HTC Radar (C110e)

  • Martin Hombauer 20.12.2011 - 02:49

    Negativna skusenost s Windows Phone
    Kupil som si HTC Radar s WP 7.5. Uplna spokojnost az do chvile kym som na nepokusil o update systemu cez Aplikaciu ZUNE. Proces prebehol bezchybne. Prevapenie malo este len prijst. V updatnutej verzii sa nebolo mozne pripojit na internet vo viacerych aplikaciach (IM+, RSS Reader, Dropbox) zatial co ine aplikacie nemali ziaden problem. Tak ze OK, urobim RESTORE.  RESTORE bohuzial skoncil s chybou. Telefon je nepouzitelny. Nemam ani novy system ani povodny. 

    Tuna citam ze nie som sam:
    http://answers.microsoft.com/en-us/winphone/forum/wp7-sync/what-is-erro…

  • Pavol Pavučko26.07.2012 - 19:20 Trvalý odkaz

    je tam jedna chyba ktoru som si vsimol len teraz HTC Radar nema TFT ale S-LCD cize Super-LCD ktory je podla mna lepsi ako amoled

    anonymous02.09.2011 - 19:47 Trvalý odkaz

    People: sympaticky. Tipujme cenu. Inak 8GB bohate staci...

    anonymous02.09.2011 - 20:04 Trvalý odkaz

    7wcsnurka: som zvedavy na ten wp7.5 a jeho porovnanie s 2.3 resp 2.4 droidom...

    anonymous02.09.2011 - 20:12 Trvalý odkaz

    Juraj: tento mobil je ako vacsi Wildfire S s wp7.5 .

    anonymous02.09.2011 - 20:12 Trvalý odkaz

    mato: Vyborne, predam svoj HTC Mozart a tesim sa na toto :)

    anonymous02.09.2011 - 20:15 Trvalý odkaz

    kiki: prvy HTC ktory sa mi kus paci , bo ich tie dizajny ako desire , desire hd atd boli dookala to iste + hrozne , konecne kus zmeny ,

    anonymous03.09.2011 - 01:54 Trvalý odkaz

    hellwet: celkom v pohode vyzera ale kiki dneska ked chces dotykovku skor sa pozera po funkciach ako po tom dizajne

    anonymous04.09.2011 - 01:54 Trvalý odkaz

    aaa: funkcie? takmer kazdy telefon ma to iste, maximalne sa lisia dlna, nfc a podobnne zatial nie moc rozisrene veci. Funckie sa triesili asi tak v dobre 5110 ked si sa pytal ci to ma irda, graficky displej, kalendar alebo nejaku hru.

    anonymous04.09.2011 - 10:05 Trvalý odkaz

    robo0000100: Čakám, kupujem. :) Chcel som Mozart, ale Radar je krajší. :)

    anonymous04.09.2011 - 11:38 Trvalý odkaz

    Karči: pekný je:-) som zvedavý ešte na tú cenu

    anonymous04.09.2011 - 19:40 Trvalý odkaz

    exever: porovnavat windows phone system a android je uplne nelogicke, WP7 stoji na silnych pilieroch Microsoftu: Office, MSN a Xbox gaming. preto ani nie je pre hocikoho, kto tieto veci nevyuzival nikdy v zivote mobilne tomu WP7 nikdy nebude vyhovovat

    anonymous04.09.2011 - 19:47 Trvalý odkaz

    asc: keď je tam sračka OS davajte to rovno do titulku, boha na co som klikat na ten link,data su drahe.

    anonymous04.09.2011 - 22:13 Trvalý odkaz

    fifik: pekny, bral by som.. aj ked netreba mi, take parametre ma aj moj Samsung Wave, ba dokonca lepsie a ten je pod 200e, takze ak porovnatelnu cenu nebude mat tento, tak nema zmysel s debilnym OS WP7 :-)

    anonymous05.09.2011 - 00:01 Trvalý odkaz

    aaa: exever - to ze to ma office neznamena ze ked ho nepotrebujem tak mi telefon nebude vyhovovat - je to bonus navyse, tak isto x-box s MSN neviem co to ma spolocne
    asx - precitaj si to este raz po sebe a zamysli sa ako sa rpezentujes
    fifik - o co ej bada menej debilna ako WP7 - zamyslite sa deti nad sebou, robite zo seba blbcov

