Komplet vymena krytu na SE K510i - ako na to ?

  • 12 príspevkov
  • v0zik 25.12.2007 - 21:49

    brat si kupil komplet kryt na ten fon ale neviem ako odsrobovat tie male srobocky v rohoch toho siveho v com je vsetko osadene...neviete cim sa to da ? skusal som nejake imbusy ale nepasuju tam lebo v tej srobke je nejaka jamka...dakujem za vsetky rady

  • graffoo25.12.2007 - 21:56 Trvalý odkaz

    hej su to torxy, potrebujes si zohnat sadu preciznych torx skrutkovacov (co nie vsade predavaju, ale da sa to zohnat :) )

    Mikullas25.12.2007 - 21:58 Trvalý odkaz

    Alebo si este skus vypytat sadu hodinarskych skrutkovacov.

    graffoo25.12.2007 - 22:03 Trvalý odkaz

    no hodinarske (pokial to nie su torx) mozu viac uskodit ako pomoct. pokial budu skrutky z makksej ocele, tak moze s nimi strhnut vnutornu hviezdicu a potom uz tu skrutku neda prec nijak ( no da, ale uz len kladivom :D ) torx hviezdica si totiz dost zaklada na rozlozeni sil na jednotlive casti hlavy...

    kokos, az teraz sa ukazuje moja strojarska deformacia :lol:

    Mikullas25.12.2007 - 22:16 Trvalý odkaz

    To hej, musi v nej byt proste aj ta "sestcipa vnutorna" hviezdica :)

    v0zik25.12.2007 - 22:32 Trvalý odkaz

    fuha no tak po poriadku. torx je znacka nejakych klucov? kde sa daju taketo kluce zohnat? kolko to asi stoji?

    Mikullas25.12.2007 - 22:38 Trvalý odkaz

    on by ale asi potreboval celu sadu, lebo su rozne velkosti. Torx je ta sestcipa hviezda, nie znacka (ale tiez som najprv nevedel :) ).

    v0zik25.12.2007 - 22:48 Trvalý odkaz

    dik niesu to nejake strasne ceny...este nieco pozrem ked pridem na PC lebo teraz som na mobile

    Quo26.12.2007 - 02:37 Trvalý odkaz

    Netreba mu celu sadu, len nech si zozenie tie, ktore potrebuje / napr ja k V3 som potreboval na vymenu flexu len jeden jediny torx /

    EDIT: kukol som link autoomega a maju dobru sumu za celu sadu. :) Kto ma s nimi skusenost? Na avelmaku su tiez ok sumy za jednotlive srobovaky a aj avelmak je ok obchod, par krat som tam nakupoval cez kamosa :)

    v0zik26.12.2007 - 11:24 Trvalý odkaz

    benko : ak myslis to, ze vojdes a hned doprava tak tam bol ten kryt kupovany:) skusim sa tam kuknut