Hľadá sa Rozumný mobil roka 2017!

  • Profile picture for user marek.ceman@gmail.com

    Wayne 24.01.2018 - 16:32

    Ako to vidim ja:

    Bez rozmyslania Oneplus 5T. Ano, som Oneplus fanboi.

    Blackberry ma slabsi SOC.
    Honor 9 je fajn, ale nie som fanusik ich LCD displejov a dizajn tiez skor nie ako ano... (subjektivna vec).
    Moto X4 opat slabsi SOC, a je to dost tehla.
    Nokia 8 vyzera fajn, ma papierovo lepsi displej. Pre pamatnikov to ale moze byt silny kadidat.
    A5 17 ma slabsi SOC a .. ten reproduktor naboku... je zvlastny...
    XZ1C vyzera fajn, ale vacsi displej je lepsi :)
    Xiaomi, by som po mojich skusenostiach s touto znackou uz odporucal iba ludom co maju cas sa mobilu venovat...A radsej by som laikovi odporucil ten samsung napriklad ako xiaomi.

  • Nightmare24.01.2018 - 17:14 Trvalý odkaz

    Za tu cenu co sa u Nas predava a co ponuka je najrozumnejsi Honor 9

    Karol25.01.2018 - 00:53 Trvalý odkaz

    Ja to vidím buď na Honor 9 alebo OnePlus 5T

    Filip27.01.2018 - 13:52 Trvalý odkaz

    Na ich oficiálnej stránke sa predáva za 500 eur aj s dopravou a to sa podľa mňa veľmi vyplatí lebo ten mobil je fakt dobrý

    Profile picture for user mar.bartian@gmail.com

    oxy27.01.2018 - 14:32 Trvalý odkaz

    Môj pohľad na kategóriu je taky že oneplus tam ani nemá byť nominovaný.
    Pomer cena/výkon a "rozumny" nie je to iste. Rozumný mobil by mal byť taký ktorý bude vyhovovať väčšine bežných používateľov, bude za rozumnú cenu, bude normalne dostupný...
    Moto X4 alebo honor 9 :)

    Nightmare27.01.2018 - 17:28 Trvalý odkaz

    Dobre si to teraz napisal Oxy...

    Tomas27.01.2018 - 18:09 Trvalý odkaz

    A 500e za mobil uz tiez vacsina ludi nepovazuje za rozumnu ciastku

    ondrakomous27.01.2018 - 20:40 Trvalý odkaz

    Když už tam oné plus je, tak vyhrává rozum oné plus

    Profile picture for user mar.bartian@gmail.com

    oxy27.01.2018 - 21:40 Trvalý odkaz

    Ondro tak daj par rozumných argumentov preco si kúpiť op a nie h9

    ondrakomous28.01.2018 - 12:07 Trvalý odkaz

    po tom co udelali s honorem 8, kdy prohlasili nekde na twittru, ze honor 8 nedostane update na android 8 kvůli hardwaru, přitom je to rok stary mobil, normalni vysmech. honor 9 hadam dopadne stejne.

    Profile picture for user mar.bartian@gmail.com

    oxy28.01.2018 - 13:29 Trvalý odkaz

    Ondro chcel som nieco rozumne :)
    To ze sa na "indickom twittere" objavila taka info :)
    http://www.androidpolice.com/2018/01/23/honor-8-get-emui-8-0-features-p…
    Musíš citat viac.
    A ked sme uz pri tom tak honor je z leta 2016 rovnako ako taky oneplus 3, cize nie su to rok stare smarty. Ked tak neodporucas honor 9 kvôli twittu o update honoru 8 (to je ozaj take rozumne) tak by si si moho spomenúť na ako pred rokom oneplus odpiskal op2 :) nebojis sa ze take nieco urobia aj op5t?

    ondrakomous28.01.2018 - 14:52 Trvalý odkaz

    one plus 5t byl zminenej skoro vsemi redaktory jako jeden z nejlepších telefonu za lonsky rok, lepsi jak iphone X, pixel 2 za zlomek ceny, co stoji ostatní telefony v tomhle uzkym vyberu, nabizi podstatne vice hardwarove i softwarove. one plus muze byt vnimany jako "rozumny", pokud za rozumny budu povazovat pomer cena/vykon, pak je to jasny vitez. je mi celkem jedno, jestli honor dostane update, obecne ma huawei nejpomalejsi updaty, spolecne s LG, dostat do mobilu nejnovejsi system po roce vydani mi prijde dost dobrej argument, proc tenhle mobil uplne vypustit.

