Diskusia k článku
13 dní
Android Chrome
A s čím konkrétne nesúhlasíš?

https://youtu.be/11wFcTd5qYE
13 dní
Android Chrome
A ešte
https://michalpataky.com/chcete-palit-tuky-nic-nerobte/

https://www.restartnisa.sk/ako-najefektivnejsie-spalovat-tuky/

Takže čakám na odpoveď :)
13 dní
Windows Chrome
dovol aby som ti vysvetlil par veci ktore su napisane v tebou uverejnenom clankuhttps://www.restartnisa.sk/ako-najefektivnejsie-spalovat-tuky/ a ktorym nerozumies.
ak si v clanku precitas: "Pri miernom tempe telo získava asi 30% energie z glukózy a 70% z tukov."
ty si to nemozes vylozit takto: "Na proti tomu v kľudovom režime, teda pri leňošení na gauči či pomalej chôdzi telo preferuje pomalší zdroj energie, a to tuky. " :)
ono tele vzdy pali najskor tu "rychlu energiu" z cukrov a az potom sa dostane k tukom. tak ako pisu v clanku.
energia z "volnych cukrov" vystaci na 15min intenzivneho cvicenia a az potom sa mozu zacat diat nejake veci s tukmi.
umyvanim riadu, lezanim pred telkou a ani kludovou prechadzkou nemines energiu ani z tych cukrov a preto nemozes chudnut z tukov :)

zaklad chudnutia:
1. dodavat telu menej energie ako telo spaluje
2. pravidelne jest (naozaj pravidelne) cca 5x denne vzdy v rovnakom case (aj ked nie ste hladny)
3. 3-4x do tyzdna cvicit 60-90min (aby sme palili aj tuku nie len cukry) pri tepovej frekvencii 60-70% mtf
v clanku sa pise "Nejefektívnejšie spaľovanie tukov teda očakávajte pri menej intenzívnom pohybe (50-60% MTF), ktoré trvá minimálne hodinu." ja tvrdim ze ta tepova frekvencia je individualna zalezi od metabolizmu a aktualnej kondicii. v jednoduchosti plati ze ak bezis tak by si mal udrziavat tempo pri ktorom dokazes este rozpravat.
chudnut pred telkou, umyvanim riadu alebo LEN dietou je hlupost ;)
--
lnk.sk/mM05
13 dní
Android Chrome
Uf, no mal by si sa poriadne dovzdelať.

"ono tele vzdy pali najskor tu "rychlu energiu" z cukrov a az potom sa dostane k tukom" - to platí pre intenzívnejšiu aktivitu. V kľude telo páli tuk hneď. Pozri si video a ešte raz prečítaj články.

K tvojim bodom:
1 samozrejme to je základ a píšem to aj hore
2 vedomosti z muscle n fitness časopisu spred 10 rokov? IF ti ako do tej teórie zapadá? Čo Bukovský ktorý odporúča jesť raz za deň?
13 dní
Windows Chrome
ano preto su vsetci "pozeraci TV" s kockami na bruchu :)
hej hej pan Igor B je expert, tak ako americky vedci zistili ze....
ok vyhral si odteraz, papam jeden krat denne, zvysok dna lezim pred telkou pohybujem uz len pomaly.
M&F som cital naposledy pred 1/4 storocim
--
lnk.sk/mM05
13 dní
Windows Chrome
chlapi, bumbalek chcel nieco zaujimave povedat. ja osobne stojim skor za pristupom a nazormy oxy-ho, ale netvrdim, ze v niecom nemoze mat bumbalek pravdu. vezmime si z kazdeho teorie to zaujimave, na zamyslenie, hlavne sa tu nehadajme a neurazajme. :) dikes
13 dní
Android Chrome
Neviem či si rozumieme, alebo nechceme rozumieť oxy. Z tvojho záveru dedukujem že si vôbec nepochopil moje príspevky.

"Klasický" pozerači tv nemajú tehličky, lebo žerú a majú kalorický prebytok. Ak si ale v diéte a máš kalorický deficit, tak v kľude tvoje telo spaľuje 90% tuku a 10% sacharidov (bez potreby "spáliť najprv glykogén ako nesprávne tvrdíš hore). Akonáhle začneš robiť intenzívnu aktivitu, telo potrebuje rýchly zdroj energie a začne preferovať spaľovanie sacharidov - po 20-40 minútach takejto aktivity sa spáli glykogén a nastupuje opäť spaľovanie tukov....
Z tohoto hľadiska je vhodnejšie robiť krátkodobý HIIT trening, ktorý udržuje ešte pár hodín po tréningu vyšší metabolizmus = telo spáli v kľude viac tuku.

Ale opakujem, píšem to v súvislosti s chudnutím, že čo je vhodnejšie pre tento cieľ. Aktivity ako spomínaš ty 4xdo týždňa beh, sú vhodné kvôli kondičke a srdcovo-cievnemu systemu - ale nie je to ideál na chudnutie tuku.

Len toľko som chcel a už končím, lebo je to tu ako hádzať perly prasaťu :)
13 dní
Android Chrome
Richard, ešte k téme, neviem či si si pozeral tie kalorické tabuľky,ale aplikácia ide prepojiť so Samsung health a vie si potom automaticky dopĺňať tvoje aktivity a kalorický výdaj,takže odpadá ručné zadávanie :)
13 dní
Windows Chrome
hadz dalej
krof, krof
--
lnk.sk/mM05
12 dní
Android Chrome
Kaloricke tabulky vyskusam, aj prepojenie so Samsung Health. Vdaka.
7 dní 23 hod
Windows Firefox
Richard Hombauer Držím Vám palce. Máte môj obdiv.
Na pridanie príspevku musíte byť prihlásený.
Najnovšie príspevky

Copyright ©2019 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188