Poradňa: oplatí sa viac staršia vlajková loď alebo nový smartfón?

  • Peter 02.02.2019 - 11:55

    Neviem či si v článku robíte srandu a len odkazujete na článok do 400eur a nechce sa Vám rozmýšľať ale ponúkať LG G6 je trapas. Už dlhšiu dobu je v akcii LG V30 za 359-369 EUR. To je najlepšií smartfón do skoro 2x takej cenovej hranice ako povedal čitateľ. Takze určite LG V30.

  • sysell02.02.2019 - 11:57 Trvalý odkaz

    akoze za 400€ sa da kupit hociaky velmi slusny telefon, onanisti co sa na tom hraju nejake 3d hry alebo co mozu riesit mozno najvykonnejsie telefony ale pre vsetko ostatne telefony do 400€ postacuju maximalne. Inak neviem co riesite G6 ked dost pod 400 je G7 co je spicka na trhu. Dovolim si povedat ze normalny clovek si vie vybrat velmi dobry telefon okolo 300

    Peter02.02.2019 - 12:59 Trvalý odkaz

    :DDDDDDDD nikto nehovorí o hraní hier. Pár rokov používam mobily v cenovej relácii 800€+ čo majú výkonu dobludu a nehral som na nich hry už aspoň 5 rokov. Hovorím o top mobile v ktorému rapídne klesla cena. Tak normálne zmýšľajúci človek si nekúpi shit huawei nokia a ... za 300-400 keď môže mat vlajkovú loď za 369.
    Hovorím Ale o pomere cena výkon, pod čím sa rozumie - Výkon=hardvér, softvér. Hardvér nieje len procesory a grafika na hry ale napr aj na 4K video vyhotovovanie a spracovavanie fotiek a ... plus do hardvéru sa zahŕňa aj fotoaparát, ktorý je v LG V30 úplne inde ako v mobiloch do 400eur, a iné “súčiastky”, vojensky štandard odolnosti, iP68, rýchlonabíjanie, kvalita spracovania, spoľahlivosť, a iné veci. Tak sa nevyjadruj do onanistov, keď sa nerozumieš.

    XiaomiManiac02.02.2019 - 14:37 Trvalý odkaz

    Je mi trapne za citatela aj redakciu. 6s ?????? To je niekto ochotny vyhodit 400 € za 4 roky stary hardware? (Pravdepodobne citatel chce zapadnut medzi "majetnejsich", aj ked za taku kalkulacku ta uz vysmeju aj cinske deti s Redmi Note 7). A na oplatku mu ponukneme G6 so snap 821 :D V30 by este bola rozumna volba, ale G6? Neviem co si mam o vasej poradni mysliet ...

    Scotty02.02.2019 - 15:36 Trvalý odkaz

    Neviem či sme čítali každý iný článok, no ja som sa z článku dočítal že by 6s nedoporucili, ale ok každý po svojom

    XiaomiManiac02.02.2019 - 16:46 Trvalý odkaz

    Scotty: Treba citat poriadne :) Pisem, ze mi je trapne za citatela, ze este vobec uvazuje nad (uz teraz )crepom s menom 6s, a nasledne mu na oplatku redakcia odporuci (ked uz 6s rovnako zhateovala) polocrep G6. Ten je na konci svojej zivotnosti (slubeny Pie je na Q3\2019 , ale vieme ako to je s updatami od LG, ), a bohuzial vyvoj je taky rychly, ze neviem, ci 2r vlajkova lod ma este zmysel. Urcite sa oplati pockat na S10, S9 by uz mohla potom stat 400 €, OP6 by sa dalo kupit tiez, P20 so zazmurenymi ocami, V30 ja stale dobra volba, G7 pod 400 (ocakavany Pie v 1Q).

