Mobil/SmartPhone maximalna vydrz Baterie do 300e

  • 21 príspevkov
  • c-ice 22.09.2011 - 23:02

    Ahojte potreboval by som poradit nejaky tip na telefon.
    jedna sa najlepsie o SmartFon ...
    OS: Android || symbian
    vydrz baterie je hlavne kriterium ale kedze tie moderne chytre telefony niesu maratonci tak uvazujem o vrateni sa ku klasike

    predstavujem si vydrz baterie minimalne 3-4dni pri beznom pouzivani (v mojom ponimani lezi na stoliku poobede, lezi vo vacku cez den par hovorov za den ziadne nejake hranie) aj to len aby nevypadli automaticky vsetky smartfony. ale idealna vydrz je 7 a viac dni

    momentalne mam vyhliadnutu Motorolu Defy tu mi nasiel Google ako Android telefon z najlepsou vydrzou baterie + je vodotesny ale este niesom o nom na 100% presvedceny lebo momentalne mam Asus P320 a hlavny dovod vymeny je OS Win a vydrz baterie (z 5 na 2-3dni) a keby zoberem jeden z terajsich fonov tak dostanem rovnaku vydrz takze to nema zmysel menit prave preto chcem este poradit nejaky tip na telefon

  • Ashlee22.09.2011 - 23:10 Trvalý odkaz

    Nokia E6. Pri tvojom pouzivani, ked este aj vypnes 3G, troska zregulujes jas a nebudes pchat na plochu kopec widgetov mas realnu sancu aj na tie 4 dni ;).

    Otazne ale je, naco chces tolko investovat a este k tomu smartphone. Ak s nim naozaj budes len telefonovat, tak staci hocijaka nedotykova Nokia alebo cokolvek podobne...ci potrebujes reprezentovat (na porade a podobne)? Neber to v zlom, len ma to fakt zaujima :).

    c-ice23.09.2011 - 02:23 Trvalý odkaz

    tuto otazku som presne ocakaval ide o to ,ze som student programator... mam rad techniku mnozstvo moznosti a telefon vyuzivam v pripade nudnej prednasky na navstevovanie webu a pocas dlhej cesty ked sa mi prave nechce vytiahnut notebook na pustanie hudby :) ale o E6 som tiez uvazoval no hral som sa stym trocha v nokia shope a neprislo mi to nejak super okrem moznosti klavesnice a tie 4 dni ziadna slava uvazoval by som ze teraz by mali byt telefony co s 2G dobrym signalom vydrzia 20dni minimalne ... ale ide svet zlym smerom iba vykon

    Profile picture for user mental.disease@centrum.cz

    mental.disease23.09.2011 - 19:13 Trvalý odkaz

    ak ti je 4 dni na E6 malo, tak zabudni na Defy.. Ja dam E72 dole za 2 dni s vypmutym 3G.
    mobil podla tvojich uvah neexistuje..

    nerd23.09.2011 - 19:43 Trvalý odkaz

    Defy pri obcasnom telefonovani vydrzi mozno 3 dni

    DJ Pepe23.09.2011 - 23:39 Trvalý odkaz

    A arc s 4500 mah baterkou? :D ale to uz vypada hnusne, aj neo so 3400..

    Deathless_24.09.2011 - 00:25 Trvalý odkaz

    J veru hnusne :) to tak, ked sa prezieraju baterkami, potom stucneju :D :lol: vzhlad vs. vydrz -> C-ice si musi vybrat. esteze to neplati o zenach :badgrin:

    c-ice24.09.2011 - 01:29 Trvalý odkaz

    no podla mna tadeto cesta nevedie investovat este dalsie money do baterky...

    ja som nieco googlil este a par porovnani nasiel tak pozrite ci vam z toho nieco neudrie do oci
    http://blog.laptopmag.com/best-battery-life-longest-lasting-smart-phone…
    http://www.pcmag.com/slideshow/story/264094/phones-with-the-best-batter…
    http://www.newsmax.com/FastFeatures/cell-phone-battery-life/2011/04/06/…
    http://reviews.cnet.com/phones-with-long-battery-life/

    tak hladajme kompromis a berme ze hlavne kriterium je vydrz baterie a vobec to nemusi byt smartPhone ale staci obycajny telefon...

    Len celkom je aj problem najst klasicky telefon z neobycajnou vydrzou baterie lebo vacsina je uz smartfon z vydrzou < 3dni a ja hladam idealne 7dni vydrz perfektne by bolo keby vydrzal >14dni lezat na policke v StandBy
    lebo ako fakt su dni ked sa telefonu nechytim ale ocakavam ze sa nevybil a nelezi mrtvy na polici a ja sa veselo "hram" na PC stym ze mi nikto nevola
    (fakt pouzivam malo fon mesacne <20min volam a volaju mne <40min)

    ZraLOCK24.09.2011 - 01:41 Trvalý odkaz

    cice pises blbosti, ked fon nepouzivas nevidim jeden dovod preco by nemohol lezat na policke v nabijacke. dnesne seriovo vyrabane mobily, ktore maju aspon ake take funkcie taku vydrz nedosahuju.

    c-ice24.09.2011 - 02:49 Trvalý odkaz

    E5 podla deklarovanych parametrov mi pride zaujmava ale to zase ta E6 spominana ma este vacsiu vydrz napisanu a lepsiu vybavu ale podla komentov by E5 mala vydrzat 6-7dni nazivu narozdiel od E6...

