Ktoru? E65 alebo 6110 Navigator?

  • 51 príspevkov
  • ZraLOCK24.09.2007 - 20:37 Trvalý odkaz

    isiel by som osobne do tej prvej... pre wifi

    len tak na okraj... odkial vies ze sa tu hadame obvykle, ked si sa iba dnes regol???, citim v kostiach novu aferu..... :badgrin:

    graffoo24.09.2007 - 20:44 Trvalý odkaz

    :lol: zralock nie si jediny s tym pocitom.

    franzku - ak nutne vyzadujes wifi, tak E65, inak jednoznacne 6110 navigator. FP1 prinasa hlavne dvojnasobne rychlejsi fon a jeho reakcie.

    People24.09.2007 - 20:47 Trvalý odkaz

    ja by som isiel do E65. :) gps ak budes potrebovat dokupis.

    Anonym (bez overenia)24.09.2007 - 20:50 Trvalý odkaz

    tak cital.. registrovany byt nemusel. btw, ja bych tiez siel do E65, wi-fi v telefone proste musim mat. neviem ako je na tom s presnostou GPS v 6110, ale osobne viem ze GPS nepozivam denne, wi-fi naopak ano. GPS moduly sa daju zohnat za par korun a podla diskusii su lepsie vysledky s externymi modulmi (nez integrovanymi). Vyhod je samozrejme viac: vzdialena umiestnitelnost, nie spolocna bateria...

    graffoo24.09.2007 - 20:54 Trvalý odkaz

    no keby si nutne ani nepotreboval gps, tak potom jednoznacne 6120c :)

    franzmeister24.09.2007 - 20:55 Trvalý odkaz

    lebo som prvidelny citatel-preto poznam tie vase hadky:D
    a gps???vnimam to ako hracku na 2-3dni-aspon pre mna osobne,ved aj do e65 sa daju instalovat mapy atd...to ale vazne podtstane az tak nieje...mal som e50tku tam som bol spokojny ale musim uznat ze bola pomala a obcas mrzla-teda casto-preto ma zaujimaju operacne pamate...dik
    ten feature pack-chces mi tym povedat ze rychlost bude rovnaka ako na e50tke-ak ho tam mat nebudem???stabilita,teda skor nestabilita systemu bude rovnaka???
    dik

    franzmeister24.09.2007 - 21:00 Trvalý odkaz

    len z tychto dvoch vyberam,tamta sa mi nepaci,ale dik

    Anonym (bez overenia)24.09.2007 - 21:17 Trvalý odkaz

    Na troch forach som nasiel zhodne parametre (tak snad budu pravdive):

    Nokia 6110 Navigator

    CPU: Single CPU (ARM 11)
    CPU Clock Rate: 369 MHz

    Memory:
    Max User Storage: 40 MB
    ~17 MB Free Executable RAM Memory

    Nokia E65

    CPU: Dual CPU (ARM 9)
    CPU Clock Rate: 220 MHz ( jak N70 :D )

    Memory:
    Max User Storage: 50 MB
    ~24 MB Free Executable RAM Memory

    Btw, na tejto stranke je vela parametrov ohladom S60 3rd masiniek:
    http://5i01.com/topicdetail.php?f=122&t=327893&last=2841767

    franzmeister24.09.2007 - 21:21 Trvalý odkaz

    To Frankye
    cize mi z toho vychadza ze e65 je lepsia???
    myslim uz len kvoli tej ram-ke

    Anonym (bez overenia)24.09.2007 - 21:25 Trvalý odkaz

    To nemusi byt nutne pravda. V tomto ti nehelfnem, hodili by sa prakticke susenosti uzivatelov. Ono E65 ma vacsiu RAM, ale moze mat FW ktory dobre nediiluje s pametou a mas to za jedno..