    Železomej02.02.2019 - 20:17 Trvalý odkaz

    Takže LG G6 za cca 260€ je poločrep áno? Keby sme sa bavili, že je slabšia ako vlajky z 2018 ok jasné je. Len je treba sa na to pozrieť z pohľadu ceny. A tam dostaneš za 260 pekný displej, foťák ktorý urobí veľmi dobré fotky, odolnosť ip68 atď., určite rýchli systém... v čom je teda poločrep?

    marek123402.02.2019 - 21:14 Trvalý odkaz

    Tu sa neoplati hadat, nech si kupi, co chce aj dvojrocny crep. Kto takto zmysla, ocividne sam nevie, co chce. Suhlas s Xiaomimaniakom, za 400 EUR by som kupit OnePlus 6 alebo kup si http://www.fony.sk/clanky/14931 . pOhladaj ho na gearbeste a okrem vykonu, kvality sa za tv.telefonom aj otocia. Stare SUNKY od Samsungu neber. Oskar Huawei nie je shit, ocividne to hovori jablckar, sorry, ale jablko uz davno nie je jablkom...

    Matej02.02.2019 - 21:16 Trvalý odkaz

    Ja mám iPhone 6s od čias kedy to bola vlajková loď vtedy za cca 700 EUR podstate to je už 3 ti lebo dve reklamácie a vždy som dostal druhý nie nový ale druhý ( je to kus za kus ale určite nie nový ) tiež už chcem riešiť nový cca do 500 EUR iPhone je dobrý telefón ale s tou cenou to už preháňajú a fakt sa mi nechce dať 1000 EUR za telefón skúsim teda android ale počkám za chvíľu budú uvedené vlajkové lode takze S9 napríklad by mohla ísť dole ďalej má láka P20 alebo nakoniec kúpim xiaomi mi8 neni som nejaký vášnivý hráč jedine čo chcem aby dobre fotil. Ešte k tomu článku keďže mam 6s tak ja osobne by som 400 e za to nedal veď uvedený bol v 2015 a za 4 roky starý model dať toľko peňazí je odveci. Ako za 4 roky čo som ho mal ani jeden zasek ani jedno zaváhanie až na tie reklamácie dve fotoaparát je cez deň v pohode celkom večer to je katastrofa a predný je tiež katastrofa. Treba počkať a dať asi šancu Androidu myslím že už sú oveľa ďalej ako kedysi pokial sa niekomu nechce dávať 1200 EUR za iPhone

    marek123402.02.2019 - 21:25 Trvalý odkaz

    Mato295 sklanam klobuk pred jablckarom... Toto hovorim aj ja, ze pred 5 rokmi by som ine ako jablko ani nezvazoval. iOS bol vtedy daleko, dnes to je len predrazeny telefon. Skus ist radsej do Mi MIX3 http://www.fony.sk/clanky/14931 ako do Mi8. Novsi, lepsie foti a cenovo o 100 EUR naviac. Hladaj si pomaly kupon, urcite najdes za lukrativnu cenu.

    Matej02.02.2019 - 21:45 Trvalý odkaz

    Marek2134 a tak mne bolo jedno vždy kto čo má len sa proste smejem že ľudia vedia dať 1200 EUR za niečo čo reálne ani nevyužijú požuzivaju ten telefón na 30% a majú ho len aby dokázali že na to majú a doma jedia pasteku s chlebom na obed

    Profile picture for user zedenko@gmail.com

    Ronn02.02.2019 - 22:16 Trvalý odkaz

    LG G6 mam a uz by som ho neodporucal, stary procesor uz dava o sebe vediet a do spominanej ceny sa uz dostane aj G7 aj V30. Ale kedze ja dobre skusenosti ohladom displejov Gckovej rady od LG nemam, tiez uvazujem nad minulorocnou vlajkovou lodou akou je napr. Galaxy S9, ktora sa pohybuje niekde medzi 400-500 eur s vynikajucim hw ale bohuzial zakrivenym displejom, alebo Xiaomi Mi8. Alebo pockat na LG G8 ktory bude predstaveny na MWC mozno s inym typom displeja a pockat polroka a cena spadne na 400 eurovu hranicu.
    Alebo sa vyprdnut na skleneny zadok a vodeodolnost typu pol hodinu v pive a kupit Pocophone s 845kovym procakom a obstojnym fotakom (porovnatelnym aj s vlajkami od LG aj ked bez sirokouhleho objektivu) za cenu 300 eur. Pre niektorych moze byt nevyhodou absencia 3,5mm jacku a slotu na micro sd.

    jarpo02.02.2019 - 23:49 Trvalý odkaz

    Ronn: Ake mas zle skusenosti s displejmi G rady? Lebo ja som mal kedysi G4 a nedavno G7 a displeje vyborne. Aj ked zrovna G6 mal davnejsie brat a mal problem s nerovnomernym podsvietenim...