    anonymous05.09.2011 - 13:13 Trvalý odkaz

    M.: Najkomickejsie na vsetkom tomto je to, ze polovica z tych anti WP7 ludi nedrzala telefon s tymto systemom ani v ruke :D. Precitali si recenziu od niekoho kto sa snazi cely den rootovat nejaky Android. Ruku na srdce pani, kolko z vas si naozaj cele dni nastavuje ten Android? WP7 je o tom ze spustis a ide. Ma odlisny design, ktorym sa odlisuje od konkurencie. Niekomu ta ergonomia sedi a niekomu nie. Ja osobne som s tym telefonom spokojny. Minimalne mi na nom baterka vydrzi dlhsie ako na androide. Na WP 7.5 sa dost tesim pretoze uz nebudu moct Androidaci zundrat co vsetko WP7 nema ale ich telefon to ma aj ked to vzivote na nom nepouzili. Ked pride WP7.5 s qwerty klavesnicou(nie vysuvacou) tak dotoho urcite pojdem. Co sa tyka Bada 2, tak ta tiez vobec nevyzera zle, WP7 volim kvoli ekosystemu, ktory sa okolo neho buduje, co mi viac vyhovuje.

    anonymous21.09.2011 - 15:45 Trvalý odkaz

    adrian: presne tak, ako hovori "M" WP7 je este len v svojom rozvoji a za rok dva budete vsetci hiiiiikat aky je super, je to fakt tym, ze ste citali nejaky "odborny" clanok nejakeho mastneho Itčkara, ktoremu sa cez neho asi zatial nepodarilo vyhonit si na nejakej stranke nepodporujucej jeho zariadenia s WP7. Je to uplne odlisny system, s ktorym mam zatial super skusenosti na ktorom za pol roka som ani raz nestratil nervy, ze nieco nereaguje alebo je pomale. Prostredie je velmi prehladne a jednoduche - vsetko po ruke v momente.

    anonymous29.10.2011 - 16:08 Trvalý odkaz

    kajman: Čo by ste si vybrali: Desire S s Andráčom alebo tento Radar s Windowsom?

    anonymous29.10.2011 - 21:30 Trvalý odkaz

    evka: Zatial najlepsia dotykovka aku som mala..po 4 HTC je tento naj..mam ho tyzden a velka spokojnost :) OS velmi vyhovuje ;)

    anonymous13.11.2011 - 22:54 Trvalý odkaz

    °_°: ako funguje tento mobil? má také isté funkcie ako htc desire S

    anonymous16.11.2011 - 00:26 Trvalý odkaz

    eci: momentalne mam desire HD a pokukujem po niecom novom. celkom ma zaujal tento telefon, lenze sa trosku bojim toho WM. ma s tym niekto skusenosti??? je mozne tam doinstalovat take aplikacie ako je skype, facebook chat a podobne programy? predpokladam ze market s aplikaciami neposkytne tolko aplikacii ako android market vsak?aspon zatial.

    anonymous20.12.2011 - 08:19 Trvalý odkaz

    hansolo: vo wp je integrovany v systeme facebook a aj chat mas v spravach, a aj ti ukazuke tam kto je online, a skype by malo pribudnut v update ale je na to zatial apka im+ kde mas vsetko...a neviem co by si chcel instalovat do mobilu, ale urcite je z coho vyberat

    anonymous20.12.2011 - 11:25 Trvalý odkaz

    pravda: Zial WP je system, ktoremu chyba aj zakladna funkcionalita znama z tzv. hlupych telefonov. A to uz nehovorim o porovovnani hoci aj so starsim Symbianom. Pre mna uplne nepozitelny operacny system (a pre mnoho dalsich ludi tiez)

    anonymous20.12.2011 - 11:44 Trvalý odkaz

    123: Radsej zobrat nokiu ako toto, cena je plus mminus ovnaka, ale nokia je na tom lepsie.

    anonymous20.12.2011 - 11:58 Trvalý odkaz

    cORP.: zacni menovat pravda ,fakt zacni menovat ,budem uprimne pozerat tie strasne dovody ,nemap som wp7 ,mal som okrem neho a bady vsetky ostatne systemy ,neratam webos a podobne minoritne os , takze som fakt zvedavy co ten wp7 nedokaze ,o multitaskingu nema zmysel hovorit pretoze je to fakt kravina v mobile a to co treba to vie bezat aj na pozadi ,flash ? k tomu len :D ,mass storage je mozno jedina taka vec ,ktoru navyse nema ani ios a aky je popularny

