E72 softver (FW 071.004)

  • 80 príspevkov
  • Miro 06.01.2010 - 12:52

    Caute , nova tema by mala sluzit na riesenie problomov so softom a na upozornovanie na nove verzie ,pripadne skusenosti s nimi. nevsimli ste si nejake anomalie v povodnom softe? Mne uz par krat vyhodilo chybu ako vlozte sim ale sam sa restartol a bolo ok, dalej mi neslo pisat medzeruv sms, dalej neslo video, neslo napisat heslo do advanced device lock a tak.. tak som dal prec nejake tie app co som viac menej instaloval na vyskusanie resp mezdi poslednymi.. Napr. Phytona nejakeho (bt,wifi,gps sledovac) powerboot a pod. Odvtedy je zatial klud.

  • Miro06.01.2010 - 13:05 Trvalý odkaz

    A mame tu dalsi restart.. Samovyvolany, prave som na webe cez wifi a poyeral som si temu gps nie dotykovy do 250eur a prave som klikol na post c.12 ked zrejme admin upravoval/presuval prispevok do c.11 - to som si vsimol az po ,ale moze toto byt dovod restartu? Tusim ten novy soft uz treba..

    ZraLOCK06.01.2010 - 13:09 Trvalý odkaz

    lloyd taketo vseobecne temy tu nemame radi :)

    keby si bol stary nokiak a symbianiak S60 vedel by si, ze nasledujuce verzie fw budu tvoje problemy riesit, ak ich samozrejme nemas sposobene doinstalovanmi app.

    osobne by som sutiaciu riesil zatial tym, ze by som fon isntalaciami zatazoval co najmenej a snazil si udrziavat system co najcistejsi, aby boli spolahlivo zachovane zakladne funkcie telefonu.

    Miro06.01.2010 - 13:21 Trvalý odkaz

    Zralock suhlasim s tebou,ale pozri sa do temy o softe E71 ako sa tam riesi softverova dilema, tato tema je zatial vseobecna beriem, ale je tu na konkretnu vec a to v zaujme veci softu E72. Moohol som sa spytat aj v teme o E71,ale tam by ste ma A´A´kastrovaliA´A´ za spajanie roznych problemov v jednej konkretnej teme. :) A jasne som stary eriksonak, coz je stale jasne aj z mpjho podpisu ;) EDIT: tusim to uiq malo lepsie softy hned od zaciatku a ja som si stale nezvykol :lol: edit 2:zralock, beriem tvoju poznamku na tuto temu seriozne, aj ked z trochou rezervy, ved ak by o to slo, ja nie som typu:zmazali ste mi topic vy xyz ludia... To nie,ak tato tema nebude mat zmysel, ja sa dam navrh na jej odstrelenie. Zatial vsak jej zmysel citim ako dobry. (hadam sa nemylim..) a k tvojej rade, no uz som odstrelil par app., pretoze znova zamrzol pri device locku.. Takze posiel aj ten.. Maximalne,ked pridem domov urobim obovu pov. nastaveni

    ZraLOCK06.01.2010 - 13:30 Trvalý odkaz

    lloyd si stary a ostrielany fonak, takze tu moju pripomienku ber s rezervou.

    ale venujme sa teme.... skus ten format zariadenia a nic don neinstaluj... aspon sa zorientujes ci je chyba v samotnom fw, alebo to sposobovalo nieco ine.

    ZraLOCK13.01.2010 - 00:10 Trvalý odkaz

    tak ste sa dockali... podla webu: symbian-freak.com by mala byt dostupna aktualizacia firmveru pre nokiu E72 na verziu 22.007. nic som sa vsak nedocital o tom ake zmeny, ci vylepsenia ponuka
    ak som s pomocou googla dobre clanok prelozil, tato aktualizacia nie je mozna cez FOTA - cize bez pomoci pocitaca a apalikacie Nokia Software Updater.
    tiez sa v clanku neuvadza, ci uz je dostupna aj pre telefony so slovenskou lokalizaciou.
    stastni majitelia tychto skvelych smartov, skusajte, updatujte a podelte sa so skusenostami v tejto teme.

