sw stranke, ma nejake problemy z sw ale je to pekny telefon. Mne by vsak chybalo na nej minimalizovani javy a tiez spustenie niekolkych java app naraz.

    NashSteve30.03.2007 - 14:33 Trvalý odkaz

    levior: vdaka za link, len mna viac zaujima ta prakticka stranka, teoriu uz mam v malicku, ale aj tak vdaka...
    graffoo: sledovat ani nie, len nejake mensie prilezitostne natacanie
    simumarek: prave tie spominane chyby v sw ma nejako odradzaju

    simumarek30.03.2007 - 14:47 Trvalý odkaz

    Jedine co mna ako tak tesilo na 6233 bolo jej spracovanie a vzhlad, inac to bol pre mna az prilis jednoduchy system, nehovoriac o tom, ze sa nokia nevie naucit zabudovat normalneho mail klienta aby aj za nieco stal; toho javoveho sa drzi uz dlho v s40 a to je tiez jeden velky problem ak chces mail aj aktivne pouzivat a pravidelne si nechat kontrolovat postu.

    Mulano30.03.2007 - 16:24 Trvalý odkaz

    ak ches tocit video,tak jednoznacne n6233....ma ho dokonca VGA :) a je dost pouzitelne...

    Marian30.03.2007 - 16:33 Trvalý odkaz

    Nehnevaj sa Nash, ale ak by si mal teoriu v malicku, tak tu temu ani nezalozis. Uz len to ze porovnavas tie dva fony hlavne kvoli cene tomu vobec nenasvedcuje. Ak chces fon na tocenie dobreho videa, tak si zober 6233.

    NashSteve30.03.2007 - 17:39 Trvalý odkaz

    Nehnevaj sa Nash, ale ak by si mal teoriu v malicku, tak tu temu ani nezalozis. Uz len to ze porovnavas tie dva fony hlavne kvoli cene tomu vobec nenasvedcuje. Ak chces fon na tocenie dobreho videa, tak si zober 6233.

    Imrich30.03.2007 - 18:03 Trvalý odkaz

    Ja by som w710i nebral. SE-cka mam rad, sam mam w550i, dobry mail klient s pravidelnou kontrolou, multitasking atd. Ale mne nesedia vecka. A nema 3g. Ako tu uz bolo, na video radsej 6233. Ma aj lepsi displej. Ja ju mozno vezmem, hlavne ako 3g modem k OW. Potom by ma netrapil ten trapny nokiacky java mail klient. Myslim, ze 6233 je dobra volba. :-)

    Mulano30.03.2007 - 18:06 Trvalý odkaz

    viem Ti povedat o 6233...
    -zvuk cez 3D repro je krasny...napriklad od mojej N73 neporovnatelne lepsi...
    -cez sluchadla je to klasicka nokia,ziadne extra funkcie...ak chces pocuvat hudbu z mobilu,na bezne pouzivanie postaci..
    -fotak je lepsi jak napriklad 6280...aj ked je s nou totozny....video je dobre pozeratelne aj na monitore pocitaca
    -pekny display,dobre spracovanie...pekny kovovy vzhlad (subj.)
    -rychlost je prekvapujuco celkom slusna.... aj so zaplnenou 1gb kartou..u n6280 to bola hroza...
    - 3G..urcite vyhoda....
    -novy fw je uz docela stabilny... u starsich blbli MMS...
    -nevyhoda chybajuci multitasking
    -slaby mailovy klient (java) ...oproti N73 je to nepouzitelne... (ale zas to neviem porovnat s tym SE,takze to Ti asi velmi nepomoze)
    -nema blesk,na ktory som si tiez velmi zvykol....

    inak vydareny telefon...zhrnutie... kvalitne spracovanie/ovela lepsie video/pekny display (vacsi v porovnani s W710i)/ slusny fotak/3G/dobre 3D repro hra v prospech nokie...w710i nech zhrnieniekto iny :)

    X-KaidĹľas-X30.03.2007 - 19:17 Trvalý odkaz

    Ja by som urcite nerozmyslal a bral N-6233...To s tou nestabilnostou SW mas pravdu iba z polovice...Lebo SW blbne IBA ak kupis N-6233 z Orange...Ak kupis z Nokie tak je to v pohode...Takmer najlepsie repro na trhu...Video je tiez pouzitelne...Podla mna niet nad cim rozmyslat...N-6233...

