N-6233 - Aj po reklamacii chyba neodstranena...

  • 59 príspevkov
  • X-KaidĹľas-X 03.12.2006 - 20:43

    Cawte.Jeden chlapik mi vybral z Orange N-6233.Po takom tyzdni som zistil chybu v posielani MMS-(a to taku ze ked som dal vytvorit MMS a chcel som pridat nejaky objekt tak sa displej sa zozsvietil na bielo a hodilo ma to do zkladnej ponuky) a tak so to siel reklamovat.V pohode mi to vzali a do reklamacie napisali ze je to SW chyba.No a vcera som po nu bol tak mi taka pipka vravela ze mi museli vymenit celu zakladnu dosku...A ked som to doma vyskusal tak to robilo znova!!! V tej chvili som myslel za ma *****! A zajtra tam idem opat a som zvedavi ze ako to budu riesit.Neviete co im mam tam povedat??? Diky

    *Prispevok upraveny, nepouzivaj napodobneniny nadavok :pravidla: - Skic*

  • Sten03.12.2006 - 21:18 Trvalý odkaz

    To robi pri vsetkych n6233 z Orange, ta ista chyba pri mms.. Uz sa to riesilo v inych temach...

    UA: Nokia6630/1.0 (6.03.08) SymbianOS/8.0 Series60/2.6 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1

    X-KaidĹľas-X03.12.2006 - 21:25 Trvalý odkaz

    Ak to Orange nevie nejako napravit tak potom su neschopni???
    A mozu vobec predavat telefony s chybou?
    Za tu nadavku SORRY.Zapamatam si to dobuducna...

    ZraLOCK03.12.2006 - 21:50 Trvalý odkaz

    ja by som v orange nokiu nikdy nereklamoval. skor by som zasiel k profikom do znackoveho servisu

    UA: NokiaN73-1/3.0638.0.0.1 Series60/3.0 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1

    X-KaidĹľas-X03.12.2006 - 22:04 Trvalý odkaz

    Ked dam ju dam niekde do orginalneho servisu Nokia nestracam zaruku??? A vobec mi ho vezmu ked som to u Nokii nekupil??? A opravia to ak ano kolko to moze stat?

    mirec03.12.2006 - 22:07 Trvalý odkaz

    ja so svojou N6280 chodim vysostne len do znackoveho servisu. Telefon mi vacssinou spravia v ten isty den, pripadne ho mam hotovy na druhy den. Ak mas k telefonu zarucak kludne chod do znackoveho. Za zarucnu opravu platit nebudes a majitelom mobilu nemusis byt.

    ZraLOCK03.12.2006 - 22:12 Trvalý odkaz

    normalne ti ho urobia ako zarucnu opravu, teda gratis, a zaruka samozrejme zostava, ale musi to byt original znackovy servis. zoznam najdes na www.nokia.sk

    UA: NokiaN73-1/3.0638.0.0.1 Series60/3.0 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1

    cejko03.12.2006 - 22:56 Trvalý odkaz

    Ak som dobre cital, mt sa ti pri odosielani mms resetuje. Ja viem ako sa to da tento problem vyriesit.

    X-KaidĹľas-X04.12.2006 - 08:36 Trvalý odkaz

    Cejko: Vies kto alebo ako by mi vedel pomoct alebo tym myslis seba?
    A ako by si to spravil? A ked si pojdem dat ten orginalny soft ktory dava Nokia (a nie ten blby od Orange) tak to nepomoze?
    Zatial Diky.

    Anonym (bez overenia)04.12.2006 - 08:42 Trvalý odkaz

    Ak som dobre cital daj obnovit povodne nastavenia vypnut vypis o doruceni mms a inak original nokia soft to nerobi

    UA: SonyEricssonK800i/R1ED Browser/NetFront/3.3 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1

    cejko04.12.2006 - 09:45 Trvalý odkaz

    X-Kaidzas-X kedze ty si v Presove, ja ti pomoct nemozem. Chod s mt do servisu a ziadaj odstranenie zavady, mali by ti navrhnut riesenie. Forever spominal obnovenie povodnych nastaveni, to ale nie je 100% riesenie, nakolko nemozes mat potom zapnute vypisy dorucenych mms a tento sposob nie je 100%. Ja tu v Ba to robim, no nemozem prezradit sposb.