    napriek vymozenostiam aktualizacie tejto doby, doporucujem pre nasledny bezproblemovy chod systemu postupovat pri aktualizacii podla mojho navodu:
    http://www.fony.sk/forum/viewtopic.php?t=8003

    kuco13.01.2010 - 01:43 Trvalý odkaz

    Dik za info Zralock ,ja sa idem kuknut na ten clanok cez laptop. Uvidime ci sa docitam viac. Lloyd ja mam E72 len 24h cize kratko na preskumanie ale zatial sa mi nestal restart a to doma som pripojeni cez wifi

    UA: Mozilla/5.0 (SymbianOS/9.3; Series60/3.2 NokiaE72-1/021.024; Profile/MIDP-2.1 Configuration/CLDC-1.1 ) AppleWebKit/525 (KHTML, like Gecko) Version/3.0 BrowserNG/7.1.19424

    EDIT: takze som to kukol na symbian-freak.com ,,ako Zralock pisal a prekladal nic zvlastne. Napisali len tolko ze je nova v22 ktora neumoznuje aktualizovat cez FOTA(v telefone) ale iba cez NSU(v pc). Zmeny niesu viditelne ale ako je to zvykom pri novom firmware odporuca aj Nokia zmenit kvoli stabilnosti. Dostupny je pre vela PC v europe. To je asi tak vsetko.

    Ja som kukol cez NSU na firm ale moj PC neponuka zatial nic. Idem hadam nejaky iny pohladat a skusit zmenit.

    EDIT 2: Hotovo ,aktualizovane na novy firm ;) Musel som zmenit PC a ponuklo mi novy ,bolo tam na symbianfreak pisane ze postupne budu na vsetky PC dostupne aktualizacie. Kod som zmenil cez JAF a aspon som prisiel na maly nedostatok v mojom navode preco sa ludom nedari menit PC cez JAF ,navod upravim.

    fajry13.01.2010 - 10:27 Trvalý odkaz

    niekde ma nokia pravdepodobne problem. Pri stahovani firmwaru cez OVI mi to vzdy zastane pri 133/172 MB! Stretol sa s tym uz niekto?

    ZraLOCK13.01.2010 - 10:29 Trvalý odkaz

    Tyka sa to e72 alebo akeho fonu?

    fajry13.01.2010 - 11:19 Trvalý odkaz

    jasne, ze E72 - vsak o nej je tento topic. Ci?

    demo13.01.2010 - 12:14 Trvalý odkaz

    tak som kusil FOTA a ono to funguje :lol: stiahlo to nejakych 6mega a uz mam novy fw ...

    kuco13.01.2010 - 12:55 Trvalý odkaz

    Fajry mne tahalo 185mb a nic sa nestalo. Nikdy mi pri ziadnej Nokii nezastala aktualizacia ,mozno nastane prerusenie pripojenia na internet. Ja som po zmene kodu mohol skusit FOTA nozno by aj mne ponuklo ale hned som ho dal na NSU

    ZraLOCK13.01.2010 - 13:19 Trvalý odkaz

    kuco to nemyslis vazne, ze si na dvojdnovom fone odpalil zaruku..... :?

    kuco13.01.2010 - 13:27 Trvalý odkaz

    :) asi tak nejak ,,ale myslim ze Nokia tu v UK nerobi ziadny problem pri uplatneni zaruky. Oni maju odlisny pristup k vymene - vymenia ti hned kus za kus a potom ten fon skonci niekde na aukcii na eBay ako pouzity a 99% kvoli nespokojnosti zakaznika.

