OnePlus 5T - tá pravá päťka

  • Peter 03.04.2018 - 16:18

    Face unlock pre Oneplus 3(T) stale nie je. Je iba v beta verzii OS, nie v stable.

  • Lubos03.04.2018 - 22:09 Trvalý odkaz

    Čím ďalej robíte recenzie neskôr..

    deathwalker05.04.2018 - 00:48 Trvalý odkaz

    tak uviest recenziu na 5T v den uvedenia teaseru na 6, tak fajn. pekny telefon, ma tu niekto realne skusenosti s tymi oneplusmi? spolahlivost, reklamacie? necitam o nich ze by sa kazili, a RMA proces vraj tiez je lepsi ako bol pri oneplus 1 2.

    udajne ma 6 stat uz 749 penazi. docela dost.

    Knoxville05.04.2018 - 01:29 Trvalý odkaz

    Mam skusenosti s Oneplus 3 a 5. Kludne sa pytaj.750 stat urcite nebude. Bude to zhruba o 50 dolarov viac. Ale aj tak to bude celkom vyhodna kupa v porovnani s inymi vlajkovymi lodami vyrobcov...

    Profile picture for user marek.ceman@gmail.com

    Wayne05.04.2018 - 10:49 Trvalý odkaz

    mal som oneplus 3 a mam 5. do 6 urcite nejdem, mozno do 6T neskor na jesen. Oneplus 5 je stale dostatocne vykonny a spolahlivy smartfon. 3 mam rootnotu obcas flashnem custom rom, a aj po takmer 2 rokoch sa stale prijatelne drzi, s drobnymi kozmetickymi vadami. Na blbnutie fajn. Oneplus 5 je moj daily driver a bude az kym uplne nezakape. Custom rom som neflashoval, nie som ani v bete (aj na moje prekvapenie), nie je rootnuty a stale so zamknutym zavadzacom ako od vyroby... Nemam vaznejsie vyhrady, telefon ide bez restartu niekedy aj niekolko mesiacov. Obcas sa zabudne zapnut nocny rezim a treba mu 2-3x pomoct manualne, ale potom sa to opravi, alebo ho restartnem a uz to ide. Inac je to celkom fajn pristroj, foto mierny nadpriemer, video ujde na domace ucely, portret mod prekvapivo funkcny, displej sice 1080p ale celkom pekny, navykova citacka odtlackov (rychla a dotykova), pristroj sa neprehrieva, ani pri nabijani ako 5.... pre mna velka hodnota za smiesne peniaze. ta cena 749 - 800 je podla mna prestrelena. 399 za oneplus 3 a 499 za 5 som vysolil bez mihnutia oka, teraz si uz kupu noveho telefonu radsej zvazim.... aj tak chcem novy monitor a PC bude potrebovat upgrade na jesen po 5rokoch...

    Tomáš Brestovanský05.04.2018 - 12:42 Trvalý odkaz

    Spomínaná suma 750 nie je v € ale kanadských dolároch, vedú sa o tom na internete diskusie. Tiež si myslím, že OnePlus 6 bude zase o kúsok drahšia, zrejme o 30-50 €. Dostali by sme sa tak na 539 € za 64 GB, 589 € za 128 GB a má byť aj 256 GB verzia, tú odhadujem, že prekročí 600 €. Ak nie a ceny by ostali 499/559/ a povedzme 599 bolo by to príjemné prekvapenie.

    Mal som One, 2, 3, 5 a teraz 5T, teda všetky okrem 3T a X. Vždy som bol nadmieru spokojný a nikdy som nemusel nič reklamovať. Mám známeho, ktorý posielal telefón do servisu, všetko prebehlo rýchlo a ľahko. Za mňa môžem smartfóny OnePlus len odporučiť, hlavne ak kupujete z oficiálnej EU distribúcie. Za veľký pokrok pokladám aj to, že čínske verzie majú už rovnaký systém (kedysi mávali HydrogenOS) a rovnako aj plnú podporu LTE sietí, čo v minulosti tiež neplatilo. Dá sa tak zobrať čínska verzia na Gearbeste alebo iných zahraničných e-shopoch a ešte ušetriť ďalších pár desiatok € oproti oficiálnej cene. Treba si to však dobre rozmyslieť, prídete o 2 ročnú záruku a dostanete CN nabíjačku.