    Profile picture for user marek.ceman@gmail.com

    Wayne28.01.2018 - 15:08 Trvalý odkaz

    ides na to zle ondro. clovek co hlada "rozumny" mobil bude uvazovat ako oxy, alebo marek.

    David28.01.2018 - 15:22 Trvalý odkaz

    Pre mňa je rozumný P10 lite. Pomerom cena/výkon one plus 5t.

    Nightmare28.01.2018 - 15:50 Trvalý odkaz

    Niektori tu nepochopili clanok pane boze...

    Profile picture for user mar.bartian@gmail.com

    oxy28.01.2018 - 16:36 Trvalý odkaz

    Vidim ze nic rozumne sa ti napisat nechce :)
    Dokonca aj toto: "one plus muze byt vnimany jako "rozumny", pokud za rozumny budu povazovat pomer cena/vykon, pak je to jasny vitez." ti dokazem vyvrátiť :)
    Prave v pomere cena/vykon taky honor 9 rozseka op5t rozdielom triedy.
    Co je nam jasne je cena oneplus 499€ honor 389€ (ofiacialna cena), na slovensku sa da kupit aj za 340€
    to mame 28% respektive 47% vyssiu cenu v neprospech op. cize ak chce mat op lepsi pomer cena/vykon tak musi byt o 29% vykonnejsi. kedze vykon sa meria tazsie ako cena :) tak skusme viac parametrov. antutu 185k vs 155k je "len" o 19% viac, geekbench 4 sc 1844/1972 krasnych 7%, mc 6482/6753 este krajsie 4%. priamo vo vykone teda moc ramena robit nemoze, tak skusme ine :) napr fotak bude ten v op o 30% lepsi ako v honore? alebo co tak vydrz na jeno nabitie? bude o 30% lepsi oneplus? odpovie si kazdy sam...
    kua kde sa v stale a este aj opakovane berie ten nezmysel o pemere cena/vykon??

    Profile picture for user marek.ceman@gmail.com

    Wayne28.01.2018 - 19:03 Trvalý odkaz

    Vidíš Ondro? Tak sa hľadá "rozumný" mobil.

    Profile picture for user marek.ceman@gmail.com

    Wayne29.01.2018 - 07:27 Trvalý odkaz

    Nie som. Ja si to takto rozbiť na drobné neviem a zohľadniť každý aspekt. Ja (by) som si kúpil iba na základe emócií, páči sa mi keď som pri používaní mobilu "ako doma", mám slušný displej, na nič nečakam, a je pár drobností, kvôli ktorým som OnePlus fanboi. Pre mňa je to "rozumný" mobil lebo nemusím čakať na pokles ceny, ktory nepríde, a spomedzi S835 lajnapu je stále snáď jeden z najlacnejších. Honor by som si v živote nekúpil, mám pocit že to je slepá ulička. Obdivujem oxyho (naozaj, bez irónie) ako si to vie rozobrat..

    ondrakomous29.01.2018 - 09:25 Trvalý odkaz

    https://youtu.be/0KcvQpRdCzQ
    https://youtu.be/995M3VOGhYs
    https://youtu.be/2w5B1Ne-fy4
    staci se podivat na tyhle videa, honor nesaha one plus ani po kotníky, amoled panel, vic ram, vetsi pamet, ruzne edice cerveny, stars wars, bily, zadni kovovy kryt, lepsi procesor, lepsi kamery, stabilizovana predni. uplne rozdrti honor ve všech specs. znovu rikam, ze one plus bylo podle vetsiny zahraničních serveru hodnoceny jako nejlepší mobil za rok 2017

    Profile picture for user mental.disease@centrum.cz

    mental.disease29.01.2018 - 12:22 Trvalý odkaz

    To je snáď každému jasné, že OP 5T mohol byť aj v kategórii Špičkový mobil roka. A zrejme aj samotní redaktori tech magazínov zvažovali kam ho zaradiť..

    Matej29.01.2018 - 16:49 Trvalý odkaz

    neviem preco tam nedali Mi A1. To je pre mna osobne vitaz pomeru cena/vykon. Cisty rychly system, pravidelne updaty, vynikajuca bateria, 2 sim, super hlasny reprak, dobry displej, schopny fotak, celkovo je velmi vyvazeny vo vsetkych ohladoch a nema ziadne vaznejsie nedostatky. Za 250 podla mna schopny adept na rozumny mobil roka.

    ondrakomous29.01.2018 - 19:05 Trvalý odkaz

    Maxim s tím v podstate souhlasím.

    Profile picture for user mental.disease@centrum.cz

    mental.disease30.01.2018 - 00:54 Trvalý odkaz

    Veď Mi A1 je nominovaný v kategórii Výhodný mobil roka..