    NashSteve30.03.2007 - 19:56 Trvalý odkaz

    vdaka chlapi, presne taketo info potrebujem...takze to asi vyzera na tu n6233

    X-Kaidzas-X: no ja to veru beriem cez OR, presnejsie traja berieme...

    X-KaidĹľas-X30.03.2007 - 20:05 Trvalý odkaz

    NashSteve: Ako som uz pisal jednoznace N-6233...Ale ak beries z Orange tak to neviem...Ten problem s MMS je "vraj" uz odstraneny...Ale niekto tu pisal ze ma zasa nejake problemy z Bluetooht...Tak neviem...A W710i by si tiez bral z Orange?

    NashSteve30.03.2007 - 20:13 Trvalý odkaz

    X-Kaidzas-X: ano tiez z OR, ale ten soft sa da nahradit originalom, ci nie? Zaruku mam na haku, znamy ma servis na mobily ;)

    X-KaidĹľas-X30.03.2007 - 20:46 Trvalý odkaz

    Ano da sa ten OR SW nahradit origo SW...Ale nespravia Ti to vsade...Ale ak mas znameho ktory Ti to spravi tak da sa to zniest...A da sa to spravit aj doma...Dokazal by si to aj Ty... :lol: No ja by som nikdy nekupil fon od Operatora...Ale 100 ludi 100 chuti...

    Imrich30.03.2007 - 20:51 Trvalý odkaz

    Tak potom nemas problem prepalit SW a v pohode slalpes. ;)

    7wcsnurka30.03.2007 - 21:51 Trvalý odkaz

    Nash,tieto fony su rozdielna cimra,hw-fw poznas,tak ti len napisem svoj nazor,to se je skor pre teenagerov,puke pre starsich..dalsia vec je konstrukcia a pouzity material,puke ma myslim o 30% rychlejsi procak,ale to je kompenzovane s casti qvga...btw lahsie by sa radilo,ak by si blizsie specifikoval svoje poziadavky..

    NashSteve30.03.2007 - 23:17 Trvalý odkaz

    Myslim ze som si uz spravil o tom aky-taky obraz, pojdem na tu N6233, ta kvalita medii asi rozhodla, ten soft budem riesit ked na to pride. Navyse ta svetla farba mi na SE vypada dost teeny (ako sa zmienil 7wcsnurka).
    Tak este raz, vdaka za rady a nazory vsetkym

    simumarek31.03.2007 - 00:11 Trvalý odkaz

    Alebo max zbehni este do nejakej predajne nech ti daju oba telefony a poskusaj ako ti sadnu, mozno ti to pomoze rozhodnut sa a nic za to nedas :)

    NashSteve04.04.2007 - 04:01 Trvalý odkaz

    Takze, po par dnoch musim napisat, telefon (N6233) splnil moje ocakavania az na... Hrozne otravne je zhasinanie displeja asi po 10 sec, ktore sa neda nikde nastavit. Pre niekoho malickost no pre mna fakt otrava.

    lenja07.04.2007 - 10:03 Trvalý odkaz

    Zdravim. Mam n6233. Je to dobry telefon. Ale hladam nejaku aplikaciu alebo obrazok s koncovkou gif. Ide my o to ze potrebujem zvacsit hodiny na displeji. Na priklad na tom se sa to da skoro cez polku displeja. Existuje nieco take a kde sa to da zohnat. Dakujem.