    Tak to tu chodi vsade a ja sa cudujem ze kupim mys za 27L ktora normalne stoji 55L v obchode ..sorry ale uz som OT

    PS: inac si mi dal teraz chrobaka do hlavy kvoli tej zaruke

    ZraLOCK13.01.2010 - 13:30 Trvalý odkaz

    no dobre, to uz je tvoja vec. ale aspon by som ten fom tyzden dva poskusal, ci sa neobjavi nejaka zaruka az potom by som spekuloval so softverom. ak bol nebrandovany, nie je vobec dovod menit PC, ale to uz je tvoja vec.

    spat k teme.... su nejake zistene zlepsenia po update?

    kuco13.01.2010 - 13:36 Trvalý odkaz

    .. no ja som zatial nic nepostrehol mozno aj preto ze ho mam kratko ,skor by mozno videl Lloyd

    Neviem ci to je novsi firmware ale to prepinanie(prelinanie) pri zobrazovani obrazoviek je pekne ,hlavne ked displej prechadza zo setriaceho rezimu do pohotovostneho ,,take pomale zapinanie - prebudzanie

    - rychlost a reakcie su super ..mozno som mal pocit ze troska rychlesie ako predvcerom :)
    - ram mam po starte okolo 48mb ,,neviem kolko bolo predtym

    demo13.01.2010 - 14:07 Trvalý odkaz

    zatial co som si vsimol je ze pribudli 4 nove temy,lebo doteraz som mal len 2.
    subjektivne sa mi zda rychlejsi trochu, hlavne foto...

    kuco13.01.2010 - 16:00 Trvalý odkaz

    Ja som tie temy uz mal v mojom predoslom firmware

    Miro14.01.2010 - 19:44 Trvalý odkaz

    Kuco ja to prelinanie mam aj teraz v spojitosti setric - kalendar handy a pohotovost, cize neviem ci to je zmena, ci jak. Skus natocit video, mne seka video jak slak, snad to ten softver riesi. Skusim to snad dnes/zajtra snad zmenit ak mi to ponukne NSU.. Nerad by som siel cestou zmeny PC.. Edit: Inak moje problemy s blbnutim softu zrejme sposoboval advance device lock pro 2.0, cize informacia pre vas sa tohoto vyvarovat asi bude lepsie.

    kuco14.01.2010 - 22:23 Trvalý odkaz

    Mam este kratke poznatky a skusenosti s E72 ale zatial nemozem a ani nemam co zle povedat ,,to prelinanie zo setrica do pohotovosti mozno bolo uz skor

    ,,ja som natocil jedno video vcera s mojou dcerkou asi vyse minuty a zdalo sa mi super ..bolo to v izbe a za zleho osvetlenia a ja necakama vela od fotaku a kameri no potesi kvalita ;)

    ,,tu kukni video

    http://www.youtube.com/watch?v=6to3DxxgRMI

    K comu sluzi ten Advance Locker ci ako ? Aplikacie tohto typu mozu niekedy zblbnut firmware a hlavne ak sa tvaria ako systemove

    Miro14.01.2010 - 22:29 Trvalý odkaz

    No sranda mne video sekalo jak das, no uvidim, snad aj zajtra v praci bude cas na update :) to tvoje video je dost OK! Inak krasna malicka :) ohladom toho advance locku je to app na zaheslovanie fonu,pristupu k roznym app. , k roznym priecinkom a pod.. no je to mozne , ze to zblblo system.

    kuco14.01.2010 - 22:38 Trvalý odkaz

    Mas original pam.kartu od Nokie ?

    Moje nastavenia su standardne vo video ,nic extra a ukladanie na pam.kartu.

    Miro14.01.2010 - 22:50 Trvalý odkaz

    Hej original kartu ani som ju nevyberal jak som ju kupil :)

    kuco14.01.2010 - 22:55 Trvalý odkaz

    Skus urobit HR ak sa ti chce ,odzalohuj (viem zas vsetko spat) vsetko a potom uvidis

    Ak to nepomoze tak jedine reklamacia

    To video aj v pocitaci seka pri prezerani ?