    Profile picture for user zedenko@gmail.com

    Ronn03.02.2019 - 00:02 Trvalý odkaz

    Mal som G4, teraz G6. Prvy od operatora a druhy z e-shopu. Oba po roku a pol pouzivania ukazuju "duchov" akoby presvitalo v pozadi predosle zobrazenie. Najviac to vidno pri tmavosedom pozadi na okrajoch displeja pri dlhsom pouzivani. Identicky problem pri oboch.

    XiaomiManiac03.02.2019 - 00:10 Trvalý odkaz

    Ze sa neoplati kupovat 800 € mobil na 4 roky je krasne vidiet, ak si vedla seba postavime napr. nedavno uvedeny Redmi Note 7 a dinosaura iPhone 6s. Cpu uz ma pravdepodobne navrch Redmi, novy system maju obe zariadenia, ale uz som niekde postrehol ,ze 6s konci na iOS 13. Redmi podporuje Google Camera a tie nocne foto, co z toho lezu ... aj recenzenti su milo prekvapeni. Dalsie vyhody Redmi su QC4 a usb-c. Navyse ma dual sim, ale zase nema NFC, co pre 6s nie je vyhra, kedze tu ani nie je Apple pay. Screen to body ratio nie je o com - 6s je kalkulacka. Vydrz baterie Redmi 106 h vs 62h u 6s. Proste, za 350 € si kupi 6s uz len blazon. Technologicky pokrok je rychly a to tak, ze takmer 150 € low end preskoci 4 rocnu vlajkovu lod za 800 €. G6 je polocrep,ale aj napriek tomu co som napisal, ak je uzivatel stotozneny s tym, ze telefon je na konci svojej zivotnosti, ale staci mu na 2 roky, tak by sa do toho este dalo ist. Padol tu aj Pocophone, tiez nie zla volba. Vyber je nakoniec pekne siroky, tak snad neskonci pri nejakej Apple starozitnosti.

    newmind03.02.2019 - 11:14 Trvalý odkaz

    Oplati kupit starsiu vlajkovu lod. Vsetky telefony strednej triedy su nutne spojene s kompromismi. Napr. starsi snapdragon 821 je stale dostatocne rychly na normalnu zabavu i pracu o 835 ani nehovoriac. Pritom progres v oblasti telefonov sa prakticky zastavil; z dolezitych vlastnosti neponukli za posledne 2 roky nijaku zasadnu novinku. Vyber je dostatocne siroky a zo starsieho androidu netraba mat obavy. Z najlacnejsich EX vlajkovych lodi je tu HTC U Ultra, svojho casu prisiel s dost sialenou cenovkou, ale teraz sa da kupit za smiesnych 200e. Ale prikladov je XY: Lg V30/g7/g6; Samsung S8, Honor 10/9, Huawei p20; Sony XZ2...

    sysell03.02.2019 - 16:53 Trvalý odkaz

    Oskar cize jedine co si pomenul ze maju hiendy lepsie je fotak, ok vybavene. Moze byt je je lepsi co ale samozrejme pri priamom porovnani neni casto nic moc, aj tak je to len mobil. Vid slepe testy kde casto ludia hadaju lespie fotky uplne od veci.

    ferineveri03.02.2019 - 22:29 Trvalý odkaz

    My sme doma kúpili školopovinnému synovi iPhone 6s a úplná spokojnosť. Neviem si predstaviť ako by držal v ruke lopaty na odhrnanie snehu v podobe Xiaomi redmi note 7 alebo im podobným. Pozerať sa na skóre v Antutu a riešiť filtre displeja alebo vodeodolnosť nebolo vôbec podstatné v našom prípade. Išlo o mobil vcelku rýchly, aby padol dobre do ruky a hlavne stál v januárovej akcií 329€ v 32gb verzii. A o.i. dátum vydania je síce september 2015, ale predávať sa začal koncom septembra, takže má od uvedenia na trh vyše tri roky. A to nie je taký starý hardware. Áno, pre niekoho je aj Huawei Mate 20 Pro už starý, keď ho má mesiac a raz sa mu zasekol pri desiatich otvorených hrách