    franzmeister24.09.2007 - 21:27 Trvalý odkaz

    tak ty co mate skusenosti piste,dakujem uz po 100x
    :D:D:D

    graffoo24.09.2007 - 21:38 Trvalý odkaz

    tych rozdielov v pripade FP1 je viacej, aj o drobatko lepsia sprava pamate. moja 5700 aj 6120c maju FP1, rychle procaky a priemerne okolo 22 MB ram po spusteni... po tyzdni pouzivania mam volnej okolo 15 MB a nizsie to uz dalej nejde... FP1 je celkovo stabilnejsi, ma par funkcii naviac:
    - rychlejsi procesor a reakcie,
    - viacero opakovanych budikov,
    - oznacovanie spustenych aplikacii v menu,
    - automaticke blokovanie klavesnice,
    - lepsi a jednotny webovy a wapovy prehliadac,
    - RSS vo webovom prehliadaci,
    - trojrozmerne styly menu,
    - vylepsene nastavenia pristroja,
    - zjednotene nastavenia aplikacii,
    - funkcia Panorama vo fotoaparate,
    - niekedy chybajuce tlacidlo "ceruzka",
    - uplne zhasinanie displeja po par minutach,
    - zaznamnik zvuku (WAV, 128 kbps, 60 minut),

    inak ked tak nad tym rozmyslam, najlepsie by si spravil, keby si pockal na predaj E51. v podstate je to 6120c v novom kabate, s kovovym krytom, wi-fi, tlacidlami naviac, 96 MB RAM namiesto 64 MB a s ficurkami E series (inbox v aktivnom pohotovostnom a pod.) osobne sa na ten fon tiez tesim a pravdepodobne nahradi 6120c.

    franzmeister24.09.2007 - 21:46 Trvalý odkaz

    sakra tak ja teraz vazne neviem...vravis pockal,to si ja hovorim uz ale pekne dlho a stale prislo nieco ked som si hovoril ze pockaj...ale uz dlho potrebujem obmenit pristroj...

    Lenka Ivančíková24.09.2007 - 22:01 Trvalý odkaz

    Sice ani s jednym fonom nemam osobne skusennosti,len teoreticke,skusala som si ich na predajni.Dizajnovo sa mi viac paci E65,ale kupila by som si N6110.Ja Wifi casto nevyuzivam.Nielen kvoli integrovanej navigacii,ale ten FP 1 je naozaj vo fone poznat!

    redmond24.09.2007 - 22:58 Trvalý odkaz

    Jessica, co si tym myslela ze "FP 1 je naozaj vo fone poznat!"?
    FP1 je iba nadstavba S60 3rd a vsetko co riesi sa da doinstalovat, akurat interny hlasovy zaznamnik nie je obmedzeny na 1 min.

    graffoo24.09.2007 - 23:01 Trvalý odkaz

    no a prave tym, ze to nemusis doinstalovavat, setris volnu RAM ;)

    redmond24.09.2007 - 23:28 Trvalý odkaz

    To je sice pravda ale ako to myslela Jessica.
    Moja N95 ktora ma FP1, neponuka vela volnej pamate. Po starte mam 20 MB - samozrejme nie je nic ine spustene. V specifikaciach som nasiel zaujimave parametre k Nokii N95-3 NAM, tak by ma zaujimalo ci sa da zohnat na SK. http://www.forum.nokia.com/devices/N95-3_NAM

    Memory:
    Max User Storage: 157 MB
    NAND Memory: 256 MB
    SDRAM Memory: 128 MB
    ~81 MB Free Executable RAM Memory

    Lenka Ivančíková25.09.2007 - 02:14 Trvalý odkaz

    Myslela som tym hlavne rychlost fonu.Ked porovnam E50 a N95,tak je vidno rozdiel.A ani s RAM nemavam problemy.A netreba doinstalovavat app,ktore by mali byt samozrejmostou.;) A mrznutie alebo samovolne restarty som este nezaregistrovala.

    ZraLOCK25.09.2007 - 09:44 Trvalý odkaz

    no jess ty si toho nezaregistrovala vela. ale nie je to az take dokonale. mna n95 vyhadzovala z wapu po kliknuti na odkaz aj na tejto stranke. este to potrebuju trocha doladit

    simumarek25.09.2007 - 10:31 Trvalý odkaz

    N95 NAM3 na slovensku nekupis, ale aj ja rozmyslam, ze si ju donesiem (teda necham poslat) z USA, len som si nie isty, ci bude normalne fungovat aj tu na slovensku, ale v podstate by mala ked je quad band.

    graffoo25.09.2007 - 11:21 Trvalý odkaz

    N95 NAM3 je v podstate N95 8GB bez flash pamate a s podporou pamatovych kariet. teda je na tom lepsie aj konstrukcne aj vydrzou. otazka je, ci sa oplati si ju doviezt, ked 8GB verzia bude stat rovnako ako teraz klasicka verzia.

    zralocj to vyhadzovanie z wapu bola chyba v starsom FW, v novsom to vraj uz nerobi.

    redmond - treba brat do uvahy aj to, ze ak ma symbian fotak, tak ma o par MB ram volnej menej. cim vacsie rozlisenie, tym menej ram. na S60 to az tak vidiet nebolo, ale na UIQ bol rozdiel takmer 5 MB...