    @hujer: 2MPx fotak je krok spat premna, dik za navrh. no podla popisu low-mid-end rok stary a nevyzera to ako prebornik vo vydrzi

    @ZraLOCK: lebo tak isto tam moze lezat moj 3roky stary Asus P320 ktory tie 3dni v poho vydrzi akurat staci mu bateria pod 50% a z oblubou skape po par sekundach hovoru takze mam strach ze tie nove co vydrzia 1-2 dni toto budu robit tiez, a hej relevantny dovod nieje, iba moja pohodlnost a lenivost sa starat o to aby bol stale na nabijacke hore dole pripajat odpajat ... to je ak pevna linka ... a treba ratat stym ze casom ta bateria slabne vsak take nieco co teraz da 2dni a za taky rok a pol to ma vydrzat tak 1den ze rano vytiahnem z nabijacky a vecer to tam musim vratit spat tak to mozem zahodit lebo notebook mi vydrzi dlhsie

    People24.09.2011 - 03:29 Trvalý odkaz

    mna by zaujimalo, ze aku vydrz ma tvoj notebook? Podla mna ides na to uplne nespravne. Aj ked si student tak neverim, ze kazdy vecer, chodis domov uplne na srot, ze nevladzes dat mobil na nabku.

    Ja osobne pri posteli mam nabku a ked idem spat tak do nej pichnem mobil a viem, ze rano, ked sa zobudim je nabity a cez den nemusim riesit nabijanie.

    gudy24.09.2011 - 11:15 Trvalý odkaz

    pozri nokiu E52 neni zrovna najnovsi ale vydrz baterky je dobra co mam od zakaznikov tak ze v poho 7dni jedem mi tvrdil ze jemu aj 11 a ze dost vola ale to uz je asi prehnane. A mas tam secko co porebujes

    Valaroma24.09.2011 - 12:26 Trvalý odkaz

    Nokia E5 ma vybornu vydrz baterky. Vlastne ani neviem presne povedat, aku, lebo v sestdesiatichpiatich percentach pripadov ju napojim cez datovy kabel k PC skor, ako sa spolovice vybije. Klasicku nabijacku pouzivam len mozno v tretine pripadov dobijania a aj to je malokedy telefon uplne vybity. K uplnemu vybitiu doslo za 11 mesiacov, co ju mam, len par krat. Zavisi to od intenzity pouzivania, no pri menej intenzivnom pouzivani v pohode cez tyzden, pri naozaj setrnom pouzivani aj do desat dni.
    Lenze... Ten telefon nie je podla mna velmi vhodny na browsovanie. Ked som sa ja na nom pripajal na web, trpel som. A pozerat filmy? To uz vobec nie.

    Ja by som ti odporucal Nokiu N8, ta vydrzi relativne dlho. Alebo mozni inu symbianovu dotykovu Nokiu, trebars C6-01, alebo C7. Podla mojho skromneho nazoru tie telefony typu E5/E71/E72/E6 nie su zrovna najlepsia volba, ak chces surfovat na webe. Ma to krpaty displej.

    gudy24.09.2011 - 12:29 Trvalý odkaz

    nokia n8 relativne nonstop na stave aspon u mna

    c-ice24.09.2011 - 12:34 Trvalý odkaz

    @People: notebook mal novy vydrz 12h teraz po 1,6roku 10h ked vypnem wifi... 8h z wifi samozrejme s nevypnutym jasom a je to 15,6" Asus UL50VG zo zakladnou bateriou kupim dva krat taku tak som na tom lepsie ako niektore smartfony... a nabijacku neviem kde mam nabijam cez kabel z ntb alebo z routru
    ide o to ze si myslim ze mobil by mal byt prakticky a nemal by nas zbytocne zatazovat neustalim pytanim si papania

    @gudy: E52 noo toto je ono taketo chcem ale keby bola nejaka o 2roky novsia verzia ktora by mala 2xRAM a 5MPx fotak z rovnakou vydrzou tak to berem dik

    Ashlee24.09.2011 - 12:47 Trvalý odkaz

    Nepomylil si si tu N8cku s niecim inym? Lebo ak sa ti uz jej parametre nepacia, tak...proste to co chces je uplne nerealne. ;)

    gudy24.09.2011 - 12:47 Trvalý odkaz

    no bohuzial treba si ujasnit co vlastne chces lebo najprv to ani nemusi byt smart a teraz ti je mala ramka to pocom tuzis neexistuje. pozeraj co je pre teba najlepsie s toho co je. alebo zisti ci do toho tvojho dostanes android a kup si novu baterku

    Deathless_24.09.2011 - 14:46 Trvalý odkaz

    c-ice kup si co chces, nam to tu je jedno... neviem naco si zalozil tuto temu, ked nikto ti nevie vyhoviet a vyzera to ze mas vsetky telefony zmapovane... NACO tato tema? Vyzera ze najlepsie vies co chces, alebo nie?? Raz TOTO, raz HENTO......... Aj by som tu zacal nadavat ale nesmie sa... takychto co zalozi temu o porade, a potom ziedol vsetku mudrost sveta... hod si do googlu tvoje vyzadovane parametre a rozhodni sa SAM... nikto za teba telefon nekupi..a nakoniec ho budes ty vyuzivat, nie my... Pripoj si telfon na autobateriu a vydrzi ti dlho..dokonca autobateriu mozes nosit kdekolvek, ked budes v pohybe na chrbte v ruksaku, kludne aj pri pc ju moses polozit, k posteli...stale bude napojeny na autobateriu a nemusis riesit "stale" take neskutocne TAZKE vesi ako za 2SEKUNDY raz za 3-4dni j*bnut telefon na nabijacku...

    a raz za TRI (STYRI) dni dat na nabijacku nokiu E72, nepovazujem za neustale obtazovanie papania... ked uz raz za 4ri dni nemas dve sekundy na napojenie fonu na nabijacku...myslim ze by si mal prehodnotit svoje casove vnimanie...

    LOCK!