    X-KaidĹľas-X04.12.2006 - 10:59 Trvalý odkaz

    A kedy mi musia dat new fon??? Alebo kedy onho mozem poziadat???

    X-KaidĹľas-X05.12.2006 - 21:18 Trvalý odkaz

    Dnes som bol v autorizovanom servise Nokia jeden chlapik mi fon vzal do zadu a visiel s nim asi za 1min. a povedal hotovo...
    Fakt to ide...
    ale ked som sa ho spytal ze ci mi moze prepalit SW na orginal Nokia-cky tak mi povedal ze sa to neda... :? :? :?

    cejko05.12.2006 - 21:24 Trvalý odkaz

    ale da. Takze tu je navod, mozno to tu uz je, ale aj tak to sem dam. 1. V nastaveniach MMS treba vypnut vypis dorucenych MMS 2. Obnovit povodne nastavenia. 3. Vypnut a zapnut fon.

    UA: NokiaN93-1/20.0.058 SymbianOS/9.1 Series60/3.0 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1

    Andrej Lenghart05.12.2006 - 21:29 Trvalý odkaz

    Cejko, ale shaq to Forever spominal. :lol: Akurat v inom poradi. No. :lol: Co sa tyka orig softu, autorizovany servis ti ho tam neda,kedze ide customizovany mobil z akcie. Neautoriz. servis ti moze flashnut orig. firmware,ale stracas zaruku.

    UA: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Symbian OS; Nokia 6630/6.03.08; 9399) Opera 8.65

    X-KaidĹľas-X05.12.2006 - 21:46 Trvalý odkaz

    Andy79: Cize da sa dat origo FW ale len v obycajnom servise?
    A v autorizovanom servise to nedokazu spravit,alebo by aj vedeli ale im to operator zakazal? A pravdu povediac do neorginalneho servisu by som taku vec nedal robit myslim si ze by mi ho este viac dodrbali (cest vynimkam :lol: )...

    Andrej Lenghart05.12.2006 - 21:49 Trvalý odkaz

    Nie,ze zakazal,ale je to vec dohody vyrobcu fonov a operatora. Co tyka domrvenia fonu v neautorizovanom servise, jo. Stava sa aj take. Ja som bezne nosil fony flashovat kamosovi,a nikdy problem nebol.

    UA: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Symbian OS; Nokia 6630/6.03.08; 9399) Opera 8.65

    cejko05.12.2006 - 22:10 Trvalý odkaz

    Adny, ja by som trval na tom ze chcem mat zapnute vypisy o doruceni... nech sa v servise staraju...

    Andrej Lenghart05.12.2006 - 22:29 Trvalý odkaz

    No shaq to je jasne. Ked tu funkciu fon ponuka, je samozrejme,ze ju cem vyuzivat. Ako, osobne by som tiez situaciu nerisil flashom orig. fw v neautorizovanom servise. Je to jedna z moznosti,ale to neznamena,ze ju odporucam. Mam zaruku na fon, tak nech sa servis stara... S tym s tebou plne suhlasim.

    UA: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Symbian OS; Nokia 6630/6.03.08; 9399) Opera 8.65

    ZraLOCK06.12.2006 - 09:51 Trvalý odkaz

    kajdzas o par metrov dalej od toho servisu je predajna mobilov, kde v pondelok, stredu a piatok fici jeden z najlepsich servisakov. ak ma soft, tak ti to za poplatok urobi. tak do patsto. je spolahlivy

    UA: NokiaN73-1/3.0638.0.0.1 Series60/3.0 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1

    cejko06.12.2006 - 10:55 Trvalý odkaz

    ANdy kedze nebrandovany mt nema s resetovanim problem, co nie je tazke dokazat ziadal by som servis o nahratie nebrandovanej verzie fw. Zralock, preco chodit s mt v zaruke do neautorizovaneho servisu ?