    Peter Čapkovič03.02.2019 - 22:35 Trvalý odkaz

    ferineveri: no vidíš u nás pri kupe ďalšieho mobilu pre našu školáčku (ak ju tak vobec možem nazvať lebo už je na strednej) rozhodovala vodeodolnosť, nakoľko predchádzajúci iPhone 6 plus utopila... Takže ako vidiť vždy je to silne individuálne kto dá čomu prednosť a berie ako dôležité a menej dôkežité pri výbere telefonu... ;-)

    Peter04.02.2019 - 10:32 Trvalý odkaz

    Pre každého školáka je spokojnost s jablkom na chrbte a to vôbec nerozhoduje či je to 5s či 7 či X. Takže tak XD

    martian04.02.2019 - 12:50 Trvalý odkaz

    Za mna - radsej starsiu vlajkovu lod. Nemal som problem kupit 1-2 roky stary model. Skvela cena a postacujuci vykon.
    Vynimka bola jesen 2017, fungl novy Note 8. Aj to len kvoli blbej kombinacii, ze Note 3 dosluzil a Note 7 stiahli.

    Profile picture for user mental.disease@centrum.cz

    mental.disease04.02.2019 - 14:01 Trvalý odkaz

    LG G6 je poločrep a Redmi Note 7 je letadlo :D

    Kovový rám / plastový rám. IP68, MIL-STD-810G, QHD displej, lepší audio výstup, pohodové rozmery.
    Snapdragon 821 je na smiech, pritom stále o 28% výkonnejší ako SD660.
    No NFC, No 4K video, No USB 3.1, No aptX HD, No LTE B20 800Mhz.

    Profile picture for user mental.disease@centrum.cz

    mental.disease04.02.2019 - 15:47 Trvalý odkaz

    aby ne, v alze za 254,90€ :)

    Knoxville04.02.2019 - 16:54 Trvalý odkaz

    Moto X4,Xiaomi MiA2,LG G6. Poraďte. Dik.

    Železomej04.02.2019 - 17:03 Trvalý odkaz

    Knoxville a ešte v cene cca 250€ Nokia 7 plus a Pixel XL hmm ? :)

    Profile picture for user mental.disease@centrum.cz

    mental.disease04.02.2019 - 17:35 Trvalý odkaz

    za cenu 7 Plus sa dá aj Nokia 8. Pixel XL super fotomobil, škoda len 32GB..

    david hulák04.02.2019 - 17:49 Trvalý odkaz

    Ja mám od 2017 má Iphone SE 32 GB za 370, ale strašne moc pokukujem po inom iphone chýba my väčší displej. Ľutujem, že som nepriplatil za 6s dákych 130eur.Ešte by sa zišiel stereozvuk dvoch reproduktorov.Ni, ale inak v podstate na druhej strane mi ten telefón stále hovorí, že mu nič nechýba a bude stále dobrý ešte 2 roky takže neviem.Uvidim koncom roka ako budú financie a ceny iphonov

    Železomej04.02.2019 - 18:44 Trvalý odkaz

    Jj škoda 32GB, ale kedže na zariadení Pixel maš neobmedzené množstvo na cloude Google fotky, zálohovanie fotiek a videí v plnej pôvodnej kvalite tak to tento problém rieši dosť dobre. Zrovna včera som tak manželke zálohoval cca 8GB fotiek a videí a môže fotiť veselo ďalej :) a čo sa týka snapu 821, tak absolútne bez problémov, rýchle, plynulé, android 9.. jednoducho smooth. A fotky paráda fakt, hlavne po doinštalovaní pixel 3 camera app. Jedna top kúp do cca 260€ spolu z hore uvedeními zariadeniami.