    Peter05.04.2018 - 16:21 Trvalý odkaz

    Ja mam uz skoro 2 roky Oneplus 3, idem iba na ofiko ROM, zatial mi ziadny smartfon nevydrzal viac ako rok, takze za seba spokojnost. Co sa tyka OP6, odhadujem cenu cca 600€ za 128GB a urcite do OP6 pojdem.

    jarpo07.04.2018 - 22:42 Trvalý odkaz

    Mozem otazku k tomu ambientnemu displeju? Da sa nastavit aby sa zobrazoval ten ambientny displej neustale? Ci len po zdvihnuti telefonu sa zobrazi na kratky cas? Dakujem

    Knoxville07.04.2018 - 22:59 Trvalý odkaz

    Ze bude svietit natrvalo ako u Samsungov sa nastavit neda. Da sa nastavit iba styl hodin a ci sa rozsvieti pri prichode notifikacie. Ked chces vidiet cas musis telefon zodvihnut. Pre mna osobne je to lepsie riesenie ako ze to svieti stale. Mobil mavam v noci pri posteli a otravovalo by ma to svetlo. Musel by som asi otacat mobil displejom dole. Ale kazdemu podla chuti.

    jarpo08.04.2018 - 11:19 Trvalý odkaz

    Diky za odpoved. Skoda. Ja som bol z lumii na tuto funkciu dost zvyknuty a teraz to preferuje zial len samsung a ten nemusim. Co sa tyka svietenia v noci, vacsinou sa da nastavit cas, kedy to svietit nema :-)

    Profile picture for user mar.bartian@gmail.com

    oxy08.04.2018 - 11:50 Trvalý odkaz

    Aj lg svieti stale, navyse existujú aplikacie ktore ti to spravia na hoc akom telefone.

    Knoxville08.04.2018 - 19:04 Trvalý odkaz

    Tak neviem schvalne som vyskusal asi 5 Always On aplikacii z obchodu Play a ani jedna nefunguje poriadne. Na OnePlus je najlepsia ta predinstalovana. A mozno to len neviem nastavit...

    deathwalker08.04.2018 - 19:15 Trvalý odkaz

    "existujú aplikacie" no jo. "existuje legenda, aj ze Zem je plocha, lebo"...

    dakujem pani za postrehy ono to naozaj nevyzera zle, s tymito cinanmi nemam skusenosti, ale mozno vyhodim par penazi von oknom a jedneho si zaobstaram.

    Peter08.04.2018 - 19:20 Trvalý odkaz

    Takisto som si na amoled displej stiahol "always on" appky a aj ked fungovali, tak mi to zožralo baterku akokeby som hral nejakú hru, no pritom mi to ukazovalo iba maličký čas a 3 male kolieska s počtom notifikácií (čiže nič) a pozadie bolo čierne (čiže žiadna iná spotreba energie okrem času a koliesok), a hodnotené to bolo tuším najlepšie zo všetkých podobných aplikácií v GooglePlay.

    Profile picture for user mar.bartian@gmail.com

    oxy08.04.2018 - 21:27 Trvalý odkaz

    Pozriem gp a vidim viac ako 20 aplikacii ktore maju hodnotenie 4+. Su medzi nimi take ci maju viac ako 1M stiahnuti....

    jarpo09.04.2018 - 07:00 Trvalý odkaz

    oxy: Ja som davnejsie nejake aplikacie skusal. Jedna vec je, ze nefunfugu naozaj na 100%, ale co je brutal, tak to spotreba baterie pri ich behu. Preco maju tie aplikacie take vysoke hodnotenie neviem, ale viem, ze tuto funkcionalitu (always on) clovek rozhodne aplikaciou do telefonu nedostane. Co si pamatam, tak na lumiach tomu musel byt vyslovene prisposobeny displej (musel mat nejaku pamat, aby stale nesla grafika), ale ako je to robene teraz na androidoch priznam sa neviem.

    Tomas09.04.2018 - 09:32 Trvalý odkaz

    Skusal som viacero takych apiek a ani jedna nefungovala 100%-ne. Hlavne mali problem, ked som rychlo spustil fotak zo zamknuteho displeja (dvojitym stlacenim home buttona) a potom ho vypol, bez toho, aby som odomkol telefon. Potom allways on nenaskocil. Na kazdej apke som nasiel nieco, co nefungovalo spravne.

    Peter09.04.2018 - 11:58 Trvalý odkaz

    oxy, och, skúšal som to skoro pred pol rokom, a nepamätám ktorá aplikácia to presne bola, ale viem, že tá ktorá fungovala najlepšie (respektíve fungovala a bola najprijateľnejšia vzhľadovo a funkciami), tak bola nejaká medzi cca 3mi najviac sťahovanými s naj hodnotením, no a tam pri pohľade na Aon displej som videl, že ubúdalo 1 percento za 2-3 minúty :)

    Profile picture for user marek.ceman@gmail.com

    Wayne09.04.2018 - 15:23 Trvalý odkaz

    Ja som zapol ambient displej na oneplus 5 a paci sa mi ako to vyzera. Sice sa rozsvieti len pri prijati notifikacie na chvilu, ale je to celkom pekne urobene