    Miro14.01.2010 - 23:00 Trvalý odkaz

    No v kompe som na to este nekukal, dobry napad pozriet aj to. Ale nebudem robit HR, urobim zalohu, prehram soft a uvidim co to spravi, ak nepomoze potom pojdem asi este aj cestou HR na pokus..

    demo15.01.2010 - 08:31 Trvalý odkaz

    dalsia vec co som si vsimol ze v data gps-poloha sa konecne zobrazuju satelity(data gps-poloha-volby-zobrazit satelity)

    ZraLOCK15.01.2010 - 08:32 Trvalý odkaz

    to predtym nebolo??? nechce sa mi verit, ved je to na vsetkych symbianoch takto uz od pociatku gps...

    demo15.01.2010 - 08:42 Trvalý odkaz

    teiz som sa cudoval ze to tam nigde nemozem najst. napr ani na tatkovej e52 to nie ...

    kuco15.01.2010 - 12:57 Trvalý odkaz

    Demo nechcem ti protirecit ,ale prvykrat som DataGPS aplikaciu videl v N95 a aj vlastnil tento mobil ktory bol vlastne prva Nokia s internym gps modulom. Mala tam toto zobrazovanie stavu satelitov. Neverim ze E72,52 a neviem aka to nemala.

    Boli to take stupnice vodorovne pod sebou asi 4-5 na obrazovke a pohybovali sa z lava do prava v zavyslosti na sile signalu

    kuco15.01.2010 - 13:58 Trvalý odkaz

    Vojdi do hned prvej zlozky z lava a tam skus dat Volby ...neviem ako sa vola v slovesnkom menu asi Navigacia ..ty si teraz na druhej

    demo15.01.2010 - 14:01 Trvalý odkaz

    ani tam nic...
    len nastavit ciel, pomocnik a ukoncit

    kuco15.01.2010 - 14:39 Trvalý odkaz

    ..alebo hned ako vojdes do zlozky Poloha a tam zvolit Volby ..neotvor tie dalsie tri. Musi to byt tam niekde

    Miro15.01.2010 - 16:56 Trvalý odkaz

    fuu ha chalani, tie satelity si nevspuominam veru,

    prave sopm urobil update softu, ale bez HR, pretoze mi to za svet nejde.
    vypol som fon, stlacil 3+*+zelene a zapol fon a figu borovu to spravilo akurat sa zapol fon a pytal pin, zopakoval som to cca 10 krat, ze ci ja som zle na tom, alebo fon, no a ked ani to nist , tak som iba formatoval kartu a urobil update softu, uvidim ...

    alebo som ja robil nieco zle? :doubt: :roll:

    demo15.01.2010 - 16:58 Trvalý odkaz

    format na E72 je space, back a capslock(shift) a pusti foun. tiez som to musel vygooglit lebo som daval 3,zelene a hviezdicku ...

    Miro15.01.2010 - 17:02 Trvalý odkaz

    demo: kokso a ja som aj googlil aj tak som nasiel 3* a zelene.... do marie tam... no uvidim teraz jak to pojde, ak nebudu nejake problemy necham to, ak nie dam uz takto s HR... DIKY! ;)

    tak vyzera to dobre, (022 soft) zatial ziadne blbnutie nebadam,video je lepsie! Sekanie som nezaznamenal, cize fajn. Zmeny som nejak nepostrehol..

    Anonym (bez overenia)03.03.2010 - 18:47 Trvalý odkaz

    este nieje,hm asi dobre ze som sa ho zbavil aj ked to bol super fon,soft hadam vsetko da casom do poriadku

    Deathless_07.03.2010 - 23:04 Trvalý odkaz

    ked budem aktulizovat cez FOTA tiez je nutna kompletna zaloha fonu? 022.007 mi ukazalo ze cca 6MB. cez FOTA asi nahrava iba zaplaty nie?