    XiaomiManiac04.02.2019 - 18:54 Trvalý odkaz

    Ah mental mental, ja som porovnaval so 6s, nie G6, lietadlo tu z Note 7 robis ty :) Pisem vyssie, ze ak je kupujuci zmiereny s tym, ze G6 je na konci svojej zivotnosti co sa tyka systemu, tak nemusi byt zla volba, ale osobne by som pockal na pad ceny S8, ci S9. Tak ci onak, 256 € za 32 GB single sim verziu nie je ziadne terno

    Matej04.02.2019 - 20:19 Trvalý odkaz

    trochu sa vam sem votriem mensim Off-topicom :
    Vie niekto ako kur*a funguje cenotvorba alzy?
    Minuly tyzden bola modra LG G7 za 350eur, cierna 380. V piatok som si ju chcel objednat, pozeram ze vypredane. Cez vikend boli ceny (myslim ze cierna verzia) za 450. Reku to ich kaslem, nebudem to preplacat ked vidim, ze sa predavalo nizsie (ano, trhove hospodarstvo, som hlupak, ze som zavahal, asi sa zvysil dopyt tak zvdihli aj cenu).

    Nastavil som si watchdog, ak bude cena pod 400 nech posle email... Dnes prisiel mail, cierna za 400. Dobre, dojdem z prace, objednam... Teraz pozeram modra varianta za 550, cierna za 630. What the heck?
    Podla tych cien ten telefon zreje jak vino, normalne sa z neho stava investicia .........

    tomas07039104.02.2019 - 20:40 Trvalý odkaz

    Inac dnes bola LG G7 na Alze za 300 :) trvalo to asi hodinu, asi to bola len systemova chyba

    Matej04.02.2019 - 20:50 Trvalý odkaz

    wtf? to by som hned bral. Nejako maju tych chyb poslednu dobu dost, skoda ze mi neodpisal uzivatel, ktory si objednal Sony sluchatka za 260, ked normalne maju cenu 380, ci mu realne prisli.
    Nastavil som si watchdoga na obidve verzie, modru aj ciernu, tak uvidim ci sa este nieco vyskytne

    Bonyek@azet.sk05.02.2019 - 00:08 Trvalý odkaz

    Musí byť Z alzi? veď ho majú aj inde za nižšiu cenu.

    martian05.02.2019 - 00:26 Trvalý odkaz

    Maxim, minuly rok som tak striehol na smart hodinky. Samsung Sport Gear mali s modrym remienkom trvalo lacnejsi o 50eur oproti ciernemu remienku. Len tak. Vraj akcia. A este cosi im tam tak zvlastne lietalo, rozdiel len vo farbe.
    Neries a vyuzi. :)
    Btw napr. mp3.sk, alebo sunnysoft maju obcas o dost lepsie ceny. Len pozor na mp3.sk, sprav objednavku cez web, na predajni maju vyssie ceny, ako som sa nedavno obabral.

    ivOS05.02.2019 - 02:48 Trvalý odkaz

    ...xiaomi a2 - akurat absentuje (- pre niekoho| NFC -

    Matej05.02.2019 - 06:19 Trvalý odkaz

    nemusi byt z alzy, ale preferujem alzu nez nezname eshopy. Naviac, fakt nie su o tolko lacnejsie, aby som ich zvazoval. Hlavne potrebujem doplatit poistku, to tiez nie kazdy ponuka.

    martian no ved to, ze ja som chcel vyuzit, stylom ze zajtra objednam, a zajtra uz bolo neskoro :( no jo, uvidim co dalej, ak nie tak to objednam z mp3

    Juraj 050605.02.2019 - 09:19 Trvalý odkaz

    Oplatí sa kúpiť staršiu vlajkovú loď s androidom,ale,len takú ktorá je na trhu rok Nový model je drahy a starší zlacnel. Rozhodne starší model 2 viac rokov,aj keď je nový zo zárukou 2 roky. Neoplatí sa kvôli tomu,že výrobca s androidom zvyčajne ukončí podporu a zariadenie sa stane nechnologický zastaralé... Výnimkou je Apple,kde,aj 2 ročné zariadenie má podporu zo strany Apple.