    anonymous20.12.2011 - 14:15 Trvalý odkaz

    ant: WP7 vsadil na rychlost a jednoduchost, najlepsie ju charakterizuje posledna veta:
    "hľadajú svižný smartfón šikovne prepojený s Facebookom a pohodlnou prácou s Gmailom"
    Ja som vymenil android za wp7 nie z dovodu ze by android nieco nemal, ale prave preto
    ze mal toho velmi vela, casto v nesurodej podobe, takzo uchopitelnej podobe. Aplikacie nie vzdy fungovali,
    inokedy fungovali dobre ale zrali baterku, casto vyzeraju uplne inak, ovladacie prvky su ine, atd...
    Tel sa mi podarilo vyladit, nahrat tu spravnu custom rom, instalovat kvalitne apps, ale cele to bol dlhy proces patrania a zistovania.
    Nakoniec som zistil ze ked abstrahujem od instalacii a tunningu, tak tel pouzivam len ako mail, tel, pocasie a spravy, obcas nejaka hra pri dlhej chvili,
    tak som skusil wp7 a som spokojny, ak microsoft bude prinasat updaty aj pre starsie zariadenia podobne ako ios, tak postupne ziska signifikatnu skupinu uzivatelov

    anonymous20.12.2011 - 16:03 Trvalý odkaz

    Peto: Mas pravdu,ze vyladenie a nastavenie androidu si vyzaduje dlhy proces patrania a zistovania,ale napokon aj ten sa da vyladit do uplne jednoduchej a spolahlivej a hlavne sviznej podoby s nizkou spotrebou energie..Tiez pouzivam telefon len na zakladne operacie,ako telefonovanie,SMS,web,prehravanie hudby,mail,sem tam navigacia,ale napr.za skvelu pridanu hodnotu oproti WP7.5 povazujem USB mass storage,plny flash 11.1,microSD alebo napr.moznost pozerania stream TV a to su vsetko funkcionality,ktore by som vo WP7.5 hladal marne a to este nevravim,ze SMS-ky posielam tiez cez aplikaciu,ktora pracuje s web SMS branami (hlavne O2) bez ktorej si seriozne vyuzivanie tejto sluzby ani neviem predstavit a tuto aplikaciu by som v Marketplace hladal znovu marne a tak by som mohol pokracovat aj s inymi aplikaciami..Dalej spomeniem,ze napr.konkrerne tento telefon mi v zivote neponukne hw qwerty klavesnicu,bez ktorej by som pri pisani dlhsich textov asi prisiel o nervy..Telefon mi vydrzi pri priemernom vyuzivani 2-3dni,na co som zvyknuty uz z predosleho telefonu a co mi uplne postacuje..A telefon bol dokonca este o 25% lacnejsi a subjektivne je omnoho krajsi,ako toto cudo..PS: Mam Xperiu Pro a myslim si,ze WP7 uz zachrania len intenzivne silne pokrokove updaty,alebo radikalna zmena cenovej politiky..

    anonymous20.12.2011 - 16:15 Trvalý odkaz

    bubnu: koľko asi vydrží baterka na WP7 ??

    anonymous20.12.2011 - 16:40 Trvalý odkaz

    MDY: Tento WP7 sa mi celkom zacina pacit, paci sa mi idea "rozbalis a fungujes" (ako na iOS, momentalne mam iP4). Co ma vsak stale mrzi, je mizerna pamat 8GB..ano, pre niekoho je to dost, niekto to mozno ani nevyuzije, ale ked chcem mat pokope 20GB budby, nejake video a fotky, tak tych 32GB je nutnych - imho toto odradza vela ludi, ktori by mozno boli ovela spokojnejsi s WP ako s androidom, alebo inymi.

    anonymous20.12.2011 - 19:25 Trvalý odkaz

    ant: suhlas, ak potrebujes tie veci, tak samozrejme na wp7 si bez sance, ale co sa tyka radikalneho zaveru, tak ja to tak nevidim. v pripade wp7 pridu uzivatelia ktory nevedia ze cez tel sa da streamovat do tv, pre ktorych je idea rozbal a funguj nutnostou. myslim ze prioritne zeny budu konzumentami wp7, pretoze ich moc nezaujimaju paramatre ale vzhlad, rychlost a funkcnost (a facebook :)), ceny su skutocne vysoke, keby nebol minulorocny model omnie, tak do toho nejdem (cca 200 eur)

    anonymous20.12.2011 - 20:31 Trvalý odkaz

    Zaklinac: podla mna je wp buducnost. sice ziadne htc by som nikdy nechcel, ale v skutocnych telefonoch to je (a najma v buducnosti bude) mimoriadne zaujimavy os. rychlost, vyladenost, stabilita a siroka podpora office su skvele prednosti.

    anonymous20.12.2011 - 21:34 Trvalý odkaz

    DJ Pepe: Ja po 4 mesiacoch pouzivania androidu si idem pomalicky trhat vlasy. Nevyladenejsi system ako droid som nevidel...