    EDIT: redmond skus par tyzdov nerestartovat fony, pouzivaj v oboch rovnake aplikacie a uvidis, ktory bude na tom lepsie... nie je to nejaky zasadny rozdiel, ale FP1 prinasa urcite zlepsenia v spolupraci so symbianom 9.2... podstatny rozdiel v sprave RAM prinesie az symbian 9.5

    franzmeister28.09.2007 - 11:04 Trvalý odkaz

    Tak asi vezmem tu 6110 navigator,kvoli procaku a tak...dufam ze to lutovat nebudem...

    Marian28.09.2007 - 11:14 Trvalý odkaz

    Kup si E65. Ano nema FP1, ale ono to bez neho zase nie je taka katastrofa, ako sa tvrdi, sam mam E70 a E50 a da sa s tym normalne fungovat. 6110 ma sice viacej pamati, FP1 a GPS, ale do krasky to ma hodne daleko, je vacsia, GPS funguje len s jednym softom a nema WiFi...

    franzmeister01.10.2007 - 16:12 Trvalý odkaz

    NO TAK SOM OBJEDNAL TU 6110NAVIGATOR,DNES BY MA UZ MALA CAKAT,HADAM NEBUDEM LUTOVAT,MAM TAM 120MB DATA PAKET TAK MI TO WIFI CHYBAT HADAM NEBUDE

    megaace01.10.2007 - 20:13 Trvalý odkaz

    ak musis kupit teraz a nepockas do konca roka, tak potom si si urcite dobre vybral, N6110 je vyborny telefon, ma samozrejme chyby , ale aj vyhody oproti inym Nokiam..

    Najlepsie ,ked si urobis priority, co potrebujes od telefonu najviac. a co si ochotny obetovat Napriklad N6110 neni na dlhe telefonovanie, kedze kvalita zvuku neni az taka dobra ako napriklad u N95 (a zevraj aj E65) , ani hlasity reprak neni tak cisty, ale zas je hlasnejsi (ma proste taky ostrejsi zvuk) . ale to su tusim jeho jedine dve chyby, mozno ich odstrania v novom firmwari. (plus este vyssie SAR, co pisem dolu)

    Inak ma same vyhody, rychlo si nanho zvyknes, hlavne GPS je velmi prepracovane , je to nova verzia Route 66( pouziva mapy .map ktore menej zaberaju oproti mapam .prm a momentalne su ovela prepracovanejsie) , mne sa osobne viac pacia ako TomTom. Proste pokial vybavujes po meste, (a mas pokrytie), velmi operativne a rychlo natukas adresu a ides tam. Naviguje aj podla cisiel domov. Mozes samozrejme telefonovat aj popri navigacii (aj hlasity hovor ide) a kedze N6110 je jeden z najrychlejsich Symbian telefonov(ak nie vobec najrychlesi) , nerobi to ziadne chyby, vsetko na nom funguje velmi svizne. Napriklad vyborna funkica, co N95 nema (ale E65 ju ma), je zdvihnutie a ukoncenie hovoru pomocou otvorenia a zavretia telefonu. Na to si fakt rychlo zvyknes. Toto dodnes do firmwaru N95 nedali. Telefon ma samozrejme oproti N95 aj nevyhody, to je horsi fotak, 5Mpix je 5Mpix a aj video, co sa tyka kvality hlasneho repraku, je trochu hlasnejsi ako pri Nokii N95, ale kvalita hovoru aj cistota hlasneho repraku je lepsia u N95. GPS je neporovnatelne lepsie ako u N95 (tam je to hroza a podla mna aj pri novom firmweri), ak ho potrebujes vyuzivat casto, na N95 zabudni. teraz este jedna chyba co ma napadla: N6110 ma vysoke SAR, neviem, kolko volavas denne a ci si citlivy, v tomto je N95ka ovela lepsia, ta ma 0.58, kdezto N6110 ma 1.20, Ja na toto citlivy som, takze mi to vadi. (E65 ma 0.74)

    Oproti E65 samozrejme nemas WiFi, zalezi nakolko cestujes, niektore aplikacie ako napriklad MobiTv, bez Wifi na Symbianoch ani nerozbehnes. zalezi nakolko to chces vyuzivat.