    ZraLOCK06.12.2006 - 13:17 Trvalý odkaz

    Cejko, tiez si myslim, ale ked kajdzas silou mocou chce original soft, tak preco nie? len mu radim, kde v nasom meste k tomu pride.....

    este si moze pockat, kym vyjde nova verzia softu a moze si update urobit doma aj sam,... ak to nie je u brandakov nejako zalockovane

    ja osobne by som urobil vsetko preto, aby mi mobil decustomizovali, mozno aj za cenu zaruky... neznasam operatorske maniere :evil:

    redmond06.12.2006 - 13:53 Trvalý odkaz

    No ja si nahravam fw sam, lebo pri poslednej navsteve servisu mi do zarucaku napisali iba "nahratie novsej verzie firmware" s datumovou peciatkou ktora je taka nejasna tak ze o zaruku vlastne prist nemozem ked ze nikto nezisti aka verzia to bola nahravana a hlavne kedy.

    cejko06.12.2006 - 15:20 Trvalý odkaz

    redmond musim ta sklamat, o tvojom mt existuje podrobna historia co sa tyka servisnych ukonov pristupna pre vsetky autorizovane servisy. Takze ked prides o zaruku koli neautorizovanemu servisnemu zasahu sa necuduj.

    redmond06.12.2006 - 16:40 Trvalý odkaz

    O tom vazne pochybujem, ked som bol v servise s inym mobilom ako mojim, (nemohol som nan zohnat posledny FW) bol tam nahraty FW ktory nebol oficialne vypusteny a prebehlo vsetko v poriadku bez toho aby len cekli v servise. Dalsie co sa mi podarilo jedna z prvych 6280 mi pri flashovani skolabovala a dal som ju ozivit samozrejma na zaruku a tiez niekto nic nenamietal. Tak ze az taky poriadok v tom nemaju, preco by zrovna oni jedini robili nieco dvosledne, ked na slovensku sa nic dvosledne nerobi.

    cejko06.12.2006 - 18:30 Trvalý odkaz

    spravne by ti tu zaruku zrusit mali... to ze to nespravili je dokaz o tom ze si mt neskonrtolovali podla webu...

    Andrej Lenghart06.12.2006 - 18:57 Trvalý odkaz

    Nuz, niekde k tomu pristupuju zodpovedne, niekde to asi na haku. Ja ked som bol v servise, tak este pred tym,ako chlapik zobral fon dozadu, overil si v PC,ci je to skutocne AGORA-cky kusok,a nie nejaka lopatka s fal.papiermi. Hehe,Cejko. A moj si na webe nekontroloval :lol::lol::lol:

    UA: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Symbian OS; Nokia 6630/6.03.08; 9399) Opera 8.65

    X-KaidĹľas-X06.12.2006 - 22:07 Trvalý odkaz

    Preto chcem silou mocou origo FW lebo ak ho dam zase reklamovat tak mi zase daju ten customizovany FW (A kazdy kto mal ten problem tak ho viriesil orginal FW...) A ma to nejaky zmysel???
    A podla mna ked ked im aj dokazes ze origo FW neblbne tak ti ho za ziadnu cenu do fonu nedaju ale daju tam zase tu svoju verziu...

    To uz pri tretej reklamacii ti musia dat new aj ked niesi majitelom a fon bol vybrany na akciu???