    anonymous20.12.2011 - 21:50 Trvalý odkaz

    bubnu: súhlasím s tebou ..

    anonymous20.12.2011 - 22:55 Trvalý odkaz

    Peto: No chlapci teda neviem,co to mate za verzie Androidu,ale ja mam 2.3.4 a myslim si,ze tento je uz vyladeny celkom slusne a ak by aj nebol,tak je tu este ista nadej v podobe 4.0 ICS..Pripustam,ze v case androidu 1.6 alebo aj 2.1 to mozno bol este moc mlady system s mnohymi muchami,napokon prave koli tomu som do neho vtedy ani nesiel,ale myslim,ze prave v tomto case uz je dostatocne zrely k tomu,aby mohol konkurovat aj takej stalici ako je Symbian co sa tyka vyladenosti a o inych prednostiach ani nevravim..Takisto je toto moj prvy Android a mozem povedat,ze som isiel do neho s obavami,ake peripetie ma s nim cakaju,no obavy boli zbytocne,funguje naozaj vyborne..Este mozno zalezi aj od konkretneho vyrobcu HW,ale to uz zachadzam do sfery,kde mozem len hadat,pretoze nemam moznost otestovat..

    anonymous20.12.2011 - 23:01 Trvalý odkaz

    Peto: ..ktori uprednostnju ideu rozbalis a fungujes?Potom sa pytam nieje prave toto cielova skupina ludi pre ktorych su urcene v prvom rade dumb phones z akcii operatorov najlepsie za 1€? A keby aj nie,potom je tu este Samsung a jeho rad wave s Badou,takze tazko,velmi tazko sa moze WP za tychto podmienok presadit..

    anonymous21.12.2011 - 00:12 Trvalý odkaz

    mato: ok, teraz budem mozno za blbca, ale ako to presne s tou absenciou mass storage funguje..? ak si stiahnem cez telefon z internetu nejaku hudbu v mp3, obrazok, dokument atd. bude to normalne zobrazovat..?

    anonymous21.12.2011 - 08:44 Trvalý odkaz

    asa: mato WP7 este nemam, mal som iPhone a ten tiez nemal mass., a normalne to tak fungovalo. Bol som v zahranici a nemal som tam svoj iTunes a v pohode vstko slo. Stahoval som to do tel. rovno z netu, rozbalil archiv a v pohode pustal hudbu a myslim, ze tieto funkcie vobec mass., neovplivnujee

    anonymous21.12.2011 - 08:48 Trvalý odkaz

    asa: to: 2 ant ja tuto metodu preferujem, ale dumb fon by som vzivote nechcel. Tieto dva veci absolutne nesuvisia. Teraz som sestre kupoval fon prave z androidom a absolutne nemam chut nieco tam riesit. Presiel som len rychlo nastavenia a natahal potrebne aplikacie. Ale zeby som tam tahal aplikacie len preto aby ten fon fungoval, tak to ma ani nehne. Na hrajkanie nemam absolutne cas, fon sluzi na tel., maily, net a potom je to uz len vykreslovatko aplikacii.

    anonymous21.12.2011 - 08:49 Trvalý odkaz

    ant: bada je alternativa, v podstate som o nej rozmyslal tiez, wp7 vyhral pretoze ma prehladnejsie ui, ale v podstate mas pravdu, zatial velmi tazko identifikovat jeho cielovu skupinu, uvidime ako sa budu vyvijat preferencie ludi a strategia wp7 (cena, aktualizacie)

    anonymous21.12.2011 - 08:52 Trvalý odkaz

    ant: ak stiahnes tak vsetko normalne, len nemozes pouzivat tel ako usb kluc, to je vsetko (hudbu, obrazky alebo video z pocitaca dostanes cez zune)

    anonymous21.12.2011 - 09:02 Trvalý odkaz

    ant: android je naozaj kvalitny system uz od 2.2 verzie, problem je s vyrobcami ktori ho zasieraju crap app, upravuju jadro, valstny launcher, v podstate prve co som vzdy robil flashol najnovsiu cistu verziu cm7 a instaloval osvedcene app, ked tak rozmyslam preco vlastne, tak si preto ze som mohol :)