    Ja som mal E65ku iba velmi kratko v ruke, ale co viem, tak N95 ju asi vo vsetkom predstihuje (okrem baterie a vydrze) , neviem, ci si financne limitovany, ale urcite je N95 lepsia volba. Ja som to urobil tak, ze som zobral N6110 a koncom roka, ak opravia v N95 8Gb vydrz baterie a (snad aj ) GPS, tak pojdem do tej.

    franzmeister02.10.2007 - 11:07 Trvalý odkaz

    tiez som premyslal nad tou novou n95-kou...ale na moja vkus je az prilis velka a pride mi taka krehka,neviem si ani predstavit co by sa stalo keby spadla...ale uvidime este co bude,vcera neprisla tak hadam dnes pride,mam tam 120mb data pack,tak mi hadam to wifi chybat nebude...

    franzmeister02.10.2007 - 11:29 Trvalý odkaz

    TEDA MAS TU 6110???ako na teba posobia tie plasty naokolo,vraj to vrzga a tak...,je to pravda???
    aku tam mas vydrz???

    franzmeister03.10.2007 - 10:53 Trvalý odkaz

    no ,uz dosla,spokojnost zatial maximalna,kto vie ako este bude s vydrzou,inac je velmi pevny telefon a nic nevrzga-zatial
    a navi???je nakoniec celkom fajn

    Marian03.10.2007 - 12:15 Trvalý odkaz

    Schyza? Otazniky, tri odpovedi za sebou, kamo dam ti kontakt na Durexovho psychologa?

    springb30.10.2007 - 14:02 Trvalý odkaz

    Precital som si vsetky prispevky ale o tej vydrzi tu nik nepise a to aj napriek tomu ze to tu bolo viac krat spomenute. Tak ako je to s tou vydrzou 6110? Kolko vydrzi ta baterka? A este by ma zaujimalo ako je to so slovnikom t9? Ci ponuka slova ktore sa casto pouzivaju ako prve v poradi alebo ponuka stale ako prve tie iste slova bez ohladu na frekvenciu pouzivania. Vopred Vdaka.

    graffoo30.10.2007 - 14:06 Trvalý odkaz

    o baterke tazko hovorit, zalezi od pouzivania... ale den plneho pouzivania bez GPS ti vydrzi isto ;)
    T9 je hrozna ako v kazdej nokii :D na frekvenciu pouzivania neberie ohlad a nieco ako ponuka slov je pre nokiu uz roky cudzi pojem...

    7wcsnurka30.10.2007 - 15:10 Trvalý odkaz

    hmm,ked chces vyuzivat navigacny,logicky ti treba drziak a ten moze mat nabijacku,tak je vydrz batky nepodstatna..

    aquila30.10.2007 - 15:18 Trvalý odkaz

    ja by som bral 6110 navigator..

    na mobile som wifi mal, bolo to fajn, ale az tak ma to nechytilo.. najma ak ma clovek nejaky minimalny data package ..

    GPS je lepsia ... sa mi podstatne viac krat stalo, ze som potreboval ad hoc GPS ako wifi ;)

    springb30.10.2007 - 15:21 Trvalý odkaz

    Nie ,nie ,tu vydrz som mal na mysli bez GPS a spravanie toho slovnika ,to je teda velka bieda! Ide o to ze ked pise s dia tak by som si tam nahadzal vlastnu zasobu slov ,ale takto by to bolo trapenie ked mi to bude stale ponukat ako posledne .

    graffoo30.10.2007 - 15:46 Trvalý odkaz

    no vlastne slova ponuka tusim ako druhe. ale nie som si isty. pouzival som T9 na 6120c asi tyzden a potom mi dosli nervy. neda sa to porovnavat s T9 na SE alebo s iTap na motorolach...