    jankys07.12.2006 - 14:02 Trvalý odkaz

    tu chybu neodstrania ani keby furiky padali, a neriesi to ani novy FW 4.91.
    jediny komu dali v autorizovanom servise origos nokia FW je "slamka" s diskusneho fora na mobilmanii. Ja som mal telefon v oprave najskor v mobilask (vysostne neodporucam) tam mi dali dokonca staru zakladnu dosku z ineho telefonu o ktorej tvrdili ze je nova, ale nevyriesili nic. potom som ho dal do CMS, tam tiez len dali novy software ten isty co pred tym, takze zase nic(aspon ze bol hotovy na 2. den). na treti krat som isiel do orangeu kde som prisiel s tym ze sa prejavila 3. krat chyba a chcem ho vratit. spisali protokol s tym, ze posiela telefon do servisu na diagnostiku chyby(opat mobilask - fuseri hnusni :cry: ). tam namiesto aby chybu nasli opat dali novy FW(4.91), ale telefon zase nic.
    Takze az po 4. chybe mi dovolil orange spisat ziadost o vratenie mobilu a zrusenie dodatku, co moze trvat dalsi mesiac. tak sa hadam po stvrt roku dockam telefonu.

    X-KaidĹľas-X08.12.2006 - 09:02 Trvalý odkaz

    jankys: A ak fon bol vybrany na akciu ale nie mnou (vybral mi ho jeden chlapik...) tak ako sa potom riesi vracanie fonu???

    samo08.12.2006 - 09:04 Trvalý odkaz

    Nuz jedine s tym chlapikom,na koho je fon

    UA: SonyEricssonK800i/R1ED Browser/NetFront/3.3 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1

    K-o-K-o-S08.12.2006 - 10:08 Trvalý odkaz

    :lol: Rozpravate tu raz o SW a raz o FW to aky je medzi tym rozdiel? :lol:

    redmond08.12.2006 - 11:40 Trvalý odkaz

    to: K-o-K-o-S
    v kontexte s klasickymi mobilmy, spravne by to malo byt FW.
    Rozdiel medzi FW a SW je v tom, ze SW (samostatne nefunkcny) potrebuje pre svoj beh OS narozdiel od FW co je vlastne zakladne komplexne riesenie - teda nieco ako spojenie zakladnych funkcii OS a SW.

    Slovnik pojmov:
    FW - firmware
    OS - operacny system
    SW - software

    jankys08.12.2006 - 15:09 Trvalý odkaz

    no, samo ma bohuzial pravdu, treba byt s tym chlapikom, pretoze pri podavani ziadosti musi byt konkretny clovek co telefon kupil k jeho dodatku.
    reklamaciu mi schvalili po 3 neuspesnych opravach :lol:
    dnes mi prisiel doporuceny list, ze rusia dodatok a uznali mi reklamaciu ako opodstatnenu. Mam uz len doniest do predajne prislusenstvo (telefon si tam nechali pri podavani ziadosti) a hotovo a potom bud zobrat peniaze, alebo iny telefon ako sa rozhodnem. ale az 4 dni po uznani reklamacie :)

    borizz08.12.2006 - 15:53 Trvalý odkaz

    jankys vsetko nejaku dobu trva ale aj tak je to uspech..a co urobis potom?? :?

    jankys08.12.2006 - 21:30 Trvalý odkaz

    tak to teda netusim :cry:
    co by si poradil.
    6233 sa mi uplne najviac rata zo vsetkych co maju v ponuke, ale jednoznacne si ju nekupim, niesom xuj aby som kupoval pokazeny mobil, takze mam len dalsiu dilemu ze aky telefon zobrat.

    X-KaidĹľas-X08.12.2006 - 23:12 Trvalý odkaz

    Ja som pisal e-mail do Orange a toto mi odpisali:
    Uvadzame vsak, ze Orange Slovensko ako telekomunikacna spolocnost a zaroven ako predajca mobilnych telefonov zabezpecuje vybavenie reklamacii mobilnych telefonov v medziach a za podmienok stanovenych zakonom, to znamena v stanovenej lehote a len prostrednictvom autorizovanych servisnych spolocnosti. Pre mobilny telefon zn. Nokia to su: CMS Central Mobil Servis, s.r.o. a MobilASK s.r.o. V zmysle uvedeneho Vam v pripade vyskytu akychkolvek nedostatkov na Vasom mobilnom telefone Vam odporucame uplatnit si jeho reklamaciu na ktoromkolvek predajnom mieste nasej spolocnosti, resp. priamo v servisnom stredisku. Servisne stredisko Vas mobilny telefon preskusa a reklamovana vada, resp. aj opakovana reklamacia bude bez zbytocneho odkladu odstranena.