    Profile picture for user mental.disease@centrum.cz

    mental.disease05.02.2019 - 11:30 Trvalý odkaz

    To je všetko relatívne. Záleží od ceny. Na Black Friday som z mall kúpil Moto Z (6/2016) za 179€. Bol tam Android 6. Celý deň som nerobil nič iné iba stahoval updaty. Bolo ich okolo 20,až po Android 8. Takže som mal kúpiť radšej niečo nové s Android 8, čo ani žiaden update nedostane. S chabým displejom, výkonom a foťákom?

    Nightmare05.02.2019 - 12:07 Trvalý odkaz

    na Mp3.sk za 219€ "akcia" na Moto Z + darceky pridavna bateria a Lenovo sports band G02

    Nightmare06.02.2019 - 20:03 Trvalý odkaz

    ale ta Moto Z nemusi byt zla akurat go nema 3.5mm sa mi zda

    stanleyjr06.02.2019 - 20:44 Trvalý odkaz

    Tiež uvažujem o HTC U11, mal by dostať ešte Pie a finito, už sa dá za dobrú cenu a SD835 bude ešte dlho stačiť alebo LG G7 viac krát spomenuté,tiež neviem.

    Profile picture for user mental.disease@centrum.cz

    mental.disease06.02.2019 - 22:28 Trvalý odkaz

    Ty musíš poznať svoje priority. G7 má väčší displej v menšom tele. Väčšiu odolnosť, displej s podporou Dolby Vision a HDR10. Pamäte sú rovnaké, S845. Foťáky sú plus mínus autobus. G7 vie aj 4k@60fps. BT 5.0, FM rádio. A hlavne 3.5mm Jack s Quad DAC Sabre od ESS. Takže ako jeden z mála zastúpi aj Hi-Res hudobný prehrávač. Výdrž +/- nastejno.
    U11 má výhodu v Dual sim verzii (G7 Dual žiaľ nepodporuje LTE B20 800MHz). Možno stereo reproduktory. A hlavne Fingerprint vpredu. Edge Sense podľa niektorých recenzií problémy s citlivosťou..
    Osobne bych dal prednosť v tejto cene V30 kvôli lepšej výdrži a OLEDu.

    Nightmare06.02.2019 - 22:51 Trvalý odkaz

    HTC U Ultra za 215 € som videl niekde...novy

    stanleyjr07.02.2019 - 04:12 Trvalý odkaz

    diky za rady. ja ako stary dobry fanda HTC neviem ci by som si ale zvykol na LG nadstavbu, mozno ano, tazko povedat ale rozdiel je tam markantny. poznam vyhody jedneho aj druheho a V30 je tiez zaujimava volba :)
    U Ultra som tiez videl sialene nizku cenu, ale tam uz je "len" SD 825 a vydany bol v januari 2017, viac menej rovnaka battery, len vacsie telo o dost, u11 maj 2017, fingerprint vpredu a stereo repraky su super, ale zas Lg nechava 3,5 jack... a btw amoled nevyzadujem

    Profile picture for user mental.disease@centrum.cz

    mental.disease07.02.2019 - 11:51 Trvalý odkaz

    U Ultra má Snapdragon 821. Je to odpoveď na V20 ~ 2 displeje s identickou uhlopriečkou 5.7"/2.1". Je to už docela obor, väčší ako V20.
    Pri podrobnom porovnaní, ale hoodne features proti LG nemá.
    V20 je posledný Old School fon. Takú výbavu už nebude mať žiaden mobil. Nikdy :(

    stanleyjr07.02.2019 - 12:10 Trvalý odkaz

    jasne 821 som myslel, o 3. rano moc nemyslis, zial ano, to uz sa neradi do compact phone. inac o Motke Z som aj ja uvazoval ale 32 GB uz by bolo fakt malo, a navyse uz je to fakt stary device aj ked Oreo by mi v pohode stacil.

    Nightmare07.02.2019 - 15:41 Trvalý odkaz

    Hej dobry lopar este aj tazky U Ultra