    anonymous21.12.2011 - 09:19 Trvalý odkaz

    aaa: Myslim ze funkcnost ako mass storage a SD karty nei su hlavny problem VW. SD karty nikoho pri ifonoch nezaujimaju a uz ani mna nie, nikdy ju nevyberam a kaslem na to co tam je. U WP je aspon "jedna pamat" a nei ako v blbom andoide ze sa aplikacie musia instalovat do casto malej pamate telefonu a co z toho ked amm aj 100 giga volnych na karte - instalovat sa mi dalej neda!!!!!
    Problem Wp ej v jeho vzhlade - je prakticky, prehladny, cisty, zrozumitelny jednoduchy s dobrov ergonomiou, ale uziovatelksy naetraktivny - cierne/biele tlacidla, okna, prostredie su fadne. Druha vec obrovske fonty ak ked v ramci dizajnu o,k neni to to prave na telefon.
    Zial vzhlad casto predava a povedla by som ze je op 90% uspechu.
    Myslite ze masy riesia nejake zastarale bt, ci ma sd karty, ci ma mass storage? su stastny ze maju nejaky nejake itunes a ze sa im to spaja jenoducho. Kto by uz dnes riestil nejake f5 copy na prenos suborov - co uz neni pre dnesnu "modernu" generaciu.

    anonymous21.12.2011 - 10:16 Trvalý odkaz

    riki: Heh neviem preco by si musel instalovat do malej pamate telefonu na androide instalovat. Lebo si neschopny? SD karta je snad velka vyhoda pre niekoho a komu to je jedno tak nemusi ju vyuzivat. A BT a mass storage maju stale velky vyznam.

    anonymous21.12.2011 - 10:51 Trvalý odkaz

    aaa: pak RIKI tak mi povedz ako mam instalovat inde ako do telefonu, fakt som asi debil ale neviem, stale mi svieti plna pamat!

    anonymous21.12.2011 - 11:38 Trvalý odkaz

    Zaklinac: no neviem, ja mam v okoli par ludi, ktori su prave z toho jednoducheho az minimalistickeho vzhladu wp7 nadseni, vratane mna :) skoda ze mam relativne novu n8 (asi 3/4 roka, co je kratko vzhladom k tomu, ze striedam telefony v cca 3-4 rocnych intervaloch), keby som vedel, ze pride 800 lumia, urcite pockam.

    anonymous21.12.2011 - 11:54 Trvalý odkaz

    Peťo: Neviem,ale kolko tam tych aplikacii mas,ze mas plnu pamat? Ja som do telefonu od pociatku doinstaloval celkovo 28aplikacii z toho vstavany spravca aplikacii mi ponuka presunut na kartu 18aplikacii z ktorych len v 8pripadoch som tuto moznozt vyuzil..Dokonca este aj Angry Birds Season som nechal v pamati telefonu,co ma vyse 20MB a to mi ostava stale este 160MB pamati,tak aky problem s vnutornou pamatou,wtf?

    anonymous21.12.2011 - 12:01 Trvalý odkaz

    ant: suhlas so Zaklinac, ludia okolo mna su nadseni z Metro UI, ano pravda je ze tam nie su super pekne, priehladne pripadne 3D ikonky a nie je ich na 5 stran :) a kazde "aaaach" efekt predava, tak sa kazdemu WP7 na prvy pohlad zda fadne, ale to je len prvy efekt, napriklad deti priam fascinuje people live tile, kde je dynamicka mozaika z obrazkov s facebooku a incych zdrojov, vydrzia na to pozerat velmi dlho :)

    anonymous21.12.2011 - 12:24 Trvalý odkaz

    aaa: je podstatne kolko ich mam? Nie nie je, odhadujem 30-40 - vacsinou par kilobajtove. Pouzivam vsetky ? Nie nepouzivam ale chcem ich tam mat dakedy za zidu. Som nevedel ze zijeme v roku 1985 a musim na gigarertzovom telefone mazat kilove aplikacie aby som mal par megamiesta, ked sa SD mam gogabajty volne.
    Mam obycajnedesire, z tych 500 mega co je v tel, zabera miesto samotny andorid, htc shitove nadstavby a zbytocne softy ktore nejdu ani normalne odinstalovat.
    kazdy narieka ako maju niektore WP telefony malo miesta 8 BG - 16 BG, hlavne ze v andoidoch - minulorocne hoendy je miesta par dto mega. Na hudbu a filmy v tel. sa mozem vys... nei som decku nikdy som nechel nejaky walkman, a nechodimm MHD. Chcem miesto na instalaciu.

    anonymous21.12.2011 - 13:43 Trvalý odkaz

    toso0077: mam sony ericsson neo... ale 24h mam spustený launcher WP7 (nieje tak rýchly ako originál a niesu tam HUBy). najviac mi vadí absencia HDMI na WP7, slovenská lokalizácia mi chýba ale je možné ,že príde s aktualizaciu TANGO...a chýba mi ešte pár aplikacii ktore v markete nenajdem...