    Najviac ma pobavila ta posledna veta ze: "reklamacia bude bez zbytocneho odkladu "odstranena" " Podstatne je ze mne ju neodstranili...

    cejko09.12.2006 - 02:11 Trvalý odkaz

    ak mam dobre info, tak zavada s resetovanim uz bola odstranena. Blizsie info napisem v pondelok.

    UA: NokiaE60-1/3.0 (2.0618.06.05) SymbianOS/9.1 Series60/3.0 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1

    jankys09.12.2006 - 12:10 Trvalý odkaz

    to cejko:
    tak to sa tesim, pretoze naposledy mi tam dali FW 4.91, co je najnovsi aky je, ale telefon sa vypinal stale.

    X-KaidĹľas-X10.12.2006 - 18:56 Trvalý odkaz

    cejko: Nezabudni v pondelok to info...
    Diky

    jankys11.12.2006 - 08:49 Trvalý odkaz

    tak ako cejko! neviem sa dockat :lol:

    cejko11.12.2006 - 17:48 Trvalý odkaz

    takz enemam dobru spravu, chyba nieje odstranena.

    jankys11.12.2006 - 18:04 Trvalý odkaz

    takz enemam dobru spravu, chyba nieje odstranena.
    a odkial mas tieto informacie? ak teda vies ako to je, snazia sa aspon o co najrychlejsie odstranenie???
    vsak by stacilo keby v servisoch nenahravali ten sk*rweny orange FW a bolo by po probleme!

    cejko11.12.2006 - 19:22 Trvalý odkaz

    povod informacii zverejnit nemozem. :-( Co sa tyka vady v Orange fw, trval by som na odstraneni zavady... nex sa v servise staraju a problem vyriesia.

    UA: NokiaE60-1/3.0 (2.0618.06.05) SymbianOS/9.1 Series60/3.0 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1

    X-KaidĹľas-X11.12.2006 - 23:11 Trvalý odkaz

    CEJKO: Ale co spravi servis ked nema k dispozicii dobry FW...
    A oni sa podla mna ani neusiluju tuto chybu odstranit.
    Keby rozmyslali logicky tak tam nahodia orginal FW a maju to s krku...
    Ale ich to zrejme tesi ze nedokazu odstranit chybu...
    Nemam slov...

    cejko12.12.2006 - 00:05 Trvalý odkaz

    maju fw ktory je v ratail verzii

    jankys12.12.2006 - 00:09 Trvalý odkaz

    to kaidzas:
    ja si myslim ze servisy su v tom nevinne, maju zakazane nahravat iny ako orange FW, no a orange...orangeu je to jedno ti seru na beznych zakaznikov
    servisu by stacilo pri flash-ovani zadat ine product code a tym to pre nich hasne telefon je opraveny

    to cejko:
    co je ratail verzia?

    Andrej Lenghart12.12.2006 - 00:53 Trvalý odkaz

    Kokos chlape, to ta bavi furt o tom istom tocit? X-krat bolo spominane,ze fon upraveny operatorom,nemoze servis len tak flashnut orig fw. Uz sa na to vykaslite a rieste to v OR. Tu sa to uz zacina tocit stale dokola...

    UA: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Symbian OS; Nokia 6630/6.03.08; 9399) Opera 8.65

    X-KaidĹľas-X12.12.2006 - 13:55 Trvalý odkaz

    Andy79: Vsak ja chapem ze nemozu dat orginal FW...
    Len ma to stve ze sa to da spravit a nepovolia to!

    Andrej Lenghart12.12.2006 - 13:58 Trvalý odkaz

    Nuz teda,co uz. Tu to nevyriesime... :doubt:

    UA: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Symbian OS; Nokia 6630/6.03.08; 9399) Opera 8.65