    EDIT1: preistotu som zazalohoval, updatol cez fota, vsetko ostalo v telefone ako pred tym

    Miro21.03.2010 - 22:13 Trvalý odkaz

    Aktualizacia stale nie je dostupna..
    Ja uz mam dost tych srandiciek co si tento fon vymysla. Fotenie zamrza a restartuje sa, video seka jak blbe, pri pisani cisla z hlavnej obrazovky oneskorene vklada cisla, pri neprijatyc hovoroch si neskutocne stale pamata pocet neodpovedanych hovorov od toho isteho cisla od isteho momentu - myslim tym,ze cislo mi volalo 3x ,ako zmeskane hovory, zmazal som to, cislo mi zavolalo zase,ale iba 1x a zase ukaze zmeskanych 3x???
    Obcas sa mi zda,ze ten cistic zvuku hovoru skor rusi ten hovor..
    Ach jo, kedy sa pani fini uracia pre nas dat ten soft?
    Uplne to dochujovali cely dojem z fonu je prec..

    demo21.03.2010 - 22:19 Trvalý odkaz

    ani nehovor. kazdy den cekujem ci neni novy a ono nist :cry:
    normlane zacinam lutovat ze som vymenil E71, ani fotak a 3.5jack to nezachrani ...

    ZraLOCK21.03.2010 - 22:43 Trvalý odkaz

    fu, tak to su riadne fazy, moja mini slape ako hodinky a to ma este len jeden apdejt za sebou. Vzdy som tvrdil, ze symbian 9.3 je to najnevydarenejsie co vyslo z rodiny symbianov a to na vsetkych fonoch

    Deathless_21.03.2010 - 22:53 Trvalý odkaz

    no mne zase hocikedy zavrie prehliadac, ci pozram cez interny rss-ky, alebo operu, skyfire...hockedy zavrie...hmmm >:(

    Hovedo24.03.2010 - 15:43 Trvalý odkaz

    Uz som vlastnikom nokie E72 mesiac a doteraz nebol ziadny problem. Lenze vcera sa mi stala zaujimava vec. Isiel som hrat futbal, takze som vypol telefon a nechal doma.... Asi po dvoch hodinach som sa vratil, chcel telefon zapnut ale uz to neslo. Zavibroval, nabehlo logo nokia (bez podsvietenia displeja), cakam a nic. Vypol sa asi po minute. Takto som to skusal znova a znova. Potom som ho pripojil na nabijacku a skusil znova. A nic. Znova len logo nokie, ale podsvietenie displeja sa nezaplo. Odpojil som ho z nabijacky, vypol. O minutu som skusil znova a uz vsetko islo. Divne nie? Este dodam, ze ked to neslo, skusal som vytiahnut baterku, SIM-ku aj pamatovu kartu. Nic nepomahalo. Teraz ide normalne. Uz ked mam cas, idem naformatovat. Neviete ci uz vysiel ten novy FW? Mne ho este stale nenaslo.

    demo06.04.2010 - 15:06 Trvalý odkaz

    blba otazka: nevie nahodou niekto kedy bude novy fw? a ci vobec bude?

    kuco06.04.2010 - 15:54 Trvalý odkaz

    pre azijsku cast a ich PC vysla v23 pred viac ako mesiacom ale nikde nepisali ake zmeny presne tam boli ,,uz dlho sa caka na novy firm a myslim ze vyjde coskoro. Ja predpokladam ze to nebude v23 ale vyssie cislo

    demo20.04.2010 - 11:11 Trvalý odkaz

    prave mi ponuklo novy fw =D>

    rychla zaloha a ide sa nato ...

    EDIT: takze fw je 31.023
    zatial co som postrehol je viacej RAM po starte tak 43-44mb, telefon sa mi zda subjektive rychlejsi, funguje vyhladavanie mien z medzerou,fotak sa zrychlil ....
    EDIT2: pribudli nove app: synchronizacia s ovi, advanced com. manager, SmartConnect a nova verzia Adobe ...

    kuco20.04.2010 - 12:34 Trvalý odkaz

    no super tak konecne a ako som predpokladal ze bude vyssie cislo. Ja akurat vstavam a kukol som len cez FOTA a zatial nic. To zvysenie RAM sa mi nezda lebo ja som mal pri cistom firmware 41-44