    Kriak2430.10.2007 - 16:25 Trvalý odkaz

    SMS moc teda nepisem, ale ked nejake ponuknute slovo s diakritikou prepisem ako vlastne bez diakritiky, tak mi potom ako prve ponukne to moje - bez diakritiky.
    Pokial ale T9 pozna slovo aj diakritikou aj bez diakritiky, najskor ponukne to s diakritikou. Ale po tretom pouziti verzie bez diakritiky zacne ako prve ponukat prave tuto verziu.
    Nevztahuje sa to ale aj na najcastejsie pouzivane slova (ako u SE). Ak T9 ponukne nejake slovo napr. ako druhu moznost (1.slovo je uplne nieco ine), tak to bude ako 2. moznost ponukat stale.

    franzmeister30.10.2007 - 16:41 Trvalý odkaz

    Vydrzi 2-3dni,no ten treti je uz s bozou pomocou no dva dni vydrzi s 40min hovormi a asi 10sms+2hod mp3 v posilke.
    ked sa zapne obcas gps tak1-2dni ,zalezi od dlzky pripojenia.
    zatial ako jedine minu vnimam hmotnost,no odpustam jej to:-Dvela krat mi pomohla...

    franzmeister30.10.2007 - 16:48 Trvalý odkaz

    a este nieco,aj ked na sms velmi niesom vzdy ich pisem so slovnikom t9-nokia v tomto konkurenciu nema ziadnu.Skusal som ten shit SE a bola to hruza...Nokia rulezz

    springb30.10.2007 - 17:25 Trvalý odkaz

    Ty si asi chry chlapce, to je dobre ked ti na miesto jednej sms odosle try? Inak na tejto 6288 ta t9 pise bez problemov bez dia tak nechapem preco to S60 nedokaze.

    redmond30.10.2007 - 17:34 Trvalý odkaz

    Mudry ludia vedia o symbian aplikacii NaSMS, a SMS s prediktivnym slovnikom pisu cez tuto aplikaciu. Tak ze ziadne skracovanie SMS na ukor znakov diakritiky.

    springb30.10.2007 - 17:38 Trvalý odkaz

    Mohol by si o tej aplikacii napisat nieco viac? Pisat cez nu sms nie je nejake komplikovane alebo zdlhave? Napis.

    Kriak2430.10.2007 - 17:57 Trvalý odkaz

    Mudry ludia vedia o symbian aplikacii NaSMS...
    Nie kazdy si zas chce koli sms kupovat aplikaciu. ;)
    Ale zase aplikacia to nie je zla.
    Pre fanatickych smskarov ma aj ine vyhody.
    T9 si aj pri klasickom pisani s diakritikou poradi rychlo.

    simumarek30.10.2007 - 18:47 Trvalý odkaz

    Ako da sa zvyknut na t9 aj nokie, ale priklanam sa ku grafoovmu nazoru, ze t9 na se je aj tak najlepsia.

    Kriak2430.10.2007 - 19:38 Trvalý odkaz

    Jj, bez debaty. T9 na SE je super. Ale zvykol som si aj na Nokiu. Naviac 6110 nav. je neskutocne rychla, takze ani prepinanie slov pri pisani moc nevadi.

    Arrow7930.10.2007 - 19:40 Trvalý odkaz

    Simu, mame rovnaky nazor na T9... osobne by som ale z E65 a 6110n vyberal jednoznacne navigator :)

    Kriak2430.10.2007 - 19:54 Trvalý odkaz

    Miso,to som rad ze mas takyto nazor :)

    simumarek30.10.2007 - 20:28 Trvalý odkaz

    Jj napodobne tiez by som z tychto dvoch modelov isiel radsej do navigatora, uz len koli fp1 a rychlejsiemu procesoru, ten je pri pouzivani neskutocne citit.

    Arrow7930.10.2007 - 23:19 Trvalý odkaz

    Chalani ja nemam ziadny problem s 6120c. Doteraz boli symbiany pomale, co uz ale neplati. Maju vyborny vykon, priam az neuveritelny by som povedal. Napr nokia maps funguje vyborne, tom tom este lepsie. Btw Libor, ked budes v BB tak daj vediet, 6110n som videl len to vitrine v nayi. :-D

    franzmeister31.10.2007 - 13:13 Trvalý odkaz

    som rad ze mate taky nazor,ohladom vyberu
    a k tej t9 sa vyjdrym takto.:vyhovuje mi a chory je asi ten co si mysli ze miesto jednej odosle tri spravy...odosiela dve totiz

    graffoo31.10.2007 - 13:22 Trvalý odkaz

    tak ci tak je to dvojnasobna cena sms ;) a to je somarina...